Jump to content

Свештеници се тукли метлама на месту Христовог рођења

Оцени ову тему


Препоручена порука

Јермени нису Православни односно они су "православни" монофизити и имају своју "апостолску цркву"

http://www.pravoslav...%BE%D1%81%D1%82

јерменска апостолска црква

http://sr.wikipedia....постолска_црква

То нема никакве везе са темом.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јермени нису Православни односно они су "православни" монофизити и имају своју "апостолску цркву"

http://www.pravoslav...%BE%D1%81%D1%82

јерменска апостолска црква

http://sr.wikipedia....постолска_црква

Нису...и Јермени су захваљујући Израелу..и арапима..пре добили приступ светињи...

Све светиње су наше...али латини и Јермени су искеширали Турке, Арапе и Израелце да им дају приступ...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

они су "православни" монофизити и имају своју "апостолску цркву"

http://www.pravoslav...%BE%D1%81%D1%82

Правилније је да си написао:

Они су православни "монофизити" и имају своју апостолску цркву.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нису...и Јермени су захваљујући Израелу..и арапима..пре добили приступ светињи...

Све светиње су наше...али латини и Јермени су искеширали Турке, Арапе и Израелце да им дају приступ...

Radi pojasnjenja, sta se mislilo pod pod navodima da su sve svetinje nase.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јерменска апостолска црква

http://sr.wikipedia....постолска_црква

Ово није тачно, да не употребим гори назив, оно чиме се служи сатана и по чему је добио име.

Пише у цитираној wikipedia да су прихватили јерес монофизитизма. Кликнемо у тексту на монофизитство и изађе:

Монофизитство је христолошко учење да је у Христу присутна само једна, божанска,

а не и људска, природа. Монофизити држе да је Христ само Бог;

То није њихова вера! Они НЕ исповедају да је након оваплоћења Бога Логоса у Христу присутна само Божанска природа. Исповедају Христа за истинитог Бога и истинитог човека.

Дакле, докле ћемо се вртити у круг?!

И не чуди ме, након свега, оволика мржња између Грка и Јермена.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То нема никакве везе са темом.

има везе свуда се говори о тучи две групе православних свештеника што напросто не стоји

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ово није тачно, да не употребим гори назив, оно чиме се служи сатана и по чему је добио име.

Пише у цитираној wikipedia да су прихватили јерес монофизитизма. Кликнемо у тексту на монофизитство и изађе:

Монофизитство је христолошко учење да је у Христу присутна само једна, божанска,

а не и људска, природа. Монофизити држе да је Христ само Бог;

То није њихова вера! Они НЕ исповедају да је након оваплоћења Бога Логоса у Христу присутна само Божанска природа. Исповедају Христа за истинитог Бога и истинитог човека.

Дакле, докле ћемо се вртити у круг?!

И не чуди ме, након свега, оволика мржња између Грка и Јермена.

ако тако исповедају због чега нису помесна Православна Црква?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свеједно. Небулоза је улазити у теолошке зачкољице, заступљеност нација у помјесним синодима итд.

Ови људи нису поред Јеванђеља ни прошли.

Не кажем ја да сам нешто бољи од њих, напротив. Просто не бих се прихватао да радим на таквој светињи а да задржим менталитет кафанца и уличара, односно да сваки лични менструални циклус заврши тучом пред камерама скандала жељних медија.

Овај клип са пар сељачина у мантијама (а онај одговоран за постављање таквих на тако велико и одговорно мјесто је једнако крив па све и да је Епископ педесет пута) је више урадио против Цркве и хришћанства него сво агитовање атеиста и сатаниста заједно.

Понекад помислим да је о.Бранислав у праву и да за појединце једина васпитна мјера може бити лопата.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

има везе свуда се говори о тучи две групе православних свештеника што напросто не стоји

jako bitno, mo's misliti.

dobro potukla se jedna grupa pravoslavnih svestenika,.......e sad je to vec mnogo bolje,.....nesto drugo.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je tamo na tom bliskom Istoku takva vjekovna tradicija, monaške masovne tuče su su bile poznate već u prvim vijekovima hrišćanstva, četvrtom i petom vijeku. Tuklo se i čupalo za brade čak i na vaselljenskim saborima, mislim da je Efeški oi njima bio najglasovitiji, tamo se tukli čak i episkopi. Kratko citat iz životopisa Svetog Save Kapadocijskog nam to također otkriva:

Sv. Sabas (Sába, Sáva) patrí medzi veľké osobnosti východného mníšstva.

