Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Mene zivo zanima da li ces ti ikada neapisati neki argumentovani post sam od sebe bez citiranja debilnih

zaglupljivackih sajtova? Takodje me zanima da li si procitao ovaj calanak posto osim demagogije kako

je naucno tumecenje hromozoma 2 dogmatskog ovde nema nicega.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма плаћа ме Дискавери Институт, ако дате више... 0110_hahaha

Nisam mislio na novac nego na ideologiju.

Нема везе идеологија, ту се броји само наука.

Opa, sta to bi? Nema vise kupovine naucnih radova na freemarektu? prstgore 0205_whistling



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  NAUČNICI SVE VIŠE SUMNJAJU U TEORIJU EVOLUCIJE

  ... "Većina uzoraka koje vidite, uključujući i one na peščanim dinama ili tigrovima ili leopardima ili pak onima u laboratoriju – pa čak i nepravilnosti u uzorcima – imaju mnoga univerzalna svojstva." rekao je Newell, profesor matematike Univerziteta u Arizoni...

   1917. godine Thomposon je objavio veoma poznatu knjigu, "O rastu i oblicima", u kojoj je polemisao o

tome kako na biološke oblike više utiču zakoni fizike nego evolucija. Evolucija, svakako, naučno

nikada nije potvrđena do kraja.

  Newell se slaže da su mnogi biološki – i nebiološki – oblici u prirodi više produkti fizikalnih sila , a ne evolucijskih. U ovom govoru, raspravljao je kako je raspored cvetova, listića, cvetića i trnja na mladicama biljaka – poznat kao filotaksija – posledica biohemijski i mehanički indukovanih nestabilnosti koje stvaraju uzorke. "Svi prekrasni uzorci na biljkama vuku svoje poreklo iz mehaničkih sila i biohemijskih procesa." izjavio je. Newell i njegovi studenti pristupili su problemu uzoraka kod biljaka s mehaničkog gledišta...

Rekao je: "Matematika elegantno prikazuje činjenicu da struktura uzoraka više zavisi od zajedničkih geometrijskih simetrija nego od materijalnih svojstava..."

         Svakako da istraživanje ljudskog tela i njegove fiziologije sve više zadire u domen kvantne fizike i njoj srodnih naučnih disciplina, jer nova saznanja do kojih se dolazi govore o ogromnim razmerama mogućnosti i uticaja ljudskog duha na procese rasta i razvoja. Po rečima naučnika i svetitelja arhiepiskopa Luke Vojno Jasenickog: ''Duh ne samo  da stvara oblike materijalnih tela, usmeravajući i određujući proces rasta, nego može i sam da poprimi ove forme - da se materijalizuje...''.  

              ( više o uticaju duha na telo možete pročitati u mojoj knjizi ''Povratak Bogu i prirodi'', u tekstu ''Imuni sistem- Božja mapa'', na ovom linku: http://www.dr-tatjanadjordjevic.com/telesno-zdravlje/-odrasli/125-imuni-sistem-bozija-mapa )                                          

                         Pripremila: Dr  Tatjana Đorđević

< Prethodna   Sledeća >

Da ima nekog minimalnog reda budale i zlikovci poput ove Tatjane bi odavno bili u tvorza. A ovako

zaglupljivaci haraju planetom i ubijaju nauivne i bolesne ljude koji se hvataju i za slamku u svojoj nesreci.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mene zivo zanima da li ces ti ikada neapisati neki argumentovani post sam od sebe bez citiranja debilnih

zaglupljivackih sajtova? Takodje me zanima da li si procitao ovaj calanak posto osim demagogije kako

je naucno tumecenje hromozoma 2 dogmatskog ovde nema nicega.

Evo ako ti se ovo vise svidja

The Darwinist deception of ''The number of chromosomes declined from 48 to 46''

The idea that Darwinists have been expressing for some time now, that “the 48 chromosomes in apes gradually declined to 46 through the fusion of two chromosomes and human beings were the result may be highly misleading for some people. Because although this account is extraordinarily illogical in scientific terms, it is also exceedingly simple and may convince people who lack adequate knowledge of the subject. Because such people will be unaware that a single gene possesses an extraordinary complexity and is far too sensitive to permit any random change or transition. The really important thing is that these people do not know that DARWINISTS ARE UNABLE TO ACCOUNT FOR THE EMERGENCE OF EVEN A SINGLE PROTEIN.

Not even a single protein inside the cell can form spontaneously and by chance, let alone entire genes. There have to be other proteins and the cell itself in order for a protein to form. Yet genes are far more complex than proteins. There have to be both proteins and also all the organelles inside the cell in order for genes to exist. For that reason, for Darwinists who are unable to account for a single protein to engage in speculation and tell tall tales regarding genes could only possibly deceive children. Though not even children today believe in such fraud.

