Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

to ti je samo dokaz kako je ljudska logika ogranicena, a mnogi se kunu u nju

 

Obrati se zosimi. On je prvi postavio nelogicno pitanje... ja sam samo sarkasticno dao primer slicnog pitanja.... (ovnj moj odgovor je citat na njegov post)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читам тему данима,има веома занимљивих "погледа"...е,сад,можда је мало off, али не могу да одолим :)))

Добило дете занимљиву играчку у часопису за децу.

Мене инспирисало за допринос овој теми :)))

Са Творцем :img20140829091005.jpg

Без Творца:img20140829091336.jpgimg20140829091114.jpg

Јесте занимљиво, само што су жива бића изнутра далеко сличнија овој варијанти "Без Творца". :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zec i papagaj imaju zajedničkog pretka ali taj predak je živeo pre nego što je jedna grana njegovih potomaka dobila perje (i neke druge osobine razgranavajući se dalje do papagaja) i pre nego što je druga (potpuno odvojena) grana njegovih potomaka dobila mlečne žlezde (i neke druge osobine osobine razgranavajući se dalje do zeca). Zbog toga po TE ne može da postoji ni jedno biće koje ima i perje i mlečne žlezde... biće koje je pola zec, pola papagaj... takvo biće bi bilo u suprotnosti sa TE i zapravo dokaz da je TE netačna... jer ni jedan predak zeca nema perje, niti bilo koji predak papagaja ima mlečne žlezde, pa je nemoguće da to hipotetičko biće nasledi takvu kombinaciju osobina a takođe je izuzetno malo verovatno da ne nasledi već da slučajno ponovo razvije identičnu osobinu nepredačke vrste. (*)
 

stvarno mi nije jasno zasto ne bi bilo moguce po teoriji evolucije da je nekad nastao ili ce nastati sisar sa perjem :) 

ti kazes da bi to bilo u suprotnosti sa TE, ako mozes da pojasnis zbog cega,al da izbjegnes neke probleme, recimo sta ce delfinu pluca i mljecne zljezde....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

stvarno mi nije jasno zasto ne bi bilo moguce po teoriji evolucije da je nekad nastao ili ce nastati sisar sa perjem :)

ti kazes da bi to bilo u suprotnosti sa TE, ako mozes da pojasnis zbog cega,

 

 

Čini mi se da sam već objasnio... zato što:

a) sisar nema od koga da nasledi tu osobinu;

b) izuzetno je malo verovatno da se dva puta u istoriji (kod dva različita organizma) pojavi potpuno identičan niz mutacija koji je kod ptica doveo do perja.

 

 

al da izbjegnes neke probleme, recimo sta ce delfinu pluca i mljecne zljezde....

 

 

 

Ovaj deo nisam razumeo.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zato sto je sisar koji je nastao od vrste sisara koja je zivela na kopnu.

jel ne moze ako do sad nije od sisara koji zivi na kopnu da nastane neka pticurina u buducnosti, mene zanima zasto bi to bilo protiv TE, posto je tako receno, poenta mog pitanja nije bila kako je nastao delfin

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jel ne moze ako do sad nije od sisara koji zivi na kopnu da nastane neka pticurina u buducnosti, mene zanima zasto bi to bilo protiv TE, posto je tako receno, poenta mog pitanja nije bila kako je nastao delfin

 

Ptica ne. Ali sisar koji leti - moze. Vec imas letece veverice, npr..http://en.wikipedia.org/wiki/Flying_and_gliding_animals#Mammals

 

Ali hldokrvn pitca, sa perjem, kljunom i osobinma ptice ne..

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čini mi se da sam već objasnio... zato što:

a) sisar nema od koga da nasledi tu osobinu;

b) izuzetno je malo verovatno da se dva puta u istoriji (kod dva različita organizma) pojavi potpuno identičan niz mutacija koji je kod ptica doveo do perja.

 

 

 

 

Ovaj deo nisam razumeo.

znaci zato sto je malo vjerovatno zbog toga je u suprotnosti sa TE, to je meni sporno, mislim da nisi u pravu, posto TE sebi dozoljava svakakve fikcije, recimo evolucija sljepog misa koji je sisar u neku pticurinu sa perjem je za nju maciji kasalj

Link to comment
Подели на овим сајтовима

recimo evolucija sljepog misa koji je sisar u neku pticurinu sa perjem je za nju maciji kasalj

 

Nije, odakle ti to? Kod sisara perje nikako ne moze da nastane.  Isto kao so ne moze da izraste treca ruka. 

Svaki nov "organ" koji nastane u evoluciji mora da dodje iz nekog primitivnog pretka-organa.

Naprimer perje kod ptica je nastalo iz "krljusti" (ako se tako zovu) kod nas nem sta da evoluira u perje. Ni kod slepog misa.

 

Nijedan orgn nije stvoren sam od sebe u nekoj kompleksnoj vrsti. Svaki je svoj proces stvranja poceo u celiji i posle se razvijao ili zakrzljvao zavisi od evolucije vrste. 

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

to je meni sporno, mislim da nisi u pravu, posto TE sebi dozoljava svakakve fikcije, recimo evolucija sljepog misa koji je sisar u neku pticurinu sa perjem je za nju maciji kasalj

 

 

Izneo si 4 tvrdnje od kojih ni za jednu nemam ni predstavu na čemu je zasnivaš, odnosno, zašto tako misliš.... pa rasprava malo gubi smisao...

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Ево неко време прелиставам еволуцију, пре свега сисара и других кичмењака, па тако гледајући од којих врста су разне друге врсте кичмењака настале, дошао сам до тачке у којој не могу ићи даље, јер нисам пронашао информације које ме занимају. 

Углавном се сматра да је предак кичмењака извесна врста Pikaia, мада се дискутује о томе да ли је, па ме сад интересује: Од чега су еволуирали хордати, споменута Pikaia, од које врсте бескичмењака? Или просто речено интересује ме ко је мој пра пра прађед, која то врста? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево неко време прелиставам еволуцију, пре свега сисара и других кичмењака, па тако гледајући од којих врста су разне друге врсте кичмењака настале, дошао сам до тачке у којој не могу ићи даље, јер нисам пронашао информације које ме занимају. 

Углавном се сматра да је предак кичмењака извесна врста Pikaia, мада се дискутује о томе да ли је, па ме сад интересује: Од чега су еволуирали хордати, споменута Pikaia, од које врсте бескичмењака? Или просто речено интересује ме ко је мој пра пра прађед, која то врста? 

http://en.wikipedia.org/wiki/Chordate#cite_note-WinchellSullivanCameronSwallaMallatt2002-32

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Ево доказа да је КОРДУН у праву,  еволуција нема смисла,  Бог то контролише:  скок пилета сев.европске гуске       (  http://www.bbc.co.uk/programmes/p028w8yc )

                    :good2: ........     ма каква еволуција  !  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...