Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

The ancestors of chimpanzees and gorillas were infected with a deadly retrovirus about three to four million years ago, but there is no evidence it infected ancestors of modern-day humans, according to research by genome scientists. The virus struck after humans had split off the evolutionary tree from primates.

Ovo stoji u tekstu... a ono je tvoja interpretacija...

There are a number of possibilities regarding the material about "evolutionary ascend of ERV as a proof for anagenisis".  It depends on the presumption of evolution in its effort to support the ide.a of evolution.  That is a circular argument and gets us nowhere.

Let’s look at it from a creation perspective.  Let’s assume, as the Bible tells us, that chimps, apes, etc. are a completely different part of creation than human beings.  It is clear, looking at us, that we are formed on the same general physical plan.  That was God’s choice, certainly!  Since God used the same elements for all of creation, we should expect genetic similarities, therefore, among those physical things that look alike and are alive.  That also means, however, that the genome of each may have the same weak spots and therefore be vulnerable to the same infections or viral invasions.

+ Neko koji nema predrasuda povodom evolucije, razultate dobijene analizom prokomentarisao bi ovako: Šimpanzi i gorile zaraženi su virusima pre od prilike 3-4 mio (atomskih) godina (prevodu na orbitalne, to bo moglo biti nekih par hiljada). Ljudi nisu bili tim virusima zaraženi.

Kraj priče... nema nikakve fantazije.

Znam da je to teško aquilio... znam... i meni je trebalo 10-15 godina da se probudim.... pa te razumem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја не знам откуд те тезе да се светлост кретала 10 милиона пута брже у прошлости? И то којој прошлости, непосредној некој пар хиљада година уназад...Па мислим стварно. Па брзина светлости зависи само од средине у којој се светлост креће. Вакуум је средина без супстанце, дакле ништа, не празан простор него буквално нула, скоро па ништавило да нема негативног притиска у њему...И сад сва експериментална истраживања показују да се у вакуму светлост не може кретати брже од приближно 300 000 км/с и сад се неко нађе да тврди да је то могуће и то 10 милиона пута брже... mocart-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt=':drugarstvo:' />

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

The ancestors of chimpanzees and gorillas were infected with a deadly retrovirus about three to four million years ago, but there is no evidence it infected ancestors of modern-day humans, according to research by genome scientists. The virus struck after humans had split off the evolutionary tree from primates.

Ovo stoji u tekstu... a ono je tvoja interpretacija...

There are a number of possibilities regarding the material about "evolutionary ascend of ERV as a proof for anagenisis".  It depends on the presumption of evolution in its effort to support the ide.a of evolution.  That is a circular argument and gets us nowhere.

Let’s look at it from a creation perspective.  Let’s assume, as the Bible tells us, that chimps, apes, etc. are a completely different part of creation than human beings.  It is clear, looking at us, that we are formed on the same general physical plan.  That was God’s choice, certainly!  Since God used the same elements for all of creation, we should expect genetic similarities, therefore, among those physical things that look alike and are alive.  That also means, however, that the genome of each may have the same weak spots and therefore be vulnerable to the same infections or viral invasions.

+ Neko koji nema predrasuda povodom evolucije, razultate dobijene analizom prokomentarisao bi ovako: Šimpanzi i gorile zaraženi su virusima pre od prilike 3-4 mio (atomskih) godina (prevodu na orbitalne, to bo moglo biti nekih par hiljada). Ljudi nisu bili tim virusima zaraženi.

Kraj priče... nema nikakve fantazije.

Znam da je to teško aquilio... znam... i meni je trebalo 10-15 godina da se probudim.... pa te razumem.

Kako te nije sramota da ovako bezobrazno lazes???????

Tekst koji sam oboji crvenim nije odavne http://www.sciencedaily.com/releases/2005/03/050308093951.htm

na sta se ti pozivas. Ovo sto sam obojio crvenim je neko besmisleno kreacionisticko truckanje.

Nije moja interpretacija nego jedino sto logicno sledi naravno za one koji znaju pravila logike.

