Jump to content

Da li je sex između supruznika uzvišen čin, ili je to nešto sto činimo zbog slabosti, i ne treba mu pridavati značaja?

Оцени ову тему


Дејан

Препоручена порука

Muska erekcija je recimo totalno spontan proces na kojeg ne mozes da utices kao na pomicanje ruke ili noge

 

Пробај да размишљаш о решавању Шредингерове једначине за три и више честица, зна да помогне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je potreba zasto onda srpska pravoslavna crkva to zabranjuje?Onda ne bi smeli ni da piskimo.

 

Sta zabranjuje, seks prije braka? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пробај да размишљаш о решавању Шредингерове једначине за три и више честица, зна да помогне.

 

Bolje je citati o teoriji struna. :)

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate,ako je potreba kakve veze ima da li si u braku ili ne.Ovde su loncici pobrkani.

 

Pitao sam jer je tvoje pitanje malo nejasno. Dakle pitao si zapravo da Crkva brani gledati na seks kao potrebu, pa onda kako to. 

 

Crkva zapravo ne brani, jer ne postoji nikakv saborni konsenzus po vom pitanju. Postoje pojedinci koji daju svoje, cesto oprecna misljenja. Imas jedan, uglavnom zastupljen tabor koji smatra da je teski grijeh imati seks prije braka, pa makar ga imao i sa osobom koju volis, dok ima drugih koji se slazu da se seks treba dozvoliti prije braka ako je to uvod u brak. Sitaucija se maksimalno komplikuje kad se dodje do postova, ne vezano jel neko u braku ili ne. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па не знам шта да мислим генерално. Ја сам (као и ти) рођен и одрастао у периоду кад се овај проблем са затрудњавањем лако решава. Ако би се, пак, то десило, бринуо бих о детету без размишљања, ако ме то питаш. Ово за емпатију и пријатељску љубав и њихову урођеност тек не знам, али то је и онако далеко шире од ове теме - секс као потреба. Само мислим да тзв. ”секс без обавеза” и без ”љубави” може да постоји и да постоји. Такође лично мислим да у томе нема ничег лошег ако је на обострану сагласност и ако су две особе довољно зреле да тачно знају у шта се упуштају и да преузму одговорност за то. Чујем овде често да је такав секс лош јер онда то двоје једно друго третирају као ствар. Али то је релативно. Теби можда изгледа споља да ме она третира као ствар, али нас двоје то тотално другачије видимо. Штавише, не морамо овде да причамо о некаквом промискуитету и сличном. Баш бих волео ове што причају да је секс искључиво везан за љубав, да ме убеде да на особу са којом су у сталној вези или браку нису понекад наскочили чисто нагонски. Да ли би у том трентуку било разлике да је неко други био на том месту, уместо те особе (не рачунајући то што са том особом имамо одређену сигурност, да је здрава, да смо је већ освојили, да је већ познајемо и слично). Ово је само позив на размишљање и сагледавање самог себе и искреност према себи, никако савет како неко треба да живи, размишља и осећа. Савете личне природе сам давно престао да дајем (осим ако ме неко пита, а и тада врло ограничено) и надам се да ће тако и остати.

 

 

Pa eto, možemo zaključiti da seks jeste potreba, i sam po sebi kao hormonalna reakcija, i kao posledica druge potrebe, psihološke i emotivne, npr. za bliskošću, za smirivanjem, ,,oslobađanjem napetosti i fantazija", moći i ko zna čega još.

 

naravno, ne mora svako imati takve potrebe, niti uopšte imati potrebe koje vode seksu, kao npr. podvižnici koji se oslobađaju od toga jer im smeta u onome što žele da postignu

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не би оклизнули у секс радите нешто нема лешкарења

Pa kad ću više da se okliznem   :)) 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa kad ću više da se okliznem :))

јурио петао кокошку, бежи кока и мисли се "ако превише бежим остаћу без....., ако сад станем испашћу лака кока, ма да се ја саплетем" ;)

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Saučešće ženi ili gorećeš u paklu - ... JER NE MOŽETE SLUŽITI BOGU I MAMONU

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

idi bre Moci stvarno nema smisla... a sta da radimo mi neozenjeni?!  :)))

Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...