Jump to content

Догађаји у овчарско-кабларском манастиру Вазнесење Господње

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 931
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Zar stvarno mislis da ona to zna?

Па питам се како могу овако паушално да причају, без разумевања шта говоре. И монахиња и онај народ. Онај с брадом прича о неки, великим парама што је чуо од неког и то је сад 100% тачно. Даље помиње јеванђелске принципе а затим каже ови ђаволи који воде цркву?!

Смирења ниоткуда..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па питам се како могу овако паушално да причају, без разумевања шта говоре. И монахиња и онај народ. Онај с брадом прича о неки, великим парама што је чуо од неког и то је сад 100% тачно. Даље помиње јеванђелске принципе а затим каже ови ђаволи који воде цркву?!

Смирења ниоткуда..

Pa naravno da mogu, to je najlakse... pricas a ustvari nista ne kazes...

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

будалаштина и неукост заведеног народа, злоупотреба најобичнија.

срамота је да се таквим секташким методама служи бивши владика и његови манипулатни.

где су они да страдају са тим народом, него их користе као штит док добацују иза и преко њих?

решење је у послушању Цркви, ал ови људи немају основну црквену свест.

све остало је пука демагогија и васпитавање одраслих људи који су параноични, неуки и затровани апокалиптичним идејама апостасије и осталих страхова који нису својствени утврђеним верницима.

на страну што је овај малоумни сајт васељенска.довиђења.мозак пропагандно мерило секташа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

исто се овако причало испред Стјеника, иста служба ђаволу, исто тровање ... одвратно.

сумње немам више да људе који их трују треба одлучити од Цркве и обележити јеретицима, као и сваког ко подржава овако нешто не пуштати испред путира док не принесе достојан род покајања, с претходним утврђивањем у вери и знању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове приче и причице трају деценијама, пар деценија тачније, .. Све је умиксовано са полу-истинама на које су накалемљене безочне неистине и увијено у параноидну жалопојку о прогону једино-исправно-верног народа који брани православље..

Прича увежена из Грчке и свезана у Руске корице.

.

Ово с' православљем има таман толико везе колико и Гранд -продукција са музиком...

Ал се слуша, .. на жалос'... ;)

.. Нек пропадне није штета !..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иста прича је и у Црној Гори. Типа ми смо православна црква и треба да нам вратите манастире. Тако и ови мисле да су православана црква и да је њихов манастир.

Требало је владика да дође, са њиховим духовником, да проба да поприча са њима и да им каже шта представља њихова одлука. Па оне ако остају при своме, онда им наложити да напусте манастир. Можда се то и дешавало, не знам. Ил ће се тек дешавати. Ал прво, стварно треба уклонити народ из манастира, и оставити их саме једно време, да размисле још једном да ли ће стварно наставити тим путем, којим су наумиле, путем у пропаст.

И дефинитивно владика Хризостом је одговоран за ово. Како се духовно стара о свом монаштву? Шта да су пришле јеховиним сведоцима, ил некој другој секти? Нису криви само вукови који нападају стадо, него пастири који га не бране. Не могу да кажем да владика није учинио све што је могао, јер не знам шта је чинио. Он ће о томе дати свој одговор Господу. А требало би и другим пастирима да да одговор, на Сабору.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote name=Милан Меденица :)' timestamp='1337999129' post='645933]

исто се овако причало испред Стјеника, иста служба ђаволу, исто тровање ... одвратно.

сумње немам више да људе који их трују треба одлучити од Цркве и обележити јеретицима, као и сваког ко подржава овако нешто не пуштати испред путира док не принесе достојан род покајања, с претходним утврђивањем у вери и знању.

Шта ће ти тај лого,тако паметан момак,а такав лого.

Излогуј се из одатле,и улогуј се у Красоту са висине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Грешни Милоје (Видео)

http://www.vaseljens...i-miloje-video/

Pogledao sam sve ove video snimke.

I ranije sam pričao da je meni Miloje kao čovek simpatičan i da razumem i na neki način "cenim" njegov ponos i njegovo buntovništvo, prosto zato što je tako ljudsko. Apsolutno mi je poznat mentalitet naroda tog kraja a Miloje je grebić na kub.

