Jump to content

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?   

118 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

    • Да
      28
    • Не
      80
    • Нисам упућен
      10


Препоручена порука

јао животе, имамо и докинса на видеу  joooj joooj joooj

Јеси ли погледао видео? Докинс као wannabe философ и ”критичар” религије је једно. Његова лична уверења су друго. А биологија је нешто сасвим треће, а извинићеш ме, Докинс је и те како стручан у биологији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јао животе, имамо и докинса на видеу  joooj joooj joooj

већ ме мрзи да читам ово тупљење мозга од теме, а тако све може просто да се каже око овога.

глођите ову коску ако имате времена на претек, а мене нешто мрзи овај викенд, па се можда вратим од понедељка.

Then why bother at all. 89898989898989



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јао животе, имамо и докинса на видеу  joooj joooj joooj

Јеси ли погледао видео? Докинс као wannabe философ и ”критичар” религије је једно. Његова лична уверења су друго. А биологија је нешто сасвим треће, а извинићеш ме, Докинс је и те како стручан у биологији.

Jedan od boljih. A sto se tice popularizacije nauke i naucnog nacina razmisljanja je tu odmah iza Sagana.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ајде немојте да ме вучете за језик са докинсом и његовом меметиком  greengrin

Па шта? И Стева Гулд се не би сложио са Докинсовом меметиком (и не само са тим), па би и даље био еволуциониста. Али би се сложио са Докинсом у малом милиону других ствари. Сасвим су нормалне расправе унутар науке и неслагања. Не само нормалне, већ и пожељне. За разлику од религије или политике, где се мора прихватити догма или идеја, неслагања у науци су плодотворна, можда чак једини покретач наретка науке. Људима ван науке онда делује да је наука у кризи. Као што рекох пре неки дан, проблем је кад се људи ван науке, који о истој врло мало знају, ухвате ”критике” и то најчешће из идеолошких разлога. Баш тебе брига и за еволуцију и за меметику. Теби је битно да ли се исте слажу са твојом вером. У чему нема ништа лоше генерално, имаш право на то. Али онда остави науку и научнике. Ниси меродаван да судиш да ли је Докинс стручан или није.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Баш тебе брига и за еволуцију и за меметику. Теби је битно да ли се исте слажу са твојом вером. У чему нема ништа лоше генерално, имаш право на то. Али онда остави науку и научнике. Ниси меродаван да судиш да ли је Докинс стручан или није.

Pretipicno za sve kreacioniste.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ајде немојте да ме вучете за језик са докинсом и његовом меметиком  prst ka dole

Па шта? И Стева Гулд се не би сложио са Докинсовом меметиком (и не само са тим), па би и даље био еволуциониста. Али би се сложио са Докинсом у малом милиону других ствари. Сасвим су нормалне расправе унутар науке и неслагања. Не само нормалне, већ и пожељне. За разлику од религије или политике, где се мора прихватити догма или идеја, неслагања у науци су плодотворна, можда чак једини покретач наретка науке. Људима ван науке онда делује да је наука у кризи. Као што рекох пре неки дан, проблем је кад се људи ван науке, који о истој врло мало знају, ухвате ”критике” и то најчешће из идеолошких разлога. Баш тебе брига и за еволуцију и за меметику. Теби је битно да ли се исте слажу са твојом вером. У чему нема ништа лоше генерално, имаш право на то. Али онда остави науку и научнике. Ниси меродаван да судиш да ли је Докинс стручан или није.

Баш тебе брига и за еволуцију и за меметику. Теби је битно да ли се исте слажу са твојом вером. У чему нема ништа лоше генерално, имаш право на то. Али онда остави науку и научнике. Ниси меродаван да судиш да ли је Докинс стручан или није.

Pretipicno za sve kreacioniste.

пошто ме вучете за језик и правите мајмуном а идентификујете са западним протестантским креационистима који ништа друго не раде по питању науке већ кроје неку квази науку да би имали да ''оправдају'' Бога у својој слепости, слабости и сићушности вере, сад лепо да пронађете обојица постове где ја одбацујем науку због вере.

а онда лепо, вама ''праведницима'', да вам објасним једну ствар око Докинса и вас: то што је он милитантни богоборни атеиста и ич станке нема да направи од науке нешто што није - а то је оруђе против сваке религије - то је његова лична ствар и смрди до Небеса колико и они протестантски креационисти који се науком баве из истог разлога - да докажу да су у праву у својим палим системима које желе пошто-пото да остваре, а исти су ко јаје јајету у својим намерама.

