Jump to content

Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?


Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?  

78 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли су пре ,пада' постојали други људи осим Адама и Еве?

    • Јесу
      24
    • Нису
      53


Препоручена порука

Пуно мислиш, ту је твоја грешка.... :)

 

Јес вала. Ко мисли, постоји опасност да ће на крају нешто и да закључи. Зато је мишљење веома опасно и треба га сузбити на најмању могућу меру.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 476
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

@@Јевсевије,

 

Poenta priče o Adamu i Evi nije kako je stvoren čovek, na koji način već zašto.A to je da se oboži postane bog po blagodeti.Znači da uđe u zajednicu sa Bogom.

 

Pa sad kad bi sve iz Starog zaveta tumačili bukvalno ne bi daleko stigli.Ne znam kako to nekima nije jasno.

Кратко и јасно, без много сувишне приче. Свака част. Сада наступа вјера, да се усвоји то из Постања што пише....... pravopop

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да објасно и докаже оно што се прихвата само вјером! Бог је трансцендентан, не можеш га схватити и доказати, показати. Недокучив је за човјеков ум. Мада када стојих у олтару поред побожног свештеника на Литургији, не треба ти доказ о постојању Бога. Ти знаш да он постоји, јер Га осјетих, а  то превазилази и вјеровање и доказивање.

 

Prosvetiteljstvo nikad nije imalo takve pretenzije samo su postojali pojedini prosvetitelji koji su negativno govorili o hriscanstvu i to je sve ali inace ne postoji bilo kakav "vampirski oblik prosvetiteljstva" o kome ti pricas koji toboz zeli da dokazuje Boga. Postojao je pocetkom 20. veka jedan zalutali pravac u filozofiji nauke koji se zvao pozitivizam koji je naprosto odbacio svu metafiziku tako sto je modelima sveta koje mi konstruisemo nasim opazanjima dodelio status apsolutne istine ali on je propao iz mnogih drugih razloga. Osim toga ne postoji nikakav jaz, prepreka, sukob izmedju prosvetiteljstva i pravoslavne telogije.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно питање за све. Нашао сам неки рад о чедоморству, изложио бих га на овом сајту, али како? Занима ме мишљење поштованих читалаца.

Контам да отворим тему, па ако неко може објаснити како........

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prema teoriji evolucije, čovek je imao pretke koji nisu bili ljudi. Kako onda da presečemo i da kažemo: ovaj homo sapiens je pozvan da se oboži (jer je čovek), a njegovi roditelji nisu?

Ako su vaše dogme tačne, onda mora da postoji tačno jedan čovek koji je prvi, a čiji su roditelji majmunoliki primati. U suprotnom, neki čovek bi (uslovno rečeno) mogao da kaže Bogu: "ja ne moram da se obožim, ni da idem na Strašni sud, jer ja nisam čovek nego majmunoliki primat", i bio bi u pravu.

 

 Tako sto je religioznost veoma mlad fenomen. Pojavio se negde  pre  30 000 do 15 000 godina a to je vec duboko u eri homo sapiensa. Postoje neki koji pokusavaju da neandertaliskim sahranama automatski pripisu duhovnu vertikalu ali to su neozbiljne price sto bi rekao Miki.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Контам да отворим тему, па ако неко може објаснити како........

 

Izaberi adekvatan podforum i na njemu u desnomgornjem uglu imaš " Započni temu" klikni tu i onda postuj temu koju želiš.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако је Адам први створени човек, онда и ако је било људи пре њега, они нису били људи у смислу у коме је то Адам.

 

 Mogli su da budu  nije uopste to poneta. Poenta je u Adamovoj ulozi prvosvestenika i u tom kontekstu treba traziti i videti odgovornost prema

 tvorevini a ne u tome a li je bio jedini covek ili ne.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишљењу, пре Адама и Еве нису постојали људи. У 1. књигу мојсијеву пише лепо да се је после Адамовог пада родио Каин, а то значи да други људи пре пада нису постајали. Да су постајали, то би било напоменуто.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишљењу, пре Адама и Еве нису постојали људи. У 1. књигу мојсијеву пише лепо да се је после Адамовог пада родио Каин, а то значи да други људи пре пада нису постајали. Да су постајали, то би било напоменуто.

 

Sa kim su Adamovi sinovi pravili decu? Oo

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

По мом мишљењу, пре Адама и Еве нису постојали људи. У 1. књигу мојсијеву пише лепо да се је после Адамовог пада родио Каин, а то значи да други људи пре пада нису постајали. Да су постајали, то би било напоменуто.

 

U Bibliji piše i da je prvo nastala Zemlja, pa tek onda Sunce, a svi znamo da nije tako bilo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U Bibliji piše i da je prvo nastala Zemlja, pa tek onda Sunce, a svi znamo da nije tako bilo. 

 

Svasta pise u Bibliji sto realno izaziva velike sumnje... ali te stvari su metaforicne... ono sto nam se svidja da pise u Bibliji to je sve tacno ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...