Jump to content

разлог

Оцени ову тему


Препоручена порука

Ни један одговор, који бих умела да ти дам, теби не би био прихватљив.Нека за то буде крив мој фонд речи. Али бих, најискреније, волела да објасниш, не зашто ниси Хришћанин, него зашто си то што кажеш да јеси.

(@ пинхас

Што се тиче тога шта сам, ја верујем у Бога Израела, али пошто нисам Јеврејин, покушавам да држим законе који су обавезни за цело човечанство, и можда још понешто.)

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 447
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

O čovječe,misliš da si prvi

ja ti govorim o milijardama ljudi koji su vjerovali,a ti mi spočitavaš argument brojnosti,to govori o tvojim namjerama

Tražiš dokaz vjere!

Доказао сам да твоја одбрана хришћанства на основу броја верника не држи воду. То је све, какве су то моје намере?

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре свега, могу ли добити одговор за мотив постављања теме и којим поводом?

јел треба разлог да се изабере љубав према ближњем као начин живота?

За то ти не треба хришћанство. Зар атеисти не могу да воле људе око себе, а камоли припадници других вера?
хришћанство је једино чисто од користи.

ал ако ћемо о конкретним мотивима, можеш нечије и да прочиташ:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11490.0.html

колико људи, толико прилаза.

Најконкректнији је члан Тома који тврди - "Meni se eto 1987. javio Gospod - u snu". То разумем, он има барем какав - такав разлог да буде хришћанин, иако се његово искуство може објаснити на 100 других начина. Остали су имали некакву потребу да верују, али оно што мене занима је зашто баш хришћанство? Зашто баш Исус из Назарета, а не Мухамед, Буда, Кришна, Маниту? Зашто су они лаж, а Исус истина?
кад кренеш да проучаваш, скапираш да је све остало фалш.

ниси хришћанин али називаш Бога верницима, а шта јеси?

Тај поздрав сам по себи није искључиво хришћански, а моја прва реченица је имала за циљ да укаже на две ствари - Србин сам, и нисам атеиста који је дошао да се свађа и исмева.

Што се тиче тога шта сам, ја верујем у Бога Израела, али пошто нисам Јеврејин, покушавам да држим законе који су обавезни за цело човечанство, и можда још понешто.

атеиста, кул - био сам и ја, дупло дуже него што сам хришћанин. тим пре добродошао  0212_rolleyes

крштен ли си у Цркви?

који су то закони који су обавезни само Јеврејима, или који нису обавезни целом човечанству?

српство нема везе са православљем, нажалост се поистовећује или ставља у исту раван. кад се поистовети, у Цркви се сматра да је то јерес етнофилетизма. у Царству неће бити ни територија ни припадности ни полова до ближњих јени другима. у том случају, припадност нечему сем хришћанству се може лако сматрати и двоструким стандардом, лицемерјем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Разлог мора бити објективан а не субјективан да би имао смисла.

не мора, нити може - објективност не постоји.

субјективност је једини аршин за који смо ми способни јер одговарамо на основу својих туђих усвојених и неких мерила које смо усвојили кроз живот, био он пре хришћанства било после.

колико личности - толико прилаза.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ko kaže da mislim,

znam to.

Како ћеш у то убедити нас који не знамо? Шта смо то превидели?
ко каже да је поента убеђивање, дођи и види.

ако си отворен, Бог ће ти ући у срце.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svi govore "Gospod mi je dao utehu" "Gospod mi se obratio"

Kako vam je Gospod dao utehu?Kako se vama Bog obraca?

кроз ситнице или крупне ствари.

управо кроз оне скривене ствари у којима се открива Бог да види нас као потпуне личности, не само онолико и онако како се приказујемо.

управо је то оно што мене ''тера'' на бољитак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Објективан доказ за веру не постоји". То је страшно. Ја сам ишао у Цркву кад сам први пут осетио потребу за Богом, као и много вас, али нисам осетио ништа нити сам добио икакво уверавање да следим истину. Значи ли то да сам осуђен зато што ми није дато да верујем?

Хвала Богу, ја знам да објективна истина постоји и да је свакоме дата једнака прилика.

не би се звало вера да постоји доказ.

понекад је то и поента - да скапираш да си слеп за Истину јер човек који би погледао директно у Сунце би видео само помрчину неразазнатљиву а не јаку светлост. зато се хришћанство и живи - временом све више и више прогледаш и све више и више опажаш светло а све мање таму.

