Jump to content
  • Ведран*
    Ведран*

    Виђења на сајту Архимандрита Никодима (Богосављевић)

      MaxthonSnap20171102160019.thumb.png.c468604f0a7da0896dcc8afdd6b33993.pngНа сајту Архимандрита Никодима у последње време се појављују "виђења", боље рећи сновиђења о разним темама.

    На сајту Архимандрита Никодима у последње време се појављују "виђења", боље рећи сновиђења о разним темама. Виђења су представљена као виђења С.Р. У првом од њих се наводи да је дошла у манастир с.Р. и испричала своје виђење. Из чега можемо да претпоставимо да је у питању нека сестра Р (?). Међутим у осталим виђењима се појављује само као наслов "ВИЂЕЊЕ С.Р. о .....", па се питам да ли је у питању иста сестра Р., или је у питању скраћеница С.Р. за својеручно, што би онда практично значило да је виђење Архимандритово?

    Занимљиво је да су сва виђења готово искључиво на теме којима се сам Архимандрит бави, равна земља, екуменизам, последња времена, раскол артемита. Поставља се наравно питање да ли то Архимандрит има сновиђења о ономе о чему јавно иступа и пише, или то нека сестра Р. има сновиђења баш о оним темама о којима Архимандрит јавно говори и пише?

    У последње објављеном сновиђењу о екуменизму можемо прочитати и то како сновидац у сну види да на другој особи (саговорнику у сну) нема благодати, као и то да у Цркви где се служи "по новом" нема благодати. Непућени читалац ће прочитавши ово сновиђење доћи до закључка да у црквама у којима се служи "по новом" не треба да се моле, јер тамо нема благодати, и да људе треба да пажљиво посматрају и процењују колико је на њима благодати. По сновиђењу је, изгледа, нарочито опасно ако се још смешкају и ако су у белом. Можемо помислити да су, којим случајем, ови људи из сна били у црном и намрштени, вероватно би били благодатни? Да ли ово уважени Архимандрит кроз сновиђења позива на раскол? Не верујем да му је то намера, али бојим се да је то резултат. 

    П.С. Последње у низу сновиђења налази се овде http://nikodimbogosavljevic.com/vidjenje-s-r-o-ekumenizmu 


    Ова порука је постављена и на насловну страницу Поуке.орг




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 3 минута, Svetlana Pecin-Saraguda рече

    Па имаш психотерапеуткињу на том сајту одакле је чланак.

    Значи стварно! :unbelieveble:

    Него да ли знаш да од недавно нема више психотерапеуткиња ни министарки ни психологица, ни психологиња а ни психолошкиња и у српском језику. :tongue: 

    Штета! Ове лошкиње су биле најбоље! :))

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Још једно виђење у сразу са темом... Од нашег Животија Утешановића.

    grid-cell-29352-1384879640-8.jpg

    Сањам ти ја, идем тако улицом, идем, идем... Па ишао сам баш дуго..

    Одједном, око мене неки мрак, све се смрачило, не види се прст пред оком. Уплашим се, баш онако; имао сам фобију од мрака и гробља кад сам био мали.

    Но, тамо негде у даљини видим неку светлу тачку. Кренем ја ка њој и како се више приближавам њој, она постаје све јаснија. Наставим ти ја ка њој, кад се та светла тачка преобрати у архимандрита др Богосављевић Никодима!

    О, човече, помислих у себи, ма да ли ја ово сањам!

    Дођем неких пет метара од њега, па три, па два, па тик до њега, а он прозбори оним његовим дубоким (добро не баш предубоким) ауторитативним гласом:

    - Је ли Животије, чујем да ме тамо по Фејсбуку прозиваш како моја књига "Ипак се не окреће" није у православном духу? А? Ош` шамарчину? Ош` шамарчину?

    И замахну руком као да ме удари, па ме помилова по глави и рече:

    - Неће тебе да бије чика Никодим, добар си ти момак, али не баш научен знањима која ја имам!

    Прича он тако, а ја све зачуђен шта ми се дешава; кад погледам мало боље, а он клати ногама на ивици света! 

    - Ето! Јесам ли ти рекао да је Земља равна и да се не окреће? А ти ниси веровао? Ево га крај света, видиш да доле нема ничега? Не верујеш? Хајде нагни се мало да погледаш шта има доле! 

    И ухвати ме за руку и узе да ме вуче ка понору, ја кренух да вичем:

    - Нееееееее, све ти верууууујееееем, немоооооој чико, оче, дружеееее!!!

    А он настави да ме вуче и вуче....

    И у том моменту ја падох са кревета, сав у зноју, срце лупа 300 откуцаја у минути...

    Не знам шта да кажем...

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Tanjir рече

    Viđenja arhimandrita Nikodima nisu nužno jeres.

    Kaze ko? .... to pitanje bih ipak ostavila Ocima da preispitaju I ustanove, ali u kontekstu koji je vidjen pismenim putem: knjiga , webstranica I sl. svakako da potrebuje primedbe.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    On 11/1/2017 at 22:06, Ведран* рече

    Да ли ово уважени Архимандрит кроз сновиђења позива на раскол?

    Ne poziva na raskol, poziva u pomoć!

    Treba mu pomoć stručnjaka, a sramota ga da prizna

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...