Jump to content

Game of Thrones - нова хит серија! (опаки спојлери, улазите на сопствену одговорност!)

Оцени ову тему


Препоручена порука

2 minutes ago, Господин Бореалис рече

Нису mindless evil, прочитај пост. :)

Можда им је идеја да спасу свет од Денерис Таргарјен и њених змајева? Денерис није ништа мање зла од њих, напротив чак.

Razumem ja sta post govori i slazem se da oni spasavaju sveto od nje, kao sto sve ljude koje pretvore smatraju spasenim i zasticenim, ali mi ovde pricamo iz perspektive obicnih ljudi i njihove perspektive i sta je njima blize.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 minutes ago, Господин Бореалис рече

Можда им је идеја да спасу свет од Денерис Таргарјен и њених змајева? Денерис није ништа мање зла од њих, напротив чак.

To je zato sto se pretpostavlja da se Targerijani i Valarijani drugacija rasa ljudi bas kao sto bi to bili i Beli hodaci i Deca sume. Donekle to jeste tacno, ali pretpostavka polazi od toga sto Targerijani za razliku od ostalih ljudi mogu da se bave nekom magijom i imaju zmajeve? So what? I svestenici Rlora imaju isto to i onaj kult na Bravosu. 

Pre ce biti ovo sto Akvi ukazuje, jer je sam Martin priznao da mu je inspiracija za Rlora posluzio zoroastrizam gde je Rlor Ahura Mazda a onaj drugi Ahriman, znaci dualna religija gde su dva vecna principa vecno bore, doduse i zoroastrizam ima odredjenu eshatolosku dimenziju i svog mesiju mislim da se zove Saosjant, dakle nesto poput Azora Ahai. 

Pored toga ovaj lik sto je pisao potpuno je zaboravio Long Night koja je bila pre dolaska Andala na Westeros. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Razumem ja sta post govori i slazem se da oni spasavaju sveto od nje, kao sto sve ljude koje pretvore smatraju spasenim i zasticenim, ali mi ovde pricamo iz perspektive obicnih ljudi i njihove perspektive i sta je njima blize.

Па онда им је она ближа, има тај appeal.   :)

Она делује као класичан антихрист све у свему, сети се шта су писали о њему - увек ми она пада на памет. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Господин Бореалис рече

Па онда им је она ближа, има тај appeal.   :)

Она делује као класичан антихрист све у свему, сети се шта су писали о њему - увек ми она пада на памет. 

Ok, mozda i jeste tako posto ovo i nije pitanje logike nego osecaja, ali opet kad pogledas otkud tebi ideja ahtihrista uopste?! Iz hriscanstva. A u hriscantvu je zlo drugacije nego u raznim paganskim narativima pa i u Mitraizmu. Ako ides po uzorcima za trazenje hriscanskog antirhista imaces lepu mrlju za koncpt zla iz drugih perspektiva. Sto ne bi bio problem da Martin pise iz hriscanske perspektive, sto nije slucaj.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

38 minutes ago, Aquilius Cratus рече

Sto ne bi bio problem da Martin pise iz hriscanske perspektive, sto nije slucaj.

Сад ја причам из хришћанске перспективе, вероватно он није писао из те перспективе.

Серафим Роуз је причао да ће бити "хуманитаран" тип, тј. владар, као она дакле, и још неке ствари.. :) 

Неко зао, који се бори, гази и убија за моћ, а има ту "хуманитарну" агенду и ауру око себе, то ми пада на памет када чујем ту реч.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, RYLAH рече

А зашто баш Старкови? Зато што су Старкови били једина велика кућа која се добровољно повиновала Таргеијенима и њиховим змајевима кад су дошли из Валерије, јер нису хтели џаба да просипају крв својих људи, што ће рећи да им је битније нешто више од сопствене сујете.

Ovo je malo diskutabilno... kada je Egon krenuo u osvajanja niko nije znao šta ih čeka i logično je bilo da se bore protiv njega... pobedio je pomoću zmajeva mnogobrojnije vojske ...  Toren Stark je poveo 30000 servernjaka i stigao do Rečnih zemalja... dok je stigao, Egon je već pokorio sve osim Severa, Starigrada, Dola i Dorne i zbog novih vazala Starkove je na Trozupcu sačekala duplo veća vojska od njihove (plus zmajevi). U međuvremenu su saznali i šta se ostalima desilo. Borba bi bila čisto samoubistvo. Savijanje kolena je praktično bila jedina opcija. Da se Egon prvo iskrcao na severu, Starkovi bi se itekako tukli sa njim i prosipali krv svojih ljudi...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Господин Бореалис рече

Неће нико, у последњој књизи ће на 1500 страна бити опис како ветар дува на гробљу. :)

Тако би и било кад би Толстој писао...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, RYLAH рече

Зашто је ово битно? Јер само Таргеријени могу да кроте змајеве и тако 1) уједине разједињено краљевство, како би се сви заједно, са све змајевима 2) супротставили Белим Одачима, иначе све оде у пропаст.

Кућа Таргеријен - Уједињени можемо све!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, Avocado рече

Ovo je malo diskutabilno... kada je Egon krenuo u osvajanja niko nije znao šta ih čeka i logično je bilo da se bore protiv njega... pobedio je pomoću zmajeva mnogobrojnije vojske ...  Toren Stark je poveo 30000 servernjaka i stigao do Rečnih zemalja... dok je stigao, Egon je već pokorio sve osim Severa, Starigrada, Dola i Dorne i zbog novih vazala Starkove je na Trozupcu sačekala duplo veća vojska od njihove (plus zmajevi). U međuvremenu su saznali i šta se ostalima desilo. Borba bi bila čisto samoubistvo. Savijanje kolena je praktično bila jedina opcija. Da se Egon prvo iskrcao na severu, Starkovi bi se itekako tukli sa njim i prosipali krv svojih ljudi...

Колко ме сећање служи, није њему била фрка број војника са друге стране, него кад је видео какво је уништење Егон донео са собом, какво су уништење донели змајеви, то није хтео да приреди себи и другима и савио је колено..

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, Adelaida рече

Ko bese Varis?:scratch_head:

Onaj evnuh? E a secate li se vi da je njemu jednom dopremljen neki sanduk...a u tom sanduku bio neki deda...( ili sam ja to sanjala) 

Јесте, евнух.

У том сандуку је био један од оних што су га кастрирали, ако се добро сећам. И довео га је ту да би га мучио.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...