Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Владика Григорије богослужио у Минхену

      У недељу двадесет прву по Духовима, о спомену Светих отаца VII Васељенског сабора, Преподобне Пелагије и Преподобне Таисе, светом архијерејском Литургијом у храму Светог краља Јована Владимира у Минхену,, први пут после устоличења, началстовао је Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Григорије.

    Ðладика ÐÑигоÑиÑе богоÑлÑжио Ñ ÐинÑенÑ

    У Божанственом благодарењу Епископу су саслуживали пароси минхенски: протојереји-ставрофори Ђорђе Трајковић и Милорад Јовановић, протојереји Предраг Гајић и Илија Ромић, као и протојереј Станко Ракић парох штутатгартски, јеромонах Стефан Југовић, умировљени протојереји-ставрофори Слободан Милуновић и Зоран Андрић, ђакони Александар Секулић, Оливер Груловић и Младомир Милуновић. Током Литургије певали су чланови Црквеног хора под управом проф. Јелене Стојковић.

    Владика је у својој беседи, у храму препуном верног народа између осталог рекао: -Шта је та плодна њива на коју пада семе Исусове речи? То је човеково срце, једино сигурно тло на коме ће, ако га се дотакне, семе речи Божје засигурно опстати и многи род донети. Семену речи Божје прети опасност да буде позобано од птица грабљивица споља, а и изнутра од нас самих. Наш задатак је да ова плодна њива не зарасте у трње и коров и тако сами спречимо да на њу падне семе речи Божје. Зато треба да искажемо огромно поштовање према дару који смо примили од Бога. Наше је да само искрено отворимо наша срца речи Божјој. Пророци су рекли да је Бог човеку дао срце како би могао да позна Бога. Свако човеково срце је рођено за добро и реч Божју. Потребно је своје срцео слободити од мржње, злобе и зависти, јер оноје створено за мир, љубав и доброту. 

    У току Литургије многи верници су приступили са вером и љубављу чаши са Телом и Крвљу Господњом и причестили се. Светој архијерејској Литургиј присустовали су гђа Снежана Миљанић, генерални конзул, и гђа Јелена Стојановић, конзул Републике Србије у Минхену.

    После сусрета и разговора са народом, литругијско славље настављено је у црквеној сали трпезом љубави и пригодним програмом који су припремили у част доласка Епископа ученици веронауке и допунске школе српског језика, као и чланови КУД Свети Сава и Соко из Минхена.  

     

    Извор: Српска Православна Црква




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 15 минута, о.Небојша рече

    Tреба видјети да ли то наплаћује Црквени одбор или су издали неком приватнику. Није проблем код нас гдје има око 20-30 људи да се послужи кафа, ракија, сок или колачи после службе, али гдје дође 200 људи ту ипак треба све набавити и платити конобаре, све опрати, почистити....

    Има људи који ће доћи сваки пут кад се позову, а слабо ће се сјетити да донесу нешто од себе следећи пут или да помогну око послуживања.

    Зато сам и питао да ли је то када су већа окупљања или увек.
    А нема шансе да је стално велики број људи, па видите да је када је Епископ ту нема 200 а тада свештеници шећером маме парохјане само да се пред владиком покажу, то је ваљда свима познато.

     

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 7 часа, Adelaida рече

    Mnogo je lep Hram Jovana Vladimira u Minhenu. Mada, moram reci da mi je malo cudno sto na trpezi ljubavi posle Liturgije ne mogu ucestvovati svi vernici...iz razloga sto se kafa, kolaci, pite i sve vec drugo naplacuje od 1 do 3 evra...zavisi sta hoces. Ok, kapiram da sva dobit ,od prodatih ponuda za trpezu ljubavi, ide crkvi...bar se nadam da je tako, nisam istrazivala, ali ipak...a sta je sa onima koji nemaju taj evro ili tri? 

    Mnogo je glupo i nekako neprilicno 1324_womens

    Баш је глупо, свашта. Могу да замислим колико је непријатно људима који би да учествују, а немају новца.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

    А нема шансе да је стално велики број људи, па видите да је када је Епископ ту нема 200

    Ne idu nasi ljudi koji zive, opet kazem, konkretno u Minhenu, u crkvu na nedeljne Liturgije u velikom broju. Jednostavno su oduceni od toga. Ako su ikada i bili zainteresovani. Pre ces ih naci da kupuju kostime za noc vestica, Deda Mrazove za Bozic i ostalo nego na Liturgiji nedeljom. Integrisani su u nemacko drustvo potpuno. Rade preko cele nedelje , vikend koriste da odrade neki neben job tj dodatni posao koji je oslobodjen poreza a donosi im do 500e mesecno jer su u kreditima do guse. Ko jos da ustane nedeljom za Liturgiju...

    Ali pisala sam vec o tome pre dve godine, da se ne ponavljam.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Био сам, 1988 у Мурнау на Гете институту, па сам долазио за викенд до цркве која је  тад била у Инфатериштрасе,гдје је становао и пенз.прота Алекса Тодоровић. Долазило је и тад солидно народа, за славу се постављало у дворишту.

    Мислим да никоме није проблем да да тај евро за кафу , јер много више кошта у кафани или колико је сад кутија цигарета, онда је била 4 марке.

    Наш народ је научио да  даје ситан новац у цркву, а сад је и то проблем. Док кад се дође на неко весеље, сви се отимају да ките музику.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, о.Небојша рече

    Био сам, 1988 у Мурнау на Гете институту, па сам долазио за викенд до цркве која је  тад била у Инфатериштрасе,гдје је становао и пенз.прота Алекса Тодоровић. Долазило је и тад солидно народа, за славу се постављало у дворишту.

