Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=8913.msg440865#msg440865 date=1305569060]

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=8913.msg440819#msg440819 date=1305564560]

аквиљо, ти си паметан човек  0405_feel

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8913.msg440341.html#msg440341

Po meni evolucije ima i pre pada. Mada iskren da budem nisam razumeo gde pitanje upucuje ili vodi.

Pa ako mozes malo detaljnije.

па отприлике овако:

пошто никако не можемо да сазнамо, једино после смрти, да ли је еволуције било пре Пада, можемо опуштено и да размислимо у правцу да је то последица Пада.

одатле и тема са развитком живота, ал у једном новом правцу, можда другачијег од оног које је било у Едемском врту.

не покушавам да помирим, него да видим да ли размишљање пије воду.

као што знаш, мало ја имам проблема са науком, више са теологијом и како се све то уклапа јер не може да се не уклопи. уосталом, исто важи и за научне радове, морају да буду plausible па по истом аршину и теологија која ће то обухватити  :)

E to vec ne znam. Sto bi nasi politikanti rekli nisam nadlezan. :)

Nisam razmisljao nikad o ovome sa tih pozicija pa ne bih za sada da dajem nikakve hipoteze/teze.

To što Meda pita jeste moje tumačenje evolucije koje iznosim već godinu dana. Uporno sam pisao u odgovoru Tebi o tome, a sada kažeš ,,Nisam razmisljao nikad o ovome''. Naravno da nisi razmišljao kada nećeš da saslušaš nikoga drugog.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pisao si o tome?????? Sta ne vaze vise metakosmicke i metaistorijske price? Opet si smislio nesto

novo?

A priča o multiverzumu nije metakosmička ili metaistorijska priča? Zaista nećeš dugo proći bez druge opomene.

@Милан Меденица ака Меда Брутал :)

Ако ћемо помислити да је пре пада било рајско постојање, другачије од садашњег постојања, онда ће несумњиво наше мишљење бити изложено оцени као ,,metakosmička ili metaistorijska priča''. Јер почетак нашег постојања јесте у тачки Великог праска, а рајско постојање могуће је да је било једино пре тога. (Велики прасак носи постојање од свог почетка до данас у категоријама смрти, односно категоријама наше еволуције).

Дакле, ,,метакосмичка или метаисторијака'' прича је неизбежна из перспективе науке, исто као што је стварање Адама и Еве такође слична прича са аспекта науке.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Primer prilicno pateticne demagogije:

Zato sto od evolucione bilogije zavise milijarde zivota danas i sutra.

Avaj nama, ako ne poverujemo da smo u daljem srodstvu sa babunima.

Kakva god tragedije da se desi

buducim generacija zbog masovnog zaglupljivanja i ispiranja mozga ja cu moci reci da sam uradio maksimalno

sto sam mogao sa moje strane.

"ako me se sete za Dan bezbednosti, sete..."

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Primer prilicno pateticne demagogije:

Zato sto od evolucione bilogije zavise milijarde zivota danas i sutra.

Avaj nama, ako ne poverujemo da smo u daljem srodstvu sa babunima.

Kakva god tragedije da se desi

buducim generacija zbog masovnog zaglupljivanja i ispiranja mozga ja cu moci reci da sam uradio maksimalno

sto sam mogao sa moje strane.

"ako me se sete za Dan bezbednosti, sete..."

Ko se zadnji smeje najsladje se smeje. Na nasu veliko zalost to nece biti niko od ljudi ako ovako nastavimo.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/750176/Superotporna+superbakterija.html

A ti se onda pitaj zasto te ismevamo tacnije tvoje postove vezane za nauku.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Primer prilicno pateticne demagogije:

Zato sto od evolucione bilogije zavise milijarde zivota danas i sutra.

Avaj nama, ako ne poverujemo da smo u daljem srodstvu sa babunima.

