Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Zamisli coveka bez plodova intelekta. Medicine na primer.

Ali to je vec na kraju da kazemo. Zar ne bi bilo lakse zivotinjama da recimo love skupa? I da se to razvije u neki vid zajednice kao kod coveka? Kako to da nisu uspele da napreduju do toga a to bi im olaksalo ostanak. Ima zivotinja koje love u grupama ali tu sve zavrsava. Zasto ne spavaju skupa u svojim jazbinama, barem bi im bilo toplije. I da se iz toga razvije nekakva zajednica? Sta je to sto ih je sprecilo ili sta je to sto coveka nije sprecilo?

Covek bez intelekta danas verovatno ne bi postojao u obliku kakvim ga vidimo.

Zivotinje bez intelekta sasvim lepo prezivljavaju i apsolutno im intelekt nije neophodan. Zivotinje su evoluirale i neke mnogo bolje osobine od intelekta ali posto si samo antopocentrik i vrlo veliki, ne osecas divljenje prema tim njihovim mehanizmima...

Npr. Ptice lete (lete covece!), pauk plete mrezu cvrscu nego ista sto "intelektualni" covek moze da napravi, i ko zna sta sve jos... mrzi me da smisljam

Tvoj problem je sto istoriju zivih bica kontas kao nesto sto je konstantno iz cega se samo covek izdvojio evoucijom... Zivotinje su jednako evoluirale milionima godina i to vecina njih mnogo vise od coveka... Ptice su potomci dinosaurusa a dinosaurusi su ziveli mnoooogo pre coveka...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То окружује и јежа и веверицу...Зашто се баш човек издигао интелектом?

Svi zivimo u istom okruzenju.Nije covek imao tu nikakve privilegije. A nije ni najduze na zemlji pa da kazemo imao je vise vremena da evoluira.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То окружује и јежа и веверицу...Зашто се баш човек издигао интелектом?

Svi zivimo u istom okruzenju.Nije covek imao tu nikakve privilegije. A nije ni najduze na zemlji pa da kazemo imao je vise vremena da evoluira.

ko kaze da je covek zavrsio evoluciju?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто се не би могло узети у обзир да је пре Великог праска, творевина могла постојати на другачији начин, у сличним облицима као сада?

Наравно да је то тачка метафизике. Али управо због такве тачке, Рајска творевина пре пада за човека представља недостижан научни опит.

Zato sto postoji mnoogo veca verovatnoca da potvrdom multivers hipoteze pred nas u teoloskom smislu

iskrsne masa drugih pitanja koja zahtevaju odgovor nego da se bavimo nekim metakosmickim rajem i

metaistorijskim Adamom.

Да ли историја има прекретницу - између постојања пре пада и после пада? Ако сматраш да нема, и да смо еволуирали и да живимо у смрти као једнакој творевини коју је Бог од почетка створио, онда је то нешто у чему се не слажемо. Сматрам да Твоје тумачење не може бити прихваћено од стране Цркве.

Нико други не жели да изнесе коначан одговор у име Цркве до еволуционисти. Ако је тако, онда Црква мора да се позабави како треба тим питањем. Сада је време еволуциониста где се шире унутар црквене заједнице, али то ће кулминирати са проблемима који ће натерати Цркву да се посвети том питању.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Ptice lete (lete covece!), pauk plete mrezu cvrscu nego ista sto "intelektualni" covek moze da napravi, i ko zna sta sve jos... mrzi me da smisljam

Leti i covek. Covek ima sposobnost da imitira okolinu, da je plagira i koristi iskustvo drugih vrsta. Koristio je alate za lov. Ali samo covek. zar ne dozvoljavate da taj , toliki izuzetak moze biti izazvan i necim drugim osim okruzenja? Tim pre sto i sve ostale vrste zive u istom okruzenju?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Ptice lete (lete covece!), pauk plete mrezu cvrscu nego ista sto "intelektualni" covek moze da napravi, i ko zna sta sve jos... mrzi me da smisljam

Leti i covek. Covek ima sposobnost da imitira okolinu, da je plagira i koristi iskustvo drugih vrsta. Koristio je alate za lov. Ali samo covek. zar ne dozvoljavate da taj , toliki izuzetak moze biti izazvan i necim drugim osim okruzenja? Tim pre sto i sve ostale vrste zive u istom okruzenju?

Pazi, dobra su ti pitanja, ali vrlo pocetnicka kad je u pitanju razumevanje evolucije.

Covek nije imao nista od toga sto su imale druge zivotinje. Zato je bilo ili evolucija intelekta  ili nema coveka. Nasa neizmerna sreca je  u tome sto je priroda evolucijom nasla put da sacuva jos jednu od svojih vrsta... i to jednu od najslabijih i najnemocnijih...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То окружује и јежа и веверицу...Зашто се баш човек издигао интелектом?

Svi zivimo u istom okruzenju.Nije covek imao tu nikakve privilegije. A nije ni najduze na zemlji pa da kazemo imao je vise vremena da evoluira.

