Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

[Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku. A tu ljubav moze da ostvari samo tako sto ce u zagrljaj sa covekom uci po covekovom

slobodno izboru. To tada stvorena priroda nema i nemoze imati nikakvu besmrtnost.

Nece Bog sve sto moze!!!!!!!

akvilio da li bi izgradio svettsku harmoniju a da je cena milijarde milijarda tona bola smrti strana i patnje kako zivotinje tako i ljudi ?????????????????????????????a ne moras da stvoris svet nista te ne prinudjava????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi pozeljno da se postavi cela misao sv.Grigorija a ne samo jedna recenica...

Aleksandre, sta kazes na misli sv.Simeona? Prilicno su jednoznacne?

Свети Сименон Нови Богослов, ако на њега мислиш, иако прилично буквално тумачи рајски врти ипак закључује: едемски врт је само ИКОНА будућег раја.

Da, upravo na njega mislim. Iako ukazuje na eshatoloski aspekt, ipak je rekao vrlo bitnu misao, koju ne treba da previdimo

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Уведена је у трулежност зато што није одговорила (односно човек није одговорио) на свој прототип - на вољу Божију по којој је све створено. Стање бесмртности је, човековом одлуком, остало ван природе, остало је метафизичка димензија. Човеку је понуђена бесмртност - али човек је бесмртност одбио, односно умислио је да може постати бесмртан (бог) на другачији начин, супротно вољи Божијој. Шта је ту компликовано да се схвати?

aleksandre da li bi izgradio svetsku harmoniju a da je cena milijarde milijarda tona bola smrti straha i patnje kako zivotinje tako i ljudi ?????????????????????????????a ne moras da stvoris svet nista te ne prinudjava????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku. A tu ljubav moze da ostvari samo tako sto ce u zagrljaj sa covekom uci po covekovom

slobodno izboru. To tada stvorena priroda nema i nemoze imati nikakvu besmrtnost.

Nece Bog sve sto moze!!!!!!!

akvilio da li bi izgradio svettsku harmoniju a da je cena milijarde milijarda tona bola smrti strana i patnje kako zivotinje tako i ljudi ?????????????????????????????a ne moras da stvoris svet nista te ne prinudjava????????

A svet mora da stvori tako da se metod tebi svidja?

Opet licne fantazije se postavljaju kao vodilje Bozijeg delovanja.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vidi Bog realnost onako kako mi vidimo. Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku.

Da, bas se otkrivenjem, a narocito Novim Zavetom pokazalo da je Bog muškarčina, mačo tip, lomi sve redom, ubija koga stigne... Da li je to Bog Ljubavi? Da li je to JEvanđeljsko Jagnje nezlobivo?

Ti si spreman da radi opravdanja svojih pretpostavki Boga predstaviš kao nasilnika i sadistu kome hiljade milijarda smrti ništa ne znače?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ah da zaboravio sam i vecni pakao za gresnike :mad: tako da ni ta harmonija nece biti opsta

[Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku. A tu ljubav moze da ostvari samo tako sto ce u zagrljaj sa covekom uci po covekovom

slobodno izboru. To tada stvorena priroda nema i nemoze imati nikakvu besmrtnost.

Nece Bog sve sto moze!!!!!!!

akvilio da li bi izgradio svettsku harmoniju a da je cena milijarde milijarda tona bola smrti strana i patnje kako zivotinje tako i ljudi ?????????????????????????????a ne moras da stvoris svet nista te ne prinudjava????????

A svet mora da stvori tako da se metod tebi svidja?

Opet licne fantazije se postavljaju kao vodilje Bozijeg delovanja.

kukavice!!!!odg na pitanje da li bi stvorio svet a da je cena milijarde milijarda tona bola smrti strana i patnje kako zivotinje tako i ljudi ?????????????????????????????a ne moras da stvoris svet nista te ne prinudjava????????

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne vidi Bog realnost onako kako mi vidimo. Njegova ljubav nije njanjava secerna vodica nego biceostvarni

iskaz prema coveku.

Da, bas se otkrivenjem, a narocito Novim Zavetom pokazalo da je Bog muškarčina, mačo tip, lomi sve redom, ubija koga stigne... Da li je to Bog Ljubavi? Da li je to JEvanđeljsko Jagnje nezlobivo?

Ti si spreman da radi opravdanja svojih pretpostavki Boga predstaviš kao nasilnika i sadistu kome hiljade milijarda smrti ništa ne znače?

