Jump to content

Да ли сте се некад уморили од чекања Другог Христовог доласка?


Препоручена порука

Ne pitam te da li može Hristos spasiti mimo njega. Moje pitanje je precizno.

 

Да, твоје питање прецизно раздваја Христа од Цркве. И ту је твоја прецизна грешка. Црква је Тело Христово, присутни Христос, сада и овде. 

 

Dakle ima li večnoga života a da to nije kroz pravoslavne sveštenike?

 

 

Не кроз свештенике, већ кроз Цркву. Спасење никако не долази кроз свештенике, владике или лаике, већ кроз Тело Христово.

 

Meni recimo ponekad izgledaju Indijanci, kao da su puni Duha Svetoga, iako nisu znali za Pravoslavlje.

 

 

Дух Свети може да дише где хоће. Самим тим, тамо где је Дух Свети, тамо је и Христос.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дух Свети може да дише где хоће. Самим тим, тамо где је Дух Свети, тамо је и Христос.

Stvarno ne mogu da se pravdam i više ne mislim da me nisi dobro razumeo.

 

Dakle ti govoriš da Spasa nema mimo pravoslavne Crkve.Dakle da bi neko imao Spas mora isključivo živeti Liturgijski kroz Pravoslavnu Crkvu i niko van nje se neće spasiti.To podrazumeva da Duh Sveti diše gde hoće ali isti ti indijanci koji su Duhu i kako sam kažeš Hristu dragi neće imati Hristovo spasenje jer nisu čuli niti videli Pravoslavnu Crkvu. 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate mili može li neko doživeti Spasenje od samoga Hrista bez da je taj neko ikad video pravoslavnog sveštenika? Može, ne može i kraj.

 

 

Нико се не може спасити уз помоћ свештеника. Било је свештеника и пре Христа, па је праведни Аврам чекао Христа у паклу.

 

Dakle ti govoriš da Spasa nema mimo pravoslavne Crkve.Dakle da bi neko imao Spas mora isključivo živeti Liturgijski kroz Pravoslavnu Crkvu i niko van nje se neće spasiti.To podrazumeva da Duh Sveti diše gde hoće ali isti ti indijanci koji su Duhu i kako sam kažeš Hristu dragi neće imati Hristovo spasenje jer nisu čuli niti videli Pravoslavnu Crkvu. 

 

 

Границе Цркве су тамо где Дух дише. Свако ко се спасава јесте уд Тела Христовог.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno ne mogu da se pravdam i više ne mislim da me nisi dobro razumeo.

 

Dakle ti govoriš da Spasa nema mimo pravoslavne Crkve.Dakle da bi neko imao Spas mora isključivo živeti Liturgijski kroz Pravoslavnu Crkvu i niko van nje se neće spasiti.To podrazumeva da Duh Sveti diše gde hoće ali isti ti indijanci koji su Duhu i kako sam kažeš Hristu dragi neće imati Hristovo spasenje jer nisu čuli niti videli Pravoslavnu Crkvu. 

 

Kad se kaze da nema spasa bez pravoslavne Crkve ne znaci da se ne moze spasiti iko ko je izvan, vec se misli na to da bez prisustva Crkve u svijetu nece se spasiti niko. Prisustvo Crkve znaci i prisustvo Duha, a Duh dise gdje hoce,

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хм, често јесам,  мада сам понекад толико дрвен за Дух да нисам сигуран колико имам основа да уопште будем нестрпљив у вези Другог доласка...Надам се неким великим стварима па ми време може бити од кључне користи на путу спасења :)

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нико се не може спасити уз помоћ свештеника. Било је свештеника и пре Христа, па је праведни Аврам чекао Христа у паклу.

 

 

 

 

 

Границе Цркве су тамо где Дух дише. Свако ко се спасава јесте уд Тела Христовог.

Da,hvala ti. :)

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad se kaze da nema spasa bez pravoslavne Crkve ne znaci da se ne moze spasiti iko ko je izvan, vec se misli na to da bez prisustva Crkve u svijetu nece se spasiti niko. Prisustvo Crkve znaci i prisustvo Duha, a Duh dise gdje hoce,

Uh, Justin ovo razjašnjava. Hvala ti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...