као што рекох, баш ме брига за науку (и за Докинсову стручност коју истини за вољу ни ви ни ја нисмо способни да проценимо), има она своја посла и кад ми буде објаснила посредне доказе око еволуције око система мерења а не Ивициног ''аргументованог'' поста да ''постоје системи, ал мораћеш да ми верујеш на реч'', онда ћу да ''поверујем'' у еволуцију и сличне папазјаније. до тад ме занима само теологија око биологије и шта је од тога употребљиво. и да ли је уопште.

а што се тиче конкретно Докинсове меметике: то је детаљно припремљена и развијена наука паразитних умних вируса који се импринтују понављањем, емотивно-психолошким полугама на слабости и палости, и развијени су суштински да би поробљавали и регрутовали за своје мале, уске, локалне, сујетне ратове. не видех ништа паметно, алтруистично, и научно у њој сем употребне вредности да прекроји нечији ум по одређеном подобију што је уствари врхунац демонизације личности - употребна вредности и војачење ума и слање у смеру фронта да изиграва нечије топовско месо у рововском рату са својим доличјем новчића.

само посматрање начина на који човек прича већ је довољно да се процени да је цело његово истраживање, све и нек је научно, само у једном смеру и немам сумње да кад би нешто и пронашао што би се косило са досадашњим истраживањима - игнорисао би га и закопао толико дубоко да се никад не оствари на видело Сунца јер не би одговарало слици коју ЖЕЛИ да направи.

за мој појам, ту сам 99% скептичан да је било шта што изговори тај човек или уради заиста има неке везе са правом науком и истраживањем а не са кројењем чињеница.

ипак је најбољи клип који то објашњава онај са сецирањем жирафе, верујем да знате о чему причам.

и гледам вас већ целу годину како скачете на свако помињање о вашу обузетост науком еволуције по целом форуму по темама које ич немају везе са еволуцијом да управо њом докажете Бога, што вас чини истима као тим западним креационистима на које се толико згражавате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пошто ме вучете за језик и правите мајмуном а идентификујете са западним протестантским креационистима који ништа друго не раде по питању науке већ кроје неку квази науку да би имали да ''оправдају'' Бога у својој слепости, слабости и сићушности вере, сад лепо да пронађете обојица постове где ја одбацујем науку због вере.

Kreacionista je svako ali svako ko odbija da nauci evolucionu biologiju i da nakon toga rasudjuje o njoj nego

je odbacuje apriori zbog vere da je knjiga postanja naucna knjiga. A sta je ta ideaj je sasvim nebitno da li je nju ejdziza, islam,  protestantizam, rimokatolicizam pa na kraju i samo pravoslavlje. U Rusiji oni zaludjenici iz sestodneva govore identicna stvari kao ti zapadni kreacionisti. Nema nikakve razlike izmedju budalastina tih zapadnih protestantskih kreacionista i ovih ruskih-pravoslavnih.

а онда лепо, вама ''праведницима'', да вам објасним једну ствар око Докинса и вас: то што је он милитантни богоборни атеиста и ич станке нема да направи од науке нешто што није - а то је оруђе против сваке религије - то је његова лична ствар и смрди до Небеса колико и они протестантски креационисти који се науком баве из истог разлога - да докажу да су у праву у својим палим системима које желе пошто-пото да остваре, а исти су ко јаје јајету у својим намерама.

Ovo nema ama bas nikakve veze sa time da li je to sto on prica o biologiji tacno ili ne.

као што рекох, баш ме брига за науку (и за Докинсову стручност коју истини за вољу ни ви ни ја нисмо способни да проценимо), има она своја посла и кад ми буде објаснила посредне доказе око еволуције око система мерења а не Ивициног ''аргументованог'' поста да ''постоје системи, ал мораћеш да ми верујеш на реч'', онда ћу да ''поверујем'' у еволуцију и сличне папазјаније. до тад ме занима само теологија око биологије и шта је од тога употребљиво. и да ли је уопште.

-Lepo. :cheesy:

- A ne, ne, ne, nema to nikave veze sa evolucijom niti sa biologijom nego sa fizikom. Tacnije geofizikom. A to

 sto ti nemozes da prihvatis cinjenicu da geofizika na svakom koraku potvrdjuje predvidjanja evolucione biologije to je vec tvoj licni problem. I bezveze je da ti ocekujes od biologa(Dokinsa, biologije uopste) da

ti objasni kako to da su merenja u geofizici pouzdana.