Ne kaže Miloje "ja sam sveti čovek", već stalno napominje kako je "grešan". Ali Miloje, brate naš, to tvoje "ja sam grešan" ne razlikuje se od onog sadukejsko-farisejskog da su samo oni podobni i veliki i kad kažeš "nisam dostojan" ja čujem "zašto u subotu isceli bolesnoga"?

Tvoja tvrdoglavost i neposlušnost SPC, bez obzira na pravdu i nepravdu koju osećaš, samo stvara razdor. Ja tebe kao čoveka razumem i kažem da si mi brat, ali zbog onih slabih koji gledaju u tebe kao u sveštenika i Boga (a ti to nisi) i koji pričaju što i ne razumeju, kažem ne da si ološ, nego da si apsolutna neznalica.

Opet mislim da je sve ovo dobro i da ma koliko se semenja razvejalo i vrane ga pozobale, tako isto mnogo semenje je baš ufatilo se i izraslo i dalo novi plod, jer je videlo kako ne treba. Oni koji su možda bili na klackalici i sumnjali u SPC kao mesto duhovnog vaskresenja, sada su sigurni da nigde drugo i ne može biti toga.

Vi pravite se mučenici jer mučeništva nemate.

Znam mnoge ljude koji čeznu za Jerusalimom, čeznu da izgrade i budu ktitori manastira, čeznu da žive nekim polu-monaškim životom a da budu mirjani. I zbog takvih je ovo dobro. Brat Miloje (i ako je zvanično izopšten iz SPC, za mene će Miloje uvek biti brat...i ne samo on, nego i inoslavni) je postigao na neki način sve to, a opet to mu nije pomoglo, već mu je možda i odmoglo.

Ne traži se od mirjana ništa više (a u principu ne traži se ni to...) do da poste, iskajavaju i ispovedaju svoje grehe, budu i pričešćuju se na Liturgiji. Šta je više od ovoga nije nužno na spasenje.

Ako vidim (a viđao sam) grehe popovske, da li da zatvorim oči ili da ispravljam krivu Drinu?

Ni jedno ni drugo. Gledaj svoja posla, a Bog će se postarati. I onako se moliš na Liturgiji za oprost grehova slugu ovih .... kao i za sav narod.

Χριστὸς ἀνέστη ἐκ νεκρῶν θανάτῳ θάνατον πατήσας, 

καὶ τοῖς ἐν τοῖς μνήμασι ζωὴν χαρισάμενος...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иста прича је и у Црној Гори. Типа ми смо православна црква и треба да нам вратите манастире. Тако и ови мисле да су православана црква и да је њихов манастир.

Требало је владика да дође, са њиховим духовником, да проба да поприча са њима и да им каже шта представља њихова одлука. Па оне ако остају при своме, онда им наложити да напусте манастир. Можда се то и дешавало, не знам. Ил ће се тек дешавати. Ал прво, стварно треба уклонити народ из манастира, и оставити их саме једно време, да размисле још једном да ли ће стварно наставити тим путем, којим су наумиле, путем у пропаст.

И дефинитивно владика Хризостом је одговоран за ово. Како се духовно стара о свом монаштву? Шта да су пришле јеховиним сведоцима, ил некој другој секти? Нису криви само вукови који нападају стадо, него пастири који га не бране. Не могу да кажем да владика није учинио све што је могао, јер не знам шта је чинио. Он ће о томе дати свој одговор Господу. А требало би и другим пастирима да да одговор, на Сабору.

Није само он - комлетна јерархија нам је заказала, и показала се недораслом и неозбиљном пред изазовима које су протеклих пар десетина година пред њу поставиле...

Само слепи нису могли да виде да ће се овако завршити сва она постављања транспарената по ПБФ, протести испред патријаршије, чланци у Светом Кнезу Лазару, саборовања у Сопоћанима и сл...

И само слеп не види какву ће штету тек направити сви други секташи, параноици и хејтери које још увек гајимо у Цркви као змије у недрима...

Ако смо и пали - били смо паду склони...

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...