Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Ма било како било.. Очигледно је да је реч "екуменизам" код нас искомпромитована ко "добра девојка". Треба пронаћи неку другу адекватну реч или скуп речи којима ће се рећи оно што се мисли и ради. Да не би било забуне. Ништа друго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма било како било.. Очигледно је да је реч "екуменизам" код нас искомпромитована ко "добра девојка". Треба пронаћи неку другу адекватну реч или скуп речи којима ће се рећи оно што се мисли и ради. Да не би било забуне. Ништа друго.

 

ok, kad bi zanemarili to da se i ta druga riječ može zprofanovat, iskompromitovat i iskrivit, šta bi ti onda predložio?

 

:pivo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ok, kad bi zanemarili to da se i ta druga riječ može zprofanovat, iskompromitovat i i iskrivit, šta bi ti onda predložio?

 

:pivo:

 

На основу акције биће и реакција. Отом потом. Смислићемо нешто боље и јасније  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако мислиш некога нечему научити а он није научио - није крив ученик. То је моје братско мишљење. Или му науку не предајеш адекватно узрасту или му предајеш науку која се коси са његовом логиком.

 

i to smo tu već imali, zadnji put to bilo oko pojma "communio in sacris" ili sasluživanje i u vezi s važećom katihizisima, pravoslavnim i katoličkim, ustanovilo se dakle tamo da bi nekim to trebalo objašnjavat kao u vrtiću uz mnoštvo najraznovrsnijih dostupnih i prikladnih mnemotehničkih i pedagoških pomagala:  igranja,  plesanja, pjevanja nabrajalica i dječijih pjesmica, pljeskanja ručicama i toptanja nožicama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

i to smo tu već imali, zadnji put to bilo oko pojma "communio in sacris" ili sasluživanje i u vezi s važećom katihizisima, pravoslavnim i katoličkim, ustanovilo se dakle tamo da bi nekim to trebalo objašnjavat kao u vrtiću uz mnogo najraznovrsnijih mnemotehničkih pedagoških pomagala:  igranja,  plesanja, pjevanja nabrajalica i dječijih pjesmica, pljeskanja ručicama i toptanja nožicama. 

 

Па шта чекаш сунце ти пољубим!? Да порастемо или да почнеш да играш и пљескаш рукама професоре :0120_angryy:sFun_bat:)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па шта чекаш сунце ти пољубим!? Да порастемо или да почнеш да играш и пљескаш рукама професоре :0120_angryy:sFun_bat:)))

 

ne čekamo na ništa, moj prijedlog je bio da se otvori podforum za članove predškolskog uzrasta Kocka, kocka, kockica ali nažalost nije bio prihvaćen administracijom, rekli da nemaju vremena za čuvanje djece, da se bakću s time, baš šteta.

 

:aplauz:  1324_womens

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne verujem jer vladika je to nesretno vreme gledao u Duhu i naravno da je kritikovao podjednako i evropsku "kulturu" i srpsku duhovnost na jedan način pogrešnog delovanja čoveka prema Bogu... otud i njegovi konteksti....(podjednako kritični i za srbe i za nemce ako hoćeš tako ) Moguće i da te nisam razumeo praštaj.

Ateisti citirajući Nikolaja pokušavaju da pokažu da je bio fašista, a ja sam tumačeći pokušao da im prikažem da je knjiga Kroz tamnički prozorr, kritika fašističke Nemačke koja je vladala evropom.

Tako i antiekumenisti, citirajući svete oce, totalno odoše na stranputicu ,raskoli su dokaz tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lako ti je da govoris o antiekumenistima u Srbiji. Niti se jedan Vladika izjasnjava da zastiti pastvu od te jeresi, niti je monastvo mnogo zainteresovano da o njome govori. Cast izuzecima.

 

Nekad smo se busali u grudi kako je SPC na prvoj liniji odbrane Pravoslavlja od Latina. Prvi redovi.

 

Pitanje je da li je prvi red popustio? Da li jos uvek imamo generale koji zele da brane veru od nadolazece jeresi koja se zahuktava?

 

Lako je Dejane Grcima. Do pre nekoliko godina je bilo samo par Episkopa koji su smelo govorili istinu i nazivali stvari pravim imenom. Sada ih je preko deset koji se ne libe da nazovu Papizam, jeresju i ekumenizam svejeresju. I bice ih jos vise kako se i napadi pojacavaju. Tamo nema ovakvih rasprava kao ovde.

 

I sve dok nasi Episkopi cute i trpe, bice ovakvih podela u narodu. Onog trenutka kada pocnu, a uskoro ce, da jedan po jedan razvejavaju ovu posast koja nas snalazi, silom reci u Duhu Svetome, po sluzbi koja im je od Boga data, prestace se govoriti o ekukumenizmu i kod nas.

 

Do tad.... eto zezajte se ti i Zajron ... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onog trenutka kada pocnu, a uskoro ce, da jedan po jedan razvejavaju ovu posast koja nas snalazi, silom reci u Duhu Svetome, po sluzbi koja im je od Boga data, prestace se govoriti o ekukumenizmu i kod nas.
 

 

На основу чега ово предвиђаш? Имаш неке конкретне разлоге или само претпоставка? 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posle Majskog zasedanja Sabora jedan Episkop zapocinje govoriti o ovoj jeresi, a veruj nece biti sam. Cim pocne klupko da se razmotava, doci ce sve na svoje mesto.

 

Ovo sam iz, barem meni, dobrog izvora cuo pre dva meseca.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lako ti je da govoris o antiekumenistima u Srbiji. Niti se jedan Vladika izjasnjava da zastiti pastvu od te jeresi, niti je monastvo mnogo zainteresovano da o njome govori. Cast izuzecima.

 

Nekad smo se busali u grudi kako je SPC na prvoj liniji odbrane Pravoslavlja od Latina. Prvi redovi.

 

Pitanje je da li je prvi red popustio? Da li jos uvek imamo generale koji zele da brane veru od nadolazece jeresi koja se zahuktava?

 

Lako je Dejane Grcima. Do pre nekoliko godina je bilo samo par Episkopa koji su smelo govorili istinu i nazivali stvari pravim imenom. Sada ih je preko deset koji se ne libe da nazovu Papizam, jeresju i ekumenizam svejeresju. I bice ih jos vise kako se i napadi pojacavaju. Tamo nema ovakvih rasprava kao ovde.

 

I sve dok nasi Episkopi cute i trpe, bice ovakvih podela u narodu. Onog trenutka kada pocnu, a uskoro ce, da jedan po jedan razvejavaju ovu posast koja nas snalazi, silom reci u Duhu Svetome, po sluzbi koja im je od Boga data, prestace se govoriti o ekukumenizmu i kod nas.

 

Do tad.... eto zezajte se ti i Zajron ... :)

Ekumenisti nisu napravili ni jedan raskol za razliku od antiekumenista, pa sad nek svako tu rastumači šta je jeres i protivprirodni blud, u odnosu na prirodu Pravoslavne Crkve

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Posle Majskog zasedanja Sabora jedan Episkop zapocinje govoriti o ovoj jeresi, a veruj nece biti sam. Cim pocne klupko da se razmotava, doci ce sve na svoje mesto.

 

Ovo sam iz, barem meni, dobrog izvora cuo pre dva meseca.

a do sada o tome nije pričano? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...