Further evidence of the hopeless position in which Darwinists find themselves

Darwinists came up with the claim that the 48 chromosomes in apes fell to 46 as the result of the fusion of two chromosomes on the basis of a disease seen in human beings. Chromosome 2 (the fusion of two chromosomes) in human beings is a genetic disorder that occurs at a rate of only 1/1000. In order to explain the giant gap such as chimpanzees having 48 chromosomes and human beings having 46 chromosomes, science is being biasedly distorted by Darwinists, who try to portray chromosome 2 in human beings as evidence for the imaginary common ancestor. However, there is no evolution here. The fusion that happens in the human chromosome (the fusion of two chromosomes) is not evolution but a disorder that causes handicaps and even the death of the individual. The best-known example is Down Syndrome. Scientific experiments so far have revealed that this fusion delivers no benefits; on the contrary it produces unhealthy mutants or infertile individuals. That Darwinists try to present a disorder as a proof for evolution indicates the great pitiful state they are in.  Besides, it is utterly illogical and groundless to look to similarities between chromosome numbers or genomes in order to maintain the deception that human beings evolved from chimpanzees. In terms of genome sequence, there is a 75% similarity between human beings and nematode worms. In terms of chromosome numbers, on the other hand, the genus Peromyscus, or the species commonly referred to as deer, mice, potatoes and tobacco also have 48 chromosomes. The chromosome number of human beings, on the other hand, is 46, as it is, for example, in Lepus europaeus, a species of hare. Therefore, having the same number of chromosomes not does necessarily imply similarity. Even with the same number of chromosomes, a difference in one single gene can make that organism a totally different life form. Therefore, human beings are no more the same as chimpanzees than they are the same as the potato or the tobacco plant.

If Darwin had known about DNA

Allah has created the superstitious faith that is Darwinism in such a way as to collapse and be defeated. The supporters of this theory, which lacks one single piece of supporting evidence, are trying to make people who are ill-informed on the subject their supporters. In order to avoid being taken in, the public must realize that Darwinists are unable to account for the beginning of life, that they are in a state of despair and bafflement in the face of a single protein and that there is not a single piece of fossil evidence to corroborate their claims. What Darwinists talk about is nothing more than speculation based on deception.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  NAUČNICI SVE VIŠE SUMNJAJU U TEORIJU EVOLUCIJE

  ... "Većina uzoraka koje vidite, uključujući i one na peščanim dinama ili tigrovima ili leopardima ili pak onima u laboratoriju – pa čak i nepravilnosti u uzorcima – imaju mnoga univerzalna svojstva." rekao je Newell, profesor matematike Univerziteta u Arizoni...

   1917. godine Thomposon je objavio veoma poznatu knjigu, "O rastu i oblicima", u kojoj je polemisao o

tome kako na biološke oblike više utiču zakoni fizike nego evolucija. Evolucija, svakako, naučno

nikada nije potvrđena do kraja.

  Newell se slaže da su mnogi biološki – i nebiološki – oblici u prirodi više produkti fizikalnih sila , a ne evolucijskih. U ovom govoru, raspravljao je kako je raspored cvetova, listića, cvetića i trnja na mladicama biljaka – poznat kao filotaksija – posledica biohemijski i mehanički indukovanih nestabilnosti koje stvaraju uzorke. "Svi prekrasni uzorci na biljkama vuku svoje poreklo iz mehaničkih sila i biohemijskih procesa." izjavio je. Newell i njegovi studenti pristupili su problemu uzoraka kod biljaka s mehaničkog gledišta...

Rekao je: "Matematika elegantno prikazuje činjenicu da struktura uzoraka više zavisi od zajedničkih geometrijskih simetrija nego od materijalnih svojstava..."

         Svakako da istraživanje ljudskog tela i njegove fiziologije sve više zadire u domen kvantne fizike i njoj srodnih naučnih disciplina, jer nova saznanja do kojih se dolazi govore o ogromnim razmerama mogućnosti i uticaja ljudskog duha na procese rasta i razvoja. Po rečima naučnika i svetitelja arhiepiskopa Luke Vojno Jasenickog: ''Duh ne samo  da stvara oblike materijalnih tela, usmeravajući i određujući proces rasta, nego može i sam da poprimi ove forme - da se materijalizuje...''.  

