Jump to content

Да ли су Хришћани следбеници књиге?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Šta kaže Kuran o Bibliji?

 

Napisao Aleksandar Vuksanović   


Uvod
Kuran potvrđuje autentičnost i povjerljivost Biblije. Tora i Jevađelje je dato Mosjiju i Isusu od BOGA.
Ova Sveta Pisma su vođstvo, milost, svjetlost i opominjanje naroda.
(Sure 29,27; 28,43; 5,46; 5-66-68; 11,17; 40,53-54)
"I Mi smo mu Ishaka i Jakuba poklonili i potomcima njegovim vjerovjesništvo i Knjigu dali, a njemu na ovom svijetu lijep spomen sačuvali, a na onome će, doista, jedan od onih dobrih biti." (Sura 29,27)
Ovdje piše Ishaka i Jakuba, ali ne piše ništa o Ismaelu. Linija Ismaela je isključena. Šta to onda znači za Kuran? 
"Da se oni pridržavaju Tevrata (Tora) i Indžila (Jevanđelje) i onoga što im objavljuje Gospodar njihov, imali bi šta jesti, i od onoga što je iznad njih i od onoga što je ispod nogu njihovih. Ima ih i umjerenih, ali ružno je ono što radi većina njih." (Sura 5,66)
Alah želi da se čita Tora i Jevanđelje.
"Ako sumnjaš u ono što ti objavljujemo, upitaj one koji čitaju Knjigu, prije tebe objavljenu. Tebi Istina od Gospodara tvoga dolazi, i nikako ne budi od onih koji su u sumnji. " (Sura 10,94)
Mohamed je očigledno sumljao u Kuran.
Reci: "O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata(Tora) i Indžila (Jevanđelje), i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš." A to što ti objavljuje Gospodar tvoj pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali, ti ne izgaraj zbog naroda koji neće da vjeruje. (Sura 5,68)
Hrišćani trebaju da se pridrže Biblije, Božije Riječi.
I muslimani trebaju da se pridrže Biblije koja je data Avramu, Mojsiju i Isusu.


Božije knjige ne mogu biti falsifikovane
"I prije tebe smo samo ljude slali kojima smo objavljivali, zato pitajte sljedbenike Knjige ako ne znate vi!"
Govor je o jevrejima i hrišćanima koje je Alah kao takve priznao. 
"...  a niko ne može Allahove riječi izmijeniti ..." (Sura 6,34)
" ... Njegove riječi niko ne može promijeniti ... (Sura 6,115)
"... Allahove riječi niko ne može izmijeniti ..." (Sura 10,64)
"...  niko ne može izmijeniti riječi Njegove ..." (Sura 18,27)
Ako Božije riječi niko ne može da promijeni, kako je onda moguće da je Biblija falsifikovana?
Bog sam brine o svojim knjigama i zaista bi to bio smiješan Bog ako bi mu sopstveno stvorenje moglo falsifikovati knjige.
Islamsko predanje potvrđuje da je Bog pisao Toru za Mojsija (Salih Al Bukhari Hadith 8.611)

Kada je znači Biblija falsifikovana? 
Ako kažemo da je to bilo prije Mohameda onda je to nemoguće pošto Alah kaže da će da stražari nad svojim knjigama (Sura 6,34; 6,115; 10,64; 18,27).  
Možemo da polazimo od toga da Biblija nije bila falsifikovana u vremenu kada je Mohamed dejstvovao. 
Ako kažemo da je Biblija bila falsifikovana poslije Mohameda, onda se moramo pitati šta je na primjer sa 14'000 rukopisima koje se nalaze u britanskom muzeju u Londonu ili u Vatikanu? Jer ako upoređujemo te rukopise sa našom Biblijom onda ćemo doći do zaključka da se ništa nije promijenilo. 
 
