Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

Sa kim se svađaš Grigorije? 0102_laugh

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Vera je od Boga data i stoji na cvrstim temeljima.Sujeverja su ljudske izmisljotine i uverenja koja nemaju nikakvu podlogu i padaju u vodu.

Vrijednovanje neceg kao sujevjere je degradiranje vjerovanja ili vjerske prakse koje ne odgovara nasem vjerovanju ili vjerskoj praksi.

Naravno.Za veru su ljudi polagali svoje zivote i ona je nesto sto je vekovima i iskustvom razumnih ljudi potvrdjeno mnogo puta.Dogadjaje koje Pedja ismejava su najavljivani vekovima pre nego sto su se desili i postoje brojni ocevici koji su posvedocili njihovu autenticnost.

Kakvu ulogu to igra ako su polagali svoje zivote?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Григорије, не занимају нас расправе, а поготове не постови са других форума. Бесмислено је да форум "шестоднев" копираш овде. Изволите, расправљајте, али немојте копирати туђе постове, са других форума. Убудуће - бришем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nisakim nego Stojadinovic prati sta pise Aleksandar, pa posto nece da dodje na Sestodnev samo sam kopirao Lindemanove odgovore na njegov novi klip Praznoverje.

Nadam se da nisam time prekrsio neko od pravila foruma?

Kad ga vec pominjes, pozdravi ga, reci mu da nas silno zabavlja i da sledeci put kad bude sam sebi pisao pretece pismo u nameri da optuzi nas... da pokusa da u njemu ne pravi iste pravopisne i gramaticke greske koje inace pravi... neka ga da Tripu ili Alefshinu na pisanje i redigovanje...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Григорије, баш не бих мога да заспим вечерас да нисам знао шта Линдеман пише. Мисли и незнам, јер нисма читао нити намеравам да то учиним.

Видиш, Авокадо је атеиста, али ја бих пре са њим дискутовао него са Линдеманом. Са њим небих ни дрогиран улазио у дискусију, јер сматрам да ми ни дрога ни алкохол не би могли толико да оштете мозак па да се спустим на његов ниво размишљања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to je vec uvreda

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad ga vec pominjes, pozdravi ga, reci mu da nas silno zabavlja i da sledeci put kad bude sam sebi pisao pretece pismo u nameri da optuzi nas... da pokusa da u njemu ne pravi iste pravopisne i gramaticke greske koje inace pravi... neka ga da Tripu ili Alefshinu na pisanje i redigovanje...

Mislis da je sam sebi napisao poruku. Inace mogao bi ti da ga pozdravis posto de bas dugo nije bilo na Sestodnevu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da batalite malo mrznju? a? Nesto ? Nista?

Jel ovde treba da citam o mrznji prema ateistima koji vam se ne svidjaju kao sto sam na ateistima vidjao mrznju prema vernicima koji vam se ne svidjaju?

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Григорије, баш не бих мога да заспим вечерас да нисам знао шта Линдеман пише. Мисли и незнам, јер нисма читао нити намеравам да то учиним.

Видиш, Авокадо је атеиста, али ја бих пре са њим дискутовао него са Линдеманом. Са њим небих ни дрогиран улазио у дискусију, јер сматрам да ми ни дрога ни алкохол не би могли толико да оштете мозак па да се спустим на његов ниво размишљања.

Njiegov odgovor sam postavio zbog Stojadinovica koji te izgleda prati, pa cim nesto napises to osvane na ateistima. E sada ti vec takvim pisanjem podsecas na

Stojadinovica.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrijednovanje neceg kao sujevjere je degradiranje vjerovanja ili vjerske prakse koje ne odgovara nasem vjerovanju ili vjerskoj praksi.

Kakvu ulogu to igra ako su polagali svoje zivote?