а што се тиче конкретно Докинсове меметике: то је детаљно припремљена и развијена наука паразитних умних вируса који се импринтују понављањем, емотивно-психолошким полугама на слабости и палости, и развијени су суштински да би поробљавали и регрутовали за своје мале, уске, локалне, сујетне ратове. не видех ништа паметно, алтруистично, и научно у њој сем употребне вредности да прекроји нечији ум по одређеном подобију што је уствари врхунац демонизације личности - употребна вредности и војачење ума и слање у смеру фронта да изиграва нечије топовско месо у рововском рату са својим доличјем новчића.

Sve si pomesao. Memetika, koja je jos uvek nepotvrdjena, govori upravo suprotno od ovoga. Zato sto

su svi ti nacionalizmi, militarizmi, imperijalizmi izgradjeni na tim virusima uma kod hiljade ljudi koji su podanici

ne treba se prepustati tim virusima. Dokins u to pokusava da ubroji i religiju kao jedan od virusa sto naravno

nemoze da prodje jer on ima pogresnu sliku o tome sta religija jeste. E tu izlazi na videlo ono sto je Ivica rekao Dokins kao wanna be filozof je jedno a kao evolucioni biolog je nesto sasvim drugo.

само посматрање начина на који човек прича већ је довољно да се процени да је цело његово истраживање, све и нек је научно, само у једном смеру и немам сумње да кад би нешто и пронашао што би се косило са досадашњим истраживањима - игнорисао би га и закопао толико дубоко да се никад не оствари на видело Сунца јер не би одговарало слици коју ЖЕЛИ да направи.

за мој појам, ту сам 99% скептичан да је било шта што изговори тај човек или уради заиста има неке везе са правом науком и истраживањем а не са кројењем чињеница.

Prilicno velika samouverenost u postavljanju dijagnoze. Nego ne bese ti po pitanju psihologije jos skepticiniji???

ипак је најбољи клип који то објашњава онај са сецирањем жирафе, верујем да знате о чему причам.

и гледам вас већ целу годину како скачете на свако помињање о вашу обузетост науком еволуције по целом форуму по темама које ич немају везе са еволуцијом да управо њом докажете Бога, што вас чини истима као тим западним креационистима на које се толико згражавате.

Sta ces. Masonsko laminatsko parketartska posla. 0102_laugh greengrin



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пошто ме вучете за језик и правите мајмуном а идентификујете са западним протестантским креационистима који ништа друго не раде по питању науке већ кроје неку квази науку да би имали да ''оправдају'' Бога у својој слепости, слабости и сићушности вере, сад лепо да пронађете обојица постове где ја одбацујем науку због вере.

Kreacionista je svako ali svako ko odbija da nauci evolucionu biologiju i da nakon toga rasudjuje o njoj nego

je odbacuje apriori zbog vere da je knjiga postanja naucna knjiga. A sta je ta ideaj je sasvim nebitno da li je nju ejdziza, islam,  protestantizam, rimokatolicizam pa na kraju i samo pravoslavlje. U Rusiji oni zaludjenici iz sestodneva govore identicna stvari kao ti zapadni kreacionisti. Nema nikakve razlike izmedju budalastina tih zapadnih protestantskih kreacionista i ovih ruskih-pravoslavnih.

а онда лепо, вама ''праведницима'', да вам објасним једну ствар око Докинса и вас: то што је он милитантни богоборни атеиста и ич станке нема да направи од науке нешто што није - а то је оруђе против сваке религије - то је његова лична ствар и смрди до Небеса колико и они протестантски креационисти који се науком баве из истог разлога - да докажу да су у праву у својим палим системима које желе пошто-пото да остваре, а исти су ко јаје јајету у својим намерама.

Ovo nema ama bas nikakve veze sa time da li je to sto on prica o biologiji tacno ili ne.

као што рекох, баш ме брига за науку (и за Докинсову стручност коју истини за вољу ни ви ни ја нисмо способни да проценимо), има она своја посла и кад ми буде објаснила посредне доказе око еволуције око система мерења а не Ивициног ''аргументованог'' поста да ''постоје системи, ал мораћеш да ми верујеш на реч'', онда ћу да ''поверујем'' у еволуцију и сличне папазјаније. до тад ме занима само теологија око биологије и шта је од тога употребљиво. и да ли је уопште.

