Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

@Rade

Dinosaurusi su imirali pre pojave coveka. Dakle nije bilo jos onoga ko bi mogao da izabere pogresno ili ispravno.

Kada ces prestati sa logickim greskama?

Kakve veze dinosaurusi imaju sa upoznavanjem cinjenice sta je ucenje teologije o fenomenu smrti 89898989898989

dakle zamena teza

ti ne razumes da je teoloski pojam ontolska smrt objasnjenje porekla bioloske smrti...

vidi

to je tacno.ali na tvoju zalost time je Hriscanstvo objasnjavalo  postojanje smrti u svetu To je njen ontoloski odg na fenomen smrti.na iskustvo smrti.i to svidelo se tebi ili ne -bioloske.koja cepa psihosomatsko jedinstvo covekove licnosti..dakle fenomen smrti je posledica slobodnog izbora Adama coveka  a ne Boga u suportnom covek nije odgovoran za postojanje smrti u svetu vec Bog. to je ucenje hriscanstva.

Akvile odg na ovo:

a Za tebe pitanje je kada bi  ti neko dao vlast da stvoris svet harmonije i ljubavi a da je put do te harmonije  takav da do izgradnje tog sveta moralo bi milijarde milijarda stvorenja  da strada umre okusi ne bice..zatim da jedno bice  bez kojeg ne bi moglo da bude harmonije odbije tu harmoniju  i uvede jos vece stradanje  pa pokusas da posle nekog vremena spasis ceo svet ali i pored toga broj nespasenih bude recnikom apokalipse "kao pesak morski' koji ce vecno da s muce!!!A imas vlast da odlucis kako da stvoris svet tako i da odustanes

PItanje za tebe (mozae i za Velju,Akvilia Ivicu sve..)??da li bi stvorio svet po tu cenu????????????da li  ljubav  moze to da uradi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Материја, твар (још непринета Богу!), даје живот створењима, а не Бог.

,,Нека  земља пусти душе живе" (1. Мој. 1, 24).

Док настанак човека представља ПРОМИШЉЕНО дело слободне воље Божије,

а препознаје се у речима: ,,да начинимо човека, по свом образу, као што смо Ми" (1. Мој. 1, 26).

,,И створи Бог човека по образу Своме,

по образу Божијем створи га, мушко и женско створи их" (1. Мој. 1, 27).

Под тим стварањем  по образу Божијем не мисли се на облик тела човековог.

Дакле, свет материје (још непринет Богу!) дао је ,,живот" животињама,

а не  Божанство, не од Божије природе тј. Живота.

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....

Nadji mi bilo koje svedocanstvo iz celokupne istorije Crkve koje ide u prilog tvojoj tezi da je smrt puka bioloska cinjenica a ne tragedija postojanja coveka i zivog sveta...

Kada Bog govori o nacinu na koji postoji On kaze: "JA SAM ONAJ KOJI JESAM".

Dalje, svaka zivotinja narocito one "viseg reda" osecaju i bol i patnju i strah od smrt i imaju instikt da nadidju smrt kroz razmnozavanje. Ako je milijardu godina, pre pojave coveka, na Zemlji bilo vreme u kojem su zivotinje nikakvim povodom trpele sve to, onda je za njih taj svet PAKAO, a Bog tiranin. Da li takvog Boga prepoznajemo na Golgoti?

Po tebi ispata da su zivotinje umirale cak u periodu T kada je Adam i koadamitska bratija postojala (zapamti da je i to tema razgovora) a nije zgresila. Kontradiktornost?

O bioloskoj-ontoloskoj smrti necu dalje pricati, sve je dovoljno receno i potkrepljeno...

Ti i dalje govoris o tome da neka naukom postignuta besmrtnost nesto govori contra mojih stavova? Hajde da pojednostavimo. Naukom postignuta besmrtnost nije besmrtnost sve dok se moze ukinuti delovanjem bar jednog faktora sredine. To nikada nece biti besmrtnost koju Bog daruje...

Stovrena priroda je stovrena tako da NEMA ZAJEDNICU SA BOGOM.

vladika Ignjatije

Najpre, molim tekst +Ignatija, dakle celinu misli, a zatim link sa celim tekstom.

Bas me zanima da li ce +Ignatije tvrditi suprotno npr.Simeonu NOvom Bogoslovu

-Ono sto nema zajednicu sa Bogom nema sanse da ne bude podlozno truljenju i umiranju.

- Zajednicu sa Bogom nema sanse da ostvari dok se ne pojavi slobodna licnost, ikona Bozija, koja

moze da je uvede u zajednicu slobode sa Bogom.

