Jump to content

Да ли сте чули? (Резиме деловања бившег Епископа Артемија)

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Доказ су направаљене куће, свештеници којима су закинута примања (да не кажем који су покрадени), ... Погледај први пост па ћеш видети да ту има многих очигледних доказа

Имена "јадних" покрадених попова, локације "фиктивних" објејата...

Али, ваљда ВИ то боље знате од нас који живимо на тој територији 0102_laugh

Ево ја ти могу помоћи иако не живим на тој територији:

Држава Србија је издвојила за плате свештеника који живе на косову 300 евра месечно.

Новац је уплаћиван на рачун епархије и очекивало се да се оданде дели.

Ај се мало распитај кад већ живиш тамо, ко је и колико тачно добијао од тог новца?

Исти је случај и рецимо у Хрватској ако нисте знали:

тамо има 5 епархија СПЦ.

Новац тим епархијама даје и Србија (на рачун кукумавчења као помоћ) и Хрватска (по уговору између СПЦ и владе реп. Хрватске потписан 2002.).

То уопште нису мали новци. Од реп. Хрватске је то око 180 000 куна годишње по парохији.

Распитајте се колико од тога новца уопште стигне у парохију?

Кажем вам, уопште ми није жао Артемија (нити и једног владике), жао ми је само ако се ту стане и не крене се даље раскринкавати разне финансијске малверзације наших архијереја.

За друге ствари ме није брига (говорим само о новцима).

"Sad je tren velikih odluka! Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi!"
soliver_mouseover.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 90
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

link=topic=10847.msg343513#msg343513 date=1295048530]

u skorije vreme sam razgovarao sa ljudima sa Kosmeta... finim i kulturnim ljudima,dragim i normalnim ljudima... ljudima koje volim... sa njima se o Artemiju ne može razgovarati...

oni.doduše, i dalje idu na liturgiju u SPC hramove ali ne idu u sve hramove... samo u -proverene-

bojim se da kažem da je dosta ljudi sa Kosova zaraženo virusom Artemija i iskreno mi je žao zbog toga ... 

tako je kad se Hristos zameni čovekom... uvek bilo

Србски народ са Косова подржава свог владику Артемија !

Људи који су црквени су уз њега готово стопроцентно...посебно у северном делу покрајине !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

link=topic=10847.msg343513#msg343513 date=1295048530]

u skorije vreme sam razgovarao sa ljudima sa Kosmeta... finim i kulturnim ljudima,dragim i normalnim ljudima... ljudima koje volim... sa njima se o Artemiju ne može razgovarati...

oni.doduše, i dalje idu na liturgiju u SPC hramove ali ne idu u sve hramove... samo u -proverene-

bojim se da kažem da je dosta ljudi sa Kosova zaraženo virusom Artemija i iskreno mi je žao zbog toga ... 

tako je kad se Hristos zameni čovekom... uvek bilo

Србски народ са Косова подржава свог владику Артемија !

Људи који су црквени су уз њега готово стопроцентно...посебно у северном делу покрајине !

upravo o tome sam pričao...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Ај бар није ко ново руководство СПЦ на КиМ признао независност!

Нису они признали независност. Они мрзе шиптаре, али су толико гордељиви да не знају да расуђују и сматрају да само они могу нешто да ураде.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ај бар није ко ново руководство СПЦ на КиМ признао независност!

Нису они признали независност. Они мрзе шиптаре, али су толико гордељиви да не знају да расуђују и сматрају да само они могу нешто да ураде.
Цркву треба вратити на место...да се бави Хришћанством...и духовним одгојем..а који год Епископ или Свештеник ван Цркве буде виђе са политичарем под истрагу и рашчинити по потреби!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо оваквим изругивањем свештенству, Артемије присталице заправо показују како је погубно њихово дјеловање. Ако су они истинити представници православља, зар је православно да се изругује свештенство Цркве, за коју они тврде да је Артемије још епископ у њој!? Ако је он по њиховој логици још епископ, а остали епископи му браћа у Њој, како то да се онда они њима изругују и вријеђају их на све могуће начине? Какве то има везе ако они сматрају да су они екуменисти итд. када су они и даље једина законита јерархија у Цркви? Јерархија се прије свега мора поштовати, а није свакако забрањено да се неке владике критикују, али морају се поштовати.

