Jump to content

разлог

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ko kaže da mislim,

znam to.

Како ћеш у то убедити нас који не знамо? Шта смо то превидели?

Zašto bi vas ubjeđivao?

Ja samo znam nešto što zna dosada ,nznm,otprilike samo 20-ak milijardi ljudi...

ili koliko već za ovih 20ak vjekova

Значи, користиш аргумент бројности следбеника. Да ли увек трпаш неправославне с православнима у исти кош, или само кад ти то треба? Ако ћемо користити тај аргумент, Хиндуса и Будиста је сигурно било више, а ни муслимана није мало. Значи ли то да су они у праву?

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 447
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Koji svi?!

E-mailom ne sigurno,a ni mobtelom

Pls respond asap?!

"Jer niste pristupili gori opipljivoj, i ognju razbuktalom, i mraku i tami i oluji, i zvuku trube, i glasu reči, za koji oni što čuše moljahu da im se više ne govori..." "...nego ste pristupili Gori Sionskoj i gradu Boga živoga, Jerusalimu nebeskom, desetinama tisuća anđela, svečanom saboru i crkvi prvorođenih, zapisanih na nebesima, i Bogu sudiji nad svima, i duhovima savršenih pravednika, i Isusu, posredniku Novog zaveta, u krvi očišćenja, koja bolje govori nego li Aveljeva"

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Значи, користиш аргумент бројности следбеника. Да ли увек трпаш неправославне с православнима у исти кош, или само кад ти то треба? Ако ћемо користити тај аргумент, Хиндуса и Будиста је сигурно било више, а ни муслимана није мало. Значи ли то да су они у праву?

ja vidim da ti nijesi došao da naučiš već da se ubjeđuješ

a i da jesi došao da povjeruješ ,od male bih ti vajde ja bio

nisam ti ja brale propovjednik,isti sam kao i ti,samo eto znam da je Gospod Isus Hristos Bog naš

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@пинхас 0442_feel

Бог ти помог'о.

У најтежем тренутку у мом животу, када је све почело да се руши и када сам почела да губим орјентацију, међу људима нисам нашла утеху.

Сетила сам се Бога.И завапила.

И, он ми је дао утеху.

А онда и све остало...оно због чега могу да се сматрам православцем.

И спознала сам да сам у предсобљу вечног живота ,са чежњом да угледам лице Творца.

Извини због слободног стила писања. leteti

Овако, мало, као увод... bendoff

Добро нам дошао. :group111:

Здраво Душо,

схватам да ниси могла наћи утеху међу људима, а то пише и у Псалмима:

118:8 Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човјека

146:3 Не уздајте се у кнезове, у сина човјечијега, у којега нема помоћи

Али опет нисам чуо од тебе конкретан разлог зашто си одабрала хришћанство. Зар друге вере не нуде утеху?

Мени  не. :huh:

Немој мислити да нисам пробала.

Прочитала сам много тога, чула и видела такође.

У тренуцима највећих физичких болова, поред тродона, делимично парализована, за време снимања резонанцом (или како год се то звало) кад треба да будеш потпуно миран...последњом снагом и свешћу сам у себи изговарала оченаш и једну песмицу из детињства.

И успела сам да издржим снимање, а без њега нису могли да оперишу, не схвативши да је сам Господ самном...

А онда је дошао моменат када ме, пред саму моју операцију, дете које лежи у болници од неизлечиве болести, са неколико извршених операција на мозгу, пита: Да ли се ти молиш...? Како не знаш молитву Богородици...?

И на парчету папира из мог адресара ми преписује молитву Пресветој Богородици и...

Ни све то ме није увело у Цркву...

А болови душе...?

Е, они су ме увели у Храм Бога Живога ...у Православље.

Поред свих осталих ''богова'' моје срце је остајало камено, а душа се ледила од страха.

Ја сам лаик и немам теолошко знање да бих њиме сведочила Истину, Живот и Пут.

Добродошао

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji svi?!

