Jump to content

Свакодневни живот у разним земљама света - искуства форумаша

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, Poslednji Mohikanac рече

Probacu samo ukratko. Prvo autoritet za pitanje vere za nas je Biblija i samo Biblija. Crkveni oci, odluke sabora i predanje se mere samo Biblijom.

A vidiš upravo su crkveni oci odredili šta je Biblija i koje su knjige bogonadahnute.Biblija je knjiga koju je iznedrila Crkva,nije je Bog bacio s neba već formiranu.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 595
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 3 часа, Poslednji Mohikanac рече

Nase ucenje je vezano za ono sto su naucavali Reformatori a posebno John Calvin.

Најмрачнији тип у историји цивлизације. Куда је тај прошао, душа више не може да порасте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Spurdžon je bio kalvinistički baptista, ako se ne varam? Njega su čak i pravoslavni prevodili u 19. veku.

Ok, ali Biblija nije nastala sama od sebe. Postojala su mnoga jevanđelja i poslanice i apokalipse. I onda je Crkva prepoznavala šta jeste kanon Pisma, a šta nije. Zapravo, čim neko izgovori reč Biblija, on već time priznaje autoritet Crkve, jer je Crkva pisala, čuvala i kanonizovala Bibliju. ;)

Kalvinisticki ili Reformirani je jedno isto. Reformirani hriscani se drze Kalvinizma.

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Poslednji Mohikanac рече

Samim time nije nam potrebno nikakvo svestenstvo jer su svi nanovorodjeni svestenstvo pred Bogom.

Како објашњавате рукополагање првих презвитера од стране апостола, као и само апостолство ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Poslednji Mohikanac рече

Nisam ja posao! ;) Ali nije mi zao!

А шта вас је довело на форум? Како сте сазнали за ЖРУ? Да ли ви имате баптистички форум?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Spurdžon je bio kalvinistički baptista, ako se ne varam? Njega su čak i pravoslavni prevodili u 19. veku.

Ok, ali Biblija nije nastala sama od sebe. Postojala su mnoga jevanđelja i poslanice i apokalipse. I onda je Crkva prepoznavala šta jeste kanon Pisma, a šta nije. Zapravo, čim neko izgovori reč Biblija, on već time priznaje autoritet Crkve, jer je Crkva pisala, čuvala i kanonizovala Bibliju. ;)

Kada je to Crkva kanonizovala i prepoznala sta je kanon Biblije? Da li u 15 veku na Trindentskom komcilu? Koliko ja znam vi ne priznajete taj koncil. Citaj malo rane crkvene oce pa ces videti kako oni citiraju Bibliju kada dokazuju ono sto veruju. ;)

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Desiderius Erasmus рече

Najveći problem kod TULIP-a je druga tačka: unconditional election. Jer ispada da Bog paušalno bira koga hoće, a koga neće da spase, što je prilično neuskladivo sa Bogom "koji želi da se svi ljudi spasu". ;)

To ti je najbolje dokazana tacka verovanja u Bibliji. Citaj Rim. 9; Ef 1; Rim,829,30.

пре 2 часа, Кратос рече

A vidiš upravo su crkveni oci odredili šta je Biblija i koje su knjige bogonadahnute.Biblija je knjiga koju je iznedrila Crkva,nije je Bog bacio s neba već formiranu.

Koji crkveni oci i kada? Interesantno je da su svi rani crkveni oci koristili bas Bibliju kao merilo vere ne predanje ili tome slicno. 

пре 41 минута, Juanito рече

Најмрачнији тип у историји цивлизације. Куда је тај прошао, душа више не може да порасте.

To je tvoja procena. zato sto nepoznajes stvari. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, АлександраВ рече

А шта вас је довело на форум? Како сте сазнали за ЖРУ? Да ли ви имате баптистички форум?

