Jump to content

Колико верних долази недељом у Вашу парохијску Цркву?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Одговори 64
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kod nas je puna Crkva svake Nedelje,ali se narod pricescuje veoma rijetko i pricesce se daje i djeci najvise u vrijeme postova.Izmedju postova nema pricesca jer takva je praksa ove parohije,zasto,neznam nije moje da o tom vise brinem.Uglavnom se moramo javiti da bi na dolazeci Praznik ili Nedelju se htjeli pricestiti,par dana prije.misli kad nije vrijeme posta.Na Slavu Boziju ima nas puna je Crkva,ali na nasu veliku zalost i propast pola nas nema pojma sta radi tu.Osjecam se sada malo ruzno sto ovako pisem,ali tako je kod nas u parohiji.I nije sve uvijek do Svestenika,vecini je to Nedeljni izlazak poslije naporne sedmice na poslu.Kako je lijepo procitati o sabranosti o kojoj pise otac Ivan i ostali,a narocito u Crkvi Sv.Lazara u Banja Luci.

Dok sam zivjela u Banja Luci isla sam u "Lazaricu",o kojoj pise Mamica Forumska,i zaista mi je bilo tesko da se naviknem na sve ovo ovde.Ali eto ,ne znam sta je ispravno ili dobro,kada se po Milosti Bozijoj pripremim za Sveto Pricesce,ja odem i trazim,ako ne Blagoslovi svestenik, a ja opet trazim.Ali slava Bogu rijetko se vise desi da me odbiju.Dugo me je mucilo to sta je ispravno,ali mislim da se Blagoslov i Blagodat nalazi u svakoj Crkvi i parohiji, samo trebamo biti uporni da je svojim, dostojnim Hriscanina, zivotom prizivamo.A nek Gospod da svakog Dobra svim nasim Svestenicima i Parohijama,svi su oni dobri po onoj mjeri koju nam je Gospod izmjerio.Teski smo mi kao Parohijani.Kao neke rasute podivljale ovcice.Razlicita su i mjesta i okolnosti,ja sam opet presretna sto imam svoju Crkvu ovde u tudjini i ona je meni i pored svega toga sarenog,najljepsa i najdraza na svijetu.Bogu hvala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

Моја црква је стварно мала од прилике неких 13*5 метара мада је једна од најстаријих. Град нам је доста мали око 45. 000 становника и око 30 цркава  и манастира. На Литургију дође око 150 људи причести се 80 и више. Прошле недеље се причестило 84 а препрошле 140. За празнике буде више од хиљаду. Сјећам се за Васкрс прошле године се причестило 450. ево слике најљепше цркве - цркве Св. Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу.( у њој писано Мирослављево јеванђеље) слика

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

И код мене у Земунској цркви је хвала драгом Господу недељом углавном пуна црква.

Причешћују се људи,највише деца, морам додати да је све то у већем броју за време празника и постова...

  • Волим 1

Слушај, гледај, ћути ако желиш живети у миру!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја црква је стварно мала од прилике неких 13*5 метара мада је једна од најстаријих. Град нам је доста мали око 45. 000 становника и око 30 цркава  и манастира. На Литургију дође око 150 људи причести се 80 и више. Прошле недеље се причестило 84 а препрошле 140. За празнике буде више од хиљаду. Сјећам се за Васкрс прошле године се причестило 450. ево слике најљепше цркве - цркве Св. Апостола Петра и Павла у Бијелом Пољу.( у њој писано Мирослављево јеванђеље) слика

 Стварно је прелепа, нисам  знала да је ту писамо Мирослављево Јеванђеље.

 Наша градска црква је из 12 века.

 Доста верних долази недељом.

 Пуно се људи причешћују, али заиста.

 У Васкршњем посту, ред за причест је обично споља, на улици око цркве, крај ограде целом дужином.

 За Никољдан је баш велика гужва на литургији и за освећење жита и колача, а пошто је црква у центру, треба видети тај ''паркинг око цркве''', у пола четири ујутру, када почиње литургија.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%9A%D0%B0_%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%9A%D0%B5%D0%B3_%D1%83_%D0%A7%D0%B0%D1%87%D0%BA%D1%83

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Стварно је прелепа, нисам  знала да је ту писамо Мирослављево Јеванђеље.

 Наша градска црква је из 12 века.

 Доста верних долази недељом.

 Пуно се људи причешћују, али заиста.

 У Васкршњем посту, ред за причест је обично споља, на улици око цркве, крај ограде целом дужином.

 За Никољдан је баш велика гужва на литургији и за освећење жита и колача, а пошто је црква у центру, треба видети тај ''паркинг око цркве''', у пола четири ујутру, када почиње литургија.

http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0_%D0%92%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%9A%D0%B0_%D0%93%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%9A%D0%B5%D0%B3_%D1%83_%D0%A7%D0%B0%D1%87%D0%BA%D1%83

Хвала Богу да је тако. Код нас кад је неки већи празник причешћује се и у цркви и ван. :) Колико је мала наша црква покушавам овом сликом да покажем. СЛИКА али ипак је увек пуна. Данас сам био на Вечерњој и било нас је 20- ак.....Сходно томе да у мом граду живи 25 000 православаца и да имамо 30 цркава добри смо. :) Богородицу Градачку је сагради Страцимир који је био брат Мирослава који је саградио моју цркву и наручио писање јеванђеља. :dedica: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји нека пракса да се води статистика причешћених.

evidencija pričešćenih?  :.mislise.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

данас је била крцата... :slavaaa:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod mene iako ni sam nazalost ne idem svake nedelje je uvek puna,a na vecim praznicima i raznorazni hodnici su prepuni,pa cak i ispred crkve bude naroda ako je lepo vreme. Doduse mala je crkva,ali opet...vise ni ne moze da stane.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kod mene iako ni sam nazalost ne idem svake nedelje je uvek puna,a na vecim praznicima i raznorazni hodnici su prepuni,pa cak i ispred crkve bude naroda ako je lepo vreme. Doduse mala je crkva,ali opet...vise ni ne moze da stane.

koja je to Crkva sa raznoraznim hodnicima?  :.mislise.

Господи возвах к Тебе, услиши мя. Да исправится молитва моя,яко кадило пред Тобою,водеяние руку моею,жертва вечерняя.Услиши мя, Господи.

post-4388-0-42760500-1422739834_zps9d7da834.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...