E-mailom ne sigurno,a ni mobtelom

Pls respond asap?!

"Jer niste pristupili gori opipljivoj, i ognju razbuktalom, i mraku i tami i oluji, i zvuku trube, i glasu reči, za koji oni što čuše moljahu da im se više ne govori..." "...nego ste pristupili Gori Sionskoj i gradu Boga živoga, Jerusalimu nebeskom, desetinama tisuća anđela, svečanom saboru i crkvi prvorođenih, zapisanih na nebesima, i Bogu sudiji nad svima, i duhovima savršenih pravednika, i Isusu, posredniku Novog zaveta, u krvi očišćenja, koja bolje govori nego li Aveljeva"

Posto sam rekao Svi, verovatno si i sebe pronasao.Nisam trebao reci svi, vec vecina.Vernici cesto govore, u dokumentarcima na televiziji, na internetu, ma pricaju ljudi.Zasto moram da navodim primere gde sam cuo?Cuo sam a verujem da su i ostali.Postavio sam pitanje, ako hoce neka neko odgovori.

“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.” Yoda

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo od mene, kol`ko tol`ko kratak odgovor, koji naravno trazi duze obrazlozenje nekom drugom prilikom:

Od kad znam za sebe, vazda sam ceznuo za Savrsenstvom... u svemu...

Pocev od obicnih svakodnevnih sitnica, pa dalje... i trazio sam nacin da dodjem do tog Savrsenstva, i kad-kad sam i uspevao da Ga nazrem, ali samo po malo... godinama sam prebirao po filosofiji, nauci, umetnosti, po religijama i psevdo-religioznim kultovima... kopao sam `de sam stig`o...

U odredjeno vreme dosao sam i do Pravoslavnog i uopste Hriscanstva... i tu sam iznova potrazio ono sto sam nekad davno samo ovlas nazreo...

I nasao sam ovde, u Pravosalvnoj Crkvi, i tu sam naravno i ostao.

S tim da moram da kazem da je Savrsenstvo, kad sam Ga bolje upoznao, neuporedivo Lepse i Savrsenije od onog kako sam Ga kao mladji zamisljao...

bendoff

Шта је то што чини хришћанство савршеним, истинитим? Нешто опипљиво, што га одваја од Јудаизма, Ислама, Будизма... Чега то има у Хришћанству а нема у другим верама? Разлог мора бити објективан а не субјективан да би имао смисла.

To, kazem opet, moras da okusis, da bi znao... kao kad bi ti ja pricao o ne znam kakvom izvanrednom sladoledu - sve bi ostalo prazna rec, dok ga ne probas...

Edit:

Inace, objektivan dokaz/razlog za veru ne postoji...

"Објективан доказ за веру не постоји". То је страшно. Ја сам ишао у Цркву кад сам први пут осетио потребу за Богом, као и много вас, али нисам осетио ништа нити сам добио икакво уверавање да следим истину. Значи ли то да сам осуђен зато што ми није дато да верујем?

Хвала Богу, ја знам да објективна истина постоји и да је свакоме дата једнака прилика.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не бих понављао, поставићу питање на други начин.

Зашто мислите да је човек из Назарета који се звао Исус Бог?

Može li čovek da svojom patnjom i krvlju iskupi grehe celog sveta ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@пинхас 0442_feel

Бог ти помог'о.

У најтежем тренутку у мом животу, када је све почело да се руши и када сам почела да губим орјентацију, међу људима нисам нашла утеху.

Сетила сам се Бога.И завапила.

И, он ми је дао утеху.

А онда и све остало...оно због чега могу да се сматрам православцем.

И спознала сам да сам у предсобљу вечног живота ,са чежњом да угледам лице Творца.

Извини због слободног стила писања. leteti

Овако, мало, као увод... bendoff

Добро нам дошао. :group111:

Здраво Душо,

схватам да ниси могла наћи утеху међу људима, а то пише и у Псалмима:

118:8 Боље је уздати се у Господа него ли се ослањати на човјека

146:3 Не уздајте се у кнезове, у сина човјечијега, у којега нема помоћи

Али опет нисам чуо од тебе конкретан разлог зашто си одабрала хришћанство. Зар друге вере не нуде утеху?