A tekst sa sciencedaily govori o tome da retrovirUs koji je zakaocio gorile i simpanze NAKON RAZDVAJANJA

SA POTOMCIMA MODERNIH LJUDI NIJE ZAKACIO POTOMKE MODERNIH LJUDI. Ali oni retrovirusi koji su zakacili

zajednickog pretka JESTE se preneo u coveka i majmune inace NE BI BILO MOGUCE DA SIMPANZE I LJUDI IMAJU

NA 14 IDENTICNIH POZICIJA ERV U GENETSKOM MATERIJALU.

Ti covece neumes da sastavis dve smislene recenice a hoces nekom oci da otvaras.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo ti napisi taj argument o velikoj brzini iz proslosti pa cu na tenane objasniti kakve lazovcine smisljaju

te gluposti o vecoj brzini iz proslosti.

... tom logikom možeš doći i do bogoborstva. Pravi intelektualac je umereniji i nema toliko predrasuda.

Ovo je biser na biserima.

Tako sto cu pokazati da je tvrdnja o vecoj brzini svetolosti lazna tako cu doci do bogoborstva.

Celivam ti logiku naucnice.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вакуум је средина без супстанце, дакле ништа, не празан простор него буквално нула, скоро па ништавило да нема негативног притиска у њему..

U početku si izveo pogrešan zaključak...

Even an ideal vacuum, thought of as the complete absence of anything, will not in practice remain empty. Consider a vacuum chamber that has been completely evacuated, so that the (classical) particle concentration is zero. The walls of the chamber will emit light in the form of black body radiation. This light carries momentum, so the vacuum does have a radiation pressure. This limitation applies even to the vacuum of interstellar space. Even if a region of space contains no particles, the cosmic microwave background fills the entire universe with black body radiation.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum#Properties

Je li stvarno prazan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije "bogoborstvo" to što ćeš ti pokazati, daj Bože da ti pođe za rukom. Problem je ako neko već "sve zna" unapred... (zbog predrasuda i osuda, jeli?) onda mu ni Bog ne može pomoći. Onda i ja tu gubim vreme sa tobom. 

Kako te nije sramota da ovako bezobrazno lazes???????

Tekst koji sam oboji crvenim nije odavne http://www.sciencedaily.com/releases/2005/03/050308093951.htm

na sta se ti pozivas. Ovo sto sam obojio crvenim je neko besmisleno kreacionisticko truckanje.

Nije moja interpretacija nego jedino sto logicno sledi naravno za one koji znaju pravila logike.

Malo si prešao granicu pristojnosti. Ako budeš i dalje toliko drzak, zamoliću moderatora da te smiri. Tekst sa http://www.sciencedaily.com/releases/2005/03/050308093951.htm je kvadratić više, ako si primetio.

A dole (obojeno crvenim) je interpretacija, koja se zanimljivo tebi čini nemoguća (na osnovu čega?), a evolucija, čija verovatnoća kao slučaj je 1:10 na 270 ti je logična?  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nije "bogoborstvo" to što ćeš ti pokazati, daj Bože da ti pođe za rukom. Problem je ako neko već "sve zna" unapred... (zbog predrasuda i osuda, jeli?) onda mu ni Bog ne može pomoći. Onda i ja tu gubim vreme sa tobom.

Jako sam dobro upoznat sa tim lazima o toboz vecoj brzini svetolisti.

 

Kako te nije sramota da ovako bezobrazno lazes???????

Tekst koji sam oboji crvenim nije odavne http://www.sciencedaily.com/releases/2005/03/050308093951.htm

na sta se ti pozivas. Ovo sto sam obojio crvenim je neko besmisleno kreacionisticko truckanje.

Nije moja interpretacija nego jedino sto logicno sledi naravno za one koji znaju pravila logike.

Malo si prešao granicu pristojnosti. Ako budeš i dalje toliko drzak, zamoliću moderatora da te smiri. Tekst sa http://www.sciencedaily.com/releases/2005/03/050308093951.htm je kvadratić više, ako si primetio.

A dole (obojeno crvenim) je interpretacija, koja se zanimljivo tebi čini nemoguća (na osnovu čega?), a evolucija, čija verovatnoća kao slučaj je 1:10 na 270 ti je logična?  :drugarstvo:

Guess what, ja sam moderator u ovom podforumu.

A ko uporno ponavlja 2+2=200 bez da obrazlozi takav radikalno neistinit stav vrsi radnju laganja. A bezobrazan

je zato sto se pravi kao da kontraargumente sagovornika nije niu procitao i samo besomucno ponavlja odavno

unistene argumente.