- Dakle sve do pojave coveka tvorevina je 300% umirala.

Ovo su tvoje kontstrukcije.

Bog stvara nesto i dopusta strovaljivanje toga u blato, u smrt i propadljivost...

Sto se tice svetih otaca, ono sto je poenta to je da nijedan od njih nije smrt posmatrao kao puki bioloski fenomen..

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Kada ces prestati da se blamiras sa ovim logickim greskama i beslislicama????

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

- Sveti oci NISU znali sta se u proslosti desavalo sa tvorevinom!!!

- Sveti oci su pisali pretpostavke o tome kakva je bila priroda tvorevine pre pada

- Danas jasno i nedvosmislneo vidimo da je smrt postojala pre pojave coveka. Nalazimo masu

  skeleta u geohronoloski slojevima ispod coveka. Covek nikad nije mogao sapostojati sa tim bicima.

- Kakva moze biti tvorevina dok prvosvestenik JOS NE POSTOJI nego smrtna?! Ako prvostestenik odlucuje

o tome DA LI CE ILI NECE tvorevina postati besmrtna.

Ukljuci logiku malo!!!!



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada Bog kaze sta On jeste dakle kaze da je On Zivot time govori o tome na koji nacin On postoji.

To NIKAKO ne implicira na koji nacin priroda postoji niti iz kakvog nacina postojanja priroda krece ka njemu.

Iz toga jasno sledi da samo slobodna licnost, covek koji je ikona Bozija, moze da ostvari ontoloski zivot.

A posto su biljke i zivotinje i sva stvorena priroda postajali daleko pre coveka

one su od samog svog pocetka bile ontoloski mrtve.

Nije bilo nijedne slobodne licnosti koja bi ih uvela u opstenje sa Bogom.

Ово што си рекао потврђује Прва Књига Мојсијева,

која нам на првим страницама открива да:

- природа је створена ни из чега,

- и та природа даје СВОЈ ,,живот" животињама и свему што је настало пре настанка човека.

,,Нека земља пусти душе живе" (1. Мој. 1, 24),

док настанак човека представља ПРОМИШЉЕНО дело слободне воље Божије,

а препознаје се у речима: ,,да начинимо човека, по свом образу, као што смо Ми" (1. Мој. 1, 26).

,,И створи Бог човека по образу Своме,

по образу Божијем створи га, мушко и женско створи их" (1. Мој. 1, 27).

Под тим стварањем  по образу Божијем не мисли се на облик тела човеково.

Дакле, свет материје (још непринет Богу!) дао је ,,живот" животињама,

а не  Божанство, не од Божије природе тј. Живота.

Ta knjiga ne potvrdjuje evolucionisticku  klanicu :

29. И још рече Бог: ево, дао сам вам све биље што носи сјеме по свој земљи, и сва дрвета родна која носе сјеме; то ће вам бити за храну.

30. А свјему звјерињу земаљском и свјема птицама небеским и свјему што се миче на земљи и у чем има душа жива, дао сам сву траву да једу. И би тако.

31. Тада погледа Бог све што је створио, и гле, добро бјеше веома. И би вече и би јутро, дан шести.

dokle cete da negirate cinjenice??????????????????????????????????????? sta se desava sa zdravim razumom?

dokle to vadjenje citata van konteksta?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

Sta su radili koadamiti dok je Adam odlucivao?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

Sta su radili koadamiti dok je Adam odlucivao?

Sta su radili apostoli na poslednoj veceri i u Getsimanskom vrtu?!

Ajaoj!!!!!!!!!!!!!!! Opet antiliturgicnost?

Treba li da vracam odgovore sa prvih devet strana???

Dovoljno puta sam ti ukazao zasto se na Adama i koadamite ne moze primeniti analogija Hristos + apostoli... 

Zelis copy-paste?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Kada ces prestati da se blamiras sa ovim logickim greskama i beslislicama????

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

- Sveti oci NISU znali sta se u proslosti desavalo sa tvorevinom!!!

- Sveti oci su pisali pretpostavke o tome kakva je bila priroda tvorevine pre pada

- Danas jasno i nedvosmislneo vidimo da je smrt postojala pre pojave coveka. Nalazimo masu

  skeleta u geohronoloski slojevima ispod coveka. Covek nikad nije mogao sapostojati sa tim bicima.

- Kakva moze biti tvorevina dok prvosvestenik JOS NE POSTOJI nego smrtna?! Ako prvostestenik odlucuje

o tome DA LI CE ILI NECE tvorevina postati besmrtna.