Gore sam ti objasnio da nije isto okruzenje zato sto na svaku vrstu deluju razliciti mehanizmi koji na ostale

vrste deluju ne deluju na druge. Kiselost zemljista u mom dvoristu deluje na kisne glise i indirektno na njihove

predatore ali na mene uopste ne deluje. Mislim deluje i na mene kao coveka ali tek na nekooliko destina

hiljada generacijskih smena dok na kisne gliste deluje na svaku generaciju.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Npr. Ptice lete (lete covece!), pauk plete mrezu cvrscu nego ista sto "intelektualni" covek moze da napravi, i ko zna sta sve jos... mrzi me da smisljam

Leti i covek. Covek ima sposobnost da imitira okolinu, da je plagira i koristi iskustvo drugih vrsta. Koristio je alate za lov. Ali samo covek. zar ne dozvoljavate da taj , toliki izuzetak moze biti izazvan i necim drugim osim okruzenja? Tim pre sto i sve ostale vrste zive u istom okruzenju?

Ne dozvoljava okamova britva koja kaze da je najjednostavnije moguce objasnjenje ujedno i najbolje.

A mehanizmi okruzenja savrseno pokrivaju evolutivni razvoj svake jedinke.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сада је време еволуциониста где се шире унутар црквене заједнице, али то ће кулминирати са проблемима који ће натерати Цркву да се посвети том питању.

Сада је време затуцаних* где се шире унутар црквене заједнице, али то је одавно кулминирало проблемима који би требало да су натерали Цркву да се посвети том питању, али нажалост нису...

* - нисам мислио на тебе

Шефе, који ти је враг?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто се не би могло узети у обзир да је пре Великог праска, творевина могла постојати на другачији начин, у сличним облицима као сада?

Наравно да је то тачка метафизике. Али управо због такве тачке, Рајска творевина пре пада за човека представља недостижан научни опит.

Zato sto postoji mnoogo veca verovatnoca da potvrdom multivers hipoteze pred nas u teoloskom smislu

iskrsne masa drugih pitanja koja zahtevaju odgovor nego da se bavimo nekim metakosmickim rajem i

metaistorijskim Adamom.

Да ли историја има прекретницу - између постојања пре пада и после пада? Ако сматраш да нема, и да смо еволуирали и да живимо у смрти као једнакој творевини коју је Бог од почетка створио, онда је то нешто у чему се не слажемо. Сматрам да Твоје тумачење не може бити прихваћено од стране Цркве.

Нико други не жели да изнесе коначан одговор у име Цркве до еволуционисти. Ако је тако, онда Црква мора да се позабави како треба тим питањем. Сада је време еволуциониста где се шире унутар црквене заједнице, али то ће кулминирати са проблемима који ће натерати Цркву да се посвети том питању.

Pitacu te to kad se potvrdi multiverse hipoteza. facenew22222222



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek nije imao nista od toga sto su imale druge zivotinje. Zato je bilo ili evolucija intelekta  ili nema coveka. Nasa neizmerna sreca je  u tome sto je priroda evolucijom nasla put da sacuva jos jednu od svojih vrsta... i to jednu od najslabijih i najnemocnijih..

Cekaj malo, covek je nastao od majmuna, evolucijom. Ali ima majmuna i danas , opstali su iako nisu evoluirali "intelektualno". Znaci mogla je i ta vrsta (ili vrste-ukrstanje itd) majmuna od koje je nastao covek da opstane bez intelekta. Eno ih , puna afrika.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skoro sam citao o jendom novom mehanizmu koji je mozda ubrzao evoluciju ljudskog uma... Naime pronalazak vatre (skoro sigurno slucajan) je doveo do tog da ljudi pocnu da pripremaju termicki obradjenu hranu.

Sirovom mesu je potrebna neuporedivo veca kolicina energije za obradu kroz digestivni trakt, tako da istorijski momenta kada su ljudi poceli da jedu obradjeno meso (kome treba izuzetno manja kolicina energije za obradu) mozak je poceo da koristi iznenadni visak energije koji je poceo da se javlja u organizmu. Od jednom je stalno bio opskrbljen kiseonikom i svim mogucim hranljivim materijama tako da je mogao da mnogo preciznije radi i donosi kreativnije odluke...

Kreativnost lezi u srcu inventivnosti i intelekta...

ovo je je samo jedna teorija koja nikako nemora da bude tacna ali prilicno lepo moze da uvede u mogucnosti evolucije i njene mehanizme...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek nije imao nista od toga sto su imale druge zivotinje. Zato je bilo ili evolucija intelekta  ili nema coveka. Nasa neizmerna sreca je  u tome sto je priroda evolucijom nasla put da sacuva jos jednu od svojih vrsta... i to jednu od najslabijih i najnemocnijih..

Cekaj malo, covek je nastao od majmuna, evolucijom. Ali ima majmuna i danas , opstali su iako nisu evoluirali "intelektualno". Znaci mogla je i ta vrsta (ili vrste-ukrstanje itd) majmuna od koje je nastao covek da opstane bez intelekta. Eno ih , puna afrika.

Da zato sto je toj grupi primata od koje je evoluirao covek za razliku od ovih sto ih je puna afrika evolucija

neokoreksa bila jedina slamka za opstanak.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...