Opet si se vratio na matematiku? Jesam vec objasnjavoa zasto je nemogouce i nelogicno racunati verovatnocu unatraske?! Ocemo da racunamao koja je verovatnocada si se ti rodio? Ili kolika je verovatncoa da izvuces jedan odredjeni redosled 10 karata iz spila?!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako si i moderator onda toliko bezobraznije sa tvoje strane.

O varovatnoći ti je objašnjeno... a tvoje poređenje je čisti sufizam. A "moih argumenata" nisi poništijo, jedino u svojim snovima koje možeš da sanjaš do milje volje!

Ponistio sam za one koji znaju elementranu logiku. Posto ti ne znas uporno ponavljas unistene argumente.

Znas kad neko ne zna pravila saha njega nemoze da pobedi ni Fiser i Deep Blue.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вакуум је средина без супстанце, дакле ништа, не празан простор него буквално нула, скоро па ништавило да нема негативног притиска у њему..

U početku si izveo pogrešan zaključak...

Even an ideal vacuum, thought of as the complete absence of anything, will not in practice remain empty. Consider a vacuum chamber that has been completely evacuated, so that the (classical) particle concentration is zero. The walls of the chamber will emit light in the form of black body radiation. This light carries momentum, so the vacuum does have a radiation pressure. This limitation applies even to the vacuum of interstellar space. Even if a region of space contains no particles, the cosmic microwave background fills the entire universe with black body radiation.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum#Properties

Je li stvarno prazan?

Па управо то не иде у прилог тези да је светлост била 10 милиона пута бржа у прошлости. Ако не постоји апсоултни вакуум, како је брзина светлости у њему могла бити 10 милиона пута већа од данашње измерене? Што је простор празнији то је брзина светлости већа, и управо су сва научна истраживања показала да је у апсолутном вакууму брзина светлости тачно 299.792.458 m/s и да је то највећа могућа брзина у космосу. Наравно и у самом простору космоса ова је брзина нешто мања, али тежи као тој управо. По неким прорачунима та је брзина нешто већа и износи 313.870 km/s, али то је далеко мање од тих 10 милиона пута веће брзине.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам једно питање за братију Аквилија, Ивицу, Вељу, и Максвела.

Наука званично стоји на стајалишту да је еволуција бескрајан процес укључујући и човека. Дакле и сам човек и даље еволуира, и било је покушаја да се предвиди како ће човек изгледати у неко скорије време. Мада се није отишло далеко можда пар хиљада година, предвиђа се рецимо да ће се очна дупља раширити, да ће можда добити на висини итд...Осим тога наука не зна како је настао живот, а још мање ни како је настао универзум. Опште је мишљење које атеисти имају да је живот настао случајно јер су се на земљи формирали услови за његов развој. Дакле сами услови су допринели постанку живота. Мислим да са православног гледишта нема потребе да ико овако гледа ствари. Свакако да се у процесима који покрећу еволуцију види случајност, али оквирно ту нема случајности ако кажемо да иза свега стоји Божији промисао, па и она прва праматерија која је експлодирала није могла сама од себе да постоји, она је у крајњу руку морала бити створена.

Но да ли је вама прихватљива теза да је еволуција ради човека? Можемо ли рећи да је Божији промисао одредио да од једне бесконачно мале тачкице, бесконачно велике масе кроз велики прасак почне да еволуира све да би еволуција кулминирала у човеку?

Ако постоје икакве мисли да еволуција човека и даље постоји тј теоретски та еволуција доприноси да човек може да еволуира у друго биће за неких милион наредних година, како у то уклапате Христово оваплоћење и вазнесење? Оваплоћењем Христа, еволуција човека је прекинута зар не? Људска првина сад стоји Богу са десне стране, па у том се поставља питање каквог смисла има даља еволуција човека, када је његова природа сада Богу са десне стране, има ли ишта савршеније од тога?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Чика Чарлс Дарвин ( иначе верујући) је показао да средина која окружује жива бића делује на њих и она се мењају. Био је један и пре њега који је слично тврдио , не могу да се с тим имена.И то је неки закон неко правило. И сад одједном таквом еволуцијом, постаје човек , који мења ту исти средину. Јели тако или није тако.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...