Kakva god tragedije da se desi

buducim generacija zbog masovnog zaglupljivanja i ispiranja mozga ja cu moci reci da sam uradio maksimalno

sto sam mogao sa moje strane.

"ako me se sete za Dan bezbednosti, sete..."

Ko se zadnji smeje najsladje se smeje. Na nasu veliko zalost to nece biti niko od ljudi ako ovako nastavimo.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/750176/Superotporna+superbakterija.html

A ti se onda pitaj zasto te ismevamo tacnije tvoje postove vezane za nauku.

Koji to "vi", Akvilio? Ti i deo tih "milijardu zivota" koje ces "spasiti" propovedju teorije evolucije?

Inace, da li je ta bakterija otporna na visoku pec u US Steel-u u Smederevu?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A priča o multiverzumu nije metakosmička ili metaistorijska priča? Zaista nećeš dugo proći bez druge opomene.

Ko je sada pomenuo multiverse?

Naravno da nisam razmisljao o tome da li cu moci tek nakon smrti saznati je li bilo evolucije pre pada i kada

je pad bio. O tavkim stvarima zaista nisam razmisljao jer kao sto jako dobro znas ja na pad gledam sasvim

drugacije pa mi je uglavljivanje u taj tvoj i Medin pogled na stvari prilicno tezak. Isto kao sto je tebi tesko

da razmislja o ovim mojim tezam jer gledas na pad sasvim drugacije.

Inace ako malo detaljnije pogledas nase prepiske videces da sam na uvek davao primedbe na one tvoje  postavke koje imaju problema sa proverljivim, sadasnjim, isorijskim.

Znaci opomene se daju i za eventualni nesporazum sa sagovornikom?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koji to "vi", Akvilio? Ti i deo tih "milijardu zivota" koje ces "spasiti" propovedju teorije evolucije?

Mislio sam na cinjenicu da se veom cesto zalis da te ja i Ivica posmatramo kao neozbilnog ili glupog coveka.

Ne treba tome uopste da se cudis kad se sprdas sa ovako ozbiljnim stvarima i kad kompleksna pitanja

evolucione biologije svodis na neka segacenja o babunima.

Inace, da li je ta bakterija otporna na visoku pec u US Steel-u u Smederevu?

Nije. I kakve to veze ima?

Tako ces leciti pacijente umesto antbioticima? Moram reci jako originalna ideja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1. Mislio sam na cinjenicu da se veom cesto zalis da te ja i Ivica posmatramo kao neozbilnog ili glupog coveka.

Ne treba tome uopste da se cudis kad se sprdas sa ovako ozbiljnim stvarima i kad kompleksna pitanja

evolucione biologije svodis na neka segacenja o babunima.

2.

Inace, da li je ta bakterija otporna na visoku pec u US Steel-u u Smederevu?

Nije. I kakve to veze ima?

3. Tako ces leciti pacijente umesto antbioticima? Moram reci jako originalna ideja.

1. Iskreno, ne zalim se ja zato sto mene to dotice ne-znam-kako i ne-znam-koliko. Drugim recima, svejedno mi je. Ali je stvar u tome sto takav katran-i-perje pristup prema sagovorniku jednostavno je neprihvatljiv na bilo kom forumu koji se moze nazvati "normalnim", a narocito na forumu misionarskog karaktera kakav je confused1.

Sto se tice opaske o babunima, da li sam nesto pogresno rekao? KOliko je meni poznato, sa stanovista TE to je potpuno ispravna tvrdnja, zar ne?

Da sam pomenuo i cubaste gnjurce, ni tada uopste ne bih pogresio.