нормално да је свакоме дата подједнака прилика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не бих понављао, поставићу питање на други начин.

Зашто мислите да је човек из Назарета који се звао Исус Бог?

Može li čovek da svojom patnjom i krvlju iskupi grehe celog sveta ?

Боже сачувај.
управо, зато их је Бог понео.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam koliko je zrela rasprava koja počinje sa dječjim prigovorom "na žalost ne shvataš"

žena je iznijela iskreno svoje viđenje,koje si ti odbacio sa primjesom neću reći čega...prvo treba znati šta je zrelost,da bi se pozivao na nju..ima sjajan tekst dr Jerotića na tu temu: rastko.biblioteka

Нема лоше намере у мом посту. То што ти видиш лоше у другима, говори о теби.

Ја сам од ње и других тражио доказ за њихову веру. Одговора нема.

Видиш колико си ти субјективан. Управо си ти први оптужио другога да види лоше у другом и тиме потврдио да видиш лоше у другом, што по твојој логици ''говори о теби''.

То што тврдиш да нема лоше намере у твом посту не мора да значи да је није било. И Огло може да каже да у његовом посту није било лоше намере, и?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро дошао брате. Надам се да ће ти бити пријатно овдје.И да ће ти боравак овдје бити на корист. 0212_rolleyes

Зашто сам хришћанка? Зато што је Бог дотакао моје окамењено срце, зато што сам водила битку с њим деценију и изгубила је на крају, зато што ми је пружио руку кад нико други није, и повукао ме је са дна, зато што је чуо када сам јаукала од бола, и тјешио ме, кад нисам ништа имала - какав доказ имам да је то баш мој Бог Исус Христос? Немам доказа, али мени доказ и не треба, каква је то вјера која даје и тражи доказе за сопствено постојање? Мени доказ није потребан, ја ЗНАМ да је Исус Христос Бог у оној мјери у којој мајка познаје своје дијете чак и ако га не види деценијама, то се просто зна. До Бога се не долази тако што човјек оде у Цркву кад му је тешко и Бог се укаже - ваља трагати за Богом, и жељети да ти се Бог приближи, а не обратно, тј.Боже де се ти мени укажи па ћу ја вјеровати у Тебе. Такав став не пије воду. Тако се не постаје вјерник. Надам се да ти је ово бар мало помогло и дало одговор на твоје питање.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Објективан доказ за веру не постоји". То је страшно. Ја сам ишао у Цркву кад сам први пут осетио потребу за Богом, као и много вас, али нисам осетио ништа нити сам добио икакво уверавање да следим истину. Значи ли то да сам осуђен зато што ми није дато да верујем?

Хвала Богу, ја знам да објективна истина постоји и да је свакоме дата једнака прилика.

Nismo se bas dobro razumeli - ja smatram da je objektivna razloznost nesto sto svi mogu da probaju i uvere se na isti nacin... u pogledu vere - toga nema, jer su svi ljudi manje ili vise razliciti...

A to sto si isao i nisi osetio - pitanje je samo sta si ocekivao da osetis, kazem opet i ponavljam - pusti malo taj racio, odlozi ga na stranu privremeno...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да се не бих понављао, поставићу питање на други начин.

Зашто мислите да је човек из Назарета који се звао Исус Бог?

zato sto je pobedio smrt. ovo nije definicijska demagogija vec najrealnije iskustvo mnogih verujucih. znam da ne vredi da ti objasnjavam jer se secam svojih granitnih "logickih" razmisljanja dok jos nisam verovao. coveku je tesko ne samo da poveruje vec uopste da si predstavi ovo sto cu ukratko reci.

dakle, nadvladavsi smrt i propadljivost Hristos je Vaskrsao. to iskustvo Vaskrsenja opituje svako onaj ko se sapogrebe sa njim dok je jos ziv, svako onaj ko se odrekne samoga sebe, svako onaj ko prizna sebi da je u ne istini, lazi, "tami".... tada jasno ucestvuje u najdivnijem dogadjaju za koji do tada zna, Vaskrsenju, ustvari jedinom pravom zivotu. tesko je to objasniti, nije to samo Vaskrsenje, to je ujedno i Bozic kao Ovaplocenje, to je i Sv.Trojca kao sinovstvo u Duhu, to je i Blagodat kao vecna Ljubav Boga prema svetu i Sinu... sve je u tom dozivljaju Punoce Istine i Zivota.