Da li je izgubila Biblija autoritet kroz Kuran?
"Vjerujte u ono što objavljujem, čime se potvrđuje da je istinito ono što vi imate, i ne budite prvi koji u to neće vjerovati. I ne zamjenjujte riječi Moje za nešto što malo vrijedi, i samo se Mene bojte!" (Sura 2,41)
Mnogi muslimani vjeruju da je Biblija izgubila svoj autoritet kroz objavljivanje Kurana kao zadnje Božije otkrivenje. Ali Alah traži od Jevreje da se drže svoga saveza.
"i sljedbenicima Indžila (Jevanđelja) smo bili naredili da sude prema onome što je Allah objavio u njemu. Oni koji nisu sudili prema onome što je Allah objavio - pravi su grješnici." 
Kuran traži od hrišćana da se pridrže Jevađelja Isusa Hrista.
Jasno je znači da nije došlo da zamjene Tore i Jevanđelja kroz Kuran. 

Sta kaže Biblija?
"Neću pogaziti zavjet svoj, i šta je izašlo iz usta mojih neću poreći." (Psa. 89,34)

"Nebo i zemlja proći će, ali riječi moje neće proći." (Mat. 24,35)

"Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude! Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!" (Gal. 1,8-9)

"Jer svjedočim svakome koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj; I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovog, Bog će oduzeti njegov dio od knjige života, i od grada svetog, i od onog što je napisano u knjizi ovoj." (Okt. 22,18-19)

Prokleti su oni koji primaju pismo drugačije nego što je objavljeno od apostola u vrijeme Isusa Hrista.
Prokleti su oni koji su primili pismo od anđela s neba, jer nije Božije.
I prokleti su oni koji Bibliji dodaju ili oduzimaju nešto jer je to knjiga života.
BOG je savršen time je i njegovo Pismo savršeno. BOGU nije potrebno da dopunjava stalno svoja Pisma.
Zakon je došao preko Mojsija (Stari Zavjet) a milost je došla preko Isusa Hrista (Novi Zavjet).
Zato što je narod pokvaren jer se odvojio od Boga, taj narod nije u stanju da se drži zakona.
Isus se žrtvovao za nas da bi on ispunio zakon, jer je samo on u stanju da ga ispuni.  
Samo BOG nas kroz Hristovu milost može spasiti.
"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednom, kriv je za sve." (Jak. 2,10)

 


 http://www.vjera.net/index.php?option=com_content&view=article&id=99:ta-kae-kuran-o-bibliji&catid=37:pitanjareligija

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravili ste još jednog koga Srbi-Pravoslavci prate. Pomenuli ste i Knjigu i Hrista, ali šta je sa Savom i on je ostavio veliki uticaj na pravoslavnu veru kod srba ako ne i više od knjige.

PS. ovo ako ne i više od knjige se odnosi pre svega na to što su u naše običaje uvedene mnoge stvari koje se nigde u Bibliji ne pominju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Reci: "O sljedbenici Knjige, vi niste nikakve vjere ako se ne budete pridržavali Tevrata(Tora) i Indžila (Jevanđelje), i onoga što vam objavljuje Gospodar vaš." A to što ti objavljuje Gospodar tvoj pojačaće, uistinu, kod mnogih od njih nepokornost i nevjerovanje, ali, ti ne izgaraj zbog naroda koji neće da vjeruje. (Sura 5,68) Hrišćani trebaju da se pridrže Biblije, Božije Riječi. I muslimani trebaju da se pridrže Biblije koja je data Avramu, Mojsiju i Isusu.

 

Мени тек сад ништа није јасно.Ако нас муслимани толико поштују и воле (треба се придржавају и наших књига ), због чега сви сукоби, ратови, освајања. ????

:D

 

Иначе, постоји посебан круг пакла за људе који мешају "ЈЕР" и "ЈЕЛ'"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Краљ Мајмуна

Ово што си ставио није Православно гледање. Тај сајт је далеко од Православног, тј секташки је.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни они не знају шта су, када погледаш сајт само неко лутање.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Кажу Муслимани да је Куран савршен и да је тамо све тачно,али ја се као Хришћанин не сматрам следбеником књиге...

