Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Evoluciju sexualnosti je najslozenije pitanje u EB, asexualnost je najstarija. Nikome nije jasno zasto je uopste nastao muski pol, postoji nekoliko teorija, ali ni jedna nije dovoljno razradjena.

Kako su nastali po TE?Teorija nema razjašnjenje o nastanku polova al zato zna da tvrdi kako su nastale sve vrste?.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako su nastali po TE?Teorija nema razjašnjenje o nastanku polova al zato zna da tvrdi kako su nastale sve vrste?.

Jesi ti procitao sta sam ti napisao? Evolucija polnosti I seksualnosti je najteze pitanje u evolucionoj biologiji. Nije jasno zasto postoje dva pola I zasto su preovladala, jer kod nekih jednostavnih organizama imamo mogucnost da oni stvaraju reproduktivne stanice u sebi, zatim kod nekih vrsta gljiva imamo stotine razlicitih polova. Postoje neke teorije, nisu potvrdjene, koje se obicno svode na adaptaciju i raznolikost, naucnici rade na tome. Nije im jasno zasto u situacijama oba pola I dalje imamo aseksualnu reprodukciju kod nekih organizama. Evolucioni biolozi kazu saljivo, zasto je bilo potrebe za muskarcem?:-)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1) Ne to hriscanstov ne kaze. Svet je stvoren kako si gore reako pre cc 13 milijardi godina.

2) Bozijom intevencijom da ali tako da omoguci evoluciju kosmos. Posto Bog ne stvara na takav
nacin kao mi inzenjergingom nego na nama nepoznat nacin priziva u postojanje.

  3) Bozijim promislom da ali ne teledirigovanjem. Mehanizmi su po njegovom promislu dopustenju, oni
su odradili posao.


  4) Jok. Covek je ostavio svet u smrti tako sto je odbio da ga uvede u zajednicu sa Bogom.

5) Sve je deo bozijeg primisla ali to ne znaci da ne stoji na skupu mehanizama.

  6) Nije. To je arhetip.

  7) Da ali u smislu sto je ostavio prirodu u ovom obliku sto je nije uveo u besmrtnost kroz zajednicu sa Bogom.

 

 Da li ovi znaci da je Bog stvorio mehanizme i sve pustio, ili postoji neka konekcija izmedju stvorenih zakona i Bozijih energija?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Jesi ti procitao sta sam ti napisao? Evolucija polnosti I seksualnosti je najteze pitanje u evolucionoj biologiji. Nije jasno zasto postoje dva pola I zasto su preovladala, jer kod nekih jednostavnih organizama imamo mogucnost da oni stvaraju reproduktivne stanice u sebi, zatim kod nekih vrsta gljiva imamo stotine razlicitih polova. Postoje neke teorije, nisu potvrdjene, koje se obicno svode na adaptaciju i raznolikost, naucnici rade na tome. Nije im jasno zasto u situacijama oba pola I dalje imamo aseksualnu reprodukciju kod nekih organizama. Evolucioni biolozi kazu saljivo, zasto je bilo potrebe za muskarcem?:-)

Ja ne pitam zašto nego kako.Kojim mehanizmima?Mutacijama?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne mnoze se samo mutacijama objasniti evolucija, tragaju za nekim tzv genetskim kljucevima koji se aktiviraju u nekom trenutku, jednom rjecju nemaju pojma a donose krupne zakljucke

Isto kao ono sa fuzijom hromozoma.Kažu da kad bi do toga došlo da bi ta jedinka,taj zajednički predak kako nazivaju umro na licu mesu pa kao nešto možda su vanzemunci izvršili genetski inženjering.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Isto kao ono sa fuzijom hromozoma.Kažu da kad bi do toga došlo da bi ta jedinka,taj zajednički predak kako nazivaju umro na licu mesu pa kao nešto možda su vanzemunci izvršili genetski inženjering.

To moze da se izbegne samo ako je Bog svojim energijama  stalno prisutan u tvorevini. Time dolazimo do zakljucka da je problem rigidni evolucionizam koji sve prepusta sreci i slucaju. A to se direktno kosi sa Pravoslavnom tradicijom vere u Boga koji konstantno promislja o celoj tvorevini.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To moze da se izbegne samo ako je Bog svojim energijama  stalno prisutan u tvorevini. Time dolazimo do zakljucka da je problem rigidni evolucionizam koji sve prepusta sreci i slucaju. A to se direktno kosi sa Pravoslavnom tradicijom vere u Boga koji konstantno promislja o celoj tvorevini.

 

Postao si teisticki evolucionista? xD

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како теорија еволуције објашњава постојање полова почев од инсеката па све до човека? Како теорија еволуције објашњава  да се у најширем смислу те речи 99% свих сложенијих животиња размножава на исти начин , а то је спајањем два пола? Какве ми везе имамо са исектима пошто су и они двополни као и ми?

Као што сам раније овде писао , ја не спорим да је била еволуција, али ту еволуцију контролише само једна сила, а то је Бог, јер је немогуће објаснити теоријом мутација, јер да је тако, сасвим различите врсте животиња би се највероватније, размножавале на сасвим другачији начин.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja ne pitam zašto nego kako.Kojim mehanizmima?Mutacijama?

пошто је одговор на питање "како је ПОЧЕЛА полна диференцијација" скоро немогуће доказати, већина научника се посветила налажењу одговора на питање КАКО/ЗАШТО су се полови одржали кроз стотине мил.година, кроз еволуцију.

постоји пар више-мање уверљивих теза и доказа (за разлоге еволутивне предности сексуалног размножавања)

---------

у следећим постовима ћу пробати да опишем неке од ових разлога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...