Jump to content

Док нам земља гори, људи се исмејавају и ругају Епископу

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

А они који пате од комплекса спрам Цркве не требају бити предмет нашег интересовања. Довољно им је муке у животу...

Па ево, очигледно нам јесу нам предмет интересовања, јер нам је у најмању руку непријатно да видимо толики излив непријатељства и подсмевања људи који то баш и не разумеју.

Као што је и "њима" предмет интересовања црква, за коју можемо рећи да јој држава није баш "тотално окренула леђа" као некој секти већ је третира као признату готово националну институцију. И сам позив је стигао преко јавних медија. Зато су се многи осетили позвани да коментаришу позив епископа и ако у суштини и нису позвани. Не можемо се правити да не постоје и да нас не интересују, када са њима живимо. То су нам комшије, сарадници, можда и шефови на послу.

Увек има тих што патолошки мрзе, потребно је бити паметан како та болест не би прешла и на остале који су само збуњени. И Хитлер је у почетку био само један од мале групе патолошких мрзитеља.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 306
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Мени је веома тужно што при сваком оваквом сусрету морамо да разјашњавамо неке баналне предрасуде према вери и Цркви... :(

Толико људи имају погрешну представу о хришћанству да је то трагично.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ево, очигледно нам јесу нам предмет интересовања, јер нам је у најмању руку непријатно да видимо толики излив непријатељства и подсмевања људи који то баш и не разумеју.

Као што је и "њима" предмет интересовања црква, за коју можемо рећи да јој држава није баш "тотално окренула леђа" као некој секти већ је третира као признату готово националну институцију. И сам позив је стигао преко јавних медија. Зато су се многи осетили позвани да коментаришу позив епископа и ако у суштини и нису позвани. Не можемо се правити да не постоје и да нас не интересују, када са њима живимо. То су нам комшије, сарадници, можда и шефови на послу.

Увек има тих што патолошки мрзе, потребно је бити паметан како та болест не би прешла и на остале који су само збуњени. И Хитлер је у почетку био само један од мале групе патолошких мрзитеља.

Мешаш игнорисање њих као људи и игнорисање њихове мржње. Довољно имам искуства да знам да су то маргиналци и по квантитету и по квалитету. Дижу већу буку него што заиста вреде. Наравно да је стигао позив јер то интересује велику већину верника. Није у томе проблем, већ у чињеници да се било шта што Црква учини на најлицемернији начин напада.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, нешто размишљам...

Дођу ови правоверни да нас критикују што причамо превише о "световним" темама, нисмо довољно погружени у молитву ко они. Онда дођу ови атеисти који су шатро нешто бољи, интелектуалнији, изнад свих, па и изнад нас, да нас критикују како смо верски затуцани, нисмо довољно интелектуални ко они. Исти речник, исти методи убеђивања, исто вређање када види да неможе да доминира, само у различитим правцима иду.

Шта све човек неће овде да види.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је веома тужно што при сваком оваквом сусрету морамо да разјашњавамо неке баналне предрасуде према вери и Цркви... :(

Толико људи имају погрешну представу о хришћанству да је то трагично.

У каквом смо друштву живели још смо и добри.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Него, нешто размишљам...

Дођу ови правоверни да нас критикују што причамо превише о "световним" темама, нисмо довољно погружени у молитву ко они. Онда дођу ови атеисти који су шатро нешто бољи, интелектуалнији, изнад свих, па и изнад нас, да нас критикују како смо верски затуцани, нисмо довољно интелектуални ко они. Исти речник, исти методи убеђивања, исто вређање када види да неможе да доминира, само у различитим правцима иду.

Шта све човек неће овде да види.

"Тешко оном вуку за којим пси не лају." :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Него, нешто размишљам... Дођу ови правоверни да нас критикују што причамо превише о "световним" темама, нисмо довољно погружени у молитву ко они. Онда дођу ови атеисти који су шатро нешто бољи, интелектуалнији, изнад свих, па и изнад нас, да нас критикују како смо верски затуцани, нисмо довољно интелектуални ко они. Исти речник, исти методи убеђивања, исто вређање када види да неможе да доминира, само у различитим правцима иду. Шта све човек неће овде да види.

Ономад када смо имали овде код нас online предавање професора академика Јеротића закључили смо да је то иста патологија.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam potrebe više da vas vredjam, to sam uradio jer tako zaista mislim, ne želim da lažem nikog.

Mnogi vernici na još sto puta gore načine vredjaju ateiste pa nikom ništa, govore kako nas treba zapaliti, pobiti, streljati i da ne nabrajam sada...ja na primer nikog nebi zapalio, streljao itd...ne podnosim nasilje i veliki sam protivnik istog.

Ne mislim da su svi vernici takvi ali eto ima i takvih.

Aj sad vi nastavite po svom, ja se eto ubacio, dosadno mi, pa reko aj malo da ložim napaljene. Prijatno vam veče.

Измењено од Иван Цветковић
Дивно. То је свакако довољно да више то овде нећеш моћи да радиш. Од сада ћеш досаду морати да лечиш негде другде. Довиђења са ЖРУ-а. Администрација.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nemam potrebe više da vas vredjam, to sam uradio jer tako zaista mislim, ne želim da lažem nikog.

Mnogi vernici na još sto puta gore načine vredjaju ateiste pa nikom ništa, govore kako nas treba zapaliti, pobiti, streljati i da ne nabrajam sada...ja na primer nikog nebi zapalio, streljao itd...ne podnosim nasilje i veliki sam protivnik istog.

Ne mislim da su svi vernici takvi ali eto ima i takvih.

Aj sad vi nastavite po svom, ja se eto ubacio, dosadno mi, pa reko aj malo da ložim napaljene. Prijatno vam veče.

Који си ти лик

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мешаш игнорисање њих као људи и игнорисање њихове мржње. Довољно имам искуства да знам да су то маргиналци и по квантитету и по квалитету. Дижу већу буку него што заиста вреде. Наравно да је стигао позив јер то интересује велику већину верника. Није у томе проблем, већ у чињеници да се било шта што Црква учини на најлицемернији начин напада.

Само сам хтео да кажем да би позив на молитву за помоћ људима угроженим сушом и пожаром дала мање могућности за овакво "спиновање" и готово организован "контрамитинг". Људима треба помоћи да разумеју, и говорити на нивоу који им је јасан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Фора би била да позовемо на молитву за атеисте...
У Цркви се и молимо за оне који не познају Истину- Христа и да их Бог просветли и отвори пут.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...