-
By Поуке.орг - инфо •
Последње речи оца Александра ШмеманаДрага моја браћа и сестре, чланови Световладимировске породице,Желим да вам се захвалим из дубине свога срца за вашу љубав, молитве и бригу. Ниједна реч не може да изрази радост коју сам искусио када сам осетио како ме је тај топли талас целога понео и унео у само срце вере, љубави и наде – свега онога што називамо животом у Христу, Црквом… Недостајете ми и у духу сам све време са вама. Ови дани ишчекивања обасјани су јарком светлошћу. Много од те светлости дугујем и вама. Свагда се радујте. Непрестано се молите. За све благодарите” (1Сол 5, 16-18)…Благодарим ти, ГосподеОтац Александар Шмеман је своју последњу Божанску Литургију служио две и по недеље пре упокојења, 24. новембра 1983, у параклису Богословске академије Светог Владимира. На крају Литургије, он је позвао све присутне да заједнички заблагодаре Богу, речима сверадосног и потресног литургијско-богословског благодарења.Свако ко је кадар за благодарење, кадар је за спасење и вечну радост.Благодарим Ти, Господе, што си прихватио ову Евхаристију, која се приноси Светој Тројици – Оцу, Сину и Духу Светоме, и која је преиспунила срца наша радошћу, миром и праведношћу у Духу Светоме!Благодарим Ти, Господе, што си нам открио Себе и даровао нам да предокушамо од Царства Твога!Благодарим Ти, Господе, што си нас сјединио једне са другима у служењу Теби и Твојој Светој Цркви!Благодарим Ти, Господе, што си нам помогао да превладамо све тешкоће, напетости, страсти и искушења, и што си обновио мир, узајамну љубав и радост у учествовању у заједничењу Духа Светога!Благодарим Ти, Господе, за послата нам страдања, јер нас она очишћују од себичности и подсећају нас на оно што је једино потребно – на Царство Твоје вечно!Благодарим Ти, Господе, што си нам даровао ову земљу где смо слободни да Те поштујемо као Бога!Благодарим Ти, Господе, за ову школу у којој се прославља Име Божије!Благодарим Ти, Господе, за наше породице, за мужеве и жене, и нарочито за дечицу која нас уче како да прослављамо Твоје Свето Име, у радости, кретању и светоме жагору!Благодарим Ти, Господе, за све и за сва!Велики си, Господе, и чудесна су дела Твоја и нема речи достојне да опева сва чудеса Твоја!Господе, добро нам је овде бити!Амин!(Протопрезвитер Александар Шмеман,Наш живот у Христу, Христов живот у нама,Београд, 2007,превео и приредио Матеј Арсенијевић,стр. 17, 22-23)- александар живаљев and Драгана Милошевић је реаговао/ла на ово
-
2
Повратне информације корисника
-
Тренутно на сајту 0 чланова, 0 Скривених, 1237 Госта (Погледај целу листу)
- There are no registered users currently online

Recommended Comments
Нема коментара за приказ.
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Пријави се одмах