Исто то вриједи и за презвитере, зар је православно да се вријеђају неки најистакнутији зналци-свештеници у Цркви? Један од најбољих познавалаца канона, на које се Артемије присталице позивају, и они таквог свештеника вријеђају.

Мени само још није сасвим јасно, како монах Артемије дозвољава тако нешто. Дозвољава својим присталицама да кафанским рјечником вријеђају свештенство и Цркву, што је непојмљиво да један бивши епископ може такво нешто дозволити. Ја сам раније био убијеђен да је Артемије само имао лоше савјетнике, да је вјеровао погрешним људима итд. Не знам тачно да ли је то патријарх рекао, или неки епископ, да је Артемије покушао да се упушта у политику, али је био исувише наиван за то, вјеровао је погрешним људима (нешто у том смислу).

Мене је потпуно изненадило када је Сабор био у засједању када сам чуо да је Артемије служио литургију на Космету. Он је раније сам прихватио и потписао одлуку Синода о умировљењу (рекао је да се са њом не слаже, али прихвата је, што је по мени знак поштовања јерархије, о којем сам говорио), затим је све до одласка на Космет испоштовао забрану чинодејства, и затим онакав трагичан потез. Ја сам реално посматрајући очекивао да ће се Артемије појавити на Сабору, да ће му забрана чинодејства бити скинута, да ће му бити потврђен статус умировљеног епископа и то је то (јер је било немогуће очекивати да ће добити епархију назад на управу). Прочитао сам негдје да је Артемије поводом насилног уласка у манастире изјавио да је након избора епископа Теодосија, морао да оде у своју епархију да је поврати себи (ја не могу да вјерујем да је то производ његових размишљања након испоштовања одлука Синода о умировљењу, а затим и о забрани служења, нити могу да вјерујем да је он заиста као умировљени епископ, имајући јасну моћ расуђивања, могао сматрати да ће му епархија бити уопште враћена). Па знао је Артемије да ће Теодосије бити изабран за епископа, то је свако очекивао, па и он, али вјероватно је опет вјеровао погрешним људима, као што и то сада ради. Сам је рекао да не жели да цијепа светосавски хитон Цркве, а то управо ради са својим присталицама. Још се пореди са Светим Јованом Златоустим, а Свети Јован није позивао своје сљедбенике-епископе да не прихватају закониту јерархију, а Артемије управо то ради, па тако нема мјеста томе да се пореди с њим.

Знатижељниче...и сам владика Артемије је очекивао да ће се појавити на Сабору али није позван а осим тога већ првог дана је поред њега живог и здравог постављен епископ у његовој епархији што је преседан...!

Осуђен је на основу недоказаних оптужби што је такође преседан !

На Косово је дошао да заведе ред у Епархију...а избацили су га полицајци шиптарске квазидржаве по налогу Синода СПЦ....

Свети Јован Златоусти није поштовао одлуку Сабора о његовом рашчињењу него је и у изгнанству служио Свету Литургију као епископ !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знатижељниче...и сам владика Артемије је очекивао да ће се појавити на Сабору али није позван а осим тога већ првог дана је поред њега живог и здравог постављен епископ у његовој епархији што је преседан...!

Осуђен је на основу недоказаних оптужби што је такође преседан !

На Косово је дошао да заведе ред у Епархију...а избацили су га полицајци шиптарске квазидржаве по налогу Синода СПЦ....

Свети Јован Златоусти није поштовао одлуку Сабора о његовом рашчињењу него је и у изгнанству служио Свету Литургију као епископ !

Треба се сјетити његових ријечи Црква Христова нити је са мном започета, нити ће са мном завршити које чини ми се Артемије упорно заборавља.

Шта је говорио Свети Јован својој браћи архијерејима када је требао бити рашчињен: Молите се браћо, љубите Христа, али немојте да неко због мене изгуби своју Цркву... У молитвама својим сјећајте се мене... Такав је овај живот, и добра његова и зла пролазе. Као што рекох, Цркве своје немојте напуштати. Јер није од мене почело учење Христово. нити ће се са мном завршити.

Ове горе мудре ријечи монах Артемије упорно заборавља, а пореди се са Светим Јованом Златоустим. Уосталом, нема се шта ни поредити са њим, када су околности рашчињења сасвим другачије. Зна се за шта је Артемије рашчињен, а како је то урађено на примјеру Светог Јована Златоустог.

