Jump to content

Брак,блуд,каријера...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Završeteak fakulteta i nije garancija za ovo što tvrdi otac Ljuba ali ocu Ljubi bi dao isto tako protiv argument da ljudi postaju sveštenici zarad ugleda u društvu i sigurnijeg života  319.gif

Жао ми је што тако шта чујем од тебе брате. Прво данас свештеник нити у селу нити у граду има неки углед, већ нажалост напротив! А пропаст је и у томе што га више нема ни у цркви. Данас се верни народ понаша према свештеницима као да смо фарисеји овога доба. clapc clapc

Што се сигурнијег живота тиче, знају га само мали број оних који су на добрим парохијама. Моја жена је вероучитељ и не зарађујем много више него она.

Има тога, не могу да поричем, али као и свугде има кукоља,а свакако мислим да о. Љуба није. Данас се хришћани понашају према нама свештеницима као да смо у неком риалити шоу и свако те гледа како и када и у чему ћеш да погрешиш да би те осуђивао, а своје грехе осудом покривају уплићући се у туђи живот и зараду, завидећи.

Када би бдили више над собом не би о другима судили!

Надам се да ће ово братија схватити као духовни савет, а не као по обичају потстицај на још већи гнев и јаз према свештенству. 0102_laugh smej.gif ekstra

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај исти свештеник је одговорио неком вернику да може ићи код грчких старокалендараца кипријановаца,а неком другом који живи у Румунији је препоручио и румунске старокалендарце.

Наравно...шта се чудиш овом благослову ?

Чудим се зато што су они расколници.

Па и римокатолици су јеретици а римски папа архијеретик па и поред тога многи православни узимају од њега "благослов" и присуствују мисама...и тамо одлазе наравно са благословом

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тај исти свештеник је одговорио неком вернику да може ићи код грчких старокалендараца кипријановаца,а неком другом који живи у Румунији је препоручио и румунске старокалендарце.

Наравно...шта се чудиш овом благослову ?

Чудим се зато што су они расколници.

Па и римокатолици су јеретици а римски папа архијеретик па и поред тога многи православни узимају од њега "благослов" и присуствују мисама...и тамо одлазе наравно са благословом

То је њихова ствар.Ја нисам никад био на миси,нити узимао благослов од римокатоличког свештеника.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас се верни народ понаша према свештеницима као да смо фарисеји овога доба.

А зар није то тачно у већини случајева? То уосталом важи и за лаике, ђаконе, и епископе односно све који себе сматрају тј. изјашњавају се као православци. Част изузецима...

"Главни проблем са којим се суочава СПЦ јесте управо бахатост, незаинтересованост и грамзивост свештенства с једне, и необразованост, параноичност и самовоља монаштва с друге стране. Наравно, част изузецима..."

                                                     - nishizawa

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жени се брате, удај се сестро...

А откуд да зна да ли је пронашла правог супружника? Количина развода, и број жена у сигурним кућама говоре веома јасно у лицемерности тих момачко-девојачких веза, и  глуми финоће тих мушкараца.

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ти си добио двоје деце док си студирао и радио, али ниси ти морао 9 месеци да их носиш у стомаку, нити да дан и ноћ будеш поред њих када се тек роде. Искрено, не видим како би једна трудница или мајка малог детета могла да студира сада када је присуство на предавањима и вежбама обавезно, а о учењу за испите које се некад протегне у бесконачност и да не говорим.

Оно што мени веома смета у овом одговору свештеника јесте инсистирање на томе да се факултет завршава зарад каријере и материјалне ситуације. А шта је са децом која уписују факултет из љубави према одређеној материји и надарености за ту област?

ВЕЕЕЕЕЛИКИ  0205_whistling
Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта је са свештеницима који су завршили факултет из љубави према Богу и према Цркви?