    Мислим да никоме није проблем да да тај евро за кафу , јер много више кошта у кафани или колико је сад кутија цигарета, онда је била 4 марке.

    Наш народ је научио да  даје ситан новац у цркву, а сад је и то проблем. Док кад се дође на неко весеље, сви се отимају да ките музику.

    Da li je Hristos naplacivao vodu i hranu apostolima?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, о.Небојша рече

    Био сам, 1988 у Мурнау на Гете институту, па сам долазио за викенд до цркве која је  тад била у Инфатериштрасе,гдје је становао и пенз.прота Алекса Тодоровић. Долазило је и тад солидно народа, за славу се постављало у дворишту.

    Мислим да никоме није проблем да да тај евро за кафу , јер много више кошта у кафани или колико је сад кутија цигарета, онда је била 4 марке.

    Наш народ је научио да  даје ситан новац у цркву, а сад је и то проблем. Док кад се дође на неко весеље, сви се отимају да ките музику.

    Бркаш бабе и жабе. 
    А шта ћемо са оним ко и не иде по кафанама, ко не пуши и не кити певаљке и музику?
    Дође у туђину без ичега и дочека га таква атмосфера?
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 15 минута, о.Небојша рече

    Наш народ је научио да  даје ситан новац у цркву, а сад је и то проблем. Док кад се дође на неко весеље, сви се отимају да ките музику. 

    Хвали ми се данас човек да су дали за цветне аранжмане за свадбу 3,000 е :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Ole Gunnar Solskjær рече

    Бркаш бабе и жабе. 
    А шта ћемо са оним ко и не иде по кафанама, ко не пуши и не кити певаљке и музику?
    Дође у туђину без ичега и дочека га таква атмосфера?
     

    Мислим да све то треба да буде на бази добровољњног прилога и учествовања у заједничким окупљањима. Оно што је о. Небојша добро приметио јесте да је управо то, као веома могуће, одлука Црквеног одбора и да свештенство са тим нема ништа.

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Поуке.орг инфо рече

    Мислим да све то треба да буде на бази добровољњног прилога и учествовања у заједничким окупљањима. Оно што је о. Небојша добро приметио јесте да је управо то, као веома могуће, одлука Црквеног одбора и да свештенство са тим нема ништа.

     

    Слажем се.
    Али проблем остаје исти. Није то управни одбор канализације и водовода већ једне Црквене заједнице.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 14 минута, о.Небојша рече

    Мислим да никоме није проблем да да тај евро за кафу , јер много више кошта у кафани или колико је сад кутија цигарета, онда је била 4 марке.

    Наш народ је научио да  даје ситан новац у цркву, а сад је и то проблем.

    Nije problem taj euro, mozda bi neko kao svojevoljan prilog ostavio i 50e ...problem je sto se ta kafa prodaje za 1 euro, kolaci i pite za 3. 

    Inteligentan ste covek, i ima nas jos takvih, hvala Bogu, verujem da ste shvatili poentu...

    To je ipak trpeza ljubavi, Agape...cemu cene kao na pijacnoj tezgi...

    Kutija za prilog je sasvim dovoljna, i svako bi prilozio i vise od tog jednog eura...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 12 минута, Поуке.орг инфо рече

    Оно што је о. Небојша добро приметио јесте да је управо то, као веома могуће, одлука Црквеног одбора и да свештенство са тим нема ништа.

    A ko sedi u tom crkvenom odboru i donosi odluke u vezi toga kako je ustrojena trpeza ljubavi nakon Svete Liturgije ako svestenstvo i namesnistvo nema nikakve veze sa tim a direktno ih se tice?  Otac Nebojsa , naravno,  i treba da ima diplomatski odgovor...ali...

    Okreni, obrni...ne_shvata

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Све зависи од свијести људи који долазе. У једном манастиру су служили љети на тераси стално, не само после Литургије, пиће и кафу по систему колико ко да у касицу, па кад су је отворили нашли углавном ситан новац, а они потрошили доста пића , јер су неки долазили туристички и сједили и пили по пар сати.

    С друге стране прије неку годину свратио у цркву један брат одавде који је већ годинама у Америци. Замоли га један одборник, његов рођак за прилог, а он му одговори : Који прилог? Имате салу, спремите разна јела, скупите народ и имаћете прилог. Кад су му објаснили да се то код нас не наплаћује, нарочито не за црквену славу, он одговори да то тако не иде и да се тако води ЦО у којој је он члан , давно би пропали.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, о.Небојша рече

    да то тако не иде и да се тако води ЦО у којој је он члан , давно би пропали.

    Ne bih da marcim, ali mi smo kao narod vec propali...:D 

    SPC pamti i gore dane, pa nije propala niti ce propasti sve dok ima onih do kojih dopiru Hristove reci i ucenja.

    Mada razumem crkve u Americi i Nemackoj, u ovom slucaju, skup je zivot tamo...ipak :)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, Ole Gunnar Solskjær рече

    А нема шансе да је стално велики број људи, па видите да је када је Епископ ту нема 200 а тада свештеници шећером маме парохјане само да се пред владиком покажу, то је ваљда свима познато.

     

     

    Опет клевете...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Ivan Marković рече

    Опет клевете...

    Ти си болестан чоек. Иди лечи се. То што те Зоран Ђуровић истреса из гаћа и што не знаш где си ни ти ни Кића, то је твој проблем не лечи се на нама.

    Измењено од Поуке.орг инфо
    Без вређања, опомена. Админ тим

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...