Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Владика Григорије богослужио у Минхену

      У недељу двадесет прву по Духовима, о спомену Светих отаца VII Васељенског сабора, Преподобне Пелагије и Преподобне Таисе, светом архијерејском Литургијом у храму Светог краља Јована Владимира у Минхену,, први пут после устоличења, началстовао је Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Григорије.

    Ðладика ÐÑигоÑиÑе богоÑлÑжио Ñ ÐинÑенÑ

    У Божанственом благодарењу Епископу су саслуживали пароси минхенски: протојереји-ставрофори Ђорђе Трајковић и Милорад Јовановић, протојереји Предраг Гајић и Илија Ромић, као и протојереј Станко Ракић парох штутатгартски, јеромонах Стефан Југовић, умировљени протојереји-ставрофори Слободан Милуновић и Зоран Андрић, ђакони Александар Секулић, Оливер Груловић и Младомир Милуновић. Током Литургије певали су чланови Црквеног хора под управом проф. Јелене Стојковић.

    Владика је у својој беседи, у храму препуном верног народа између осталог рекао: -Шта је та плодна њива на коју пада семе Исусове речи? То је човеково срце, једино сигурно тло на коме ће, ако га се дотакне, семе речи Божје засигурно опстати и многи род донети. Семену речи Божје прети опасност да буде позобано од птица грабљивица споља, а и изнутра од нас самих. Наш задатак је да ова плодна њива не зарасте у трње и коров и тако сами спречимо да на њу падне семе речи Божје. Зато треба да искажемо огромно поштовање према дару који смо примили од Бога. Наше је да само искрено отворимо наша срца речи Божјој. Пророци су рекли да је Бог човеку дао срце како би могао да позна Бога. Свако човеково срце је рођено за добро и реч Божју. Потребно је своје срцео слободити од мржње, злобе и зависти, јер оноје створено за мир, љубав и доброту. 

    У току Литургије многи верници су приступили са вером и љубављу чаши са Телом и Крвљу Господњом и причестили се. Светој архијерејској Литургиј присустовали су гђа Снежана Миљанић, генерални конзул, и гђа Јелена Стојановић, конзул Републике Србије у Минхену.

    После сусрета и разговора са народом, литругијско славље настављено је у црквеној сали трпезом љубави и пригодним програмом који су припремили у част доласка Епископа ученици веронауке и допунске школе српског језика, као и чланови КУД Свети Сава и Соко из Минхена.  

     

    Извор: Српска Православна Црква




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 6 минута, Поуке.орг инфо рече

    ...samo u Crkvu da se ništa ne da...

    Pa nisam bas sigurna da niko nista ne daje Crkvi Jovana Vladimira u Minhenu...stvarno je bas , bas, lepa i onako...bogata

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 20 минута, Adelaida рече

    Veruj, zivela sam dve godine u Minhenu. Nemaju. Uvalili se u kredite, stanovi su mnogo skupi, sve moras da platis, a hoce sve i dobar auto i stan i garderobu a Svabe samo trljaju ruke i nude kredite i sve moze...i dok trepnes uvalio si se do guse i treba da radis svoj posao plus dodatni posao

    I 3 evra mu mnogo na to? O tempora, o mores...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 21 минута, Sofija_ рече

    veruj sta hoces, ja zivim ovde vec 25 godina,i ne pricam napamet, drugo, rekoh gore da je kod nas(u svim parohijama) praksa da se podeli ono sto se donese, a donese onaj koji moze i hoce da napravi, ko nece ili ne moze, opet bude posluzen...mi ne merimo ko je i koliko i kad sta doneo, to Gospod zna..i ne brinemo se da li ce parohija propasti, jer Gospod uvek nadomesti koliko nam je potrebno..zato su svi koji su bili u prolazu kod nas, otisli puna srca, a to je cini mi se i svrha zajednicke molitve i trpeze.

    Nista ne smeta ako ljudi ucestvuju uvek sa nekim malim prilogom. 4x3=12 evra za ceo mesec, to mogu i ja da dam iako sam crkveni mis po tome kol`ko imam.

    "Ko Crkvi (a Crkva smo svi mi, Zajednica) daje - Bogu pozajmljuje."

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, obi-wan рече

    Nista ne smeta ako ljudi ucestvuju uvek sa nekim malim prilogom. 4x3=12 evra za ceo mesec, to mogu i ja da dam iako sam crkveni mis po tome kol`ko imam.

