Jump to content

Arhiepiskop Averkije Dzordanvilski

Оцени ову тему


Препоручена порука

U svetom pismu pise: "Sin ?ove?iji kada dodje ho?e li na?i veru na zemlji"

Ljudi ?e postati gordi, nezahvalni, odbacuju?i Božiji zakon: pored otpadništva od života bi?e i oskudica moralnog života. Dobro ?e se smanjivati, a zlo narastati. Istina ce se razapeti: Da se ovo vrijeme ne skrati niko nebi ostaki, ali izabranih radi skratise se dani ovi”

?????,?? ???? ?? ?? ??? ???? ?????.

Ili ne znas da se  oci dopunjuju i jedan drugog potvrdjuju, htjeo sam reci da ovo sto pisem je proslo kroz prizmu vise nego jednog svetog oce jer oni su isti u istini i ne prave odstupanja.

?? ???? ?? ??????? ??????.??? ?????? ?? ?? ???????? ?????? ???? ???? ??? ????? ??? ???? ??? ? ??? ???? ??? ?????? ???????,???? ?? ????? ???????.

Gospod veli: "ko hoce zivot svoj da sacuva, izgubice ga, a ko izgubi zivot svoj mene radi i jevandjelja onaj ce ga sacuvati" Kako znam: pa u poslanici se udara na zilote i pricaju se neke bajke govori se o dobroj namjeri Arija i Nestorija, veoma lukavo oni se izjednacavaju sa njima... Samo sto su danad druga vremena, sve blizi smo antihristu a on nece doci kako kaze Apostol Pavle; "doke se ne ukloni onaj koji zadrzava".

???? ?? ????? ??? ??? ???? ??????? ???? ?? ?????????? ???? ?? ???? ??? ?? ????????? ???????? ?????:?? ?????? ????? ??????? ?? ? ?? ?????? ????? ??????? ??:? ????? ? ????? ?? ? ????? ???:?? ?????? ????? ????? ?? ???????? ???????? ?? ? ??? ???????? ?????? ?????? ?? ??????? ???? ????? ???????? ??-???? ???? ?????.????? ?? ?? ????? ??? ?? ???????? ? ??????.

?????? ?? ???? ?? ????????? ? ????? ???? ????? ????? ???????????? ?? ?? ?? ?? ??? ?? ????? ???????? ???????? ??????????? ??? ????? ? ????????? ????? ??? ??? ????? ? ???? ?? ???? ????????? ??????  ?????? ?????????? ?????? ?? ?? ????? ? ????????? ????? ????? ???????.

A oce li ko od vas meni reci kakav je orden zasluzio Filp Vijanovic predsjednik Crne Gore sto rece Bosko Jugovic? Ordene dobijaju junaci, a ne izdaice naroda svoga i oni sto podpomazu tajnu bezakonja. "Patrijarh Kiril i predsednik D. Medvedev primili su dobitnike. Fond je osnovan 1995. i svake godine dodeljuje premije državnim, verskim i politi?kim li?nostima.""Mitropolit praški i prvojerarh ?eško-slova?ki Hristofor posetio je Moskvu gde mu je uru?ena godišnja premija Fonda jedinstva pravoslavnih naroda.""Ovo priznanje primili su u patrijarškoj palati Kremlja i predsednik Crne Gore Filip Vujanovi?, gubernatorka Petrograda Valentina Matvijenko i dekan Bogoslovskog fakulteta u Bukureštu protojerej Stefan Buki."

????? ?? ??????? ??? ?? ????? ? ???????? ??????????? ???????? ???? ????? ????? ? ???? ?? ?????? ???????? ?? ?? ??????? ???????? ???????? ??? ?? ?? ???? ???????? ????? ???????????.

Ko je mitropolit praski: "Poglavar ?eško-slova?ke pravoslavne Crkve, mitropolit praški Hristofor, posetio je nedavno Vatikan i sastao se sa papom Benediktom Šesnaestim. Tokom razgovora mu je re?eno da je Sveta stolica zainteresovana za dobre odnose sa Pravoslavljem i da „nema unijatske namere prema pravoslavnim kanonskim prostorima“. Toga je bilo u prošlosti na raznim prostorima, to je „predano istoriji“. Sada se važnost pridaje zbližavanju hriš?anskog Istoka i Zapada." Zaista istiniti danas dobijaju ordene  ovo je samo mali dio za javnnost a sta je iza svega toga. Jos kad dodamo Filipa  vesela druzina junaka.....