              ( više o uticaju duha na telo možete pročitati u mojoj knjizi ''Povratak Bogu i prirodi'', u tekstu ''Imuni sistem- Božja mapa'', na ovom linku: http://www.dr-tatjanadjordjevic.com/telesno-zdravlje/-odrasli/125-imuni-sistem-bozija-mapa )                                          

                         Pripremila: Dr  Tatjana Đorđević

< Prethodna   Sledeća >

Da ima nekog minimalnog reda budale i zlikovci poput ove Tatjane bi odavno bili u tvorza. A ovako

zaglupljivaci haraju planetom i ubijaju nauivne i bolesne ljude koji se hvataju i za slamku u svojoj nesreci.

A zasto bi ona trebala po tebi da bude u tvorza, kakvo je krivicno delo napravila?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grigorije

- Znaci ne umes sam nesto da napies? Vidi se iz daleka.

-Ovo je takvo idotkso lupetanje kao ono tipa da su sve mutacije samo stetne. Fuzija  hromozoma dva

nije nikakav poremecej kako ovaj islamisticki sektas lupeta nego jednostavno cinjenicno stanje naseg genoma

a za koje je najboljemoguce objasnjenje evoluciono razvodvajanje od nizih primeta koji imaju vise hromozoma

od nas.

- Zato sto je ubila na hiljade njih time sto ih je nagovorilada ostave prepisanu terapiju od "evolucionisticke"

medicine.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

klapklap   i sad ces posle ove recenice da me ubedjujes da si pravoslavac??

Posle svega ti me ubedjujes da nisi glup? 0110_hahaha 0110_hahaha

ako kosmosu nista i niko ne treba za opstanak niti treba da pridrzava da bi bio unisten..onda on ima bice po sebi onda je on neunistiv a iz toga sledi da je vecan a iz toga sledi da je neki bog pored Boga ili da je Bog napravio boga

Sta ces postojati prosto geometrijski i ne umirati ne biti smrtan nije jendo te isto. Bog je potreban i coveku

i kosmosu da bi prevazio smrtnost pre svega u licnosnom smislu da bi se Usinovio u potpunosti i kao posledica

toga prestao da sadrzi smrt u sebi. Ali to nije isto kao o postajati u smislu prebivati u prostoru.

bravo 'teoloze"  prstgore

idea

ma kosmos nije ziv..bar nema odlike zivog organizma koji su nama poznati...ako nesto moze da postoji.po sebi! onda je on bog po prirodi vecan...ako kosmos nije nad ambisom..niko mu ne treba..sta ce mu koji  moj  Bog on postoji u razlicitim oblicima nema dusu svest volju ne pati ne voli...jednostvano postoji..po sebi..a to je sve nepravoslavno...pravosalje tvrdi da nista ne postoji bez Boga.jer preko puta Boga imas nebice a ne materiju i n energiju koja se sama od sebe pali gasi pali gasi  bez smisla..bar je tako  po pravoslavnom ucenju.e sad sta je istina..pitanje je sad..malo znamo vise nagadjamo

Zato da ga vise, unutar njega samog, ne bi prozimala truleznost.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ako ti kazes  da ce sloboda biti ukinuta ako cela tvorevina u zajednici sa Bogom ja ti kazem da nece...jer tvorevina tu zajenicu moze da napusti preko Adama.!!ovo je apstraktan nivo diskusije

Zatvore te u sobu bez pitanja ali ne brini nije to ukidanje tvoje slobode pa misli uvek mozes da pobegnes

kroz prozor. idea

 

ma nemoj ...ala izvrces stvari ja govorim da ako  te zatvorim  u toplu  sobu a ostavim vrata otkljucana tebi niko ne brani da izdjes na -30 napolju da umres od hladnoce..doduse rekao sam ti da nije pozeljno da izlazis napolje.

dakle ako je tvorevina sa adamom u zajednici sa Bogom niko  ne brani adamu da izadje iz nje...sloboda je sacuvana.. ne mozes da tvrdis da da postoje teoloski problemi da je sloboda ukinuta..prosto nije tacno.1+1 =2

Poredis Adama i kosmos sto je pogresno. Kosmos nije svestan Adama jeste.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grigorije

- Znaci ne umes sam nesto da napies? Vidi se iz daleka.

-Ovo je takvo idotkso lupetanje kao ono tipa da su sve mutacije samo stetne. Fuzija  hromozoma dva

nije nikakav poremecej kako ovaj islamisticki sektas lupeta nego jednostavno cinjenicno stanje naseg genoma

a za koje je najboljemoguce objasnjenje evoluciono razvodvajanje od nizih primeta koji imaju vise hromozoma

od nas.

- Zato sto je ubila na hiljade njih time sto ih je nagovorilada ostave prepisanu terapiju od "evolucionisticke"

medicine.

Nije nego me mrzi da pisem i da se prepucavam na ovakvim temama, vise volim da se ubacim pomalo.