    "Ko Crkvi (a Crkva smo svi mi, Zajednica) daje - Bogu pozajmljuje."

    hrana koja se spremi kod nas za trpezu posle liturgije i pice, se NE NAPLACUJE, znaci nema cenovnik za to

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Sofija_ рече

    hrana koja se spremi kod nas za trpezu posle liturgije i pice, se NE NAPLACUJE, znaci nema cenovnik za to

    Isto i kod nas ovde, sami donosimo sta treba ili da crkvena opstina, ali eto, u Svabiji je drukcije organizovano. I ne vidim da je uopste pogresno.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, obi-wan рече

    I 3 evra mu mnogo na to? O tempora, o mores...

    Ne izvrci sad i ne pokusavaj da prikazes da je problem u evru ili 3 , 5 za kafu ili pite i kolace. 

    Problem je sto iznos uopste i postoji. To je Crkva, nije pijaca da tamo neka parohijanka stoji sa tanjirom kolaca i pita i termosom kafe ispred kojih stoji kartonce sa cenom i naplacuje. Kratko i jasno. Nije pijaca. 

    Jednostavno je tako, i ma ko sta da kaze, stvarnost se ne menja. Ta ce ili neka druga zena stajati u Nedelju na istom mestu sa istim kartoncetom a to nije uredu i ne moze da bude uredu, odnosno izgleda da moze biti predstavljeno kao da je uredu, ali ne bi trebalo da bude ispravno....i nije :)

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 10 часа, Adelaida рече

    Mnogo je lep Hram Jovana Vladimira u Minhenu. Mada, moram reci da mi je malo cudno sto na trpezi ljubavi posle Liturgije ne mogu ucestvovati svi vernici...iz razloga sto se kafa, kolaci, pite i sve vec drugo naplacuje od 1 do 3 evra...zavisi sta hoces. Ok, kapiram da sva dobit ,od prodatih ponuda za trpezu ljubavi, ide crkvi...bar se nadam da je tako, nisam istrazivala, ali ipak...a sta je sa onima koji nemaju taj evro ili tri? 

    Mnogo je glupo i nekako neprilicno 1324_womens

    Па и свеће се наплаћују. Нема ту ништа чудно. Није да наплаћују Причешће и нафору, него пите и колаче.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, obi-wan рече

    Isto i kod nas ovde, sami donosimo sta treba ili da crkvena opstina, ali eto, u Svabiji je drukcije organizovano. I ne vidim da je uopste pogresno.

    nije u celoj svabiji, u ovoj crkvi jeste, meni je to bezveze, hladno i proracunato..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Lady Godiva рече

    Па и свеће се наплаћују. Нема ту ништа чудно.

    Nema, slazem se. Svece se naplacuju.

     

    пре 4 минута, Lady Godiva рече

    Није да наплаћују Причешће и нафору, него пите и колаче.

    I kafu. Kafu si zaboravila. ;)

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Adelaida рече

    Ne izvrci sad i ne pokusavaj da prikazes da je problem u evru ili 3 , 5 za kafu ili pite i kolace. 

    Problem je sto iznos uopste i postoji. To je Crkva, nije pijaca da tamo neka parohijanka stoji sa tanjirom kolaca i pita i termosom kafe ispred kojih stoji kartonce sa cenom i naplacuje. Kratko i jasno. Nije pijaca. 

    Jednostavno je tako, i ma ko sta da kaze, stvarnost se ne menja. Ta ce ili neka druga zena stajati u Nedelju na istom mestu sa istim kartoncetom a to nije uredu i ne moze da bude uredu, odnosno izgleda da moze biti predstavljeno kao da je uredu, ali ne bi trebalo da bude ispravno....i nije :)

    Sta izvrcem? Moze da se uvali u kredite do guse za jak auto, ali ne moze da daje Crkvi? Sta je tu naopako receno?

    Inace, ako vam to sve bzvz po Svabijama i ostaloj Evropi, i nikako ne pije vodu, slobodni ste uvek da se vratite ovde u maticu... ovde je sve svakako lepse...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Sofija_ рече

    nije u celoj svabiji, u ovoj crkvi jeste, meni je to bezveze, hladno i proracunato..

    Hint: cela Svabija je hladna i proracunata; zbog te proracunatosti ljudi i odu tamo. Kad odes, ne zali se na to sto si birao sam.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, obi-wan рече

    slobodni ste uvek da se vratite ovde u maticu... ovde je sve svakako lepse...

    Meni jeste :sunce:...zato sam se i vratila :))) necu da budem u duznickom ropstvu, niti hocu da se integrisem u nemacko drustvo, ne svidja mi se sistem.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, obi-wan рече

    Hint: cela Svabija je hladna i proracunata; zbog te proracunatosti ljudi i odu tamo. Kad odes, ne zali se na to sto si birao sam.

    ne radi se u ovom slucaju o proracunjivosti svabije, vec o odboru te crkve koji naplacuje kafu i kolac..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...