Jump to content

"Хемијска запрашивања"-још једна манипулација овим народом, или не!?


Препоручена порука

Не знам шта је у питању али да су људи све болеснији то можеш и сам да приметиш, или да  поразговараш са неким лекаром.  Сад да ли је то услед упорног игнорисања повећавања индустријског загађења планете или је стварно у питању запрашивање, то не могу да будем сигуран али у недостатку дефинитивног објашњења, мени су прихватљиве обе теорије .

Sa jedne strane je to istina, postoji mnogo bolesti koje nisu bile poznate čak ni pre 50 godina, a kamoli malo ranije. I ne samo bolesti, devojčice nam dobijaju menstruaciju sa 9 godina, imaju malje i noge kao čamce u to vreme, to je dovoljno.

Ali spisak iskorenjenih i nestalih bolesti je daleko veći. Pre 100 godina su ljudi umirali od prehlade (ne nužno od gripa, nego od obične prehlade), nisu imali kad da budu bolesni jer su  odmah po razboljevanju umirali. Pa standardna stvar je bila da majka umre pri porođaju, da ranije rođena beba ne preživi, da čak ni na vreme rodjena beba ne preživi. Ne branim kvalitet života u 21.veku, ali ipak.... napredak u tom smislu je neosporan. Za početak, živimo duže. Sad se kaže: mlad čovek umro, 50 godina. A životni vek ranije je bio mnogo kraći.

Turn on, tune in, drop out

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је у питању али да су људи све болеснији то можеш и сам да приметиш, или да поразговараш са неким лекаром. Сад да ли је то услед упорног игнорисања повећавања индустријског загађења планете или је стварно у питању запрашивање, то не могу да будем сигуран али у недостатку дефинитивног објашњења, мени су прихватљиве обе теорије .

Salata umesto prasetine, crni hleb umesto belog, trcanje umesto lezanja...manje duvana a vise bicikle pa da vidis kako ce se duze ziveti ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је у питању али да су људи све болеснији то можеш и сам да приметиш, или да  поразговараш са неким лекаром.  Сад да ли је то услед упорног игнорисања повећавања индустријског загађења планете или је стварно у питању запрашивање, то не могу да будем сигуран али у недостатку дефинитивног објашњења, мени су прихватљиве обе теорије .

 

a da je sve to recimo urbani mit? :)http://www.jutarnji.hr/nova-studija-s-oxforda-o-razvoju-svijeta--nikad-nam-nije-bilo-ovako-dobro-/1231993/

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је у питању али да су људи све болеснији то можеш и сам да приметиш, или да  поразговараш са неким лекаром.  Сад да ли је то услед упорног игнорисања повећавања индустријског загађења планете или је стварно у питању запрашивање, то не могу да будем сигуран али у недостатку дефинитивног објашњења, мени су прихватљиве обе теорије .

 

Pa to je dobro. Koliko ima jadnih ljudi koji su zavrsili 6 i kusur godina preteskih studija medicine pa nemaju posla. Zdrav covek je kao neobradjena plodna zemlja. Idealno bi bilo da smo svi bolesni ali da postoje lekovi i metodi lecenja cijom primenom bismo bili u stanju da nesmetano obavljamo radne aktivnosti i budemo ekonomski efikasni uprkos nasoj bolesti. Bolest -> razvoj medicine i farmaceutske industrije-> rast GDP-a xDD

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Salata umesto prasetine, crni hleb umesto belog, trcanje umesto lezanja...manje duvana a vise bicikle pa da vidis kako ce se duze ziveti ...

 

sve se slazem sem ovog prvog :D prasetina ftw... :D

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to je dobro. Koliko ima jadnih ljudi koji su zavrsili 6 i kusur godina preteskih studija medicine pa nemaju posla. Zdrav covek je kao neobradjena plodna zemlja. Idealno bi bilo da smo svi bolesni ali da postoje lekovi i metodi lecenja cijom primenom bismo bili u stanju da nesmetano obavljamo radne aktivnosti i budemo ekonomski efikasni uprkos nasoj bolesti. Bolest -> razvoj medicine i farmaceutske industrije-> rast GDP-a xDD

:))

Uvek treba gledati lepsu stranu ...