??? ????? ?? ?????? ?? ?? ???? ?? ?? ?? ????????? ????? ???????? ????? ??? ?? ??? ?? ???? ??? ?? ??,? ?? ?? ??????????? ???? ???? ? ???? ?? ???-?.? ?? ?? ???????,? ???? ?? ?? ?????????? ??? ?????? ???? ?? ????? ? ?? ?? ????? ???? ?? ?? ????? ?? ?????.

?? ?????????, ???????? ???? ???? ???????? ???, ??????? ??? ??????????? ?????????? ? ??? ?? ?? ???? ????? ???? ?? ????????? ?????.

ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДОВЕКА!

1sms1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 69
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Распопа не подржава никако јер би давно имовина била преписана на цпц.

У ДПС има људи који мисле исто око појединих питања а око појединих различито и никад нисам чуо Вујановића да подржи распопа.Човјек има своје мишљење у које ја не залазим али битно је да чува митрополију и да је на нашој страни.

А ја бих волио да ми кажеш кад се то ДПС изјаснио да подржава распопа?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

??????? ?? ???????? ?????? ??? ?? ????? ??????? ???? ????????? ?? ???.

? ??? ??? ???? ???? ????? ???? ??? ????????? ?????? ? ??? ????????? ????????? ? ????? ????? ??? ?????????? ?? ?????? ???????.?????? ??? ????? ??????? ? ???? ?? ?? ??????? ??? ????? ?? ?? ???? ??????????? ? ?? ?? ?? ????? ??????.

? ?? ??? ????? ?? ?? ????? ??? ?? ?? ??? ???????? ?? ???????? ????????

????? ??? ??? ?? ???????? ?? ????? ???????, ????? ?? ?? ????????

ЗЕМАЉСКО ЈЕ ЗА МАЛЕНА ЦАРСТВО, А НЕБЕСКО УВЕК И ДОВЕКА!

1sms1.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја једино не могу да верујем да неко у току огромне духовне обнове,Српског и Руског народа,када ја морам пола сата раније да идем у Цркву да би нашао место,говори тако песимистично и све је црно око њега.Ајде да је то причао пре 30 година кад су на литурги биле само 2 бабе али сад  :drugarstvo:,који је ваш проблем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ocito da ovo ide samo u krug i da nema smisla dalje ulaziti u raspravu sa vama..... Iz moga pisanja uzimate djelove koji vama odgovaraju i samo se vrtimo u krug.... Ako vam nije dosta mitropolit Praski Hristofor i njegovo dogovaranje sa papom a ovaj dobio orden pravoslavlja, mislim ziasta toliko je ocigledno sta se radi...

Ја једино не могу да верујем да неко у току огромне духовне обнове,Српског и Руског народа,када ја морам пола сата раније да идем у Цркву да би нашао место,говори тако песимистично и све је црно око њега.Ајде да је то причао пре 30 година кад су на литурги биле само 2 бабе али сад  hmmm,који је ваш проблем.

Za mene je to lazna duhovna obnova, ljudi mjesaju zabe i babe, postajemo pravoslavni protestanti...Kako rece jedan starac: Ljudi zeljni duhovnosti i istine trazice je a nece je nalaziti, icice kroz pusta mjesta... samo najaci ce opstati...

Toliko od mene nemam zaista zelju da raspravljam dalje. Vjerujem arhiepiskopu Averkiju, Serafimu Rouzu, Svetom Jovanu Sangajskom, Svetom Jovanu Kronstanskom.... Svakome ce Gospoda dati po njegovim trudovima...

Mir vam u Gospodu zelim.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ocito da ovo ide samo u krug i da nema smisla dalje ulaziti u raspravu sa vama..... Iz moga pisanja uzimate djelove koji vama odgovaraju i samo se vrtimo u krug.... Ako vam nije dosta mitropolit Praski Hristofor i njegovo dogovaranje sa papom a ovaj dobio orden pravoslavlja, mislim ziasta toliko je ocigledno sta se radi...

?? ?????? ?? ???? ?? ??????? ?? ???? ? ???? ??????? ??????? ??????,??????? ? ?????? ??????,???? ?? ????? ???? ???? ?????? ?? ???? ? ????? ?? ?? ????? ?????,?????? ???? ???????????? ? ??? ?? ???? ??? ????.???? ?? ?? ?? ?????? ??? 30 ?????? ??? ?? ?? ??????? ???? ???? 2 ???? ??? ???  hmmm,???? ?? ??? ???????.