Артемије или његове присталице упорно нарушавају јединство Цркве мислећи да ако њих нема да ће Црква нестати, и да ће Артемије вјечно живјети, као да ће послије њега нестати Цркве и хришћанства. Као да ниједан други епископ у српској Цркви није достојан, као да су сви некакви отпадници од вјере, а Артемије једини истински бранилац догмата и канона, а сјетимо се само његове свјетске епархије. Како то да је он епископ у егзилу рашко-призренски, а епархија се проширила на цијели свијет. Ако се он издаје за епископа рашко-призренског, па тачно се зна граница те епархије. Границе епархије су утврђене одавно, а он измишља да се ето та епархија (на коју више нема право) проширила на цијели свијет (какво ли је то учење, овакав примјер нисам сретао нигдје).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знатижељниче...и сам владика Артемије је очекивао да ће се појавити на Сабору али није позван а осим тога већ првог дана је поред њега живог и здравог постављен епископ у његовој епархији што је преседан...!

Осуђен је на основу недоказаних оптужби што је такође преседан !

Артемије није ни чекао дан да се појави на Сабору, будући да је онај исти дан када је требало расправљати о њему отишао на Космет. Он каже није добио позив, чини ми се да је епископ Атанасије рекао да су он и Амфилохије упутили раније позив Артемију да се са њим састану у манастиру Ћелије или Шишатовац, а овај је то одбио. Зашто је одбијао!? Чини ми се да је +Атанасије још рекао да се уклонио из манастира Шишатовац, за случај да ова двојица не би дошла!!! Зашто бисмо ми вјеровали присталицама Артемија да није добио позив, а требало се одлучивати о њему? Није ли Сабор очекивао од Артемија да дође и да се покаје ради својих изјава да не прихвата одлуке Синода и Сабора? Свакако да га не би рашчинили на основу једне његове изјаве, ради које се може покајати. А да ли му је требало да иде доле као какав лопов и да насилно улазе у манастире!? Чуј молим те, њему је разлог што је поред њега здравог именован нови епископ, као да је такву праксу измислила СПЦ (подсјећам, Артемије није био активни, већ умировљени епископ). Па зар је он заиста могао и очекивати да ће му вратити епархију, након оноликих оптужби, одбијања толиких комисија које су долазиле му у епархију итд. Нема ту ничега часног у Артемијевим радњама доле, барем у смислу материјално-финансијског пословања. Али има тамо још доказа, да није обилазио неке храмове одавно, да није дозволио отварање неких обновљених итд. Никада те наводе Синода није демантовао Артемије и представио доказ да Синод лаже. Његова цијела одбрана је та да је противник екуменизма. Па добро нека си, и уважавам то, али ајд сад оповргни све те оптужнице, а не да се заврши на томе, како си гоњен ради екуменизма, и стоп. Нема одбране.

И зар заиста присталице Артемија мисле да би на првостепеном црквеном суђењу он боље прошао. Њега је заправо Синод поштедио срамоте и суђења. Ја уопште нисам био сигуран тада да ли ће бити потпуно рашчињен или умировљен, али ето умировљен је. Након овог упада у манастире очекивао сам да ће чак бити и анатемисан, не само избачен из Цркве, када оно стиже блага вијест, да је враћен у ред монаха, тј. још је у Цркви, није нити избачен нити анатемисан, што заиста нисам очекивао. Нисам се наравно радовао таквом успјеху, али бих се највише веселио да се Артемије скрасио и прихватио положај умировљеног епископа. Јесте ли ви видјели оне оптужнице Синода? Нису то пуке ријечи, када се ради о финансијским малверзацијама, па видјели смо сви документе, уговоре, оснивачке акте итд. Замисли да један епископ оснива епархију (па нека је и основао ради неког пореског регистровања, иако је речено да то ниједна друга епархија није морала) али да именује другу особу за заступање епархије, иако се зна да ниједан акт органа у епархији не може ступити на снагу без епископа, и да он једини и може представљати епархију.

О доказаним оптужницама нема потребе да се расправља, то је са присталицама Артемија млаћење празне сламе. Знамо ми добро да је овога било што пише у оптужници.

