Jump to content

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?   

118 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

    • Да
      28
    • Не
      80
    • Нисам упућен
      10


Препоручена порука

makakvi, problem je sto ne mozes sve objasniti, a posebno ne onima koji nemaju smisla da shvate :)

svejedno, ta karika za kojom uporno tragate je apsolutno nebitna i gubljenje je "vremena"

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Настанак човека је био случајан...

Опет да, али та случајност мора да постоји (као у осталом што нико није питао који ће спермић да оплоди јајну ћелију твоје мајке, те да настане зигот из ког си се ти развио,

а приде нико тебе није питао да ли желиш да се родиш - ту нпр. ниси имао никакве воље

ни у биолошком ни у теолошком нити било каквом смислу),

да би постојала и слободна воља (у теолошком смислу, уосталом и сваком другом смислу).

И не, рећи да је еволуција била вођена неким божијим промислом није ТЕ него псеудо-креационизам. И научно неутемељено.

Не постоји иједан најмањи материјални доказ да се икакво интелигентно биће свесно мешало у развој,

а богами и стварање, живота на земљи. (Не рачунајући човека, наравно.)

A, zivot nije nastao kao rezultat nesvesnih slučajnosti, kao što to evolucionisti tvrde, nego kao rezultat Božijeg stvaranja, a zaista, kao sto pomenuh i u svom prvom postu, On je Svemoćan i kao takav neiskaziv i zato ''jedinorodni sin koji je u narucju Oca'' objavi Ga nama ali ne da bi o Njemu teoretisali vec da bi gorcinu ovog palog postojanja prevazisli svojim ucescem kao sto cemo i Vecnost imati svojim odzivom - Da, Gospode dodji - ili...ne.

.

Да ли је постојао програм по коме је баш одређени сперматозоид требао оне ноћи да оплоди јајну ћелију? Сваки је има подједнаке шансе у почетку. Па је опет те ноћи, те далеке године  зачет баш Јеремија, а не неко други. И ми то без икаквог знака питања тумачимо као промисао Божији.

Зато нe треба да нас збуњује иста ствар код еволуције.

Зашто се нико не буни да је избор сперматозоида случајан, а буни се да је избор мутације  случајан?

Чак и када је баш један једини од хиљада и хиљада сперматозоида успео да оплоди јајну ћелију,

то још увек не значи да ће да се роди Jеремија.

Тек кад се сперматозоид докопа јајне ћелије, почиње ,,коцкање са случајношћу" јер треба с њом да помеша свој генетски материјал итд... Постоји велики број  могућности и могућих начина,

али што је најважније истаћи - избор у себи не носи никакву унапред одређену комбинацију гена,

нити сврха због које би била баш такава и таква комбинација гена  и осталог.

Нико нема појма шта ће настати њиховим мешањем, комбиновње не зна  да треба да створи Јеремију!  

То апсолутно ничим није било одређено, није било програмирано да настане баш Јеремија кога знамо.

Но, Онај коме није могуће приступити микроскопом, ни телескопом... Творац, Неприступачни и Необухватни, Неописиви, Свеблаги...:

,,Познавао сам те и пре него си зачет." :Реч Божија Јеремији   1,5,

...