Treci put sti potvrdio da svoje licne fantazije projektujes na Boga i na osnovu toga izvlacis nuznost njegovog

nacina delovanja.

Naopako, ali skroz napako.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Zanimljivo je da i u Platonovoj filozofiji postoji slična koncepcija.

Stvarnost je pala, postoji drugi, uzvišeniji svet kojem naša duša pripada...

I po Platonu je čitava egzistencija pala a "Telo je grobnica duše".

Dakle, deja-vu.  :mad:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није компликовано да се схвати (да имаш времена да прочиташ, видео би да управо исту ствар кажемо), него буди доследан томе што си сад написао и одговори ми: да ли је смрт и трулежност постојала пре Адамовог погрешног одговора?

Адамово стање, без обзиро колико је дуго трајало (Свети Максим каже да је човек пао одмах са почетком свог постојања) пре пада, било је стање ПОТЕНЦИЈАЛНЕ смртности и бесмртности. Пред човека је стављен императив (илити: Божија заповест) на који је човек требао слободно да одговори. Бог је човека створи да буде бесмртан, али том циљу одговара човеково усаглашавање са вољом Божијом као јединим путем да се тај циљ и оствари. Сви знамо шта су први људи урадили. Смрт је просто АКТУАЛИЗОВАНА човековом одлуком да постане бог без Бога. Смрт није казна Божија већ бесмртном човеку - смрт је природни процес који следује за онаквом човековом одлуком. О томе веома, веома јасно пише Свети Атанасије Велики (О очовечењу Бога логоса).

Дакле, бесмртност није ушла у историју, остала је ван историје и створене природе, остала је у метафизичкој димензији, остала је у вољи Божијој - јер је човек био тај који је ту метафизику, ту вољу божију требао да унесе у физику, у створену природу, у историју. Свет се ипак креће ка остварењу свог метафизичког утемељења и циља (ка остварењу воље Божије) - зато је питање раја, питање бесмртности, заправо, питање будућности а не прошћлости. Човечанство, као Црква, треба да досегне, да стигне до раја, а не да се у њега врати. Истина је на крају историје а не на њеном почетку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha znaci Mojsije je govorio o vaskrsenju 89898989898989

a zasto ne bi prvo ljudi  vaskrsnuli pre zemlje

..ne vidim da je to manje logicno

Други назив за васкрсење је стварање. Када се говори о васкрсењу земље и неба,

Апостоли користе тај назив - стварање неба и земље.

Ствара се земља и небо, а онда човек.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није компликовано да се схвати (да имаш времена да прочиташ, видео би да управо исту ствар кажемо), него буди доследан томе што си сад написао и одговори ми: да ли је смрт и трулежност постојала пре Адамовог погрешног одговора?

Адамово стање, без обзиро колико је дуго трајало (Свети Максим каже да је човек пао одмах са почетком свог постојања) пре пада, било је стање ПОТЕНЦИЈАЛНЕ смртности и бесмртности. Пред човека је стављен императив (илити: Божија заповест) на који је човек требао слободно да одговори. Бог је човека створи да буде бесмртан, али том циљу одговара човеково усаглашавање са вољом Божијом као јединим путем да се тај циљ и оствари. Сви знамо шта су први људи урадили. Смрт је просто АКТУАЛИЗОВАНА човековом одлуком да постане бог без Бога. Смрт није казна Божија већ бесмртном човеку - смрт је природни процес који следује за онаквом човековом одлуком. О томе веома, веома јасно пише Свети Атанасије Велики (О очовечењу Бога логоса).

Дакле, бесмртност није ушла у историју, остала је ван историје и створене природе, остала је у метафизичкој димензији, остала је у вољи Божијој - јер је човек био тај који је ту метафизику, ту вољу божију требао да унесе у физику, у створену природу, у историју. Свет се ипак креће ка остварењу свог метафизичког утемељења и циља (ка остварењу воље Божије) - зато је питање раја, питање бесмртности, заправо, питање будућности а не прошћлости. Човечанство, као Црква, треба да досегне, да стигне до раја, а не да се у њега врати. Истина је на крају историје а не на њеном почетку.

@Djunis

Dobio si odgovor.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5. Јеси ли видео како не рекосмо без разлога да је и сама целокупна твар испрва Богом створена нетрулежна и у чину раја, а да је проклета преведена у трулежност и ропство и потчињена људској таштини? Него гледај каква ће бити њена коначна красота.

