Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Архиепископ атински Јероним избрисан је из диптиха Руске Цркве

    328647.p.jpg
     
    У вези с поступцима које је Архиепископ атински и све Јеладе Јероним предузео за „признавање“ украјинских расколника из ПЦУ, биће предузете радње у складу с одлукама које је 17. октобра на својој ванредној седници донео Свети синод Руске Православне Цркве. Ово је рекао председник Одељења за спољне црквене односе Московске патријаршије Митрополит волоколамски Иларион у емисији „Црква и свет“.
     
     
    По речима јерарха, „у изјави Синода је, између осталог, истакнуто да ће уколико Јеладска Православна Црква или њен поглавар признају украјински раскол у виду заједничког служења, литургијског помињања лидера раскола или упућивања истом званичних грамата – то представљати жалосно сведочанство о продубљивању подела у породици помесних Православних Цркава. Притом је истакнуто да ће потпуна одговорност за ову поделу пре свега пасти на Патријарха цариградског Вартоломеја и на оне спољашње политичке снаге у чијим је интересима „легализован“ украјински раскол. Ових дана је објављена вест о томе да је Архиепископ Јероним упутио одговарајуће грамате поглавару расколничке структуре у Украјини Епифанију (Думенко)“.
     
    Као што је истакао митрополит Иларион, Синод је 17. октобара најавио да ће ако Архиепископ атински званично призна украјински раскол његово име бити избрисано из диптиха Руске Православне Цркве. „То значи да патријарх Кирил неће помињати Архиепископа атинског на богослужењима, као што већ не помиње Патријарха цариградског, – прецизирао је председник ОСЦО. – Мислим да наредне недеље, кад патријарх буде служио неће бити овог помињања.“
     
    Притом је митрополит Иларион истакао: престанак евхаристијског општења Московске патријаршије с Архиепископом атинским не значи престанак општења са свом Јеладском Црквом. „И даље ћемо општити са свим оним архијерејима који не признају украјински раскол, а у Јеладској Цркви их има.“
     
     
    Осим тога, архипастир је истакао да ходочасничке службе Руске Православне Цркве неће препоручивати ходочасницима да у Грчкој посећују епархије архијереја које признају украјински раскол.
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 4 минута, Bernard рече

    Rađaju se i sa karcinomom. Jel su oni zdravi ili bolesni?

    Pitao sam sta su njega koliko se sjecam jer je navodio polne organe i jasno prema njima odredio pol. Za ljude sa oba ne moze niko da odredi do ne odrastu.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    @Ronald Pa to su stare fore "hahaha"...vidi, sta si sve ti nabacao?

     

    Управо сада, Ronald рече

    Haha sta si ti sve nabacao, a mogao si da kazes samo emotivan sam

     

    Vrlo emotivan, ali tu nema nekih varijacija, nego je konstanta....posebno sam emotivan kad neko stavlja u istu ravan sujete raskolnika i onih koji brane poredak u Crkvi. Milojkov je tako miroljubivi sujetomer....nego, po cemu meri sujetu moskovskog patrijarha? Sto najpre ne izmeri svom mentoru? Cestit covek najpre od sebe krece. Ali nije strano cuti i na predavanju kako se malo veci od >milojova ismejavaju tipa "iz Rusje moze li sta dobro biti"...da ih ne pominjemo...ne brnaim ja Rusiju....iha, pa znam ja i debele sam cehove platio od ruskih nakaradnosti, ali to nema veze sa crkvom. Nego ne prihvatam SUJETNE komentarcice sa Karaburme, zsnovane na nekoliko iscitanih - pokazalo se da ima i mnooogo boljih - knjiga, zatim prepricanih na ispitima, pretocenim u poene....a pokazuje se i kvalitet. Posebno ako su ocigledno LAZ!

    Sabornost da, ali kakva i ko da je saziva i kako? Sabornost da, ali ne Kritska! Autokefalija, da, nije bila na Kritu, ali kave to ima veze sa Rusima? Zna se ko ju je skinuo. Cak sta vise, ako ikad najbolje je odgovaralo Istambulu kad Rusa nema! Da tada o aeutokefaliji prcaju....laz, laz, laz...

