Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Ateisti citirajući Nikolaja pokušavaju da pokažu da je bio fašista, a ja sam tumačeći pokušao da im prikažem da je knjiga Kroz tamnički prozorr, kritika fašističke Nemačke koja je vladala evropom.

Tako i antiekumenisti, citirajući svete oce, totalno odoše na stranputicu ,raskoli su dokaz tome.

Raskoli su proizvod ekumenizma.

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Raskoli su proizvod ekumenizma.

не би се сложио, расколи су увек били присутни, данас је изговор екуменизам а у историји је су изговори били друге ствари.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

не би се сложио, расколи су увек били присутни, данас је изговор екуменизам а у историји је су изговори били друге ствари.

Danasnji raskoli su uglavnom nastali zbog ekumenizma i ponasanja pravoslavnih predstavnika koji su vrlo problematicni i sablaznjavaju mnoge. Naravno, i ti sto su se odvojili su krivi zato sto nisu imali vise vjere.

  • Волим 1

Poštujte Sina da se ne razgnevi, i vi ne izginete na putu svom, jer će se gnev Njegov brzo razgoreti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Danasnji raskoli su uglavnom nastali zbog ekumenizma i ponasanja pravoslavnih predstavnika koji su vrlo problematicni i sablaznjavaju mnoge. Naravno, i ti sto su se odvojili su krivi zato sto nisu imali vise vjere.

Нема Црква времена чекати, да  се духовно сакати призову памети.

Да су у Русији обраћали пажњу на то, у време патријарха Никона, Руси би се и данас крстили са два прста.

Безумнима је је потребан изговор, а наћи ће га само ако желе да га нађу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Znas to me nista ne cudi sto hrvati igraju na srpsku narodnu muziku. Upoznao sam jednog bogoslova iz Mostara koji zna vise srpskih narodnih junackih pesama nego mnogi od nas. Peva covek i sve srpske patriotske pesme samo razlama na slavi eparhije zahumsko hercegovacke i td. Imalo bi tu jos puno toga navesti. Samo neznam kakve to veze ima sa razogovoirma izmedju PC i RKC? :.mislise.

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Дијалог са католицима по мени треба да иде у правцу истине и чињеница које за 10 векова нико није још оспорио. Дакле ако дијалогу са РКЦ приступамо на начин такав што ћемо кокетирати са истином и ићи у правцу мешања истине и лажи,то је за мене неприхватљиво јер знамо ко је отац лажи.

Прво за дијалог су потребне две стране и рецимо ако узмемо за пример канонизацију Степинца,опхођење католичких свештеника у Хрватској према Србима...онда прво треба јасно рећи извините али ви ако желите дијалог не треба да нас саплићете.  Е онда даље у богословском дијалогу која мора бити сведена на математику,једноставно ипак православље има иза нас толико богослова,толико историје,толико светитеља,толико свега да би у дијалог приступила са тачке може бити али и не мора. Покајање католика и повратак јединству је један од првих корака,али не као ултиматум,него једноставно кроз дијалог показати,образложити...јер ако имамо тачку а и тачку б да би се те тачке привукле и биле на истом месту не могу остати на оном месту где су пре били,тако и овде не може дакле фактички ништа да се промени а да се створи јединство.  Исто као и пример где у данашњици свакодневој посвађаш се са братом и он није у праву,па не иде да ти идеш њему на ноге и да га молиш да ти опрости,већ наравно он временом схвати грешку и дође код тебе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...

Иначе,ово време је време кризе дијалога сваке врсте.Да ли суштински имамо дијалог сами са собом,и у оквиру Православља,чак у оквиру једне локалне заједнице.Често се два монолога доживљавају као дијалог и у личној комуникацији,међу,назови најближима.Отвореност и спремност за дијалог је стање свести,начин постојања,кад дођемо до тога,дијалог ће постати стање,и нећемо ни приметити како тече и како је плодотворан,у најлепшем смислу.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 8 months later...

Дијалог са католицима по мени треба да иде у правцу истине и чињеница које за 10 векова нико није још оспорио. Дакле ако дијалогу са РКЦ приступамо на начин такав што ћемо кокетирати са истином и ићи у правцу мешања истине и лажи,то је за мене неприхватљиво јер знамо ко је отац лажи.

Прво за дијалог су потребне две стране и рецимо ако узмемо за пример канонизацију Степинца,опхођење католичких свештеника у Хрватској према Србима...онда прво треба јасно рећи извините али ви ако желите дијалог не треба да нас саплићете.  Е онда даље у богословском дијалогу која мора бити сведена на математику,једноставно ипак православље има иза нас толико богослова,толико историје,толико светитеља,толико свега да би у дијалог приступила са тачке може бити али и не мора. Покајање католика и повратак јединству је један од првих корака,али не као ултиматум,него једноставно кроз дијалог показати,образложити...јер ако имамо тачку а и тачку б да би се те тачке привукле и биле на истом месту не могу остати на оном месту где су пре били,тако и овде не може дакле фактички ништа да се промени а да се створи јединство.  Исто као и пример где у данашњици свакодневој посвађаш се са братом и он није у праву,па не иде да ти идеш њему на ноге и да га молиш да ти опрости,већ наравно он временом схвати грешку и дође код тебе.

Да брате,жив био и добро збориш.Ако икада дође до спајања то ће бити невиђени бућкуриш :(

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Покајање католика

 

 20cab7416ab462746234f57c85dadb0d_1_1_res

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 months later...



Непристојни новинар пресреће, тада кардинала Рацингера, (будући папа Бенедикт 16.) и пита га о свештенику који је изазвао скандал у јавности.

У том тренутку, кардинал се изнервирао и јако ситним ударчићем је пецнуо новинара, и тиме му је одузео спасење (16. секунда видео снимка). Бенедикт ми је толико симпатичан, лик је таква моћ и мистичност, да заиста верујем да он има ту моћ да одузме спасење човеку ако га тако пецне руком. 

Колико ми је Бенедикт симпатичан, толико ми је површни Фрањо антипатичан. Лик нема ни најмању ревност према традицији у римокатоличкој миси. Фуј. 

Проклет био издајица своје домовине! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...