Jump to content

Догађаји у овчарско-кабларском манастиру Вазнесење Господње

Оцени ову тему


Препоручена порука

Савести УКЛОНИ програм за скривање ИП адресе, уколико то не урадиш а ја примјетим да си писао нове поруке БАНОВАЋУ ТИ налог.

пс. Твоја ип адреса ми треба како би отклонио сумњу да се ради о злоупотреби форума и Правилника јер постоје неке недоумице.

Личну карту показујем само службеним лицима, а службена лица у већини случајева врше идентификацију само кад уоче да је неко проблематичан или се чудно понаша, а ја све што рекох, рекох нормалним тоном са великом дозом смирености, а поврх свега, ти ниси полицајац.

Да сам дошао и рекао да је Артемије лопов, убица, човек који је прекршио свих 10 Божијих заповести, нико ми ништа не би рекао, а камоли приговорио због те ип адресе. (већ виђено у пракси)

Ја не знам ко си ти, немаш ни ти право да знаш ко сам ја.

Иако се ограђујете од писања чланова, не дозвољавате да се на нормалан начин изнесу мишљења која вам не одговарају. Шта је то ако, није пресија и својеврстан вид блокаде информација ?

Све поруке на форуму, осим званичних саопштења Српске Православне Цркве, су искључиво лична мишљења чланова форума 'Живе Речи Утехе' и уредништво не сноси никакву материјалну и кривичну одговорност услед погрешних информација.

Не мораш се мучити са брисањем мога налога, само реци лепо ко човек да је овде забрањено имати другачије мишљење, и отићи ћу својим путем, у неповрат.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 931
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Десет владика које су спремне на раскол - због сопствених столица ?

Мене да питаш да набројим поименце - не бих могао да се, сетим, пет владика, а ти ето знаш за десеторицу " фотељаша " - себи дајем за право да употребим тај израз који је складу са твојим писањем.

Јер ти и јеси десеторицу владика назвао - "фотељашима ".

И ти се, сада, као, нешто, разликујеш .... од - " артемијеваца " ?

за разлику од артемита, ја пишем са смислом и то није нешто нова или непозната ствар у Цркви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако јесте секта, онда ти људи из "Крагујевачког братства" не би требало да имају свештенички чин. Да ли су рашчињени?

замисли тебе кад би неко изопштио из Цркве што учиниш један смртни грех, на шта би то личило.

онда исто то немој тражити ни за другог, већ се моли да се покаје и врати на прав Пут.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Личну карту показујем само службеним лицима, а службена лица у већини случајева врше идентификацију само кад уоче да је неко проблематичан или се чудно понаша, а ја све што рекох, рекох нормалним тоном са великом дозом смирености, а поврх свега, ти ниси полицајац.

Да сам дошао и рекао да је Артемије лопов, убица, човек који је прекршио свих 10 Божијих заповести, нико ми ништа не би рекао, а камоли приговорио због те ип адресе. (већ виђено у пракси)

Ја не знам ко си ти, немаш ни ти право да знаш ко сам ја.

Иако се ограђујете од писања чланова, не дозвољавате да се на нормалан начин изнесу мишљења која вам не одговарају. Шта је то ако, није пресија и својеврстан вид блокаде информација ?

Не мораш се мучити са брисањем мога налога, само реци лепо ко човек да је овде забрањено имати другачије мишљење, и отићи ћу својим путем, у неповрат.

Не причај глупости, и не изврћи ствари.

Нико ти није рекао да ће те бановати зато што имаш такво мишљење о Артемију.

Нико ти не тражи личну карту, и нико ти не тражи ако нећеш да се представиш, већ само да не сакриваш ИП адресу, јер је то против правила форума. Ако ти се то не свиђа, не глуми овдје жртву, и слободан си да не долазиш на форум.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

е што волим драму и романтику а поготово кад пређе тема у домен "и онда је мрмот завио чоколаду у фолију" :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замислите да на сабор форумаша дође неко са фантомком на глави и да почне да нас учи о стању у Цркви. Просто да не поверујеш.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чекај, јеси ли баш био артемит, мислим фан тадашњег владике рашко призренског, или си био истиновац, акакијевац и сл.?

па то ти је више прото-артемит у односу на ово што су сад и у односу на време кад се то дешавало ... ако ћемо у детаље.

руку на срце, нисам никад био акакијевац и никад нисам био против Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А можда....

Можда би чешћи разговори свештеника са мирјанима,иницијативом (љубављу и жртвом) свештеника, чешће посете намесника богомољама иницијативом (љубављу и жртвом) намесника, као и чешћи сусрети намесника међу собом а и са својим епископом,чешћи сусрети епископа међу собом а и са патријархом, можда би допринели јединству кроз разумевање прилика у коме свако од нас удова Цркве Христове живи, па би, можда, до оваквих ситуација долазило ређе или никад....

Можда би могли бар да покушамо....

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Замислите да на сабор форумаша дође неко са фантомком на глави и да почне да нас учи о стању у Цркви. Просто да не поверујеш.

не треба ми сабор форумаша за то, то овде сваки дан имам на менију :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1338321201' post='648286]

па да, онда нам ни Црква не би ни требала, кад бисмо сви били савршени ...

Не ради се брате мој љубљени о савршенству, већ о томе, да кад је некакво ванредно стање, за трен се сакупило преко 100 свештеника Жичке епархије, лечећи последицу. Питам се, да ли је можда боље, мање стресно и напорно, са очекујућим лечењем узрока а не последице, да бар у некој мери делима сведочимо љубав кроз саможртву, коју толико често исповедамо при свакој молитви а посебно на Светој Литургији? Овако нисам сигуран, да ли би иједно стадо оваца без сталне присутности свог/својих пастира препуштено само себи, одолело пажњи и тимарењу неког пастира који сврати с времена на време, па видевши да домаћина нема, све чешће, са циљем да дође до власништва над стадом?

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1338318800' post='648254]

за разлику од артемита, ја пишем са смислом и то није нешто нова или непозната ствар у Цркви.

И " артемити " тврде да оно што пишу о Цркви има смисла и није ништа ново и непознато.......

Мени је непознато и непојмљиво да је десеторици владика СПЦ преча " столица " и да би зарад те "столице " малтене биле спремне и на раскол...............

Нема разлике - и ти и они тако опуштено и без да размислите изговарате тако тешке оптужбе.........

Но, када могу они - зашто не би могао и ти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ивице, кажем ти ја, не слушаш ме ти ... да Бог има савршене испод Себе, све би било како ти кажеш, још и боље и лепше :)

овако, принуђен је да ради са оним чиме има, мада Он очигледно види нешто у нама свима што ми не видимо и проналази радост чињења ...

да мене и тебе нема овде, рецимо хипотетичка ситуација, ја сам уверен да би Господ нашао нове, слободан сам рећи и боље од нас :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И " артемити " тврде да оно што пишу о Цркви има смисла и није ништа ново и непознато.......

Мени је непознато и непојмљиво да је десеторици владика СПЦ преча " столица " и да би зарад те "столице " малтене биле спремне и на раскол...............

Нема разлике - и ти и они тако опуштено и без да размислите изговарате тако тешке оптужбе.........

Но, када могу они - зашто не би могао и ти.

веруј или не, то није мој проблем :)

с тим што сам ја спреман да одговарам ликом и делом, именом и презименом за све што напишем, где год ме неко позове ... а неће ми бити ни први пут да ми неко прави чарламу и прави пријаву код неког владике.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...