Jump to content

Да ли верујете да су људи крочили на Месец?

Оцени ову тему


Да ли верујете да су људи крочили на Месец?  

163 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да су људи крочили на Месец?

    • Да
      66
    • Не
      82
    • Нисам упућен/а
      5


Препоручена порука

пре 8 часа, Tristatri рече

.

Daj neki link koji poducava kako su uzleteli sa Meseca. Meni je to najveca misterija, iako ne sumnjam da su bili tamo. I najmanja greska na zemlji, uz savrsne lansere i rakete - nosace sondi, pravi probleme. Na mesecu je gravitacija bitno manja, ali uzleteti u povratak bez solidne rampe, jakog pogona, dobrog momenta itd. itd. ... Lako je poslati sondu pa i na Mars, ali vratiti je mislim da je problem, posebno one vece sa posadom.

Ne znam sta bih ti poslao... nesporno je da je uzletanje lunarnog modula i povezivanje bilo komplikovano i zahtevalo veliku preciznost... nisu napravili greske i uspelo im je. Zbog slabije gravitacije i male tezine im nije bio potreban mnogo jak pogon.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не може се поредити полетање са Земље и повратно са Месеца, јер са Земље се подиже целокупна опрема и гориво и савлађују се ваздушне струје и отпор читаве атмосфере, док са Месеца, без атмосфере и знатно слабије гравитације, полеће лаки модул, с постоља са којим је слетао, ослобаћајући се тог терета, који не носи ништа од горива и опреме за повратак на Земљу, него све то двојицу астронаута чека у орбити Месеца код трећег астронаута.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Tristatri рече

.

Daj neki link koji poducava kako su uzleteli sa Meseca. Meni je to najveca misterija, iako ne sumnjam da su bili tamo. I najmanja greska na zemlji, uz savrsne lansere i rakete - nosace sondi, pravi probleme. Na mesecu je gravitacija bitno manja, ali uzleteti u povratak bez solidne rampe, jakog pogona, dobrog momenta itd. itd. ... Lako je poslati sondu pa i na Mars, ali vratiti je mislim da je problem, posebno one vece sa posadom.

.

https://www.popularmechanics.com/space/moon-mars/a28451454/apollo-11-return/

diagram-of-lunar-landing-mission-and-tim

Ova bela marsruta, kako je ovde predstavljena, pomalo je, da tako kazem - asocijativna...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@drvce Дрле, брале мој, данас сам их ређо тамо за огрев, и после тога се укоках. Ви, екипа, тобож , са умом, га тупите ту нешто у празно. Те били на Месец, те наука, те достигнућа. Једно просто питање, још простијега пијанца. Зашто нису, отишли још пар пута, да виде тамо кое има? Које чекају? Ако су били, немају паре? Мрзи гих?  А и уосталом мене више брину Кинези. :D:D

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.7.2019. at 1:17, Nikola Stojanovic рече

@drvce Дрле, брале мој, данас сам их ређо тамо за огрев, и после тога се укоках. Ви, екипа, тобож , са умом, га тупите ту нешто у празно. Те били на Месец, те наука, те достигнућа. Једно просто питање, још простијега пијанца. Зашто нису, отишли још пар пута, да виде тамо кое има? Које чекају? Ако су били, немају паре? Мрзи гих?  А и уосталом мене више брину Кинези. :D:D

Sto te brinu Kinezi, da nece badava da ti sloze drva, ocepazdanece sve utrkuju koji ce bolje da ih izsmirgla da ti se slucajno ne zacepi trn u prs' (samo umoci prst u casicu rakije da ti se ne inficira to, a ostalo mozes i da prospes)

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...

МАШИНКА ЛУКИЋ - АПОЛО ДЕВЕТ

Спавам јадна у дрвени кревет,
А мој Миле у Аполо Девет,
Момци нам се веру на Венеру,
Девојке им киселицу беру.

Суве шљиве и планете,
А на земљи плаче дете,
Тражи хлеба и салате,
Гладно дете брате.(x2)

Кажи Миле васионски брате,
На месецу има ли салате,
Ил' салате ил' пршуте старе,
Ил' су тамо све голе пустаре.

Напредно сам и ја дете,
Желим с тобом на планете,
На земљи нас ђаво вреба,
Све због џабо леба.(x2)

Ко ли нашу земљу шпијунира,
Из летећих нечијих тањира,
Дал' су они од Апола већи,
Ил' су можда неки људи трећи.

Навалила бука јека,
Двадесетог нашег века,
Из ове се наше коже,
Никуда не може.(x2)

Tекст:Огњен Пјевовић
Вокал:Машинка Лукић
Пратња:ансамбл Перице Неговановића

  • Свиђа ми се 1

Рече безуман у срцу својем: нема Бога.
Трула су и мрска дјела њихова. (Пс. 13, 1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 years later...
WWW.NOVOSTI.RS

НА дашањи дан, пре 55 година, Аполо 11, амерички свемирски брод у оквиру Аполо прграма, полетео је из Кејп Канаварела у историјску мисију ка Месецу. Посаду свемирског брода...

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...