Zanimljivo je da i u Platonovoj filozofiji postoji slična koncepcija.

Stvarnost je pala, postoji drugi, uzvišeniji svet kojem naša duša pripada...

I po Platonu je čitava egzistencija pala a "Telo je grobnica duše".

Dakle, deja-vu.  :mad:

Дијаметрална је разлика између Платонових и хришћанских онтолошких ставова. Но, то није сада тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није компликовано да се схвати (да имаш времена да прочиташ, видео би да управо исту ствар кажемо), него буди доследан томе што си сад написао и одговори ми: да ли је смрт и трулежност постојала пре Адамовог погрешног одговора?

Адамово стање, без обзиро колико је дуго трајало (Свети Максим каже да је човек пао одмах са почетком свог постојања) пре пада, било је стање ПОТЕНЦИЈАЛНЕ смртности и бесмртности. Пред човека је стављен императив (илити: Божија заповест) на који је човек требао слободно да одговори. Бог је човека створи да буде бесмртан, али том циљу одговара човеково усаглашавање са вољом Божијом као јединим путем да се тај циљ и оствари. Сви знамо шта су први људи урадили. Смрт је просто АКТУАЛИЗОВАНА човековом одлуком да постане бог без Бога. Смрт није казна Божија већ бесмртном човеку - смрт је природни процес који следује за онаквом човековом одлуком. О томе веома, веома јасно пише Свети Атанасије Велики (О очовечењу Бога логоса).

Дакле, бесмртност није ушла у историју, остала је ван историје и створене природе, остала је у метафизичкој димензији, остала је у вољи Божијој - јер је човек био тај који је ту метафизику, ту вољу божију требао да унесе у физику, у створену природу, у историју. Свет се ипак креће ка остварењу свог метафизичког утемељења и циља (ка остварењу воље Божије) - зато је питање раја, питање бесмртности, заправо, питање будућности а не прошћлости. Човечанство, као Црква, треба да досегне, да стигне до раја, а не да се у њега врати. Истина је на крају историје а не на њеном почетку.

O istim stvarima pricamo, Aleksandre. Nemam nista da zamerim. Evo skraceno

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,8913.msg312779.html#msg312779

Iz svega sto si napisao, a i toga sto sam ja pisao, sledi da smrt i propadljivost tvorevine nisu bili aktuelizovani pre Adamovog pada... Drugim recima, smrt i propadljivost ne postoje oduvek, vec tek kada je Adam pogresnom odlukom u to poveo ne samo sebe nego i celu tvorevinu.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Aha znaci Mojsije je govorio o vaskrsenju 89898989898989

a zasto ne bi prvo ljudi  vaskrsnuli pre zemlje

..ne vidim da je to manje logicno

Други назив за васкрсење је стварање. Када се говори о васкрсењу земље и неба,

Апостоли користе тај назив - стварање неба и земље.

Ствара се земља и небо, а онда човек.

samo to imas da odg na ovo:

je l to zvanicno tumacenje Pravoslavne Crkve?

a zasto ne bi prvo ljudi  vaskrsnuli pre zemlje

..ne vidim da je to manje logicno od vaskrsnuca zemlje pra vasione 89898989898989

Znaci knjiga Postanja je knjiga Vaskrsenja 89898989898989

A kako ce zemlja biti prineta liturgijom Ocu kad ce sveopste vaskrsenje nastupiti Drugim dolaskom kad se zacari Antihrist posle 3 god. 89898989898989  Je l antihrist u stvari  hrist kao sto je knjiga postanja knjiga vaskrsenja 89898989898989

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да. С тим што се то, изгледа, како Свети Максим каже, десило са самим човековим почетком. Оно што је јасно - вечни живот није дат априрори па одезет , као казна. Вечни живот је понуђен и одбијен.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да. С тим што се то, изгледа, како Свети Максим каже, десило са самим човековим почетком. Оно што је јасно - вечни живот није дат априрори па одезет , као казна. Вечни живот је понуђен и одбијен.

Ponovo POTPISUJEM!

JASNO KAO DAN! TO I JA OVDE GOVORIM.

A sad, objasni to Akviliu.. On kaze da smrt postoji oduvek. Da smrt postoji i pre Adamovog pada... Da postoji i pre pojave Adama...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...