-Lepo. joooj

- A ne, ne, ne, nema to nikave veze sa evolucijom niti sa biologijom nego sa fizikom. Tacnije geofizikom. A to

 sto ti nemozes da prihvatis cinjenicu da geofizika na svakom koraku potvrdjuje predvidjanja evolucione biologije to je vec tvoj licni problem. I bezveze je da ti ocekujes od biologa(Dokinsa, biologije uopste) da

ti objasni kako to da su merenja u geofizici pouzdana.

а што се тиче конкретно Докинсове меметике: то је детаљно припремљена и развијена наука паразитних умних вируса који се импринтују понављањем, емотивно-психолошким полугама на слабости и палости, и развијени су суштински да би поробљавали и регрутовали за своје мале, уске, локалне, сујетне ратове. не видех ништа паметно, алтруистично, и научно у њој сем употребне вредности да прекроји нечији ум по одређеном подобију што је уствари врхунац демонизације личности - употребна вредности и војачење ума и слање у смеру фронта да изиграва нечије топовско месо у рововском рату са својим доличјем новчића.

Sve si pomesao. Memetika, koja je jos uvek nepotvrdjena, govori upravo suprotno od ovoga. Zato sto

su svi ti nacionalizmi, militarizmi, imperijalizmi izgradjeni na tim virusima uma kod hiljade ljudi koji su podanici

ne treba se prepustati tim virusima. Dokins u to pokusava da ubroji i religiju kao jedan od virusa sto naravno

nemoze da prodje jer on ima pogresnu sliku o tome sta religija jeste. E tu izlazi na videlo ono sto je Ivica rekao Dokins kao wanna be filozof je jedno a kao evolucioni biolog je nesto sasvim drugo.

само посматрање начина на који човек прича већ је довољно да се процени да је цело његово истраживање, све и нек је научно, само у једном смеру и немам сумње да кад би нешто и пронашао што би се косило са досадашњим истраживањима - игнорисао би га и закопао толико дубоко да се никад не оствари на видело Сунца јер не би одговарало слици коју ЖЕЛИ да направи.

за мој појам, ту сам 99% скептичан да је било шта што изговори тај човек или уради заиста има неке везе са правом науком и истраживањем а не са кројењем чињеница.

Prilicno velika samouverenost u postavljanju dijagnoze. Nego ne bese ti po pitanju psihologije jos skepticiniji???

ипак је најбољи клип који то објашњава онај са сецирањем жирафе, верујем да знате о чему причам.

и гледам вас већ целу годину како скачете на свако помињање о вашу обузетост науком еволуције по целом форуму по темама које ич немају везе са еволуцијом да управо њом докажете Бога, што вас чини истима као тим западним креационистима на које се толико згражавате.

Sta ces. Masonsko laminatsko parketartska posla. confused1 confused

овај поспрдни пост дословце потврђује да никад не прочиташ написано већ имаш филтер кроз који посматраш човека - еволуциониста или креациониста, поштован/дисквалификован.

јел ти неко рекао скоро да Црква не стоји у екстремима, а да је Књига Стварања толико широка да може да прими креационизам и еволуционизам (као подједнаке екстреме левог и десног умовања) подједнако и да немају конфликта?

вашим писањима сам само уверенији да не треба ни креационизму ни еволуционизму да буде дато даха у Православљу јер немају никакву потпору у Истини, већ су чисте идеологије, јер не дозвољавате да човек одабере или стоји са стране - него га фиокирате.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

смешно или не, али је глупаво кад се тако човек прими на једну ствар као дете на чоколаду - никако да схвати да себи аутоматски ускрати перспективу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Glupavo je kad neko moze da napise ovako nesto i ocekuje da ga bilo ko ozbiljno shvati. Mozda bi

i neko plakao zbog ovakog razmisljanja ali meni lakse da se smejem.

вашим писањима сам само уверенији да не треба ни креационизму ни еволуционизму да буде дато даха у Православљу јер немају никакву потпору у Истини, већ су чисте идеологије, јер не дозвољавате да човек одабере или стоји са стране - него га фиокирате.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Милане Меденица, теорија еволуције је наука. Као што је теорија гравитације или теорија молекулских орбитала. Какво те давање даха у Православљу спопало?  :cheesy: 4chsmu1 :) Треба ли динамици флуида да буде дан дах у Православљу?  :drugarstvo:

Хеј, брудер, то је наука. Можеш да седнеш и да научиш и онда се према истој опходиш као према било којој другој науци (што, наравно, укључује и покушаје обарања, штавише обавезно је) или можеш да млатиш празну сламу. Нема ту баш много избора.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...