Мени  не. :huh:

Немој мислити да нисам пробала.

Прочитала сам много тога, чула и видела такође.

У тренуцима највећих физичких болова, поред тродона, делимично парализована, за време снимања резонанцом (или како год се то звало) кад треба да будеш потпуно миран...последњом снагом и свешћу сам у себи изговарала оченаш и једну песмицу из детињства.

И успела сам да издржим снимање, а без њега нису могли да оперишу, не схвативши да је сам Господ самном...

А онда је дошао моменат када ме, пред саму моју операцију, дете које лежи у болници од неизлечиве болести, са неколико извршених операција на мозгу, пита: Да ли се ти молиш...? Како не знаш молитву Богородици...?

И на парчету папира из мог адресара ми преписује молитву Пресветој Богородици и...

Ни све то ме није увело у Цркву...

А болови душе...?

Е, они су ме увели у Храм Бога Живога ...у Православље.

Поред свих осталих ''богова'' моје срце је остајало камено, а душа се ледила од страха.

Ја сам лаик и немам теолошко знање да бих њиме сведочила Истину, Живот и Пут.

Добродошао

Искрена си. Нажалост, не схваташ да небројени припадници других вера постају религиознији следећи исту логику као и ти. Не могу дати добар разлог, ал' то им је наслеђе. Да си муслиманка из Сарајева, навукла би хиџаб и не би умела да објасниш зашто је Мухамед у праву.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не бих понављао, поставићу питање на други начин.

Зашто мислите да је човек из Назарета који се звао Исус Бог?

Može li čovek da svojom patnjom i krvlju iskupi grehe celog sveta ?

Боже сачувај.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрена си. Нажалост, не схваташ да небројени припадници других вера постају религиознији следећи исту логику као и ти. Не могу дати добар разлог, ал' то им је наслеђе. Да си муслиманка из Сарајева, навукла би хиџаб и не би умела да објасниш зашто је Мухамед у праву.

Hah,znao sam

molimo da se javi najpametniji,najkulastiji,najobrazovaniji, i najvći vjernik foruma,imamo specijalni slučaj  bendoff

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрена си. Нажалост, не схваташ да небројени припадници других вера постају религиознији следећи исту логику као и ти. Не могу дати добар разлог, ал' то им је наслеђе. Да си муслиманка из Сарајева, навукла би хиџаб и не би умела да објасниш зашто је Мухамед у праву.

Hah,znao sam

molimo da se javi najpametniji,najkulastiji,najobrazovaniji, i najvći vjernik foruma,imamo specijalni slučaj  bendoff

Ако не умеш да расправљаш зрело, не сметај онима који умеју.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam koliko je zrela rasprava koja počinje sa dječjim prigovorom "na žalost ne shvataš"

žena je iznijela iskreno svoje viđenje,koje si ti odbacio sa primjesom neću reći čega...prvo treba znati šta je zrelost,da bi se pozivao na nju..ima sjajan tekst dr Jerotića na tu temu: rastko.biblioteka

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam koliko je zrela rasprava koja počinje sa dječjim prigovorom "na žalost ne shvataš"

žena je iznijela iskreno svoje viđenje,koje si ti odbacio sa primjesom neću reći čega...prvo treba znati šta je zrelost,da bi se pozivao na nju..ima sjajan tekst dr Jerotića na tu temu: rastko.biblioteka

Нема лоше намере у мом посту. То што ти видиш лоше у другима, говори о теби.

Ја сам од ње и других тражио доказ за њихову веру. Одговора нема.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

O čovječe,misliš da si prvi

ja ti govorim o milijardama ljudi koji su vjerovali,a ti mi spočitavaš argument brojnosti,to govori o tvojim namjerama

Tražiš dokaz vjere!

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...