Pa kao sto rekoh jos kada sam se predstavio drugar moj, inace pravoslavac, mi je preporucio forum da bih mogao da dobijem odogovore na pitanja koja me interesuju. Baptisticki forum postoji na facebook i to ne samo jedan nego vise. Na zalost vidim da necu dobiti odgovor na ono sto me zanima!

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Poslednji Mohikanac рече

Pa kao sto rekoh jos kada sam se predstavio drugar moj, inace pravoslavac, mi je preporucio forum da bih mogao da dobijem odogovore na pitanja koja me interesuju. Baptisticki forum postoji na facebook i to ne samo jedan nego vise. Na zalost vidim da necu dobiti odgovor na ono sto me zanima!

Све је то у реду, али зашто се правиш да си Енглез? Је л' то нека фора са баптизмом да, кад се крстиш код њих, постајеш Енглез, као што крштењем у православној цркви постајеш Србин, Грк, Рус...? 12:smeha: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Desiderius Erasmus рече

Ma, kakvi u 15. veku. Krajem 4. veka, na Saborima u Hipu i Kartagini. A, pre toga, prvi put nailazimo na spisak od 27 novozavetnih knjiga kod Atanasija Aleksandrijskog u Uskršnjoj poslanici (mislim da je u pitanju 367. godina).

Postoji i muratorijev kanon, ali kao sto ces videti nijedan od tih kanona se ne podudara a da ne kazem da se ne podudara sa onim sto Rimokatolici tvrde da je Biblija. 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Све је то у реду, али зашто се правиш да си Енглез? Је л' то нека фора са баптизмом да, кад се крстиш код њих, постајеш Енглез, као што крштењем у православној цркви постајеш Србин, Грк, Рус...? 12:smeha: 

 

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Poslednji Mohikanac рече

Baptisticki forum postoji na facebook

То није форум :) 

пре 11 минута, Poslednji Mohikanac рече

Na zalost vidim da necu dobiti odgovor na ono sto me zanima!

То се никада не зна, како каже наш народ - стрпљен спашен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Desiderius Erasmus рече

Kako ne podudara? Ti koristiš upravo taj Novi Zavet koji je kanonizovan krajem 4. veka. A što se tiče Starog Zaveta, protestanti prihvataju uži, jamnijski, a ne LXX, premda je Biblija ranih hrišćana bila upravo LXX.

Procitaj malo odluke tog koncila pa ces videti da nije tako. Neznam da li ti je poznato ali na istoku Otkrivenje a na zapadu Jevrejima poslanica nisu bili prihvatani cak do 7 veka kao kanonski spisi. Hriscani su upotrebljavali Septuagintu ali su koristili samo knjige Jevrjeskog kanona. U Jamnija najverovatnije nije bilo nista no sve je to za mnogo duze i detaljije rasprave. Zapazi da u NZ nemas citata ni jedne knjige van Jevrejskog kanona. Pogledaj kako Isus ogranicava kanon:Matt 23:35 Da dodje na vas sva krv pravedna što je prolivena na zemlji od krvi Avelja pravednog do krvi Zarije sina Varahijinog, koga ubiste medju crkvom i oltarom.

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Poslednji Mohikanac рече

mi je preporucio forum

Добро, док чекате одговоре ја бих вам препоручила ову тему

Сигурна сам да имате јако пуно фотографија из свих тих предивних земаља у којима сте живели, било би лепо да их поделите са нама, ми смо на тај начин са нашим драгим форумашима који путују на лепа места или живе у иностранству имали прилику да обиђемо свет. Па изволите.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, АлександраВ рече

Добро, док чекате одговоре ја бих вам препоручила ову тему

Сигурна сам да имате јако пуно фотографија из свих тих предивних земаља у којима сте живели, било би лепо да их поделите са нама, ми смо на тај начин са нашим драгим форумашима који путују на лепа места или живе у иностранству имали прилику да обиђемо свет. Па изволите.

My lady I will be honored to except your invitation! :naklon:

  • Волим 1

Oprostite na gramatickim greskama jer mi Srpski jezik nije maternji.  SOLI DEO GLORIA!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...