e sad, zasto je to bas Isus Hristos? Isus Hristos nosi u sebi sjedinjene nesliveno i nerazdelno dve prirode u jednoj licnosti. iskustvo savaskrsenja sa Hristom nemoze se bolje objasniti nego upravo tim recima, "nesliveno" ali i "nerazdelno". iako si precrtao sebe do zadnjeg atoma ti ne gubis svoju jedinstvenost (posebnost, odvojenost, neponovljivost...) to si i dalje "ti", a opet u istom tom "ti" jasno, van svake sumnje, vidis (osecas, ipostaziras, zivis, "govoris", "vidis"... tesko je naci pravu rec osim one "koji jeste" koji je tu) vecno zivog Sina Bozijeg Hrista Spasitelja. ovo je ponavljam jedinstvo dve prirode koje se tesko moze drugacije objasniti, nego kao jedinstvo "nesliveno" i "nerazdelno" covecije i Bozije prirode. to nije nikakav sizofrena podvojenost licnosti na dva dela ili pak neko jedinstveno "ja" ali sada u najboljem svetlu. to je priroda (kao tvorevina Bozija) koja je postala usinovljena Bozanstvu. "To" je vecno i besmrtno, "To" je Isus Hristos Spasitelj, "To" je kako u jednoj molitvi kaze "spasenje Tvoje, koje si pripremio pred licem svih naroda" i na kraju "To" je, iako po svojoj prirodi smrtno, vecno. i smrt mu nemoze nista.

recices: to je subjektivan dozivlja, neka je, ja te nemogu ubediti u objektivnost toga zaista subjektivnog, medjutim tek u svetlu ove "subjektivnosti" mozes razumeti zasto su hiljade ljudi davale ili bile spremne da daju i svoj zivot samo da neporeknu tu "subjektivnost" ili da kazu da ona ne postoji. To je poslednja (kao konacna) Istina sveta.

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Postoji bezbroj dokaza da Hristos jeste Bog i da je pravoslavno hrišćanstvo jedino logično, ispravno, normalno. Meni je nevjerovatno kad ljudi koji znaju za Hrista i pravoslavlje to ne prihvataju i lutaju. Naravno da je Hristos Bog. On je jedini Put, Istina i Život. Jedino u Hristu i pravoslavlju nalazim Smisao i Ljubav koja prevazilazi razum. Jedino Hrista osjećam i znam srcem.

Ja vjerujem da nema ničeg divnijeg, dubljeg, simpatičnijeg, razumnijeg, ljudskijeg i savršenijeg od Hrista. Kada bi neko mogao dokazati da je Hristos van istine, i kada bi istina zaista isključivala Hrista, ja bih ostala sa Hristom, a ne sa istinom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ни један одговор, који бих умела да ти дам, теби не би био прихватљив.Нека за то буде крив мој фонд речи. Али бих, најискреније, волела да објасниш, не зашто ниси Хришћанин, него зашто си то што кажеш да јеси.

(@ пинхас

Што се тиче тога шта сам, ја верујем у Бога Израела, али пошто нисам Јеврејин, покушавам да држим законе који су обавезни за цело човечанство, и можда још понешто.)

Ако је одговор апстрактан, ако не можеш да ми објасниш логику твог одлучивања за Исуса а не за Буду, у прави си, није довољан.

 Ево, ја ћу објаснити моју логику зашто нисам Хришћанин већ нешто друго.

Јеврејски Бог, ког ја поштујем, се јавио целом Израелу на Синају, сви мушкарци, жене и деца су видели чуда у Египту, Тора коју им је дао је савршена - без грешке, пророчанства везана за Израел се обистињују. Сам опстанак јеврејског народа, који је толико пута био на граници истребљења и без државе 2000 година је довољан доказ да је њихов Бог једини и да су у праву.

За тог Бога није сазнао само један човек од голубице, није знала само скупина његових ученика, већ СВИ. Није потребно веровати, за правог Бога се зна.

 У Јудаизму, није потребно бити Јеврејин да би неко имао место у свету који ће доћи. Довољно је поштовати неке основне законе који одвајају човека од животиње. Назнаку који су то закони имаш чак и у Делима апостолским. Али то је минимум испод кога се не иде.

מוות לאוסטאשים

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...