Jump to content

Да ли су Хришћани следбеници књиге?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Кажу Муслимани да је Куран савршен и да је тамо све тачно,али ја се као Хришћанин не сматрам следбеником књиге...

Jadna li ti onda majka.Pa šta slijediš ako ne slijediš knjigu? Šta ckva slijedi ako ne slijedi knjigu?

I kada raspravljaš sa sljedbenicima knjige čini to na najljepši način!( Kuran)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

PS čuo sam, ne znam koliko je tačno da je Hrišćanstvo u Jermeniji nabliže onom izvornom, Sad da li je to tačno ili ne ne znam.

I? U čemu se hrišćanstvo u Jermeniji (suštinski) razlikuje od "našeg" hrišćanstva?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

adna li ti onda majka.Pa šta slijediš ako ne slijediš knjigu? Šta ckva slijedi ako ne slijedi knjigu?

Crkva slijedi svoju glavu Hrista,spasitelja svijeta! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jadna li ti onda majka.Pa šta slijediš ako ne slijediš knjigu? Šta ckva slijedi ako ne slijedi knjigu?

Crkva je starija od knjige,zašto bi sledila nešto što je sama stvorila?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zaboravili ste još jednog koga Srbi-Pravoslavci prate. Pomenuli ste i Knjigu i Hrista, ali šta je sa Savom i on je ostavio veliki uticaj na pravoslavnu veru kod srba ako ne i više od knjige.

PS. ovo ako ne i više od knjige se odnosi pre svega na to što su u naše običaje uvedene mnoge stvari koje se nigde u Bibliji ne pominju. 

Koje konkretno stvari?

Mislim da nakon 1000 godina bi svima nama bilo jasno da sveti Sava nije nešto uradio kako treba,medjutim mi to još uvek ne videšmo :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi koji smo Crkva smo sledbenici Crkve?

Sledimo sami sebe?

 

A ko je vrhovni autoritet Pravoslavnima ako ne sama Crkva? 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ову тему отварам у овом подфоруму,разлог је што се у Курану Хришћани називају следбеницима књиге(библије)..

Да ли су Хришћани следбеници књиге?

 

У Цркви је Књига (Библија) богослужбена књига. Темељ је Литургија - на том темељу и настаје књига, она (Литургија) је и кључ разумевања Библије.

Основна разлика Хришћанства и Ислама, у погледу Књиге: Цркви не претходи Књига (Нови Завет), већ Црква ствара Књигу. Даније Цркве не би било ни Књиге. Куран претходи Исламу. Да није Курана (Књиге) не би било ни Ислама.

Дакле, потпуно је другачији приступ Књизи, као и надахнући писаца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Г.Милојков,ти и још неколицина заиста вадите просек овом форуму.Лично честитам на расуђивању.Уз ону- у добру се не понеси,,,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Г.Милојков,ти и још неколицина заиста вадите просек овом форуму.Лично честитам на расуђивању.Уз ону- у добру се не понеси,,,

 

А то је леп начин да се каже да остали на форуму не ваљају?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То да нас, хришћане, муслимани сматрају "следбеницима Књиге", најблаже речено је, ПОЛУИСТИНА.

Зашто?

 

Најпре, део који објашњава "истина" у "полуистина":

- Хришћани по Корану, јесу "следбеници Књиге" и то заиста пише тамо.

 

Али, ту долази онај део који објашњава "полу-" у "полуистина". 

Какви су то хришћани-следбеници Књиге?

Да би се хришћани од стране муслимана могли сматрати "следбеницима Књиге", морају имати тријадологију и христологију Јеховиних сведока и уопште унитаријанских "хришћана", односно бар старих аномејаца.

 

Тројични Бог и Христос као Син Божији Спаситељ је њима чисто паганство. И у складу с тим, према хришћанима се тако и опходе.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Muslimani smatraju sledbenicima knjige one hriscane koji su se drzali "izvornog Indzila". A danasnje hriscane oni smatraju kjafirima.

 

А шта је изворни Инџил (Јеванђеље)? Ту се види да они не разумеју суштину новозаветног откривења. Инџил (Јеванђеље) није Књига већ догађај, радосна вест - Христос Васкрсе. На томе стоји Црква, Јеванђеље, Литургија. На свему томе је и настала Књига коју зовемо Библија, Нови Завет, Јеванђеље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извињавам се на оштрини речи, али муслимани постају смешни када почну доказивати на основу канонских јеванђења (чак не ни оног "Варнавиног" фалсификата, по којем се у Јерусалим може стићи бродом :)) да је чак и Исус говорио о доласку Мухамеда. По њима, "и послаће вам другог Утешитеља", Утешитељ је Мухамед. :)

Ово је бар моје искуство из расправа с једним од њих на Крстарици...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa opet kada kažeš Pravoslavllje opet je širok pojam, u osnovi svake Hrišćanske religije, pa i sekti jeste Hrist, međutim svaka je drugačija jer se tu mešaju i različiti drugi uticaji, naravno bitan je i mentalitet stanovništva gde se ta religija prostire, ali uticaj ima i predhodna religija tog naroda. Iak u osnovi svake Hrišćanske religije Hrist i Biblija mislim da se ni jedna ne oslanja skroz na njih uvek se nađu neki faktori koji su van izvornog hrišćanstva i njegove ideje.

е кад ме атеиста учи шта је православље и шта је хришћанство... Куд оде овај свет?

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...