Jump to content

Унутрашње-психолошко стање атеисте ?

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Cemu zivot kad ces ionako da umres?

Ne znam, mozda da ga zivis?

Zasto smrt obesmisljava zivot?

Zato sto ga prekida u datom momentu i kao da nisi ni postojao...bledis u secanju ljudi, porodica se polako navikava i tvoj zivot je zaboravljen. Osim ako nisi uradio nesto jako bitno za covecanstvo, pa te upisu u udzbenike za osnovne i srednje skole, koje danasnja deca ne vole da citaju. Eto zbog toga. Zar tebe ne kopka pitanje da li smrt moze da se prevazidje i pobedi. Da li mozemo da postojimo vecno? Po tebi kad neko umre, on je mrtav i tu je njegov potpuni kraj? Prosto, nema ga vise....zar te to ne kopka ni malo?

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Cemu zivot kad ces ionako da umres?

Ne znam, mozda da ga zivis?

Zasto smrt obesmisljava zivot?

Zato sto ga prekida u datom momentu i kao da nisi ni postojao...bledis u secanju ljudi, porodica se polako navikava i tvoj zivot je zaboravljen. Osim ako nisi uradio nesto jako bitno za covecanstvo, pa te upisu u udzbenike za osnovne i srednje skole, koje danasnja deca ne vole da citaju. Eto zbog toga. Zar tebe ne kopka pitanje da li smrt moze da se prevazidje i pobedi. Da li mozemo da postojimo vecno? Po tebi kad neko umre, on je mrtav i tu je njegov potpuni kraj? Prosto, nema ga vise....zar te to ne kopka ni malo?

Na koji  način da postoji večno?

Go on, please. greengrin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мени је просто невероватно колико верујући као да живе у неком свом свету, под стакленим звоном, немајући никаквог контакта са било чим другачијим, па атеисте тако третирају као неку егзотичну врсту која живе на океанском дну или где већ. Као да атеисти нису свуда око нас, као да то нису наши пријатељи, професори, некада родитељи, рођаци, девојке...

Атеисти су сасвим нормални људи. И уопште не мора да значи да им фали било шта у души. Могу да имају и врло често имају душе пуније љубави и свакавих врлина него неко ко верује. Уместо што анализирате атеисте као да су неке експерименталне животиње, а не најнормалнији живи људи, покушајте да истински живите са њима и да их истински волите.

    Уз дужно поштовање према Вама, имењаче мој, иако се често нисам слагао са сваком Вашом поставком , мада сте сваком "зрачили" потпуном сигурношћу у то што пишете, овај пут морам да Вас питам, где сте на овој теми, прочитали то што тврдите у свом првом пасусу? Са посебном пажњом сам прочитао своја, а и остала писања на овој теми, па ми други пасус Вашег писања посебно представља недоумицу, да којим случајем нисте уопште прочитали досадашња писања.

    Покушајте овај пут да будете савршено прецизни јер то врло често нисте били, и ако Вам није тешко фокусирајте се на моја писања. Када то учините, ако уопште желите, због мог очигледно жалосно ниског нивоа дискусије у односу на Ваше високоинтелектуално запажање, које доказујете, опет, првим пасусом Вашег писања,молим Вас да учините још један напор, и дате одговор на врло прецизна питања која сам поставио. Сигуран сам да ће самопоуздање које константно показујете, чак кад за то и нема потребе, и овај пут заблистати Вашим одговором.

Унапред захвалан

Ивица ( smej.gif) Стојковић.

greengrin

Осим што сам Те замолио да замислиш, да сам атеиста, замисли и да нисам читао ништа од "тог" Достојевског ( smej.gif)

Имам чудну особину да никад не цитирам, нити се позивам на било ког, а некако ми се учини да иако си млад човек, већину Твојих одговора пишеш својим речима...Па ето, ако Ти није тешко, како изгледа то "живљење живота", ако знаш да се не зна до кад?

:)

A kakve ima veze zna li se do kada?