Za mene je to lazna duhovna obnova, ljudi mjesaju zabe i babe, postajemo pravoslavni protestanti...Kako rece jedan starac: Ljudi zeljni duhovnosti i istine trazice je a nece je nalaziti, icice kroz pusta mjesta... samo najaci ce opstati...

Toliko od mene nemam zaista zelju da raspravljam dalje. Vjerujem arhiepiskopu Averkiju, Serafimu Rouzu, Svetom Jovanu Sangajskom, Svetom Jovanu Kronstanskom.... Svakome ce Gospoda dati po njegovim trudovima...

Mir vam u Gospodu zelim.

Lazna duhovna obnova???Izvini ko si ti,sta si ti bre umislio ko si ,ko si..Jesi ti neki poseban,bolji od nas ostalih.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ocito da ovo ide samo u krug i da nema smisla dalje ulaziti u raspravu sa vama..... Iz moga pisanja uzimate djelove koji vama odgovaraju i samo se vrtimo u krug.... Ako vam nije dosta mitropolit Praski Hristofor i njegovo dogovaranje sa papom a ovaj dobio orden pravoslavlja, mislim ziasta toliko je ocigledno sta se radi...

?????????,?????? ?? ????? ????? ? ???? ???? 20 ??????.?? ????? ???? ???? ?? ???? ?? ?? ?? ????????? ???????? ????? ??? ????.?? ???????? ?? ??,? ?? ??? ????? ?????? ?? ????? ?????? ?? ???? ????? ?? ?? ??????????.

Za mene je to lazna duhovna obnova, ljudi mjesaju zabe i babe, postajemo pravoslavni protestanti...Kako rece jedan starac: Ljudi zeljni duhovnosti i istine trazice je a nece je nalaziti, icice kroz pusta mjesta... samo najaci ce opstati...

Toliko od mene nemam zaista zelju da raspravljam dalje. Vjerujem arhiepiskopu Averkiju, Serafimu Rouzu, Svetom Jovanu Sangajskom, Svetom Jovanu Kronstanskom.... Svakome ce Gospoda dati po njegovim trudovima...

Mir vam u Gospodu zelim.

??????,? ?? ?? ???? ???????? ?? ?? ??????? ????? ???????? ?? ?? ??????? ????????????? ????? ?? ????? ????? ? ????? ????????? ? ?? ?? ??? ???? ? ?????? ???? ??????? ???? ?????? ???? ????? ?????????.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lazna duhovna obnova???Izvini ko si ti,sta si ti bre umislio ko si ,ko si..Jesi ti neki poseban,bolji od nas ostalih.

2. Timotiju, glava 3

Ali ovo znaj da ce u posljednje dane nastati vremena teska.

Jer ce ljudi postati samozivi, srebroljupci, hvalise, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,

Neprimirljivi, opadaci, neuzdrznici, bijesni, nedobroljubivi,

Izdajnici, nagli, naduveni, koji vise mare za slasti nego za Boga,

Koji imaju oblicje poboznosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.

Jer su od ovijeh oni koji se zavlace po kucama, i robe zenice koje su natovarene grijesima i vode ih razlicne zelje,

Koje se svagda uce, i nikad ne mogu da dodju k poznanju istine.

Kao sto se Janije i Jamvrije protivise Mojsiju, tako se i ovi protive istini, ljudi izopacenoga uma, nevjesti u vjeri.

Ali nece dugo napredovati; jer ce njihovo bezumlje postati javno pred svima, kao i onijeh sto posta.

A ti si se ugledao na moju nauku, zivljenje, namjeru, vjeru, snosenje, ljubav, trpljenje,

Protjerivanja, stradanja, kakova mi se dogodise u Antiohiji, i u Ikoniji, i u Listri, kakova protjerivanja podnesoh, i od sviju me izbavi Gospod.

A i svi koji pobozno hoce da zive u Hristu Isusu, bice gonjeni.

A zli ljudi i varalice napredovace na gore, varajuci i varajuci se.

Ali ti stoj u tome sto si naucio i sto ti je povjereno, znajuci od koga si se naucio,

I buduci da iz malena umijes sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za ucenje, za karanje, za popravljanje, za poucavanje u pravdi,

Da bude savrsen covjek Bozij, za svako dobro djelo pripravljen.



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lazna duhovna obnova???Izvini ko si ti,sta si ti bre umislio ko si ,ko si..Jesi ti neki poseban,bolji od nas ostalih.

