Jump to content
  • Милан Ракић
    Милан Ракић

    Доситеј Хиландарац: МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ?

      "Феномен" тзв. "корисног идиота" није остао нити ван видокруга и елите монаштва СПЦ

    МИРОЉУБ ПЕТРОВИЋ – ШТА О ЊЕМУ МИСЛЕ ХИЛАНДАРЦИ ?

    1. Он није православни хришћанин

    2. Био је суботар (адвентиста) и то никада није успео да превазиђе

    3. Сада има своју секту, и волонтере (наивне следбенике) који раде у његовим пластеницима док он шири причу о здравој храни и дописује се на интернету

    4. Једини од секташа који користи националну причу да би себи придобио нове следбенике

    5. Злоупотребљава име ЦАРА ДУШАНА и исмева га са становишта православних Хришћана. Своје суботарско-јудаистичко схватање покушава да припише Цару Душану, а Цар Душан је био православни хришћанин, додуше и строг, али да Мирољуб Петровић којим случајем живи у епохи Цара Душана, он би сасвим сигурно остао без свог језика и био би унакаженог носа (урезаног или одсеченог, што би рекли обележен)

    6. Нажалост, изрекламирао се преко наивних свештеника, који нису прозрели његову лукавост, и дали су му простор да са својим причама о креационизму и тајним друштвима и ко влада Србијом превари многе православне хришћане

    7. Нема православно учење о Богу као Светој Тројици, Исусу Христу као Сину Божијем спаситељу људи и Богородици

    8. За православне хришћане то је ВУК У ОВЧИЈОЈ КОЖИ и треба се чувати његовог учења. Могло би се много причати о њему, али ко има уши да чује и ум да разуме схватиће горе речено.

    9. БАЛКАН ИНФО у својој тежњи за популарношћу је срозао себе дајући у својим емисијама простор секташу Мирољубу Петровићу

    10. Свима православнима упозорење да се чувају учења Мирољуба Петровића, и да буду верни својој Православној Цркви

    Доситеј Хиландарац

    Измењено од Милан Ракић




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    Шта си ти тако моралан, побожан, продуховљен и из добре породице радио у дискотеци у 2 сата после поноћи?

    Izlasci i provod su i danas kod velikog broja mladih u redu, ali to nisu samo izlasci, to je opijanje i promiskuitet. Ko to ne radi misli se da taj nije normalan, postavljen je skroz pogrešan sistem vrednosti. 

    Moji roditelji su dobri ljudi, lepo su me vaspitali, brinuli o meni imao sam sve što dete može da ima. Jedino me nisu učili pobožnosti, oni su ateisti. Išao sam u ateističku školu jer druge i ne postoje.

     

    Šta je Crkva uradila da ja dobijem osnovna teolška znanja bez kojih je svaki čovek mentalno hendikepiran?

     

    Zato i kažem da je jedan MP svojim predavanjima više uradio po pitanju upoznavanja običnog, prosečnog čoveka sa teolškim principima od svih sveštenika zajedno. Počev od postanja, poreklu dobra i zla, čuda koje je Bog kroz istoriju radio, Hristovog vaskrsenja koje je dalo smisao veri, pa do drugog dolaska i konačnog suda.

     

    Kako jedno dete kome su roditelji ateisti i koji pohađanja ateističko obrazovanje može da se upozna sa ovim stvarima? Šta Crkva radi po tom pitanju? Koliko dece odrasta hendikepirano bez ovih znanja. Ali Crkvi su bitnija bogosluženja od budućnosti dece koja će zauvek biti izgubljena u bespućima ateizma.

     

    Mnogo sam besan što sam to morao da otkrijem slučajno od MP, a ne od Svete srpske pravoslavne crkve.

     

    I onda se čudite što MP ima toliko sledbenika. Ja nisam njegov sledbenik, ali sam mu zahvalan. Prihvatio sam dobre stvari koje radi, odbacio loše i generalno se trudim da uvek cenim čoveka po dobrom, a ne po lošem. To je valjda hrišćanski, a baš i ne videh puno toga ovde.

     

    Ponavljam, nemojte vi suditi ima ko se brine o tome.

     

     

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 17 минута, sirig рече

    Šta je Crkva uradila da ja dobijem osnovna teolška znanja bez kojih je svaki čovek mentalno hendikepiran?

    А шта си ти урадио да научиш?

    Да си само ишао на литургију и дружио се са људима научио би све што те занима. Или ако ти је рано недељом у осам, могао си овде да дођеш и питаш.

    Овако си начуо нешто од заблуделог човека који појма нема и сад нам досађујеш. Иди бре код њега нек те води у провалију. Шта нас смараш.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    А шта си ти урадио да научиш? Да си само ишао на литургију и дружио се са људима научио би све што те занима. Или ако ти је рано недељом у осам, могао си овде да дођеш и питаш.

    Овако си начуо нешто од заблуделог човека који појма нема и сад нам досађујеш. Иди бре код њега нек те води у провалију. Шта нас смараш.

     

    Izgleda da nisi pažljivo čitao. 