  Мени нема баш никакве везе када ће наступити крај мог живота, али посматрајући истрајност у доказивању свега од стране атеиста, хајде покажи бар мало воље, па одговори на питања која сам поставио.

    Да сублимирамо "н"-ти пут:

    овде пишеш, живот се једноставно живи

    на другим темама пишеш о љубави према девојци, о моралу заступљеном код свих људи без разлике верујући или не, који би требало да у себи садржи и труд, и план, и осећања реализацијом или нереализацијом истих, у сваком сегменту живљења....

    Ето, због своје неелоквентности и необразованости, поставих вулгаризован пример два брата, па ми одговори, чему све то и зашто, кад ће смрт свеједно све то једноставно избрисати, као да се никад догађало није?

:bla:

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na koji  način da postoji večno?

Go on, please. :)

Аспект верујућих по Твом питању је већ небројено пута представљен на овом форуму, па заиста не видим разлог да сваком понаособ постављаш исто питање...Потпуно прихватам Твоје неприхватање, али представи нам свој став кроз одговоре на питања које Ти је моја маленкост поставила...сопствено размишљање и закључак, без контра питања, на којима базираш читав свој живот, а који су опет, не сумњам утемељени на сопственим искуствима и сазнањима.

greengrin

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Унутрашње-психолошко стање атеисте ?

ни не зна да му фали даска ... ал не у глави, него у души.

Milane, zamolio bih te da se suzdrzis od ovakvih komentara.       1405_love

Evo i ruzu ti dajem da ne pricas tako.

као бивши атеиста, имам пуно право да критикујем такав став.

то што га ти сматраш увредљивим, то је зато што никад ниси живео као ја.

1405_love :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Унутрашње-психолошко стање атеисте ?

ни не зна да му фали даска ... ал не у глави, него у души.

Milane, zamolio bih te da se suzdrzis od ovakvih komentara.       1405_love

Evo i ruzu ti dajem da ne pricas tako.

као бивши атеиста, имам пуно право да критикујем такав став.

то што га ти сматраш увредљивим, то је зато што никад ниси живео као ја.

:):drugarstvo:

Hahahahahahh.  1405_love

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne bi bilo dobro da se stekne utisak da se radi o nekakvom misionarenju sa vase strane, samo to.

овом порталу је суштина постојања богословско-пастирски дијалог. :)

Ne želim da mi neko misionari svoja religijska uverenja. 

:(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne bi bilo dobro da se stekne utisak da se radi o nekakvom misionarenju sa vase strane, samo to.

овом порталу је суштина постојања богословско-пастирски дијалог. :cmizdrenje:
Ne želim da mi neko misionari svoja religijska uverenja. 

:)

о Православљу је неминовно да читаш на овом форуму  :(
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne bi bilo dobro da se stekne utisak da se radi o nekakvom misionarenju sa vase strane, samo to.

овом порталу је суштина постојања богословско-пастирски дијалог. :cmizdrenje:
Ne želim da mi neko misionari svoja religijska uverenja.   

:)

о Православљу је неминовно да читаш на овом форуму  :(

Kad će rezultati sa glasanja sa WebFesta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne bi bilo dobro da se stekne utisak da se radi o nekakvom misionarenju sa vase strane, samo to.

овом порталу је суштина постојања богословско-пастирски дијалог. :cmizdrenje:
Ne želim da mi neko misionari svoja religijska uverenja. 

:)

о Православљу је неминовно да читаш на овом форуму  :(

Kad će rezultati sa glasanja sa WebFesta?

не видим црвена слова испод мог имена, за почетак  :cmizdrenje:

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги имењаче, ако ми верујеш, био сам врло уопштен, као и обично. Не волим да будем конкретан. А и не умем. То ми је једна од већих мана (понекад буде и врлина). Твоју (стварно не видим чему персирање) поруку нисам ни прочитао, те нисам на њу ни одговорио. Мој пост уопште није био интелектуалан, неко је скроз производ свакодневног искуства живота са атеистима. Што више проводим с њима, све су ми бесмисленије те поделе. Све му ово дође као још један облик ”расизма”. :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko price ni oko cega. Danas se u promilima, cak je i to previse, meri borj ateista koji svoj ateizam temelje

na egzistencijalnim temeljima.