2. Timotiju, glava 3

Ali ovo znaj da ce u posljednje dane nastati vremena teska.

Jer ce ljudi postati samozivi, srebroljupci, hvalise, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,

Neprimirljivi, opadaci, neuzdrznici, bijesni, nedobroljubivi,

Izdajnici, nagli, naduveni, koji vise mare za slasti nego za Boga,

Koji imaju oblicje poboznosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.

Jer su od ovijeh oni koji se zavlace po kucama, i robe zenice koje su natovarene grijesima i vode ih razlicne zelje,

Koje se svagda uce, i nikad ne mogu da dodju k poznanju istine.

Kao sto se Janije i Jamvrije protivise Mojsiju, tako se i ovi protive istini, ljudi izopacenoga uma, nevjesti u vjeri.

Ali nece dugo napredovati; jer ce njihovo bezumlje postati javno pred svima, kao i onijeh sto posta.

A ti si se ugledao na moju nauku, zivljenje, namjeru, vjeru, snosenje, ljubav, trpljenje,

Protjerivanja, stradanja, kakova mi se dogodise u Antiohiji, i u Ikoniji, i u Listri, kakova protjerivanja podnesoh, i od sviju me izbavi Gospod.

A i svi koji pobozno hoce da zive u Hristu Isusu, bice gonjeni.

A zli ljudi i varalice napredovace na gore, varajuci i varajuci se.

Ali ti stoj u tome sto si naucio i sto ti je povjereno, znajuci od koga si se naucio,

I buduci da iz malena umijes sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za ucenje, za karanje, za popravljanje, za poucavanje u pravdi,

Da bude savrsen covjek Bozij, za svako dobro djelo pripravljen.

ova dva najviše volim jer sam imala sre?u/nesre?u da takvih najviše upoznam

... ???? ???, ???? ?? ???? ?????? ???? ??????! ??? ?? ????? ??????????, ??????, ?????? ???????? ???? ?? ???????? ? ?????? ???????; ...

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Извини,а ко је тебе овластио да ти тумачиш Свете Оце?Јеси ли ти мјерило Отаца?Мјерило Отаца је Свети Сабор и Света Литургија а ти си дио тога а никако ниси оличење нити Сабора нити Свете Литургије.

Zaista nemem vremena da se vrtim u krug... Mir vam... Ne smatram sebe velikim niti posebnim, niti i jednog covjeka smatram takvog poseban i velik je samo Gospod Bog.

Ajte u zdravlje!!!



Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lazna duhovna obnova???Izvini ko si ti,sta si ti bre umislio ko si ,ko si..Jesi ti neki poseban,bolji od nas ostalih.

2. Timotiju, glava 3

Ali ovo znaj da ce u posljednje dane nastati vremena teska.

Jer ce ljudi postati samozivi, srebroljupci, hvalise, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, neljubavni,

Neprimirljivi, opadaci, neuzdrznici, bijesni, nedobroljubivi,

Izdajnici, nagli, naduveni, koji vise mare za slasti nego za Boga,

Koji imaju oblicje poboznosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.

Jer su od ovijeh oni koji se zavlace po kucama, i robe zenice koje su natovarene grijesima i vode ih razlicne zelje,

Koje se svagda uce, i nikad ne mogu da dodju k poznanju istine.

Kao sto se Janije i Jamvrije protivise Mojsiju, tako se i ovi protive istini, ljudi izopacenoga uma, nevjesti u vjeri.

Ali nece dugo napredovati; jer ce njihovo bezumlje postati javno pred svima, kao i onijeh sto posta.

A ti si se ugledao na moju nauku, zivljenje, namjeru, vjeru, snosenje, ljubav, trpljenje,

Protjerivanja, stradanja, kakova mi se dogodise u Antiohiji, i u Ikoniji, i u Listri, kakova protjerivanja podnesoh, i od sviju me izbavi Gospod.

A i svi koji pobozno hoce da zive u Hristu Isusu, bice gonjeni.

A zli ljudi i varalice napredovace na gore, varajuci i varajuci se.

Ali ti stoj u tome sto si naucio i sto ti je povjereno, znajuci od koga si se naucio,

I buduci da iz malena umijes sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za ucenje, za karanje, za popravljanje, za poucavanje u pravdi,

Da bude savrsen covjek Bozij, za svako dobro djelo pripravljen.

Ovo sto cu ti sad reci ne vredi nista dok sam ne shvatis.Ti imas raskolnicki mentalitet i postao si ricuci u pustinji koji gleda koga ce da prozdere.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...