Jump to content

ЖРУ двоћошак

Оцени ову тему


Препоручена порука

Иако сам имала на уму да радим по један интервју седмично, због интересовања за ову тему, одлучила сам направити преседан - ЈЕР СВЕ ВИ ТО ТРАЖИЛИ  bendoff bendoff bendoff. И зато у вечерашњој емисији представљам вам нашу браћу у Христу Цвелета и Пантелејмона. Сви они који су дуже времена с нама знају колики су допринос развоју нашег форума донијели ови млади људи и с колико ревности ширили ријеч Божију. И због тога у вечерашњем ЖРУ двоуглу:

Постављена слика

vs

Постављена слика

1. Када кажем Бог – шта је то што ти прво падне на памет?

Цвеле: Очинска љубав и разумевање.

Пантелејмон: Творац целокупне васионе,узрок постојања свега видљивог и невидљивог. Бесмртност!

2. Како су Живе Речи Утехе утицале на твој живот?

Цвеле: Па, променио сам нека схватања и погледе на духовни живот.

На прави начин са скапирао Литургију. И склонио сам се на време, са зилотских форума, који су са својим ставовима могли бити погубни за мене док сам још био почетник у вери.

Осим тога, упознао сам дивне људе, доста тога научио.

Драго ми је што сам уопште члан оваквог форума - највећег и најбољег на Балкану и шире.

Велика предност овог форума су чланови других религија и конфесија.

Које овом приликом срдачно поздрављам.

Посебно, два моја најдража члана - Дарка и Ениза.

И велики поздрав мом рођаку оцу Ивану, и свим осталим члановима администрације, модерације и форума.

Пантелејмон: На форум ЖРУ гледам као на изузетну верску наставу, боље концепирану него она коју сам имао у средњој школи. Лепо замишљен и у делу спроведен, свеобухватан, динамичан, дружење људи истих или приближних схватања... За годину дана научио сам више ствари о православљу него за 20 година живота  ;)

3. Шта је најлуђе што си икада урадио за дјевојку?

Цвеле: Јој, 'де нађе ово питање?  :)

Слаб сам на том пољу, мада бих волео да је другачије.

Пантелејмон: Не бих знао...питаћу је шта је по њој најлуђе па ћу поделити са Вама  cheesy

4. И шта је оно што је неко урадио за тебе, а тебе је баш изненадило?

Цвеле: Па рецимо, један друг ми је искуцао цео задатак (урађен) из математике на фону и послао ми га у виду sms поруке. Задатак је био обиман. Користио је ознаке које су доступне на фону и на крају задатка је написао шта која ознака означава. Баш сам се изненадио да је имао толико стрпљења.

Пантелејмон: Има пуно ствари које су ме пријатно изненадиле али навешћу једну која се тиче нашег форума. Рецимо, поклон наше сестре Мирођије, предивна икона Светог Пантелејмона!  cheesy   0442_feel

5. Када си последњи пут плакао и зашто?

Цвеле: Кад' сам сецкао лук за славу.

Пантелејмон: Мислим да сам последњи пут заплакао када је Митрополит Амфилохије објавио вест о упокојењу Светог нам Патријарха Павла!

6. Како то изгледа када ти падне мрак на очи?

Цвеле: Пошто ми падне мрак на очи у том тренутку не видим себе, па од ближњих сазнам како то изгледа - нимало лепо.

Пантелејмон: Ух! То је моје најгоре издање...понекад личим на запоседнуту Емили Роуз   0442_feel треба ме избегавати...а практикујем да се не појављујем у јавност.

7. Чему тежиш?

Цвеле: Духовном животу, чистоти, љубави за Бога и ближње и бољој и успешнијој комуникацији. Као и бољем успеху у школи и у спорту.

Пантелејмон: Сваки Православни Хришћанин тежи Есхатону!   dada

8. Шта цијениш код свог саговорника?

Цвеле: Јој, слабо га знам. Али, приметио сам да је изузетно културан и да је веома духовит.