Ти ме можда не познајеш, међутим ја знам све о теби. Пс 139.1

Знам када седнеш и када устанеш. Пс  139.2

Познати су ми сви твоји путеви. Пс 139.3

Информацију броја власи косе на твојој глави чувам. Мт 10, 29, 30

Створен си на моју слику! Постанак 1,27

У мени живиш. Дела ап 17,28

Јер си ти мој род. Дела ап 17,28

Изабрао сам те још док свет није настао. Еф 1, 11, 12

Ти ниси био грешка. Твоји дани записани у мојој књизи. Пс 139, 15,16

Ја сам одредио тачно време твог рођења и где ћеш живети! Дела ап 17,26

Ти си за Мене дивно саздан! Пс 139, 14

Ја сам те саткао у утроби твоје мајке. Пс  139,13

Ја сам те породио на дан твог рођења. Пс  71,6

Пружам ти више него што ће икада моћи твој земаљски отац. Мт 7,11

Јер сам ја савршени Отац. Матеј 5,48

Сваки добри дар који добијаш долази из моје руке. Јк 1,17

Јер се ја старам за тебе. Мт 6, 31-33

Мој план за твоју будућност је увек пун наде. Јр 29,11

Зато што те волим вечном љубављу. Јр 31,3

Моја размишљања о теби су неизбројива као песак на обали морској. Пс 139, 17,18

Над тобом се радујем пун весеља и песме! Сф 3,17

Никада нећу престати чинити ти добро. Јр 32,40

Јер си ти моја вредност! Излазак 19,5

Желим те утврдити целим Срцем и Душом Својом. Јр 32,41

И желим ти показати велике и дивне ствари. Јр 33,3

Ако ме потражиш свим својим срцем, наћи ћеш ме. Пн зак 4,29

Радуј се у Мени, даћу ти ОНО за чим чезне срце твоје. Пс  37,4

Јер ја сам тај који производи у теби те жеље. Филип. 2,13

У стању сам учинити теби пуно више него што ти можеш и да замислиш! Еф  3,20

Јер сам ја тај који те највише охрабрује. 2 Сол 2,16-17

Такође сам и Отац који те теши у свим твојим тешкоћама 2 Кор 1,3-4

Када си сломљеног срца ја сам ти близу. Пс 34,18

Као што пастир носи јагње, тако ја тебе носим близу Свог Срца. Ис  40,11

Једног дана ћу избрисати сваку сузу с твога лица. Отк. 21,3-4

И узећу сву бол  коју си претрпео на овој земљи. Отк. 21,3-4

Ја сам твој Отац, и волим те чак исто толико колико сам волио Свог јединородног Сина, Исуса Христа. Јн 17,23

Јер у Христу Моја љубав према теби се открила!!! Јн 17,26

Одрекао сам се свега што сам волио, да би задобио твоју љубав. Рим 8, 31-32

Ако примаш дар мог Сина, примаш Мене. 1 Јн 2,23

Ко је у Христу  постао је нова творевина. 2 Коринћанима 5, 17

Ништа те након тога неће одвојити од Мене. Рим 8,38-39

Дођи кући, и ја ћу приредити велику прославу какву небо није видело. Лк 15,7

Увек сам био Отац и увек ћу бити Отац. Еф  3,14-15

Моје питање је .... хоћеш ли ти бити моје дете? Јн 1,12-13

Чекам те. Лк 15,11-32"

:Реч је Господња.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да си пратио дуго где се Ђунис и Милан не слажу око еволуције - око теологије еволуције, не око науке еволуције. о науци можемо да расправљамо до сутра, нама свима је важна теологија и због тога цела ова прича.

Ђунис се не слаже ни око саме науке, колико ми се чини. Али чекај, зар није то полазна тачка? Ако је било смрти одувек, значи да је било. Ми то не можемо да укинемо зато што ”Бог није створио смрт”. Дакле, не може теологија да се заснива на фантазијама. Мора ваљда да крене од стварности.

Хахаха... Ниси Ивице чуо за ону ''Уколико се чињенице не слажу са мном, утолико горе по чињенице.''

прочитај наслов теме, омашио си поенту разговора.

упорно игноришеш очигледно и сагледаваш проблем из својег незналачког, дакле уског, погледа.

уопште се не ради о науци, већ о поверењу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Настанак човека је био случајан, а не део икаквог плана."

a ti si verovatno ovo slucajno napisao :)

сва срећа ни наука није заснована на буквализмима  0442_feel 0442_feel :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да си пратио дуго где се Ђунис и Милан не слажу око еволуције - око теологије еволуције, не око науке еволуције. о науци можемо да расправљамо до сутра, нама свима је важна теологија и због тога цела ова прича.

Ђунис се не слаже ни око саме науке, колико ми се чини. Али чекај, зар није то полазна тачка? Ако је било смрти одувек, значи да је било. Ми то не можемо да укинемо зато што ”Бог није створио смрт”. Дакле, не може теологија да се заснива на фантазијама. Мора ваљда да крене од стварности.