    Gradjani su sito sto i pripadnici naroda? Laz! Homoeksualac je isto sto i hetero seksualac? laz! Raskolnik je isto sto i onaj koji brani poredak u crvi? laz! Sve su to samo ljudi, svi treba da imaju ista prava, to da, ali da li su svi isti? Nikako, nisu NI slicni! Dakle necemo kusati lazi.

    Ja jesma emotivan, ali jos se nisam skinuo u gace i poceo setati po belosvetskim trgovima...ponosno. Iako se emocije ne stidim. Toliko o emocijama....ima gi razni.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 18 минута, Ćiriličar рече

    @Ronald Pa to su stare fore "hahaha"...vidi, sta si sve ti nabacao?

     

     

    Vrlo emotivan, ali tu nema nekih varijacija, nego je konstanta....posebno sam emotivan kad neko stavlja u istu ravan sujete raskolnika i onih koji brane poredak u Crkvi. Milojkov je tako miroljubivi sujetomer....nego, po cemu meri sujetu moskovskog patrijarha? Sto najpre ne izmeri svom mentoru? Cestit covek najpre od sebe krece. Ali nije strano cuti i na predavanju kako se malo veci od >milojova ismejavaju tipa "iz Rusje moze li sta dobro biti"...da ih ne pominjemo...ne brnaim ja Rusiju....iha, pa znam ja i debele sam cehove platio od ruskih nakaradnosti, ali to nema veze sa crkvom. Nego ne prihvatam SUJETNE komentarcice sa Karaburme, zsnovane na nekoliko iscitanih - pokazalo se da ima i mnooogo boljih - knjiga, zatim prepricanih na ispitima, pretocenim u poene....a pokazuje se i kvalitet. Posebno ako su ocigledno LAZ!

    Sabornost da, ali kakva i ko da je saziva i kako? Sabornost da, ali ne Kritska! Autokefalija, da, nije bila na Kritu, ali kave to ima veze sa Rusima? Zna se ko ju je skinuo. Cak sta vise, ako ikad najbolje je odgovaralo Istambulu kad Rusa nema! Da tada o aeutokefaliji prcaju....laz, laz, laz...

    Gradjani su sito sto i pripadnici naroda? Laz! Homoeksualac je isto sto i hetero seksualac? laz! Raskolnik je isto sto i onaj koji brani poredak u crvi? laz! Sve su to samo ljudi, svi treba da imaju ista prava, to da, ali da li su svi isti? Nikako, nisu NI slicni! Dakle necemo kusati lazi.

    Ja jesma emotivan, ali jos se nisam skinuo u gace i poceo setati po belosvetskim trgovima...ponosno. Iako se emocije ne stidim. Toliko o emocijama....ima gi razni.

     

    Ја овако нешто очкиво од Григорија на утиску неђеље гледе његове шпрехе о лажима. Ово вриједи више од његове књиге. Аферим Ћирилични брате.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Grizzly Adams рече

    Има овде једна екипа неуравнотежених која напада и вређа свакога

    Ima, ima...ja sam preimeti jednog lovaca na jelene. Svojim jeftinim forama, koje mogu da impresioniraju samo neke tetke, sistematski vredja, u svakom drugom komentaru ruski narod. Onda, onako, naucen sa 3 serije, 10 filmova i sa utiscima iz par prljavih americkih gradova, umislivsi da je video i zna svet, vredja ne samo Ruse nego i Srbe. Vredja i onu decu izginulu na Kosarama braneci Srbiju od NATO fasita.

    Jesi ga ti primetio?

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 38 минута, Ćiriličar рече

    @Ronald Pa to su stare fore "hahaha"...vidi, sta si sve ti nabacao?

     

     

    Vrlo emotivan, ali tu nema nekih varijacija, nego je konstanta....posebno sam emotivan kad neko stavlja u istu ravan sujete raskolnika i onih koji brane poredak u Crkvi. Milojkov je tako miroljubivi sujetomer....nego, po cemu meri sujetu moskovskog patrijarha? Sto najpre ne izmeri svom mentoru? Cestit covek najpre od sebe krece. Ali nije strano cuti i na predavanju kako se malo veci od >milojova ismejavaju tipa "iz Rusje moze li sta dobro biti"...da ih ne pominjemo...ne brnaim ja Rusiju....iha, pa znam ja i debele sam cehove platio od ruskih nakaradnosti, ali to nema veze sa crkvom. Nego ne prihvatam SUJETNE komentarcice sa Karaburme, zsnovane na nekoliko iscitanih - pokazalo se da ima i mnooogo boljih - knjiga, zatim prepricanih na ispitima, pretocenim u poene....a pokazuje se i kvalitet. Posebno ako su ocigledno LAZ!

