Jump to content

Саблазни и лоши примери који терају од цркве?... Разочарани свештеници, теолози, народ - КАКО ПОМОЋИ?


Guest - . . .-

Препоручена порука

Помаже Бог!

Говорио сам увек да људи у Цркви не треба да обраћају пажњу око себе,него само да мисле на Христа и спасење.

Међутим,разочарава ме то што је данас у мојој парохијској Црви тутор и кандидат за председника Црквеног одбора,управо човек који је псовао Бога,Цркву,....када смо свештеник и ја пре годину-две светили водицу у његовој кући,

Смета ми то што свештеник улаже десетине хиљада евра у сређивању своје куће(парохијки дом),а фреске у Цркви која је иначе предивна,су отпале од влаге,црквена канцеларија оронула,немамо грејање,расвету....а имамо годишњи буџет преко 50.000 евра,колико је мени познато,ове године је око 100.000.

Опрости Господе мени грешном слуги твом!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 342
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

прво, да одмах кажем да не постоји ништа што би ме одбило или , не дај Боже, отерало од цркве...

????

Па нико о томе овде не говори нити помишља !

Говоримо нормално и слободно о стварима које нам се не свиђају као појаве у Цркви. Нисмо толики лицемери и фарисеји да проблеме затрпавамо под тепих и да глумимо како је све хај и ок... тога можда има у другим организацијама, али као што видиш, Црква је простор слободе, па управо то и спроводимао ... :)

А сви знамо да ће правда и савршен систем ствари бити једино у Царству Божијем.

Поуке.орг разбија концепцију атеиста Србије, артемита и осталих секташа.

"МАМЛАЗИ И КРИПТОМАРКСИСТИ" у псеудоморфози анархо-левичара и ауто-деструктивних либерала (-често гејева, мазохиста, шмркача итд).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji nista sto me zaista moze sablazniti, mada bih voleo da verujem da je to ( tzv sablazni, a citaj: drugi je kriv) uzrok mojih slabosti i strasti, ali jok, najobicnije samoobmanjivanje.

Dozvoliti sebi pad, pa pravdati to time da smo sablaznjeni, potpuno je strano duhu Crkve.

Dozvoliti sebi da budemo sablaznjeni, nije nista drugo do osudjivanje drugog za sopstveni pad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Редовно смо сведоци да ово или оно у Цркви нама смета, чини нас несрећним и на неки начин нас од Цркве и одбија.

то сам поменула због.овог горе реченог... :) .

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pod 1 to sto primecujem da se vecina nas gordi do besvesti sa time kako smo hriscani,kako volimo bliznje itd,a 90 posto istih konstantno pljuju i omalovazavaju bliznje i stete im na razne nacine.

Pod 2 strasno su mi degutantni ovi nasi ''vernici''-citaj politicari koji imaju smelosti da udju u Crkvu a toliko su proklinjani od strane naroda koji ne ide u Crkvu zbog njih a i zato sto su neopevane farisejstine do daske.

Pod 3 stavila bih isto sto i Jessy te babe i penzionere od kojih dobijem migrenu jer se njihove reci svode na valja se ne valja se i samo su one vernice itd (da ne tupim vise :))

Pod 4 navodim da ima osoba koje imaju neki cin u Crkvi a tako su po meni na neki nacin nedostojni tog cina,i to koriste da diskriminisu pojedine vernike.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знате шта мене салбажњава (заправо, више ме нервира)? Прича о љубави, заједници, евхаристији... а када то затражим- не добијем је. Чак, будем и крив што сам то тражио. Наравно, не код свих већ код појединих. Такође, саблажњава ме али и нервира полтронство без икаквог смисла, увлакарство...то ми је и одвратно и потпуно нецрквено и велики сам противник тога. Некако ми такви људи изгледају као кловнови али и оне дворске луде који хвале цара док се царство руши. У много пута ме је то тешко саблазнило а и разочарало.

Потпис обема рукама...

sFun_bat

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не саблажњава ме више ништа, а што се тиче разочарења, листа је толика да је излишно да уопште покушавам да је овде изложим у краткој форми.

А што се тиче "кукавичлука", не бих тако назвала оне који напусте цркву. Ја бих то назвала храброшћу.