Ukljuci logiku malo!!!!

ti vodi racuna kakvu sliku Boga propovedas!!!!

i sad nash greh je sto tu prirodu u kojoj smo stvoreni nismo prevladali!!iposledice tog ne pravladavanja nije nista drugo do smrt i stradanje milijarde milijarda stvorenja!! s tim sto ona razumna koja nisu to uspela bice mucena bicem Bozije ljubavi u vekove vekova???koja  metafizicka ironija i cinizam!! to je sve znao Bog ljubavi i pored tog saznanja kako  ce sloboda tvorevine kroz Adama da se ispolji on ipak stvara svet u vodenici smrti jer "zakon" ontologije ne da drukcije  ..i najzad  uskace u istoriji da bi se samo izabrani vitezovi slobode spasili...To se zove Pirova pobeda..Nezrelost i neodgovornost..sebicnost.. sadomazohizam...

ps opet zanemarujem zamenu teza... Crkva je formirala  ucenje o smrt ii spasenju 2000g mnogo pre pojave nauke.ne mozemo to ucenje da promenimo zato sto nam se nesvidja sa naukom.ne zato sto smo zatucani konzervativci nego zato sto udaramo u fundamentalna pitanja vere...odg koji ti pokusavas da  das pravi od Boga tragikomicnu karikaturu!!    

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

Sta su radili koadamiti dok je Adam odlucivao?

Sta su radili apostoli na poslednoj veceri i u Getsimanskom vrtu?!

Nije dobra analogija...Djunis ti je ranije objasnio zasto....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rade-IUS, реч је о томе ко је дао живот животињама,

а не шта су јеле.

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима, али у есхатолошком дану, дан који ће и по осталим библијским пророцима

бити управо такав као што се код Мојсија описује, нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,

дете миловати лава итд...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

Sta su radili koadamiti dok je Adam odlucivao?

Sta su radili apostoli na poslednoj veceri i u Getsimanskom vrtu?!

Ajaoj!!!!!!!!!!!!!!! Opet antiliturgicnost?

Treba li da vracam odgovore sa prvih devet strana???

Dovoljno puta sam ti ukazao zasto se na Adama i koadamite ne moze primeniti analogija Hristos + apostoli... 

Zelis copy-paste?

I tek kako moze. Zato to i jeste prava analogija.

Hristos JE novi Adam, on je novi provostestenik tvari.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Rade-IUS, реч је о томе ко је дао живот животињама,

а не шта су јеле.

Трава је настала доста доцније (по научним истраживањима)!

И трава, али облагодаћена у Христу, дакле, црквена трава,

биће храна зверима, али у есхатолошком дану, дан који ће и по осталим библијским пророцима

бити управо такав као што се код Мојсија описује, нпр. пророк Исаија: звер ће седети поред јагњета,

дете миловати лава итд...

Da, zaista, Veljo, ko je dao zivot zivotinjama?

Zemlja ili Bog?

Ako je dala zemlja, onda je i ona zivotodavna? Imajuci u vidu da pre toga zivota nije bilo, takvo tumacenje moglo bi biti problematicno?

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Opet si izneo apsolutnu neistinu i besmislicu.

Nije svako misljenje svetih otaca ucenje Crkve narocito ne o tome kakva je priroda po

svojoj strukturi.

Svi oci koji su se o bilo kom segmentu prirode izjasnili su pogresili i izneli funadmentalno netacne tvrdnje.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Rade

Opet si izneo apsolutnu neistinu i besmislicu.

Nije svako misljenje svetih otaca ucenje Crkve narocito ne o tome kakva je priroda po

svojoj strukturi.

Svi oci koji su se o bilo kom segmentu prirode izjasnili su pogresili i izneli funadmentalno netacne tvrdnje.

Ne mesaj banalne stvari sa bitnim (npr geocentrizam sa pitanjem smrti).

Sveti oci nikada nisu smrt posmatrali kao puki bioloski fenomen, vec uvek i iskljucivo kao TRAGEDIJU POSTOJANJA STVORENOG SVETA, tragediju koja je  prouzrokovana grehom.

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

- Adam je svojom odlukom trebao da odluci hoce li tvorevinu privesti u besmrnost ili ne.

Sta su radili koadamiti dok je Adam odlucivao?

Упорно форсираш ово - ,,коадамити". Зато што сам раније изнео, а верујем да си, могуће, међу првима и сам открио и изнео, одлуку помесног црквеног сабор који осуђује учење о постојању коадамита.

Међутим, већ сам ти нагласио да овде нема речи о коадамитима. Разумеш?

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...