    Sabornost da, ali kakva i ko da je saziva i kako? Sabornost da, ali ne Kritska! Autokefalija, da, nije bila na Kritu, ali kave to ima veze sa Rusima? Zna se ko ju je skinuo. Cak sta vise, ako ikad najbolje je odgovaralo Istambulu kad Rusa nema! Da tada o aeutokefaliji prcaju....laz, laz, laz...

    Gradjani su sito sto i pripadnici naroda? Laz! Homoeksualac je isto sto i hetero seksualac? laz! Raskolnik je isto sto i onaj koji brani poredak u crvi? laz! Sve su to samo ljudi, svi treba da imaju ista prava, to da, ali da li su svi isti? Nikako, nisu NI slicni! Dakle necemo kusati lazi.

    Ja jesma emotivan, ali jos se nisam skinuo u gace i poceo setati po belosvetskim trgovima...ponosno. Iako se emocije ne stidim. Toliko o emocijama....ima gi razni.

     

    Nabacao si jer si pomenuo i homosexualce i polnost i autokefaliju i Milojkova itd. Sta je sa osobama koje imaju oba pola, jesi li muskarci ili zene?

    Nije da se Moskovskom patrijarhu ne moze nista prebaciti ali slazem se da kod Maksima ima materijala.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    На ТВ ПИНАК пренели у вијестима како је Руска црква прекинула екуменски дијалог са грчком.

    Како пророчке вести, хаос. И онда се ви спрдате са ТВ ПИНАК, а не видите да су они руковођени Духом.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Жељко рече

    На ТВ ПИНАК пренели у вијестима како је Руска црква прекинула екуменски дијалог са грчком.

    Како пророчке вести, хаос. И онда се ви спрдате са ТВ ПИНАК, а не видите да су они руковођени Духом.

     

    Jbt pa to su svi objavili!!!

    Screenshot_13.jpg

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 19 часа, Grizzly Adams рече

    Има овде једна екипа неуравнотежених која напада и вређа свакога ко има било какво другачије мишљење. Па ево и Александра који је овде можда најумеренији и најразумнији од свих посетилаца икад.

    Неки добри људи су овде оклеветани и отерани, а овакви се толеришу. Штета. Био је леп форум некад.

    Да, ако којим случајем нечије мишљење није у сагладности са Римско-Бачким кланом тај је награбусио ође...   у пар наврата сам изразио моје супротно мишљење и добио сам разне претње од римско-бачког клана, стиже олуја ит Бачке, потпомогнута јаким римским ветровима све до далеке Канаде...  :) :dedica:

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Golub рече

    добио сам разне претње од римско-бачког клана

    Je li sad ovo ozbiljno ili svako pise sta mu se cefne? Kakve pretnje?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, feeble рече

    Je li sad ovo ozbiljno ili svako pise sta mu se cefne? Kakve pretnje?

    image.png.c380b06fe94d0008511e88dbcfabe0c1.png

    Како би ти, ово горе, назвао? 

    ''поред мене нећеш остати у СПЦ''!  ако ово није претња, шта је онда претња? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 22 часа, Александар Милојков рече

    Туга која вапи за свеправославним Сабором. И још већа туга што за тим Сабором нема воље. У тој кризи православне саборности се и налази суштина наше туге и ове големе муке која се надвила над Црквом

    Pravoslavna saobrnost je uvijek bila u krizi od samog postanka Crkve. Da se Vizantijski carevi nisu mješali onda i sazivali sabor sa namjerom smirivanja konflikata u carstvu koji su nastajali na religijskim prepirkama, ne bi ni imali Vaseljenske Sabore....Ova tektonska pukotina koju je napravio Turski Patrijarh, nepovratno je razbila pravoslavlje. 

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Golub рече

    image.png.c380b06fe94d0008511e88dbcfabe0c1.png

    Како би ти, ово горе, назвао? 

    ''поред мене нећеш остати у СПЦ''!  ако ово није претња, шта је онда претња? 

    Mislio sam vise nesto fizicki, a ova pretnja ne znam kako moze da se ostvari? Mozda i jeste, ovde je prilicno ludilo ovih dana.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...