Откад се то поред живог и здравог епископа не може поставити нови? Не може уколико је претходни епархијски архијереј, али уколико је умировљен итекако може. Умировљење значи повлачење, пензионисање, из активне управе епархије, тако да је он изгубио права епархијског архијереја. Нпр. владика Атанасије, умировљени захумско-херцеговачки и приморски је умировљен (али код њега је по сопственом захтјеву), па је поред њега постављен активни архијереј г. Григорије, и обојица столују у истој епархији. Таквих примјера односа умировљених и активних архијереја има свуда у православном свијету. Овдје је само случај што Артемије након неколико мјесеци се каје што је потписао своје умировљење, и сада одједном још себе враћа из умировљења које је потписао, у активног епископа (иако је наравно рашчињен, није уопште архијерејског чина).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ево сада прочита, што ми се и раније учинило, да је Синод својим одговором на допис Артемија упутио њему позив да дође пред Сабор. Ево цитата:

И овом приликом изнова уверавамо Ваше Преосвештенство да Свети Архијерејски Синод нема намеру да Вас одваја од Бога, како тврдите, нити да оспорава све Ваше неспорне раније заслуге за Српску Цркву, те очекујемо да на редовном заседању Светог Архијерејског Сабора своје ставове саобразите са саборским одлукама, са целокупним саборним Предањем Православне Цркве и са свим оним што се очекује од једног архијереја Српске Православне Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Доказ су направаљене куће, свештеници којима су закинута примања (да не кажем који су покрадени), ... Погледај први пост па ћеш видети да ту има многих очигледних доказа

Имена "јадних" покрадених попова, локације "фиктивних" објејата...

Али, ваљда ВИ то боље знате од нас који живимо на тој територији 319.gif

За писма попова и њихова имена, погледај овде:

http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/svestenici-eparhije-se-zale-na-bivseg-episkopa-artemija

Кућа је купљена у Сремчици од Вељка Сикирице. Или тврдиш да је то лаж, и да не постоје докази о куповини куће?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Знате само шта мени смета у свему овоме? Можда је и било манипулација парама и свега, мада су можда неке ствари и преувеличане (дајте ми једну епархију која прави завршни рачун и где се ради са папирима). Али зашто је све ово у Епархији Рашко - Призренској почело да се дешава баш онда када се тада надлежни епископ замерио политичарима, прво странцима (Бајдену), па онда и нашима? И зашто му се забрањује да говори на конференцијама за медије, зашто се не прочешљају неке друге епархије ако већ идемо у чистку, и зашто се већ једном не отвори дијалог, али прави дијалог о екуменизму, а не да се свако закопава у свој табор и да оно другог гледа преко мушице? Ту не мислим само на "ревнитеље", него пре свега на "екуменисте" који не дозвољавају било коме да изнесе своје мишљење уколико се не слаже са њиховим.

А о "Џоми" боље немојте да покрећете тему... Најбоље би било да питате његове Краљевчане или Крагујевчане, где је студирао ко је он и шта је.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

mislim da nije baš tako jednostavno jer sve to traje mnogo duže...  za završni račun se slažem ali Artemijeve reakcije sve govore... sve i da je zaista proces namešten,što ne verujem... zar nije trebalo sa smirenjem da primi svoj krst a ne da tvrdi da je i dalje episkop u egzilu  smej.gif  i  šta sve ne...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

А о "Џоми" боље немојте да покрећете тему... Најбоље би било да питате његове Краљевчане или Крагујевчане, где је студирао ко је он и шта је.

Ко је о. Велибор Џомић веома добро знамо, јер је питање ко је и шта је САДА а не ко је био пре 20 година. Можда треба да одемо и код његове мајке па да питамо да ли је био мирна или немирна беба? Какви год да смо били некад, битно је шта смо и ко смо сада.

Отац Велибор је сада један од главних стубова одбране Православља у Црној Гори.

Ево једног примера:

https://www.pouke.org/video.php?cid=62&id=473&do=view

Што се тиче деловања бившег Епископа Артемија, сада монаха Артемија и рашчињених монаха- овде је све речено:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,10864.msg343915.html#msg343915

Сад, што поједини мисле да је ово мржња или освета или не знам шта све- јесте лаж и клевета, али то је нормална последица када неко покушава да одбрани неодбрањиво.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...