Pochádzal z maloázijskej Kapadócie (ter. stredné Turecko), kde sa narodil v mestečku Mutalaska r. 439. Už ako 8-ročný vstúpil do kláštora blízo rodnej obce. A hneď začal viesť tvrdý život, ktorým prekvapoval starších mníchov. Po desiatich rokoch ako 18-ročný odišiel do jeruzalemského kláštora, ktorý založil opát Pasarion. Avšak nebol spokojný, a to jednak pre nedostatočnú mníšsku disciplínu a jednak pre monofyzitské hádky. Preto odišiel do prísnejšieho mníšskeho spoločenstva, ktoré neďaleko Mŕtveho mora viedol opát Teoktistos.

Sa nama konkurentskog foruma imam ovu ovakvu kratku izjavu jednog očevica koji je tamo prisustvovao takvoj sličnoj akciji 2003. godine. I piše ovako:

Dok se Grci i Armenci tuku oci franjevci u Spilji Rođenja pjevaju gregorijanski himan: Ubi caritas et amore Deus ibi est (Gdje je ljubav prijateljstvo ondje je i Bog) te sviraju gromoglasno orgulje da ne čuju lupetanje metlama.

Oni to valjda maskiraju tako akustički pred turistima. Uigrana ekipa, svako već unaprad zna šta mu je radit. Grci i Armenci se tuku, fratri tamo orguljama maskiraju, na kraju uleti i policija da razdvaja. Meni jedino nije jasno kako se mogu zabunit pa preći u tuđi rajom da tamo drhnu i čiste taj tuđi patos, to se meni ne bi desilo ni u snu.

Evo iz češke štampe o tome:

http://aktualne.cent...phtml?id=726906

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još tamo ima ovakva zanimljiva stvar. Ključni hrišćanski blagdani, Božić i Uskrs uvijek dodaju svetim mjestima veliki emocionalni naboj. Tako je stručno i opisan takozvani "jeruzalemski sindrom", kad vjernici, posjetioci Jeruzalema i ostalih svetih mjesta, dakle hodočasnici, propadnu predstavi, da su oni samo prorocima ili nekim od biblijskih osoba. Jeruzalem je i na takve ljude pripremljen, u psihijatrijskoj bolnici Kfar šaul je za njih uvijek pripremljeno specijalno dežurno odjeljenje. prema ljekarima se simptomi tog "jeruzalemskog sindroma" mogu pojaviti i kod ljudi koji prije toga nikad nisu imali nikakve psihičke probleme, većinom također spontano nestanu sami od sebe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па када и немаш ко зна колико Православних Арапа...

Више имаш Православних Јевреја..онда можеш мислити...

Да није било Грка у Св.Земљи..данас неби имали ни један Православни манастир...

Више бих волео да немамо ни један православни манастир у Светој Земљи, или било којој земљи, него што имамо манастире у којима се калуђери туку.

  • Волим 1

Катодна цев све трпи, а интернет свакога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не туку се калуђери...него калуђери бране Цркву од узурпатора..који су ту дошли преко политике...

Јермени су у држави Израел веома добро позиционирани..и имају већа права од било које етничке заједнице...

  • Волим 1

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tamo je to u vrlo lošem stanju i ta bazilika Božijeg Rođenja, pogledajtre na slikama kako to izgleda devastovano. trebali bi se hrišćani složit a sve to restaurovat.

o5q8me.jpg

Vitlejem, Spilja Rođenja, zvijezda pokazuje njesto gdje je prema tradiciji rođen Isus.

dyq64x.jpg

Vitlejem, unutrašnjost bazilike Rođenja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2qtek9x.jpg

Pozadi je vidjet kako su ti zidovi zdevastovani i napadnuti valjda plijesni i memlom (vlagom).

35mo0mq.jpg

Vitlejem, hodočasnici prilikom posjete Spilje Rođenja čitaju molitve uz pomoć smartphone.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...