    Kako da idem na liturgiju kad nisam ni znao šta je to?

     

    Družio sam se ljudima koji su isto tako bili u neznanju.

     

    Nisam njegov sledbenik već poštujem dobre stvari koje je uradio.

     

    A šta je i gde je provalija i ko će u njoj završiti neko drugi će da sudi, a to sigurno nisi ti.

     

    Ne treba da budeš nervozan, ponašaš se kao Miroljub kad mu se ne svidi neki post. Mislio sam da ne želiš biti poput njega.

     

     

     

     

     

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, sirig рече

    Kako da idem na liturgiju kad nisam ni znao šta je to?

    Нисам ни ја знао па сам отишао у Цркву да видим и питам. И не кривим никога осим самог себе.

    пре 2 минута, sirig рече

    Ne treba da budeš nervozan, ponašaš se kao Miroljub kad mu se ne svidi neki post. Mislio sam da ne želiš biti poput njega.

    Ајде не трабуњај. Нисам нервозан него нам се пењеш на главу овде без потребе. Нисмо дужни да толеришемо све и свашта.

    Ако те нешто интересује, питај. Има овде теолога, свештеника итд. Одговориће ти.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 26 минута, sirig рече

     

    Ali Crkvi su bitnija bogosluženja od budućnosti dece koja će zauvek biti izgubljena u bespućima ateizma.

     

    Mnogo sam besan što sam to morao da otkrijem slučajno od MP, a ne od Svete srpske pravoslavne crkve.

     

     

     

     

    Брате, без богослужења а ту пре свега мислим на Литургију, која није служба која се завршава за сат-сат и по, него настављамо да је живимо кад изађемо међу људе, у нашем односу са њима и Богом, ништа нема смисла.

    Немој бити бесан. Врата Цркве су за све отоврена. И можда си доласком на овај форум на њих закуцао. Оди брате до парохијске цркве на Литургију. Упознај свештеника, људе...полако корак по корак. Увек може боље да се проповеда и води брига о људима, али и људи сами морају боље да се брину о себи. 

    Имаш обиље књига из којих можеш да учиш и много предавања свештеника и епископа наше Свете Цркве на youtube.

    Рецимо имаш ово:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Ајде не трабуњај. Нисам нервозан него нам се пењеш на главу овде без потребе. Нисмо дужни да толеришемо све и свашта. Ако те нешто интересује, питај. Има овде теолога, свештеника итд. Одговориће ти.

     

     

    Na ovom forumu na jednoj temi sam pročitao da je jedan sveštenik rekao da je MP uradio lavovski deo posla oko preispitivanja teorije evolucije. Ne znam što je problem reći ako nešto neko dobro uradi?

     

    Ovo je tema koja u naslovu nosi ime M. Petrovića. 

    Ne vidim zašto se penjem nekom po glavi ako pišem o temi u temi koja je predviđena za to.

     

    Ne znam, novi sam ovde, jel običaj da svi u temi misle isto o toj temi?

     

    Ako je jeste, onda se izvinjavam i ubuduće ako budem pisao to će biti samo u skladu sa onim što je već ispisano.

     

     

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @sirig И брате, пусти Мирољуба, он је у тешком офсајду. О Богу слушај од епископа и свештетника СПЦ, они су први позвани да уче друге.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, sirig рече

    Vidi ovo je tema koja u naslovu nosi ime M. Petrovića.

    Ne vidim zašto se penjem nekom po glavi ako pišem o temi u temi koja je predviđena za to.

    Зато што понављаш једно исто. Као што ти већ рекох - има овде људи који знају тог шарлатана одавно. И знамо веома добро његове методе итд.

    А са вером си без проблема могао да се упознаш да си отишао у Цркву.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    [mention=27836]sirig[/mention] И брате, пусти Мирољуба, он у тешком офсајду. О Богу слушај од епископа и свештетника СПЦ, они су први позвани да уче друге.

    Naravno da su oni veći autoriteti, ja to ne sporim.

     

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Зато што понављаш једно исто. Као што ти већ рекох - има овде људи који знају тог шарлатана одавно. И знамо веома добро његове методе итд.

    А са вером си без проблема могао да се упознаш да си отишао у Цркву.

    Kad sam bio dete za Crkvu sam znao da postoji, kao što sam znao i za kafanu. Ni u jednu, ni u drugu me nisu vodili.

     

    Ali dobro, neću sad da se ponavljam, ko je shvatio šta sam hteo da kažem shvatio je.

     

    Laku noć svima.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, sirig рече

    Kad sam bio dete za Crkvu sam znao da postoji, kao što sam znao i za kafanu. Ni u jednu, ni u drugu me nisu vodili.

    Нису ни мене. Кад сам одрастао па ме заинтересовало отишао сам сам.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 49 минута, sirig рече

    Na ovom forumu na jednoj temi sam pročitao da je jedan sveštenik rekao da je MP uradio lavovski deo posla oko preispitivanja teorije evolucije. Ne znam što je problem reći ako nešto neko dobro uradi?

    Vise je odradio magareci deo posla. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...