Jump to content

Саопштење за јавност о стању у Средњеевропској епархији СПЦ

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

Преузето са http://www.spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_6

 

 

Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве, на својој седници одржаној у Патријаршији српској у Београду 14. децембра 2012. године, узео је на знање постојеће извештаје и укупну расположиву документацију о тешком стању Средњеевропске епархије Српске Православне Цркве у погледу међуљудских односа, функционисања епархијских тела, финансијско-материјалног пословања и канонскога стања уопште и, на основу тога, са жаљењем донео одлуку да поведе поступак утврђивања канонске одговорности Његовог Преосвештенства Епископа средњеевропског  Г. Константина за то стање. У том циљу Свети Синод је суспендовао епископа Константина од управљања Епархијом средњеевропском до окончања поступка, а за њеног администратора у том периоду изабрао Његову Светост Патријарха српског Г. Иринеја.

Из Канцеларије Светог Архијерејског Синода

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Daa  daa   vl.Konstantin je inace najveci problem SPCa.  Ha ha. 

 

Isto ko i u drzavi. Vucic glumi Eliot Nesa, skida Miskovica da dodje neko njegov, kao sto je bivsa vlast skinula Karice da uzjasi Miskovic i ekipa.

 

Resavamo probleme, kako da ne, ko jos u to veruje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije njima Vladika Konstantin problem nego im je problem sigurno njegov antiekumenizam.

 

Ма дефинитивно је то у питању ...

 

Заправо све владике које нису екуменисти су на неки начин већ самим тим компромитовани и потенцијално ће да лете у пемзију ...или можда неће... 

 

 

Доказ да је + Константин антиекумениста је и тај што се за све ове године уопште није потрудио да научи тај мрски немачки језик , јер да јесте можда би пао човек у искушење екуменизма, а овако је сачувао српство неокаљано...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo oko antiekumenizma je kao kad Hrvati imaju opravdanje za sve  u velikosrpskom hegemonizmu i komunističkim lažima...pa samo u krug šta god da želiš opravdati...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Екуменизам је свеврлина. О томе је конкретно писао свети Јустин Ћелијски.

 

Ми морамо да расудимо о чему говоримо када је реч о екуменизму. Оно што православни сматрају екуменизмом каквог треба заступати поистовећено је са самим еклисиолошким основама.

 

Зато кажем, треба добро простудирати шта о томе говори свети Јустин Ћелијски. Јер он је дао такву анализу за тај термин да од свејереси постаје свеврлина.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не разумем зашто се овакве ствари не решавају на саборима. По мени је сабор место за овакве одлуке. У многим епархијама је лоше стање, посебно у међуљудским односима. Питање да ли има и једна епархија где су сјани међуљудски односи. Ал добро, нека свако ради свој посао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...