Jump to content

Шта нас чини јаким?


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • 3 months later...

Тјеши ме чињеница, да ми је живот савршен овакав какав јесте, да би био вјероватно пластичан и нежив онда када би био репродукција моје визије живота, све је идеално овако како јесте. Тјеши ме то кад ми се очи отворе и виде колико добра ми је Бог даровао, кад наиђе искушење оно никад не иде без помоћи и утјехе, сузе никад нису саме, већ сутра смијем се. Тјеши ме што Бог тако лијепо тка наше животе, боји га бојама какве ми ни замислити не можемо. Тјеши ме што знам да је увијек уз мене, да прича са мном, да ми шаље знакове преко других људи...Тјеши ме што га осјетим у мајчинском додиру, пријатељској ријечи, осмијеху дјетета...Тјеши ме што знам да постоји, Бог мој,Бог наш...

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Зашто Хришћани имају искушења? Докле она трају? Када ће нас Господ олакшати? Да ли могу ово да издржим?...

Све су то питања која муче сваког човека, ма колико јак био! Али Бог ти не даје оно шта не можеш да понесеш (поднесеш), већ добијаш благодат за благодаћу! Као кад смо били клинци и играли игрице у којима прелазиш етапу по етапу, а оно бива све теже и теже! То је твој живот. САМО ЈОШ ДА ПОБЕДИШ ГЛАВНОГ-

- С Е Б Е ! ! !

Како се ви борите?

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ух, тешко, али се борим. Молим се, разговарам са људима и видим да и други имају иста или слична искушења, тјеши ме кад знам да нисам сама са својим проблемом. Натјерам се да се сјетим да је то за моје добро, некад и против своје воље. Борим се тако што знам да је Исус Христос претрпио много гора страдања, и то за друге, а не за себе. Знам да ме Господ никад не оставља, и то ме утјеши.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене лично јаком чини свако веће искушење или страдање које је Господ попустио на мене наравно знајући да могу да га издржим....Када бих унапред знала шта ће ме задесити мислила бих да то не могу да издржим или да преживим, али  :drugarstvo: зна да могу и зато то допушта...Много је тешко у таквим тренуцима али такође знам да их не бих пребродила или чак преживела без  319.gif и  Bogorodicaaaaaa...Касније, кад прође први удар,  70zfof0qsamomolitva...и стварно, када све то прође, осећам у себи новостечену јачину и неку нову радост због тога...онда пожелим да сам заувек сједињена са  0203_cool и да ме никад не напусти... 0203_cool

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

nesiguran те у ствари 0212_rolleyes

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

0203_cool 0212_rolleyes nesiguran

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Причешће ме чини јаким.

Љубав према Господу.

Према ближњима.

Мој духовник, мој најбољи пријатељ.

Спознаја сваког духовног сродства.

Свест да је Царство одмах ту иза угла.

Свест да после Васркрсења нема греха.

...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko neba , koliko svetova... Svaki je čovek mali svet.Radio jedan čovek celoga života dobro i vredno, i kada ode na onaj svet, reče mu Bog:" Popni se malo ovamo, pa sedni tu, na ovu stolicu. Sedni i gledaj, i razmišljaj, i rasudjuj.... Tvoje će noge biti malo nebo onima koji su ispod tebe..... Ti ćeš im davati kišu, i sneg, suncem ćeš ih grejati. Gledaj živote njihove, moli me da ih spasem, blagosiljaj ih mojim duhom, čuvaj i pasi moje stado i čekaj da muku svoju odmuče i daju rod u vreme svoje..

Umro propalica, vagabund, pijanica koja je vazda u kafani za stolom pevao i neodoljivo privlačio svojom pesmom svakog ko se dvoumi dali da popije još jednu.  Zovnu ga đavo i reče mu: " Evo ti stolica i sto kafanski da lebdi nad jezerom, Bog mi je dao da ti to dam, sedni na nju. Pevaj koliko te glas služi, i svi koji treba da propadnu, svi će potrčati da zapevaju s tobom, ka tvom stolu nad vodom, popadaće u vodu i utopiće se u jezeru.. Jer i nisu bili nizašta drugo, već da se utope.

Onda Bog vide da sa ljudima nema mnogo sreće, pa uze magarca, stavi ga pored jezera i reče mu: " Njači na sav glas, dok ti se uši ne saviju ka zemlji, njači ljudima da ne skaču u jezero, jer će sa dna misliti kako je površina vode nebo, i morsko dno rajsko naselje. Njači, možda će se neko trgnuti, i izaći na suvo, pa uhvatiti koren na rodnoj zemlji. Možda će videti odakle sija sunce pa ga se poželeti. Možda će magarac pomoći čoveku da shvati šta treba da radi i gde je i šta je nebo."

Braćo, srećan početak posta ! Oče blagoslovi 0442_feel :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jakim nas čini Hristos i ispunjavanje NJegove zapovesti o ljubavi....

Што дуже живимо, све више запажамо да постоје две врсте хришћана. Једна-усредсређена на Исуса и заповест- љуби ближњега свога као себе самог и друга- усредсређена не на Павла, Петра или вољеног ученика Јована него на Апокалипсу. Постоји хришћанство нежности. Али, колико можемо видети,њега потискује хришћанство самослављења- самослављење понизних.

Без средстава да се томе измакне, човечанство непрекидно пада у поделу између аристократа и демократа. Најчистији аристократи хришћанске ере заговарали су демократију. Најчистији демократи покушавају да крену пут најапсолутније аристократије. Исус је аристократа, као и Павле и апостол Јован. Једино велики аристократа је у стању за крајњу нежност, снисходљивост и несебичност- нежност и снисходљивост снаге.И међу демократима често можемо срести нежност и снисходљивост-али оне које потичу од слабости,што је сасвим друга ствар....

људи по суштини снажни данас су изгубили жељу да по заповести Божијој владају земљом. Желели су да одвоје своју снагу од закона и земаљске власти и примене је на други облик живота. Отада слаби почињу да дижу главу и прекомерно се залуђују те исказују своју необуздану мржњу према -наизглед- јакима, онима који држе привремену власт на овом свету. Тако је хришћанство постало двострано. Хришћанство духовно јаких подучава одрицање и љубав. Хришћанство духовно слабих тврди- доле са јакима и моћнима. Будући да је у свету увек више духовно слабих,друга врста хришћанства је тријумфовала и још ће тријумфовати.

https://www.pouke.org/news.php?do=view&id=4347&cid=0

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

jakom me čini vera koju nosim u srcu...jakom me čine reči utehe i osmesi prijatelja...jakom me čine  stvari (iskušenja) sa kojima uspem da se izborim na kraju dana...jakom me čini ljubav.

"Будите,дакле, мудри као змије и безазлени као голубови" (Мт.10,16)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Braćo, srećan početak posta ! Oče blagoslovi 0304_smile4 0304_smile4

БЛ!!!

Бог ти не даје све што хоћеш, али ти увек да оно шта ти треба!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...