Jump to content

Трибина "Папа у Србији - за и против"

Оцени ову тему


Препоручена порука

Danas čitam, ne znam koliko je istina da vladiki Amfilohiju nisu dali u Dubrovnik na simposium.

Ljudi pa mi govorimo kao o nekakvom ujedinjavanju, kakvo crno ujedinjavanje pa i ovo malo što je jedinstveno ima da razdelimo.

Greska u koracima Dubrovackih gradskih otaca. "Neko bude platio tu gresku crvenilo". Mitropolit je dobio nedvojbenu podrsku za dolazak svih relevantnih cinilaca sto se tice Crkava (koliko je meni poznato)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 266
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

A zašto bi papa uopće dolazio u Srbiju?

Ima veliki broj država u kojima još nije bio - zašto bi Srbija bila ispred njih?

Papa godišnje posjeti 3 - 4 države, a u svijetu ih ima više od dvije stotine.

Možda Srbija dođe na red tek za 50 - 70 godina?

Na zajednicku proslavu tisucu sedamstote obljetnice proklamacije Milanskog edikta. Nije li to od opceg znacaja za sve krscane? Ili mozda ima i onih kojima ovo nis ne vrijedi?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zašto bi papa uopće dolazio u Srbiju?

Ima veliki broj država u kojima još nije bio - zašto bi Srbija bila ispred njih?

Papa godišnje posjeti 3 - 4 države, a u svijetu ih ima više od dvije stotine.

Možda Srbija dođe na red tek za 50 - 70 godina?

Na zajednicku proslavu tisucu sedamstote obljetnice proklamacije Milanskog edikta. Nije li to od opceg znacaja za sve krscane? Ili mozda ima i onih kojima ovo nis ne vrijedi?
I ja mislim kao ti, brate. Samo mislim da je jos znacajnija tisucu osamsto obljetnica donosenja Milanskog edikta. Pa bi bilo dobro da papa tada dodje. A mogao bi i da navrati u Gamzigrad. To je carska palata Maksimijanova, koji se pokajao sto je gonio hriscane. I on je rodjen ovde, pa eto prilike da papa svrati malo kod nas. Naravno, prvi uslov bi bio da se prethodno pomoli na Stepincevom grobu za crvenilo dolazak.   
2013-313=1700 primjecujem da ti matematika i ne lezi bas, sedi 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma i sta ce kod nas. Prasnjavo, bacamo smece na sve strane, psujemo... pih ...

Osobito cijenim tvoju iskrenost, ali vecina Srba ne baca smece i vecina nema nista protiv da Papa sa ostalim Patrijarsima istocnih Crkava poseti rodno mjesto cara Konstancija
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas čitam, ne znam koliko je istina da vladiki Amfilohiju nisu dali u Dubrovnik na simposium.

Ljudi pa mi govorimo kao o nekakvom ujedinjavanju, kakvo crno ujedinjavanje pa i ovo malo što je jedinstveno ima da razdelimo.

Greska u koracima Dubrovackih gradskih otaca. "Neko bude platio tu gresku crvenilo". Mitropolit je dobio nedvojbenu podrsku za dolazak svih relevantnih cinilaca sto se tice Crkava (koliko je meni poznato)
https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11297.0.html
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da oni organizuju u Vatikanu proslavu pa da mi idemo  kod njih?

Па мајке ми..Милански едикт нема никаквих веза са Нишом..

Meni je logicno da se Milanski edikt ekumenski proslavi u Milanu. A sto je car Konstantin rodjen u Nisu, to je bas lepo, ali kakve veze ima sa Milanskim ediktom? Kao da mi ako hocemo da proslavimo sv. Trifuna (na primer) treba da odemo u Frigiju, u Kampsadu (nazalost, danasnja Turska)?
Nis je samo jedan od 4 grada u kojima ce biti proslavljena sloboda krscana
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A zašto bi papa uopće dolazio u Srbiju?

Ima veliki broj država u kojima još nije bio - zašto bi Srbija bila ispred njih?

Papa godišnje posjeti 3 - 4 države, a u svijetu ih ima više od dvije stotine.

Možda Srbija dođe na red tek za 50 - 70 godina?