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам шта је у питању али да су људи све болеснији то можеш и сам да приметиш, или да  поразговараш са неким лекаром.  Сад да ли је то услед упорног игнорисања повећавања индустријског загађења планете или је стварно у питању запрашивање, то не могу да будем сигуран али у недостатку дефинитивног објашњења, мени су прихватљиве обе теорије .

 

Nije baš lako utvrditi da li su "ljudi sve bolesniji" ili nisu... dijagnostika je napredovala, klasifikacije bolesti se menjale, pristup lekaru i kvalitetnoj dijagnostici je olakšan, te je teško utvrditi da li su ljudi sve bolesniji ili sve bolje otkrivamo i lečimo bolesti.

 

Mnoge bolesti koje su nekada bile veoma prisutne i usled kojih su ljudi nekada umirali ili teško oboljevali, su potpuno iskorenjene ili marginalizovane. Dakle, ako pričamo o poliu, malim boginjama, kugi, ljudi nisu "sve bolesniji"... naprotiv.

 

Danas su najveći problem određene bolesti kod kojih se sa godinama povećava šansa da ih dobiješ (rak, srčani udar, moždani udar, alchajmer) i tu je (sasvim kontraintuitivno) napredak medicine i životnog standarda doprineo do "povećanja" broja obolelih... jer ako umreš od malarije/tifusa/polia/gladi/smrzavanja/rata u detinjstvu i mladosti nema šanse da doživiš rak i srčani udar... a ako živiš preko 80 godina, pa moraš od nečeg da umreš...

 

Ima dosta i toga u zagađenosti, kao i u čini mi se stresnijem životu (uz nedostatak fizičke aktivnosti) kojem je najveći deo populacije (oni koji žive u gradovima) izložen.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma sve je isto samo njega nema. Šta paničite. Ljudi nikad zdraviji i srećniji.

Imamo apoteke na svakom ćošku, antidepresive na recept, autobuse, mesnate proizvode, puno odeće i obuće... Narod raspoložan, zdrav k'o matijevićeva pašteta, rumen k'o Tv Pink, leti svež k'o koka-kola, zimi topao k'o Nes 3u1. A kako su ljudi nekad bili neraspoloženi, bolesni i tužni.... bez svega navedenog... da vam ne pričam. Kosa će vi se digne od stra'.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... Narod raspoložan, zdrav k'o matijevićeva pašteta, rumen k'o Tv Pink, leti svež k'o koka-kola, zimi topao k'o Nes 3u1. A

 

hahahahahahhahhaha

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

hahahahahahhahhaha

Eto, i ti si srećan gradjanin. Jedino ovi uhvaćeni u paučinu nešto nervozni i oborili noseve. Ima jedan stari srBski lek protiv te belosvetske gamadi što gadne vetrove ispuštaju po nama. Zove se domaća šljivovica. Ali znaju oni za to. Zato žele da nam zabrane tradicionalnu proizvodnju rakije i uvale nam hemiju kakvu što na nju liči. Nju moramo svim silama da branimo. To poslednje oružje, taj najmoćniji lek u rukama Srbina na koje i automobili mogu da idu, a za ove avione nisam siguran. Možda mogu na trostruki prepek.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има у граду, немој тамо да идеш. Прво ти дају џабе, а после мораш да купиш.

 

Meni dalvali dzabe pa evo ne kupujem. ne_shvata

 

Od svih tih droga najteze mi je bilo da se "odviknem" od cigare i kafe... od kafe josh uvek nije..

 

 

a da .. i interneta.... ne_shvata

 

a veruj mi probao sam sve i svasta i u velikim kolicinama :)

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, тај админ сигурно не види даље од свог носа кад мисли да је учинио "добро дело" брисањем мог првог поста, а не схвата да смо БУКВАЛНО СВИ  у СМРТНОЈ ОПАСНОСТИ, па чак и тај админ и његови најближи НИСУ ЗАШТИЋЕНИ ОД ТИХ ХЕМТРЕИЛСА. Исто се то односи и на наше пензионисане глупе пилоте (не пада им уопште на памет да тиме угрожавају и себе и своје породице) који обављају то запрашивање за дебеле паре тј. хонораре са уверењем да ако  држава (читај корумпирана колаборационистичка влада) Србија нема ништа против тога, онда нема опасности за све нас.

 

Ево овако ћемо...

 

Пошто се ова читава прича претворила у спрдњу са твојим ставовима, предлажем следеће...