Zato sto je ubila na hiljade njih time sto ih je nagovorilada ostave prepisanu terapiju od "evolucionisticke"

medicine. http://pravniportal.rs/?cat=komentari_propisa&id=689

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Nije bitno uopste da li se ta zajednica moze prekinuti nego kako je ostvarena. Sa pitanjem onog

sa kime se zeli zajednica ili bez pitanja. Ti ides putem i neko ti skoci za vrat pocene da te grli ludo

bez bozira da li ti mozes da ga salvadas odgurnes ako neces zajednicu ta zajednica je zajednica neslobode

jer te doticni uopste nije pitao da li hoces ili neces. U tome je stvar. A dok te ne pita ne sme biti u zajendici

sa tobom ako pricamo o zejednici slobode.

upadas u protivrecnost.Alo.pocni misliti.

opet je Bog tiranin po tvom restriktivnom shvatanju pojma slobode...jer je ostvario zajednicu sa Adamom parcetom tvorevine od pocetka i sa dusom i molekulima i atomima adama..

figurativno iz tvoje gornje ilustracije  zaskocio je majmuna za vrat i na silu ga pretvorio coveka..

postao tiranin..

brate  u cemu jeeproblem da sebi priznas da si pomesao stvari..niko te nece ismevati ako priznas da si pogresio...ljudski je.

a da li je to cinjenicno tacno da Bog postoji da je kosmos   bio u zajednici od pocetka Adam je imao zadatak da sacuva zajednicu....to je ne bitno za diskusuju da li je sloboda ukinuta ako su  covek i tvorevina od pocetka u zajednici sa Bogom...

Jako je bitno. Jer ako ti zivot nije ugrozen ne visis iznad provalije kao u tvom primeru svako pridrzavanje,

grljenje, vezivanje sta god BEZ PITANJA je zajednica ne slobode.

Da li shvatas da nije isto ako cvrsto uhvatis za ruku i ne putstas coveka koji ispija kaficu u basti i coveka

koji se jedva drzi nad provalijom. U slucaju ovog prvog to je ugrozavanje slobode jer mu uopste nije nuzno

nikakvo pridrzavanej a u slucaju ovog drugog mu je neophodno.

I da nema veze da li je taj covek u kaficu jaci od tebe pa moze da se oslobodi jer je pitanje kako je zajednica

formirana a ne da li moze biti prekinuta.

po rpavoslavnom ucenju postojanje tvorevine im nuzan izvor  u Bogu...jer nema bice po sebi..to je dogma.

tako da je poredjenje sa ambisom i te kako valjano

-Opet i opet brkas stvari. Ono sto se odnosi na kosmos nemoze da se odnosi na Adama jer Adam je svestan

a kosmos NIJE. Kosmos je svestan samo kroz Adama a ako njega ne "uhvati za vrat" Adama nikada nece

znati da Bog uopste postoji i ostce "majmun" i tako nista od cele price. A ako Bog udje u zajednicu sa kosmos

bez pitanja Adama onda je cela prica oko Adamove svesnosti i mogucnosti izbora jedna velika sprdnja sa Adamom.

- Ali kosmos nije u takvoj poziciji kao covek koji visi nad ambisom. Jer ako tog coveka ne drzi neko cvrsto

  non stop on ce nestati. A evo kosmos niko ne pridzava vec 13 miolijardi godina i jos nije nestao.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нешто већ дуже тупим главу ... јел могуће да је еволуција настала тек после пада?

поента је да је нешто прсло у природи посрнућем али живот је живот и тежи да се развија и расте ... не у словесном смислу, већ у сналажењу да настави да живи, да не копни.

надам се да сам барем приближно јасан са питањем  :bla:

искрено, можда сам пропустио да прочитам такво размишљање на овим темама јер ме замарају јесте-није, јесам-нисам претакања из шупљег у празно.

желим да еволуционисти одговоре.  :drugarstvo:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :drugarstvo: link=topic=8913.msg440341#msg440341 date=1305498835]

нешто већ дуже тупим главу ... јел могуће да је еволуција настала тек после пада?

Како разумете (Римљанима 1:20): ,,Његова вечна моћ и Божанство могу се од постања света опажати и видети на створењима"

?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

нешто већ дуже тупим главу ... јел могуће да је еволуција настала тек после пада?

Како разумете (Римљанима 1:20): ,,Његова вечна моћ и Божанство могу се од постања света опажати и видети на створењима"

?

зар не иде тај цитат:

Јер шта се на Њему не може видети, од постања света могло се познати и видети на створењима, и Његова вечна сила и божанство, да немају изговора.

а ради се о познању Бога кроз творевину?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...