Kada neko polozi svoj zivot za nesto u sta veruje i cemu je bio ocevidac to puno znaci.Znaci da je to istina i da je to stvarno video.Apostoli su polagali zivot za svoju veru u vaskrslog Isusa Hrista i mnogo puta su u svojim pisanjima napominjali da su ocevici Hristovih cuda i njegovog vaskrsenja i bivali optuzivani jer su ih ljudi vidjali sa Hristom.To nije vidjenje jednog coveka pa da kazes da je mozda recimo psihicki bolesnik kakvih ima medju pripadnicima sekti.U pitanju su hiljade ljudi koji su pristajali na najgore muke jer nisu hteli da prinesu dar idolima i da se odreknu Hrista.Razmisli malo o tome.Postavili smo ovde klipove i Grigorije i ja o cudima koja su snimljena kamerom.Ona nisu osnov i razlog naseg verovanja vec ga samo upotpunjavaju i oplemenjuju.Nasa hriscanska pravoslavna vera ima potvrdu i unapred je predvidjena stotinama godina ranije.Sa sujeverjem nije taj slucaj.Niko ili mozda neki psihicki bolesnik je za neko sujeverje polozio zivot.Sujeverja nisu bila proricana i jasno se vidi da su u pitanju ljudske izmisljotine.U nih neko moze da veruje kao i u neke ideje koje nemaju veze sa religijom.Mnogi su svoj zivot polozili za Komunizam i Fasizam i stvarno su verovali u to.Mnogi su svoj zivot polozili i za sektasa Dzima Dzonsa.U cemu je onda razlika pitace se neko ?Razlika je u tome sto su apostoli i ostali ocevidci verovali u realno vidjenje cuda koja je cinio Isus i sto je najbitnije njegovog vaskrsenja iz mrtvih,javljanju 40 dana nakon vaskrsenja,silaskom svetog duha na apostole,govor drugim jezicima,lecenja i vaskrsenja koja su apostoli posle toga vrsili,kao i mnoge druge stvari.Da nisu postojala ta cuda ne bi bilo ni tolikog broja vernika,vec bi postojala jedna mala grupa zaludjenika koja bi se vremenom raspala i nestala.Kao sto vidis pored verovanja u ideologiju i pricu,postojala je i materijalna osnova za nastanak hriscanstva.Kod komunizma,fasizma,Dzima Dzonsa i ostalih postojala je samo ideologija bez cuda i realnih natrirodnih i posebnih dogadjaja i zato su te ideologije kratko trajale i izgubile uticaj.Kao sto vidis postoji ogromna i nepremostiva razlika izmedju vere i sujeverja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to je vec uvreda

Kao sto je Ambrose Bierce rekao: "Uvrediti = lazi o nekome siriti, ili istinu o nekom reci." Da pojasnim: Ako je laz, onda je uvreda i nije istina. Ako je istina, onda nije laz vec cinjenica, pa neka bude i uvreda. Nekad je zaista tesko ustvrditi sta je slucaj, ali ne i u ovom slucaju. Tu dvojbe nema. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Au bre Iurish uvek se cimnem kad pogledam tvoj avatar.Najverovatnije da cu sanjati kako me juri gorila sa velikim vampirskim zubima.Sta da se radi podsvest je to :)

Upoznaj gorile nisu toliko strashne. Evo ti taj sa tolikim zubima se nekad ovako igrao:

gorillas-congo.jpg

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kao sto je Ambrose Bierce rekao: "Uvrediti = lazi o nekome siriti, ili istinu o nekom reci." Da pojasnim: Ako je laz, onda je uvreda i nije istina. Ako je istina, onda nije laz vec cinjenica, pa neka bude i uvreda. Nekad je zaista tesko ustvrditi sta je slucaj, ali ne i u ovom slucaju. Tu dvojbe nema. :)

nije bas tako jednostavno

vredjanje moze biti i ruganje, na primer neko ima velik nos, i to je istina, a on covek jos mozda nije prevazisao komplex, i neko mu se ruga i to je onda vredjanje, cak i da nema komplexa po tom pitanju i ne vredja se, i dalje je to uvreda

znaci rugas se njegovim nedostacima, tj viskovima :D

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...