Хахаха... Ниси Ивице чуо за ону ''Уколико се чињенице не слажу са мном, утолико горе по чињенице.''

прочитај наслов теме, омашио си поенту разговора.

упорно игноришеш очигледно и сагледаваш проблем из својег незналачког, дакле уског, погледа.

уопште се не ради о науци, већ о поверењу.

0442_feel 0442_feel



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

мислим да си пратио дуго где се Ђунис и Милан не слажу око еволуције - око теологије еволуције, не око науке еволуције. о науци можемо да расправљамо до сутра, нама свима је важна теологија и због тога цела ова прича.

Ђунис се не слаже ни око саме науке, колико ми се чини. Али чекај, зар није то полазна тачка? Ако је било смрти одувек, значи да је било. Ми то не можемо да укинемо зато што ”Бог није створио смрт”. Дакле, не може теологија да се заснива на фантазијама. Мора ваљда да крене од стварности.

Хахаха... Ниси Ивице чуо за ону ''Уколико се чињенице не слажу са мном, утолико горе по чињенице.''

прочитај наслов теме, омашио си поенту разговора.

упорно игноришеш очигледно и сагледаваш проблем из својег незналачког, дакле уског, погледа.

уопште се не ради о науци, већ о поверењу.

:) :)
0442_feel 0442_feel :) могу само да замислим шта си ти тек прочитао, сад кад боље прочитам шта сам написао  joooj

хтедох да кажем да не опонирам науци, нити ме занима у овој расправи, већ теологија еволуције. мени треба објашњење како се све то уклапа а да не висе и вире репови који су бесмислени или нахерено стоје у конструкцији.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar i vi oce Ugrine? Just_Cuz_19 :bla:

Stvarno, skroz neocekivano.

Ја бих, ипак, рекао - сасвим очекивано!   0102_laugh

"Покајте се и верујте у Еванђеље", говори Господ. (Мк.1:15)

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/index.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar i vi oce Ugrine? prst ka dole ;)

Stvarno, skroz neocekivano.

Ја бих, ипак, рекао - сасвим очекивано!   :)

Evo i katastrofalnog razloga zasto je ocekivano.

http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9052.0

иди бре аквиљо, још ћеш кренути да причаш да је за здрав разум потребан и сертификат а није довољно рођење да би се претпоставило  :) :bla: :)
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo i katastrofalnog razloga zasto je ocekivano.

http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9052.0

  0442_feel  Ваистину. Нема, нажалост.

Мада,

нису имали ни Апостоли, ако ћемо руку на срце.

Но,  они барем нису ни бранили ову или ону теорију, па ни теорију креационизма,

него навештавали Царство Божије и проповедали Христову науку.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar i vi oce Ugrine? :) :bla:

Stvarno, skroz neocekivano.

Ја бих, ипак, рекао - сасвим очекивано!   :cheesy:

Evo i katastrofalnog razloga zasto je ocekivano.

http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9052.0

иди бре аквиљо, још ћеш кренути да причаш да је за здрав разум потребан и сертификат а није довољно рођење да би се претпоставило  :drugarstvo: :cheesy: :cheesy:
Idi bre Medo jos ces da pocnes da pricas kako je za upis studija fizike i biologije dovoljan zdrav razum.

Druga stvar koja me brine mozda jos vise od ovakvog propusta u obrazovanju je pokusaj apologije nemoguceg.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo i katastrofalnog razloga zasto je ocekivano.

http://forum.verujem.rs/index.php?topic=9052.0

   :)  Ваистину. Нема, нажалост.

Мада,

нису имали ни Апостоли, ако ћемо руку на срце.

Но,  они барем нису ни бранили ову или ону теорију, па ни теорију креационизма,

него навештавали Царство Божије и проповедали Христову науку.

Ali jesu sveti oci bili veoma zainteresovani i za nauku i za filozofiju tog vremena. Videti sta kaze

sveti Grigorije Bogoslov o protivljenju ucenosti.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...