Na zajednicku proslavu tisucu sedamstote obljetnice proklamacije Milanskog edikta. Nije li to od opceg znacaja za sve krscane? Ili mozda ima i onih kojima ovo nis ne vrijedi?
I ja mislim kao ti, brate. Samo mislim da je jos znacajnija tisucu osamsto obljetnica donosenja Milanskog edikta. Pa bi bilo dobro da papa tada dodje. A mogao bi i da navrati u Gamzigrad. To je carska palata Maksimijanova, koji se pokajao sto je gonio hriscane. I on je rodjen ovde, pa eto prilike da papa svrati malo kod nas. Naravno, prvi uslov bi bio da se prethodno pomoli na Stepincevom grobu za crvenilo dolazak.   
2013-313=1700 primjecujem da ti matematika i ne lezi bas, sedi 1
U pravu si uciteljice. Ne lezi mi matematika. Ali stvarno bih voleo da papa dodje u Srbiju na tisucu osamsto obljetnicu Milanskog edikta. I kakve to veze ima sa matematikom? To ima veze iskljucivo sa mojim odnosom prema rimskom papi.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danas čitam, ne znam koliko je istina da vladiki Amfilohiju nisu dali u Dubrovnik na simposium.

Ljudi pa mi govorimo kao o nekakvom ujedinjavanju, kakvo crno ujedinjavanje pa i ovo malo što je jedinstveno ima da razdelimo.

Greska u koracima Dubrovackih gradskih otaca. "Neko bude platio tu gresku :(". Mitropolit je dobio nedvojbenu podrsku za dolazak svih relevantnih cinilaca sto se tice Crkava (koliko je meni poznato)

I ja se slažem, ti političari nemaju najćešće nekog velikog pojma o bilo kakvoj Crkvi, tačnije rečeno o nikakvoj, ni toj katoličkoj a ni pravoslavnoj, velikom većinom! Kod nas je bila predsjednica SDS koja je imala puna usta Crkve i svetaca, mislim na SPC i njene svece a pri tom se uopšte nije znala ni prekrstit, ni u Crkvu nije znala kako ući kroz vrata crkvena a kamo li šta dalje! Više toga sam ja znao o pravoslavlju i pravoslavnoj vjeri kao katolik nego ona, OMG! Mene strašno mrzi što se sve to slomilo o leđa čovjeka koji to nimalo ne zaslužuje, Vladike +Amfilohija Radovića i kojeg ja vrlo cijenim među srpskim vladikama još od svoje mladosti prateći njegov rad i život. Zaista besmislene rasprave, protesti i ocrnjivanja. Vladika Amfilohije je isto toliko srpski šovinista ili etnofiletista koliko i Papa Benedikt XVI hrvatski ili poljski, o njemačkom da i ne spominjem!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Netko posvje zeli da Srbi i Hrvati ni najmanje ne odmaknu od odnosa WWII ili ako ne moze tako onda odnosa iz 90'-ih. Krist Spasitelj posve zeli jadinstvo u ljubavi i na tom putu ce pasti sve prepreke i argumenti. Tko ne vjeruje, uvjerit ce se. Uostalom jedinsvo krscana ne podrazumijeva ozivljavanje Srpsko-Hrvatske prepirke. Ono je utemeljeno na tvorenju molitve Ocu da u Njemu (Kristu) svi budemo jedno. Ko se ne moze ostvariti volju Hristovu, nije molitveno s Gospodom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam negde citao da na svetu postoji jos rimokatolika osim Hrvata,

koliko je to tacno ne znam?  

Kazu neki da su i Brazilci(ke) rimokatolici!! dobar decko

Jaric ekumenista!!  :)

Постављена сликаПостављена слика

Jesus said to him, “Away from me, Satan! For it is written: ‘Worship the Lord your God, and serve him only.’'

Matthew 4:10

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

JA LIČNO NEMAM NIŠTA PROTIV DA DOĐE U SRBIJU AKO DOLAZI KAO TURISTA KAO NA PRIMER BORIS TADIĆI U SREBRENICU

ALI KAO ZVANIČNO LICE ,MISLIM DA JE IPAK PRVO POTREBNO DA SE IZVINI JAVNO SRPSKOM NARODU ZA POGREŠNE ODLUKE SVOJIH PRETHODNIKA KOJI SU PODRŽAVALI SVE NEPRIJATELJE SAME SRBIJE KAO DRŽAVE ALI I NARODA KOMPLETNOG ALI TO MORA BITI U SVOJE LIČNO IME I IME RIMOKATOLIČKE CRKVE

DA SE JAVNO IZVINE I KAŽE DA SE KAJE ISKRENO ZBOG TIH STVARI ,KADA SE POKAJE NEKO TAD MU SE MOŽE I OPROSTITI SAMO DA NE GREŠI VIŠE

NE JEDE SE IZ TANJIRA GDE SI PLJUVAO ,PRVO SE TANJIR OPERE DA BUDE ČIST

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Немој да пишеш са великим словима. Трудимо се да будемо колико-толико писмени. Велика слова, по форумској етици, значе да на некога вичеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...