Jump to content

Неколико чињеница за све који гледају серију "Сулејман Величанствени"

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

То би било најбоље, што рече о Иван, данаправимо серију о њиховим просветитељским активностима

за време нашег ропства под њима.

mislim da to ne bi ni malo pomoglo, jer onaj ko hoće da gleda, gledaće svakako bez obzira na to koliko su oni zlo predstavljali. 

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 99
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

mislim da to ne bi ni malo pomoglo, jer onaj ko hoće da gleda, gledaće svakako bez obzira na to koliko su oni zlo predstavljali. 

Ја гледам, не пропуштам. Једва чекам кад ће да се појави Мехмед-паша Соколовић и да видим да ли ће и њега

да представе као Хрвата или Бугарина. 

Помогло би брате, како не би. Да се пробуде наши академици, да припомогну филмаџијама и да се направи

један озбиљан документарац о тим временима па да се то даје у наставцима свако вече после другог дневника.

Ипак ће поменути да прележе то и да критикују што народ гледа. А народ гледа џаба јер оно што плаћају

ТВ претплатом није занимљиво.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се више бринем што је Рустем-ага приказан као Хрват а на Википедији сам прочитао да је био Србин из околине Сарајева. gringrin

 

Ма никакво чудо,јер да су га приказали као Србина,онда би се побунили Муслимани из БиХ јер би сматрали да се они приклањају нама и да желе да их  прикажу као потурице Just_Cuz_19 Just_Cuz_19 Just_Cuz_19

 

А овако су се мало додворили Хрватима sHa_sarcasticlol greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хммм... Ово ми никада није било јасно, како су смеле монахиње да се убију? Убиле су се да не би биле силоване. Јел то значи да је боље убити се него доживети силовање? Јел то значи да је у одређеном случају самоубиство оправдано?

 

Знам да није ово тема ни близу, али волела бих да ме неко упути на неки текст који то објашњава, ако постоји.

Хвала. 

Није оправдано самоубиство, зато што свештени канони цркве кажу да силована жена није одговорна за грех разврата. Такође свештени канони кажу да је једино оправдање за самоубиство ако је самоубица био луд човек, па није знао шта чини. Једино могуће хришћанско оправдање за поступак тих монахиња јесте да су желеле да заштите нападаче од греха (из истог разлога је забрањено да хришћани добровољно срљају у мучеништво, да би се прогонитељи хришћана заштитили од греха), али нешто сумњам да им је то био мотив (мада, заиста не знам шта им је био мотив)...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја гледам, не пропуштам. Једва чекам кад ће да се појави Мехмед-паша Соколовић и да видим да ли ће и њега

да представе као Хрвата или Бугарина. 

Помогло би брате, како не би. Да се пробуде наши академици, да припомогну филмаџијама и да се направи

један озбиљан документарац о тим временима па да се то даје у наставцима свако вече после другог дневника.

Ипак ће поменути да прелеће то и да критикују што народ гледа. А народ гледа џаба јер оно што плаћају

ТВ претплатом није занимљиво.

 

Од тог нема ништа, погледај тренд у нашој кинематографији. А то је да се што више додворимо европским вредностима (разноразне Параде и томе слично где се приказујемо на најгори могући начин). Пре ће направити серију о Сребрници, него неку која има национални призвук.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма никакво чудо,јер да су га приказали као Србина,онда би се побунили Муслимани из БиХ јер би сматрали да се они приклањају нама и да желе да их  прикажу као потурице Just_Cuz_19 Just_Cuz_19 Just_Cuz_19

 

А овако су се мало додворили Хрватима sHa_sarcasticlol greengrin

Има и једна робиња коју представљају као Бугарку са реке Саве. Нас су само једном поменули на једној пијаци

рекавши да је та роба српска. Мен' то криво, ш'о нисмо више заступљени.

БЛАЖЕН МУЖ ИЖЕ НЕ ИДЕ НА СОВЈЕТ НЕЧЕСТИВИХ И НА ПУТИ ГРЈЕШНИХ НЕ СТА...

Цитат:

Da bi covek mogao da rasudjuje o nekom nesto, bilo sta, on neophodno i neizostavno mora prvo da se udubi u samog sebe,

da vidi ponor sopstvenih grehova, da sebe proglasi za nistaka i najgoreg od svih, da izvadi brvno iz svog oka...

Drugim recima, mora da udise Jevandjelje Hristovo, da zivi po njemu...

Ko tako radi, odmah ce da zna je li na pravom putu ili ne...

Брат Оби Ван

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Смешно је шта све код нас пролази, а жалосно је што народу уопште не долази до малог мозга. То је исто као када би у Израелу била популарна серија о нацистима који су приказани као романтичари. Ја гарантујем да ће се у току следеће године код нас приказати филм http://www.imdb.com/title/tt1783232/ који је у Либану забрањен јер вређа осећања Хришћана.

Погледао сам трејлер тог филма. Филм је спрдња која само турцима може да буде интерсантна, подсећа на турски плагијат господара прстенова. Али је доста добар пример како Турци виде себе и своју историју.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није оправдано самоубиство, зато што свештени канони цркве кажу да силована жена није одговорна за грех разврата. Такође свештени канони кажу да је једино оправдање за самоубиство ако је самоубица био луд човек, па није знао шта чини. Једино могуће хришћанско оправдање за поступак тих монахиња јесте да су желеле да заштите нападаче од греха (из истог разлога је забрањено да хришћани добровољно срљају у мучеништво, да би се прогонитељи хришћана заштитили од греха), али нешто сумњам да им је то био мотив (мада, заиста не знам шта им је био мотив)...

Дај не *&%$#. А што се тиче канона : "Тешко и вама законицима што товарите на људе бремена претешка за ношење, а ви једним прстом својим нећете да их прихватите".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дај не *&%$#. А што се тиче канона : "Тешко и вама законицима што товарите на људе бремена претешка за ношење, а ви једним прстом својим нећете да их прихватите".

Шта ти 'оћеш од мене? И да, где си набавио благодататметар и верометар?

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

čim je ovolka posećenost ove teme 726 Корисник (а) чита ову тему , a bila je i veća, očito se ova serija baš gleda!

 

 

 

Не мора да значи,можда је толика посјећеност ове теме баш зато што је много људи против ове серије  .smesko.

 

Ја лично нисам погледао нити једну епизоду,јер не волим да ми пажњу и слободно вријеме преокупирају глупости као што су неке серије,а поготово не ова са овом тематиком :10900:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта ти 'оћеш од мене? И да, где си набавио благодататметар и верометар?

Кажем ти исто што бих рекао било коме другом, ништа лично. Образован си , види се , и знаш више од мене сигурно, али потежеш каноне и нека правила где им стварно није место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажем ти исто што бих рекао било коме другом, ништа лично. Образован си , види се , и знаш више од мене сигурно, али потежеш каноне и нека правила где им стварно није место.

Жена је питала, и ја сам само пренео оно што кажу канони, што је дакле званично учење Цркве. Није на мени да судим, да пресуђујем, нити да икономишем канонима (то дакле, економисање (=управљање, газдинствовање), је посао епископа, то нису закони па да се држе по слову (дословце), него увек у зависности од дате ситуације одлучује епископ).

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...