Последња реченица је потпуно апсурдна.. И просто нема везе са истином.. Донекле и даје одговор на, т.ј. расветљује, прву.. ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нечовечност (а о хришћанскости и да не говоримо). Систематска (заправо, хаотична). То ме највише саблажњава и смета ми

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Последња реченица је потпуно апсурдна.. И просто нема везе са истином.. Донекле и даје одговор на, т.ј. расветљује, прву.. ;)

Теби је апсурдна, мени није. То нема везе са твојом истином, али има везе са мојом. И тачка.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Теби је апсурдна, мени није. То нема везе са твојом истином, али има везе са мојом. И тачка.
Госпођо, ја не знам шта то ви уопште тражите на хришћанским темама каде сте ви апостат - отпадник. Није ми јасно зашто учествујете на црквеним - хришћанским темама... Као кад је пинхас, по вероисповести „богобојажљиви” учио Александра Милојкова хришћанству...

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знате шта мене салбажњава (заправо, више ме нервира)? Прича о љубави, заједници, евхаристији... а када то затражим- не добијем је. Чак, будем и крив што сам то тражио. Наравно, не код свих већ код појединих. Такође, саблажњава ме али и нервира полтронство без икаквог смисла, увлакарство...то ми је и одвратно и потпуно нецрквено и велики сам противник тога. Некако ми такви људи изгледају као кловнови али и оне дворске луде који хвале цара док се царство руши. У много пута ме је то тешко саблазнило а и разочарало.

Ово ме до лудила доводи у свакодневном животу. Приче без покрића као и причање онога што би,по нечијем мишљењу, други желео да чује, а не онога што се заиста и мисли.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Госпођо, ја не знам шта то ви уопште тражите на хришћанским темама каде сте ви апостат - отпадник. Није ми јасно зашто учествујете на црквеним - хришћанским темама... Као кад је пинхас, по вероисповести „богобојажљиви” учио Александра Милојкова хришћанству...

Е, да, иначе пљување и грубост су најбољи и најпедагошкији начин односа према, да тако кажем, залуталој браћи и сестрама. (Још један одговор на иницијално питање)

Екстремистички принцип гојим / каурин обучен у православно-побожно рухо.

"В церкви смрад и полумрак..." (В. Высоцкий, Моя цыганская)

"Утопија је место где се рађају секте и расколи" (ђакон Андреј Курајев)

--- Упокој, Господи, души усопших раб твојих: дједа мојего Мирослава, оца мојего Слободана. ---

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е, да, иначе пљување и грубост су најбољи и најпедагошкији начин односа према, да тако кажем, залуталој браћи и сестрама. (Још један одговор на иницијално питање) Екстремистички принцип гојим / каурин обучен у православно-побожно рухо.
Какво пљување? Каква грубост? Неко ко напусти веру је апостат, у преводу отпадник (од дотичне вере) - то није никаква увреда већ појам који се користи за такву ствар. Да ли би ти дозволио да те муслиман учи хришћанству?

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster... when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you..." — Friedrich Wilhelm Nietzsche

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Može da se svako nazove kako hoće, ali su to ljudski termini.

Gospod Isus Hristos sve voli i ne postoje za njega podele. On je došao da spase SVE i želi da se spasu SVI.

Zašto bi mi nekoga terali, ako ga Gospod Isus Hristos ne tera, već ga uvek zove.

vreme Strašnog Suda: (i taj termin Strašni Sud je ljudski)

revnosni kršćanin: Bože kako to da ja nosim grehe ove žene kada ja nju ni ne poznajem, a ceo život sam se trudio i bio revnostan i službu pohađao, i davao po 100 dinara sirotinji kada izađem iz crkve i po 200 dinara na ikonu u Crkvi.

Sudija: Kada je ona zvata u Crkvu, ti si bio sudija i rekao si joj da ona ne pripada ovde. Ona je tvoj sud primila i otišla. Sad drugi tebi sudi i primi Njegov sud.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господине Анксиозни, ја себе не сматрам никаквим отпадом.

Такође никога овде не учим хришћанству, а и ти би требао да поразмислиш како га ти овде својим примером подучаваш.

Овде пишем јер волим овај форум и људе на њему,тако да ме коментари попут твојих неће отерати.

Такође ћу слободно да пишем на свакој теми на којој желим нешто да напишем, конкретно сам овде хтела да потенцирам да сам, као некадашњи верник, много разочарана у цркву (што јесте питање из наслова теме - извини Just_Cuz_19 ).

Тако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...