Jump to content

Да ли је неки манастир оставио посебан утисак на вас?


JESSY

Препоручена порука

Више њих ( Пећка Патријаршија, Грачаница и други)  овај само са слике (Манастир Стара Павлица), Преднемањићка ера, мислим да ћу овде испред лећи и ноћ преспавати spavanje2

 

IMG_1897.JPG

 

Преузето са skyscrapercity

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Острог, апсолутно.
 

 

Боже драги, мислим да сам ја једина особа која није била на Острогу! :(

Никако ми се не да отићи! Сваки пута кад имам неку прилику, нешто се деси и ја не одем! :(

Хајде, даће Бог једном......надам се! 

  • Волим 1

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Nisam bila u mnogo manastira - Krupa na Vrbasu, Ilinje, Bijele Vode, Gomionica - i u svima sam nasla odgovor na svoje duhovne potrebe i izuzetne duhovnike.

Ipak bih istakla +Gomionica, gdje su mi sestre pruzile Ljubav koja lijeci, krijepi, uzdize i vaskrsava. Divan je Bog u svetima svojim...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Манастир Светог Јована Крститеља у Есексу (Енглеска) је на мене оставио већи утисак од Свете горе. Гостољубље не заборављају и чашћу чине једни друге већим од себе, а све то у духу списа који су настали из пера срарца Софронија. Страчев дух и утицај се и дан-данас осећа у тамошњој заједници. Тај манастир је, по моме мишљењу, доиста најбоља слика монашког живота у савременом свету, а могу рећи да сам посетио и боравио и многим манастирима. Ко једном оде, мора се опет вратити. Слично и гласи једна књига старца Захарије (који је тамо духовник) - Сећајте се прве љубави (Откр 2, 4-5). Ова књига, коју топло препоручујем вашој љубави, нажалост, још увек није преведена на српски језик (колико је мени познато). Али се иста може поручити (штавише и читати) на овом сајту -  http://www.amazon.com/Remember-Thy-First-Love-Revelation/dp/0980020727

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Манастир Светог Јована Крститеља у Есексу (Енглеска) је на мене оставио већи утисак од Свете горе. Гостољубље не заборављају и чашћу чине једни друге већим од себе, а све то у духу списа који су настали из пера срарца Софронија. Страчев дух и утицај се и дан-данас осећа у тамошњој заједници. Тај манастир је, по моме мишљењу, доиста најбоља слика монашког живота у савременом свету, а могу рећи да сам посетио и боравио и многим манастирима. Ко једном оде, мора се опет вратити. Слично и гласи једна књига старца Захарије (који је тамо духовник) - Сећајте се прве љубави (Откр 2, 4-5). Ова књига, коју топло препоручујем вашој љубави, нажалост, још увек није преведена на српски језик (колико је мени познато). Али се иста може поручити (штавише и читати) на овом сајту -  http://www.amazon.com/Remember-Thy-First-Love-Revelation/dp/0980020727

Био си у Есексу?

Жао ми је што нисам ишао, кад сам био у Лонд пре 13 година

Ко зна дал ће сепружи поново прилика

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Obisao sam puno manastira ali samo na kratko ostajao u njima sa skolom na raznim Ekskurzijama. Obliznji manastir koji je na mene ostavio utisak jeste manastir Gornjak kod Petrovca na Mlavi. Nekad muski manastir gde je ziveo starac Tadej a danas zenski sa puno mira i duhovnosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 5 months later...

да мало оживимо ову лепу тему....пошто је у међувремену отворена тема зашто посећујемо манастире, можда се овде нађу и неки одговори....

 

у међувремену, ја сам одлазила само у оближње манастире у Сланцима и Раковици....

манастир у Раковици ми је посебно значајан јер је тамо сахрањен патријарх Павле и што се сваке недеље служи акактист св Нектарију Егинском....и лако се стиже до њега...

 

манастир у Сланцима је посебан зато што је тотално издвојен из града и оближњих насеља и ту налазим тако неопходан мир.....

  • Волим 1

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Manastir svetog Prohora Pcinjskog (dok je bratija o.Pajsija bila u njemu) i manastir Kovilj..inace,svaki nas manastir je lep na svoj nacin.. :)

Kада би ми неко могао доказати да је Христос ван истине,и када би збиља истина искључивала Христа,ја бих претпоставио да останем са Христом,а не са истином.                                            Манастир Брадача                             Монах Нектарије

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Манастир Каленић . 

Први пут сам прочитао ову тему и заиста је прелепа .

Ми често нисмо ни свесни какве прелепе манастире има наша земља . То су прави драгуљи .

 

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Фрушкогорски манастири скоро све које сам обишла,манастир Копорин,Ђунис,Св.Роман,Лешје је прелеп манастир.Кад се све зброји свака светиња остави на мене посебан утисак.

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

У манастиру Копорину сам био . Заиста леп манастир . До скоро се мислило да мошти које се налазе у манастиру Копорин припадају деспоту Стефану Лазаревићу .

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...