Danas je 99,99% ateista sa cistim epistemioloskim motovima.

  Primer:

Nikad nije dokazano postojanje niti jedne natripridone sile, bica ili pojave dakle ja odbijam da poverujem

da oni postoje i da se njima treba baviti.

Isto kao sto nema dubokih motiva i razloga za adedamrazizam tako nem ni dubokih motiva ni razloga za ateizam.

Jednsotavno se odbija verovanje u nesto za sta nema nikakvih dokaza.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko price ni oko cega. Danas se u promilima, cak je i to previse, meri borj ateista koji svoj ateizam temelje

na egzistencijalnim temeljima.

Danas je 99,99% ateista sa cistim epistemioloskim motovima.

 Primer:

Nikad nije dokazano postojanje niti jedne natripridone sile, bica ili pojave dakle ja odbijam da poverujem

da oni postoje i da se njima treba baviti.

Isto kao sto nema dubokih motiva i razloga za adedamrazizam tako nem ni dubokih motiva ni razloga za ateizam.

Jednsotavno se odbija verovanje u nesto za sta nema nikakvih dokaza.

Epistemološkim*  

:(

Ne znam, mislim da je moj ateizam bar malo kompleksniji od Lack Of Belief ali ne znam ni ja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драги имењаче, ако ми верујеш, био сам врло уопштен, као и обично. Не волим да будем конкретан. А и не умем. То ми је једна од већих мана (понекад буде и врлина). Твоју (стварно не видим чему персирање) поруку нисам ни прочитао, те нисам на њу ни одговорио. Мој пост уопште није био интелектуалан, неко је скроз производ свакодневног искуства живота са атеистима. Што више проводим с њима, све су ми бесмисленије те поделе. Све му ово дође као још један облик ”расизма”. :)

    Искрено се надам да си (да будемо на Ти  confused) приметио да већина чланова овог форума  нема оштар став диференцијације у односу на атеисте, што је по мени и основни разлог да се атеисти на овом форуму осећају пријатно. Поделу међу људима у односу да ли су верујући или не, православни хришћани не би требали познавати, јер нама је циљ да се што више и боље уподобимо самом Богу, Створитељу и Сведржитељу свега, Који Је при свом доласку јасно Рекао да Жели да се читава његова творевина Спасе, под чим се подразумева временски неограничено битије са Њим и у Њему. Нама је то врло логично и пријемчиво, а пре свега савршено јасно да нисмо ми одабрани од Њега да пресуђујемо у Име Његово, већ да својим живљењем покушамо да допринесемо Његовој одлуци да се СВИ људи Спасу. Жао ми је што понекад, понеко од браће и сестара у Христу, својим писањем ставља себе у улогу "судије", ко ће и да ли ће бити Спасен и искрено се надам и верујем, да ће им такав став Једини Судија Опростити.

    Сходно написаном, сигуран сам да као закључак можеш извести, да је било каква подела људи, несвојствена православним хришћанима, али опет увек морамо имати у уму, да смо сви ипак само људи. :)

    С друге стране, врло интересантан је став већине атеиста, да када им се верујући обрате конкретним питањем, бираним речима, из којих ниједним словом не "зрачи" жеља наметања става, одговора нема. Дискусије су углавном концентрисане на "прозивачка питања" појединих браће и сестара у Христу, а још чешће усмерене на потпуно неочекивано, убеђивање верујућих од стране атеиста, да су у потпуној заблуди.

    Питање проблема смрти, које сам интезивно постављао, није заинтересовало атеисте, да својим размишљањем дају одговор. Али не на начин позивања на многе ауторитете који су се овим најважнијим питањем бавили и баве већ вековима, већ сопственим расуђивањем, а користећи размишљања поменутих ауторитета. Који је разлог константне незаинтересованости атеиста за, по речима ако не свих, онда засигурно огромне већине научника, најважније питање живота-смрт?  89898989898989

eheeeej

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...