Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Ako smo imali zajednickog pretka, mi i majmuni i stvorena je ovolika razlika medju nama kako da tako ogromna razlika nije nastala medju nekim drugim vrstama koje su takodje imale nekog zajednickog pretka?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako smo imali zajednickog pretka, mi i majmuni i stvorena je ovolika razlika medju nama kako da tako ogromna razlika nije nastala medju nekim drugim vrstama koje su takodje imale nekog zajednickog pretka?

kanarinac  i aligator imaju istog pretka... bez zezanja

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ovako crkva uci da je Bog stvorio svet u etapama intervenisuci da kod prelaska u visu fazu.

Jel to dogmat ili forma kazivanja starozavetnog pisca i to sasvim prikladna za njegovo vreme?!

lepo pitam da li  je to tacno da je nauka moze nastanak univerzuma objasni  cisto naturalisticki?

da ne postoji nijedan stadijum u razvoju sveta za koji bi trebalo unesti intervenciju Boga ..nego postoji objasnjenje?

Naravno da moze.

dobro za platona ne moramo e pojam demijurga shvatiti cisto platonisticki...crkva ucu da je Bog imao plan o svetu i da ga je stvorio u fazama..aktivno.nije stajao po strani i gldeao kako svet nastaje..Bog pre velikog praska lici na demijurga razlika je  u tome sto ideje nisu savecne..

Znas za Nekoga ko je izvan vremena je sasvim besmisleno pitati se da li je On stajao sa strane ili u fazama

intervenisao jer za njega takve kateogorije ne mogu postojati posto on vreme vidi drugacije nego mi. To je

jos jedan razlog zasto ta prica o fazama nema istorijski znacaj niti bilo kakav hornoloski nego znacaj za razumevanje mesta pojedinih tvari u tvorevini na razini odnosa Bog-covek.

Da dogmat je da je Bog stvorio svet a ne da se sam od sebe razvio..to je pravoslavno ucenje

Zar ta forma starozavetnog kazivanja ne ukazuje da je Bog stvorio svet u etapama intervenisuci kod svakog prelaska u narednu?? ne zna covek kako ali on tako prenosi...

je l mislis da je Mojsiju bio IQ 50  prstgore

da nije mogao napise da je Bog recimo napravio Recju jaje iz koga je sve nastade?

pa da je prvog dana nastalo nebo pa zemlja pa sve idnetincno kao u sestodnevu..

recimo kinezi i hinduzi su tu 100 hiljada puta blizi od Sestodneva Velikom praskom..sa kosmickim jajetom ako se shvati simbloicki pogotovo kinezi..  

Zar mislis da pesnicki nije mogao drukcije da sroci da ne bi  sveti oci   bili 20 vekova u kreacionistickoj zabludii trening

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako smo imali zajednickog pretka, mi i majmuni i stvorena je ovolika razlika medju nama kako da tako ogromna razlika nije nastala medju nekim drugim vrstama koje su takodje imale nekog zajednickog pretka?

Зависи шта дефинишеш под великом разликом. Разлика у геному је, у ствари, прилично мала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da dogma ta je da je Bog stvorio svet a ne da se sam od sebe razvio..to je pravolsavno ucenje

Nisam pita to. Pitao sam da li su te faze dogamt?!

Zar ta forma starozavetnog kazivanja ne ukazuje da je Bog stvorio svet u etapama intervenisuci kod svakog prelaska u narednu?? ne zna covek kako ali on tako prenosi...

Ne. Ukazuje na to koje stvari imaju proritet iz konteksta odnosa Bog-covek.

je l mislis da je Mojsiju bio IQ 50  prstgore

da nije mogao napise da je Bog recimo napravio Recju jaje iz koga je sve nastade?

Mogao je jer mu je i ta opcija bila poznata ali se odlucio za drugaciji model. Znas, takvo

kazivanje o stvaranju, rajskom vrtu, padu su mnooogo starija od Mojsija samo sto su

sa drugim imenaima.

pa da je prvog dana nastalo nebo pa zemlja pa sve idnetincno koa u sestodnevu..

Imas kazivanja gde je uklopljeno i jaje i stvaranje i "Adma i Eva" kao sto je recimo u Enuma Elishu.

recimo kinezi i hunduzi su tu 100 hiljada puta blizi od Sestodneva Velikom praskom..sa kosmickim jajetomm ako se shvati simbloicki pogotovo kinezi..  

I ne samo oni. I koja je poenta? Koji je bio cilj njihovog kazivanja a koji cilj Mojsijevog?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako smo imali zajednickog pretka, mi i majmuni i stvorena je ovolika razlika medju nama kako da tako ogromna razlika nije nastala medju nekim drugim vrstama koje su takodje imale nekog zajednickog pretka?

Зависи шта дефинишеш под великом разликом. Разлика у геному је, у ствари, прилично мала.

Mislio sam na razlike u sposobnostima. Intelektualnim, na njih mislim. Ili bilo kojim. Ipak medju nama i simpanzama razlika je ogromna. kako da nisu nastale tolike razlike u sposobnostima medju nekim drugim vrstama?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

Ako ako neka ga. Neka se vidi koliko je Nishizava u pravu.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pošto je čovek stvoren u materijalnoj prirodi, tačno je da smrt predstavlja konkretnu mogućnost kao promašaj određenog cilja. Adam je morao da prihvati zajednicu sa Bogom iz ljubavi i slobodno, a ne iz bekstva od smrti. .

Ni slucajno! Da bi govorili o bilo kakvoj slobodi Adama on ne sme biti niti netrulezan niti besmrtan po svojoj

prirodi jer bi se onda on u takvom stanju nasao mimo svoje volje a ne svojim svesnim ulaskom u licni

odnos sa Bogom.

Sta je problem da je Adam bio po prirodi trulezan  ali da je po blagodati bio u zajednici sa Bogom  od koje je otpao??????

logicki??

primer :ti si se rodio u kuci svojih roditelja..je l ti ukinuta sloboda da napustis roditelje???????

ja i te drzim za ruku a ti visis nad ambisom je l ti ukinuti sloboda ako mi kazes pusti me  i ja te ustim da se slupas??  

za coveka koji se bavi kvantnom fizikom ovo bi trebalo da bude ako 1+1=2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

А што имате потребу да вређате другога зато што нема исто мишљење као и Ви?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

Ako ako neka ga. Neka se vidi koliko je Nishizava u pravu.

Ma koji vi djavo tu se sirite bez argumentacije...akvilio odg na pitanja ili izvegavas odg..??

a taj Aleksandar bi mogao malo da bude  nepristrasan...i da cita smisao moje zadnje poruke...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

Ako ako neka ga. Neka se vidi koliko je Nishizava u pravu.

Ma koji vi djavo tu se sirite bez argumentacije...akvilio odg na pitanja ili izvegavas odg..??

a taj Aleksandar bi mogao malo da bude  nepristrasan...i da cita smisao moje zadnje poruke...

E ovo je vec beozbrazno laganja. Ja sam ti odgovorio na svako pitanje a ti si uvek pobegao na sledece.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pri tom znas i sam da evolucija negira pravoslavlje..

Требало би да престанем да долазим на овај форум и да читам свакојаке боље да не кажем шта, заиста више немам снаге за то. Свака част Ивици и Аквилију много пре мене су дошли, и још увек војују против затуцаности...

А што имате потребу да вређате другога зато што нема исто мишљење као и Ви?

ma pusti ih  kad nemaju odgovore  posezu za argument ad hominem  i zamenom teza, kad treba da predju na cinjenice,,sad ce verovatno da me pita koliko je stara nafta iako se bavimo teoloskim pitanjima..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...