мааааааааали kraljica

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Иначе моја супруга је завршила факс са двоје деце, а ја сам био ту за њу у сваком тренутку трудноће, дојења, измузавања(да извинете), купао децу више него она, радио као вероучитељ и у исто време фарбао паркет и радио у фото радњи... да не набрајам. Дакле дело чини, а не ленствуј и не држи предавања о лењости и немарности оправдавајући себе.

Нападате другога, а не знате ни ко је он, ни шта је, а најмање вас то и интересује. Ето где одоше наши хришћани, па су због тога свештеници криви. Нарочито они који их изобличавају. Нисам ја безгрешан, а свакако тежим томе да не грешим, али сам зато свестан својих грехова и редовно их исповедам, чак и као свештеник.

Требало би и ви да се посаветујете са вашим духовником о овоме, пошто овде о свему говорите само не о браку, породици...

Заиста сам жалостан због таквих мишљења која ваша срца ЈЕДУ!

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знам из властитог примјера да је највећи проблем Срба данас - пресамићивање,

тачније болесна количина страхова која се показује као најобичнија незрелост и себичност.

Бака и деда са обе старне када су се узели нису имали дословно ништа, па су људи радили и изградили и куће и домаћинства и подигли осморо деце. Моја супруга је затруднила са тек уписаним факултетом, а ја сам био на четвртој години студија, без пребијене банке и подстанар.

Завршила је факултет када и остале њене колегинице које су јуриле каријеру и сада ради на највишем могућем мјесту у њеној струци. Ја се нисам либио нити једног посла и борио сам се како сам знао, па сам на крају (хвала Богу) на крају и добио радно мјесто које ми је позив.

На жалост, већина њих непрестано нешто чека: чекају да дипломирају, да се запосле, да нађу правог партнера, да купе стан, да купе кола, да уштеде, блаблабла...и на крају имају гомилу проблема јер су:

- матори

- навикли да три деценије живе један стил живота, па им је проблем преко ноћи да се навикну на нови

- живиш чувајући своју гузу читав живот, а онда преко ноћи требаш бити несебичан и спреман на жртву

итд итд итд.

Моју мајку је њена мајка родила са 20, моја мајка је мене родила са 20, мог сина је моја супруга родила са 20, и све су сретне, здраве и жене задовољне својим животима.

Питајте било ког озбиљног стручњака: најздравије су жене које роде што раније, а шанса за озбиљним болестима (синдромима) минимална уколико мајка роди на почетку својих двадесетих.

Није проблем у економији, но у психологији. Ми смо идиотска генерација коју су научили да са 20 ниси зрео човек који треба себи и породици да обезбиједи егзистенцију, него да си "још млад", те да ти следује још једна деценија хедонизма прије брака. Само што сви забораве да та деценија оставља и духовне и психолошке и медицинске последице.

Догодине на Косову!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isto takodje. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bratu Evgeniku

Ovo što si ti napisao na prvi pogled bi se moglo uzeti kao super ali nije .

Ja sam završio ETF u petoj godini sam upisao PBF tokom ETF nisam imao vremena da jedem kako treba .Ucio sam dnevno po 7-8sati išao na faks i radio kao freelance po 2 sata dnevno .

PBF je bio malo lakši i opušteniji ali je takođe tražio mnogo rada i čitanja dnevno po 4-5 sati .

Zarađivao sam od 400 do 600 eura/ maraka kako god .To je bila giga mega facenew22222222 plata za Srbiju ,ja sam jedva sastvljao kraj sa krajem bio sam sam .

Jednostavno stan 250 +80 troskovi + knjige + hrana (200 ) + prevoz + sve ostalo .

Da mi baba nije ostavila kuću koju sam izdavao ne bih imao šta da jedem bukvalno .

A imao sam super platu .

Ti znači si imao najmanje 800 eura platu ako si plaćao stan ,ženi preglede izdržavao i nju i sebe .

Pa koliko sada imaš .

Čime se baviš brate otkri nam molim te .Ili si ultra programer genije ili šta si ...?

Mislim post ti je pozitivan ali ne loži ljude ...

Tvoji i njeni su tu uskakali samo tako

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...