 

Да ти лепо Здушане, прво одговориш на ово из цитираног! Дакле, ти "наши пензионисани глупи пилоти" имају имена и презимена... Постоје тзв. хронометражи, тј. Дневници летења, где се води време лета, тип летелице и сви остали подаци. Инсистирам да ми/нам кажеш, ко су ти људи, како се зову и на којим летелицама и када су "за дебеле паре тј. хонораре" летели и "запрашивали" територију наше државе...

 

Такође, очекујем и даље од тебе (не знам зашто си пренебрегао одговор), како је могуће да читав вид наше војске, као што је В и ПВО, са свим својим елементима; дакле, служба ВОЈ, АРЈ ПВО, ловачка авијација, контрола летења (СМАТСА) и сви људи запослени у тим институцијама, почев од чистачице и војника, преко авиомеханичара и радарских оператора, па до контролора летења и пилота, значи све у свему 10000 људи, ћути о томе... Мала је вероватноча да су сви "потплаћени", ако су политичари такви... Очекујем одговор!

 

Такође, желео бих да проширим списак, па ако су политичари потплаћени да ћуте (без обзира што тај "треш" удишу и они и њихова деца) дакле, желим да одговриш зашто о томе не прича, ако веће не држава, војска, тј. В и ПВО, а оно здравствене институције ове земље? Хигијенски и Заводи за заштиту здравља? Црква? Академија наука? Самостални и институти при техничким факултетима? Такође, очекујем одговори и на ова питања...

 

Као што рекох негде пре, рекао си шта си имао и то је сасвим прихватљиво, јер ово је Форум и свако може да каже своје мишљење (чак иако сам ти обрисао први пост-сви остали где је изложена бит твоје приче и даље стоје)... На сваку своју тезу, добио си по најмање два одговора из домена науке и елементарне логике... Међутим, без обзира на сва набрајања метеоролошких феномена (облака, кондензације, термичких стубова,...), аеродинамике и теорије летења (опструјавања аеропрофила и одваљивања граничног слоја,...), логичких питања (најпростије, ако постоји неко у Србији ко је "то" све одобрио-како се он онда и његова породица штите од "прскања), ти си остао слеп за такве ставове и негде заобилазећи их, а негде "чашћавајући" људе који су покушали да ти објасне разним придевима (тупи, глупи, слепи, ...) и даље си инсистиртао и инсистираш на својој причи...

 

Пошто Форум "Поуке" и уопште пројекат "Живе речи утехе" никада нису (и неће) "неговати" икакав "заверолошки" приступ било којој, па и овој проблематици (за разлику од сајтова којима си образложио своје ставове), убудуће ти неће бити дозвољено ширење таквих вести и дезинформација на овом месту...

 

Уколико пак доставиш релевантне одговоре на питања која сам ти горе поставио и своје ставове поткрепиш исто тако релевантним доказима (дакле не линкови и портали које си до сада цитирао. Предлажем да пронађеш изјаве челника војске, Цркве, академије, института,... који говоре у прилог твоје приче), ја ћу ти се извинути и нећу имати никакав проблем да и даље дискутујемо о овоме. Ако пак, и поред свега реченог, и даље наставиш да шириш "истине" разноразних "људи који знају" и њихових опскурних портала, артемитских и криптоартемитских сајтова, препоручујем ти да покренеш лични блог (интернет је слободан за све), али такве "вести и сазнања" на овом Форуму више нећеш моћи да шириш!

 

Унапред хвала на разумевању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

здрогу ?!?

 

Ако мислиш на дрогу, то је мање опасно јер је то ствар слободног избора индивидуе тј. хоћу - нећу дрогу, али у вези запрашивања из неба сви ми немамо избор јер сви ми МОРАМО да дишемо и удишемо те отрове у себе.

На дрогу мислим, него мало сам слабији спадежи, па грешим. 

:)

 

Сад мало озбиљно. 

Сва та прича око хемијског запрашивања не пије воду, јер је изграђена на претпоставкама и опажањима неких појединаца, исто као и ХААРП. Ја не бих био изненађен да то стварно раде, јер знамо у каквом свету живимо, али доказа за то нема. 

Има много других проблема, које би требало да решавамо, па сам зато у шали дао пример запрашивања дрогом (здрогу), а то да нам пилоти у пензији бацају неке хемикалије из авиона, мислим... није баш озбиљно, већи су нам проблем дилери дроге, на пример.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...