2. Ne znam, ti si je pomenuo  ne_shvata (obojica znamo u kom kontekstu i odakle se vuce ta prica. Ne bih sad da gubim vreme pretrazujuci ovu temu, da postavljam linkove  confused )

3. A ja sam mozda negde ustvrdio da, umesto antiobiotika, u lecenju bolesnika treba koristiti visoke peci US Steela?  0212_rolleyes

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje koje u ovakvim slucajevima uvek postavljam i gle cuda odgovora nigde na vidiku je

sta ce spreciti te mehanizme koji izazivaju mikro i midi promene da na vecoj vremenskoj skali

izazovu makro promene? Mislim koja je to magicna barijera koja sprecava takvu akumulaciju adaptacija?

Bog. 0212_rolleyes

Barem sam taj odgovor dobio od jednog kreacioniste.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje koje u ovakvim slucajevima uvek postavljam i gle cuda odgovora nigde na vidiku je

sta ce spreciti te mehanizme koji izazivaju mikro i midi promene da na vecoj vremenskoj skali

izazovu makro promene? Mislim koja je to magicna barijera koja sprecava takvu akumulaciju adaptacija?

Bog. ne_shvata

Barem sam taj odgovor dobio od jednog kreacioniste.

A jesi li pitao ZvonkaM? 0212_rolleyes confused1

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3. A ja sam mozda negde ustvrdio da, umesto antiobiotika, u lecenju bolesnika treba koristiti visoke peci US Steela?  crvenilo

Sta mislis zasto sam uopste pomenuo superbakteriju kad si ti poceo da se segacis "Avaj nama, ako ne poverujemo da smo u daljem srodstvu sa babunima."???

Pa zato sto ti sa ovim pokazuje koliko ti je ogromno nerezumevanje ne samo evolucine biologije nego i njenog

uticaj na nas svakodnevni zivot. Kad bi sada ukinuli kompletno razmisljanje i istrazivanje u biolgiji sa

stanovista evolucije skoro citava ljudska populacija bi umrla od gladi bolesti i to nije pretpostavka

nego veoma visoka verovatnoca.

Zato sam spomenuo superbakteriju kao primer katastrofe koja ce nas snaci za par godina ili mozfa mesece

i to sve zato sto koliktivno kao ljudska vrsta ne umemo da razmisljano evoluciono i to dovodi do takvih tragedija.

Zbog toga je jako opasno negirati TE ili ga svoditi na neka teloska uklapanja ili neuklapanja a praktivno u

zivotu ne razmisljati evoluciono.

Zato sam te pitao sta ces sa onim koji ce umirati od superbakterije? Jel ces se i onda segaciti sa babunima ili

ces se setiti da nisi treba tako neozbiljno da se ponasa dok je bilo vremena?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

аквиљо, ти си паметан човек  :group111:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8913.msg440341.html#msg440341

Po meni evolucije ima i pre pada. Mada iskren da budem nisam razumeo gde pitanje upucuje ili vodi.

Pa ako mozes malo detaljnije.

па отприлике овако:

пошто никако не можемо да сазнамо, једино после смрти, да ли је еволуције било пре Пада, можемо опуштено и да размислимо у правцу да је то последица Пада.

одатле и тема са развитком живота, ал у једном новом правцу, можда другачијег од оног које је било у Едемском врту.

не покушавам да помирим, него да видим да ли размишљање пије воду.

као што знаш, мало ја имам проблема са науком, више са теологијом и како се све то уклапа јер не може да се не уклопи. уосталом, исто важи и за научне радове, морају да буду plausible па по истом аршину и теологија која ће то обухватити  0110_hahaha

E to vec ne znam. Sto bi nasi politikanti rekli nisam nadlezan. 1405_love

Nisam razmisljao nikad o ovome sa tih pozicija pa ne bih za sada da dajem nikakve hipoteze/teze.

To što Meda pita jeste moje tumačenje evolucije koje iznosim već godinu dana. Uporno sam pisao u odgovoru Tebi o tome, a sada kažeš ,,Nisam razmisljao nikad o ovome''. Naravno da nisi razmišljao kada nećeš da saslušaš nikoga drugog.

не бих се сложио, нема везе једно са другим.  0110_hahaha
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...