Пантелејмон: Ценим његово ангажовање на форуму. Сјајан допринос једног теолога нама економистима (читај-незналицама).  :cheesy2:

9. Шта му замјераш?

Цвеле: Ништа, човек је на месту. Многи би требало да се угледају на њега.

Пантелејмон: Апсолутно ништа! prstgore

10. Шта би му поручио?

Цвеле: МП је цар!  :cheesy: Поручио бих му пиће и песму коју жели.

Пантелејмон: Само тако настави, братац! А ако си у могућности - буди још бољи!   319.gif

11. Интернет или ТВ?

Цвеле: ТВ. Бољи је за филмове.

Пантелејмон: Интернет!

12. Пита или пица?

Цвеле: Пита! Зељаница и са вишњама.

Пантелејмон: Пита!

13. Бринете или плавуше?

Цвеле: Црнке.  :) Не знам због чега, али лепше су ми много од поменутих.

Пантелејмон: Бринете!

14. Пси или мачке?

Цвеле: Пси, али волим и мачке. Имам их две, док пас тек треба да постане члан моје породице. Надам се да ће то бити ускоро.

Пантелејмон: И пси и мачке!

15. Поп или Рок?

Цвеле: Реп. Иако ми то многи замерају. То је мој избор, јер више ценим речи у песми, него мелодију.

Пантелејмон: Рок!

16. Еволуционизам или креационизам?

Цвеле: Креационизам. Нека ми Петар опрости.

Пантелејмон: Одбацио сам Петровићев креационизам али нисам у потпуности прихватио (Аквилијеву) еволуцију!  0442_feel

17. Љето или зима?

Цвеле: Пролеће, иако сам рођен на дан када почиње јесен.

Пантелејмон: Лето!

18. Ћирилица или латиница?

Цвеле: Ćirilica.

Пантелејмон: Ћирилица!

19. Америка или Русија?  

Цвеле: Русија и Елада.

Пантелејмон: Ни САД ни Русија!

20. Планина или море?

Цвеле: Море! И то Егејско море.

Пантелејмон: Планина!

И сада нека неко каже нешто лоше за нашу омладину. Мислим да заиста имамо чиме да се поносимо.Наше вријеме за интервју је истекло и мени не преостаје ништа друго него да се захвалим учесницима на издвојеном времену, а читаоцима на оданости овој теми. Свако добро вам од Господа и до наредног читања, не заборавите да навратите код Моа, на чашицу православног разговора и наравно не будите лијени дођите на Литургију.

:group111: :group111: :group111: :group111: :group111: :group111: :group111:

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 640
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Sjajni mladi ljudi kad samo čujem kako razmišljaju prosto me obuzme optimizam.  0442_feel 0442_feel 0442_feel

P.S: Cvele čovjek koji od dva ponuđena uvijek ima treći odgovor  ;) :cheesy2: :cheesy2:

Ne ljuti se braco, šala  :)

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Милева,као и увек  ekstra :) t5509 t5509 t5504 :)  :)

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0205_whistling :291291291: kriminalac bendoff :bla: ekstra 0442_feel 0442_feel 0442_feel

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Морам да признам да је ово једна од најлепших тема на форуму, а која се не бави "тешком" теологијом.

Такође, срећан сам што је на многе ово наше место утицало да заволе Литургију јер све ово због тога и постоји.  1000000001010

Link to comment
Подели на овим сајтовима

svaka pravoslavna tašta da ih poželi... naravno,svi znamo da je pravoslavna tašta ipak,pre svega tašta pa tek onda pravoslavac  4chsmu1  1000000001010

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=11081.msg356486#msg356486 date=1296938830]

svaka pravoslavna tašta da ih poželi... naravno,svi znamo da je pravoslavna tašta ipak,pre svega tašta pa tek onda pravoslavac  4chsmu1  1000000001010

Na sta oni odgovaraju



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam ipak stigla da preslušam  4chsmu1

Naravoučenije - ???  1000000001010

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...