Pise u Kur´anu  da sledbenici knjige (hriscani) drze da ih je  Hristos ucio:

"Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!"

Bog nije mogao ovako pogresno da razume hriscane! A ni najblizi Muhamedovi (Čuvari doma), takodje,

jer su bili poslani od Muhameda zbog  progona  u utočište hrišćanima u Abisiniji, kod svetog Abisinskog kralja,

koji je razgovarao s njima... Ni oni, a ni hriscani u Arabiji, Persiji, Vizantiji, niti na bilo kojoj drugoj teritoriji, nisu tako verovali.

Vec te reci Kur˙ana mogu poticati samo od coveka (drzim da je to halif Omer!).

 

 

 

"Ja ću vam je spustiti (trpezu) - reče Allah -ali ću one među vama koji i poslije ne budu vjerovali

kazniti kaznom kakvom nikoga na svijetu neću kazniti!

A kada Allah rekne - O Isa, sine Merjemin, jesi li ti govorio ljudima:

Prihvatite mene i majku moju kao dva boga uz Allaha!

- on će reći: Hvaljen neka si Ti! Meni nije priličilo da govorim ono što nemam pravo."

 

Ovako pogrešno hriscane je mogao da optuzi samo po neki obican nestorijanac i to neteolog ili pak neznabožac,

koji je povrsno gledao na hriscansku veru ili bio zlonameran zeleci da navuce omraz svoje skupine na hriscane,

u zelji da im u ime Boga prisvoji teritoriju i plen.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ениз је објаснио на другој теми. 

 

Сљедбеници књиге није у погрдном смислу, већ да би се хришћани и јевреји разликовали од пагана. Јер ислам такођер сматра да су хришћани и јевреји раније добили објаве - књиге. С тога и муслимани су сљедбеници књиге. Дакле то је ради дистинкције између оних који примају објаве и онијех који непримају - пагана. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jedino koga mi sledimo je Hristos

 

 

Pa nije baš tako, puni drugih stvari je imalo uticaja na Srpsko pravoslavlje, kao što rekoh Sveti Sava je imao ogroman uticaj, znaš onaj termin Svetoslavlje, takodje ostali su nam i neke stvari iz vremena dok smo bili pagani sve se  to izmešalo ovde kod nas. 

Samo prodji kroz srbiju, "100 sela, 100 običaja", i ne možeš mi reći, a da ne posumljam da lažeš da je svaki običaj praćenje Hrista.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa nije baš tako, puni drugih stvari je imalo uticaja na Srpsko pravoslavlje, kao što rekoh Sveti Sava je imao ogroman uticaj, znaš onaj termin Svetoslavlje, takodje ostali su nam i neke stvari iz vremena dok smo bili pagani sve se  to izmešalo ovde kod nas. 

Samo prodji kroz srbiju, "100 sela, 100 običaja", i ne možeš mi reći, a da ne posumljam da lažeš da je svaki običaj praćenje Hrista.

Он мисли на другу ствар, овде је реч о књизи и Православљу, а не о Србима.

orthodoxlighthouse

Душо моја, душо моја, устани, што спаваш; крај се приближава и ти ћеш се узнемирити; прени се, дакле, да те поштеди Христос Бог који је свуда и све испуњава.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa opet kada kažeš Pravoslavllje opet je širok pojam, u osnovi svake Hrišćanske religije, pa i sekti jeste Hrist, međutim svaka je drugačija jer se tu mešaju i različiti drugi uticaji, naravno bitan je i mentalitet stanovništva gde se ta religija prostire, ali uticaj ima i predhodna religija tog naroda. Iak u osnovi svake Hrišćanske religije Hrist i Biblija mislim da se ni jedna ne oslanja skroz na njih uvek se nađu neki faktori koji su van izvornog hrišćanstva i njegove ideje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...