Jump to content

О каквој слабости свог тела говори Галатима свети апостол Павле?


Огњен

Препоручена порука

Mislim da je sveti Apostol Pavle imao bolest očiju (neki od gadnijih oblika) ...

Pa gde je to vaše blaženstvo?

Svedočim vam, naime, da biste - kad bi bilo mogućno - izvadili svoje oči i meni dali.

Подвучено  је речено у пословици. И наш народ  данас има обичај да каже за некога ко му је доста  помогао и имао велику љубав према њему -   и очи своје би дао за мене, да је могуће.

Но, свакако, узимајући  у обзир све што је речено:

боловао је од многих болести  и последица  свог подвига - унакажено лице од каменовања, очи, уста...  болови у удовима итд... али ипак - блажен!

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 41
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Можда "жалац у месо" и бољка коју помиње Галатима није иста мука. Увек сам мислио да је "жалац у месо" неко искушење духовне природе. Неке мисли за које је знао да нису његове али би га повремено продрмале или нешто слично. Има једно место када каже својим чадима да другог кушања до људског нису прошли и да је то лакша варијанта. Вероватно је познавао и тежу кад је тако писао.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili je u pitanju demonizam ili smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni do dana Vaskrsenja...

oduvek i uvek sam reči apostola pavla o žalcu shvatao samo tako....

smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni

i mislim da reči imaju univerzalno značenje

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ili je u pitanju demonizam ili smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni do dana Vaskrsenja...

oduvek i uvek sam reči apostola pavla o žalcu shvatao samo tako....

smrtnost prirode na koju smo svi osudjeni

i mislim da reči imaju univerzalno značenje

Ради се о нечем особеном за њега. У наставку каже "три пута молих Господа да (ђаво) одступи од мене" и још "јер се сила Божија у немоћи познаје". А подсећам на Апостолом став према смрти "Мени је смрт добитак". Ради се дакле о нечем личном.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лично имам слично искушење и посведочавам да је веома непријатно. То нико не може да разуме ако није осетио. Научници кажу да је то болест повезана са епилепсијом и говорном маном, која може бити у разним облицима. Не мора увек да се примећује, али у човеку изазива просто немоћ; например немогућност да изговори. Некима се то претвори у муцање, итд. Чак је доказано да је у питању исти део мозга који је активан када је епилептични напад и говорна мана у питању.

Заиста постоји таква слабост. Ја сам имао једном у животу епилептични напад у сну, и стварно осећај је такав да не можеш да се дигнеш ни помериш после невероватног трешења целога тела. Мени се то десило у једној необичној околности, јер сам тад хтео да направим подвиг поста да неједем и не пијем веома дуго дана. Успео сам седам дана без капи воде и хране, прегурао сам још неколико дана узевши парченце хлеба и гутљај воде, и тада ми се десио епи. напад.

О тој и другачијим појавама те слабости човеку је непријатно говорити. Треба знати да је такав сличан проблем имао пророк Мојсије јер се томе жалио Богу. Питао је Бога, жалећи се, како ће говорити народу када има проблема са говором (2Мој.4,10; 2Мој.6,12...). Зато је Арон износио речи Мојсејеве када је требало беседити..., које је Мојсије насамо говорио Арону. Верујте да је тешко то неко разумети који није осетио. Просто, та ,,слабост'' је таква да у одређеним тренуцима човек не може бити функционалан, а људи немају разумевања за то па им може бити саблазан.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Заборавио сам да кажем у вези епи. напада. Знате сви како изгледа онај шпиц на притисак чиме секу или одваљују асфалт и бетон, оно што штекће као митраљез. Замисте да вам директно у мозак то ради, као рафално бургијање и ударање. Тачно осећате у мозгу. И полако престаје, престаје, успорава; будите се у екстази, свесни да сте живи после тога. greengrin

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Моја сестра је имала епилепсију !

Када добије напад ... Падне, престане да дише, мишићи јој се згрче, пена јој крене на уста, итд ...

А када добије напад ... Ми смо ...

И тако ... Сваки дан ! Неколико година.

Сада је добро ! Наиме, престала је да има нападе када је отишла код светог Василија Острошког !

:cmizdrenje:

Створитељ, који је Вечни Живот, у коме живимо, ради спасења рода људског, оваплотио се и постао видљив за анђеле и људе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 6 years later...
On 3.9.2010. at 15:36, Justin Waters рече

ема сумње, свети апостол Пакле је васкреном силом Победитеља смрти уништио у себи све смрти и све смртно; божанским огњем Јединог Безгрешног спалио у себи све грехе и све грешно; зато је и имао смелости, као нико од људи, тврдити за себе: "Не живим више ја, него живи у мени Христос" (Гл. 2, 20). Ако је ико од људи, у највећој могућој мери за природу људску, био безгрешан и бесмртан још на земљи, онда је то свакако апостол Павле. А какав је то "анђео Сатанин" био дат у његово тело?

Zato sto je apostol Pavle verovao da se vasksenjem postaje besmrtan i koliko god je bio otupljen na licne grehe i koliko god je bio u Hristu a bio je najvise od ljudskih mogucnosti "ne zivim vise ja nego Hristos zivi u meni" jos uvek ga je odvajala ta telesnost pala pa makar bio lep kao Apolon ili zdrav kao Faraon. Ziveci u svetu a da nije od ovog sveta vise jeste taj zalac koji nam se svima dade cekajuci vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka. Ali i pored zalca on uzvikuje pobedonosno pitanjem smrti gde ti je pobeda?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Zato sto je apostol Pavle verovao da se vasksenjem postaje besmrtan i koliko god je bio otupljen na licne grehe i koliko god je bio u Hristu a bio je najvise od ljudskih mogucnosti "ne zivim vise ja nego Hristos zivi u meni" jos uvek ga je odvajala ta telesnost pala pa makar bio lep kao Apolon ili zdrav kao Faraon. Ziveci u svetu a da nije od ovog sveta vise jeste taj zalac koji nam se svima dade cekajuci vaskrsenje mrtvih i zivot buduceg veka. Ali i pored zalca on uzvikuje pobedonosno pitanjem smrti gde ti je pobeda?

Vidis ti kad sam ja pisao tu poruku??? 12:smeha: Ja uopste ne razumjem sta sam tad htjeo reci. 12:smeha: Gledaj samo kako se izrazavam: "Sveti apostol Pavle", vaskrsna sila, bozanski oganj...neofitska terminologija i jos pisem ekavicom.  12:smeha:.  

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...

Што су ово биле добре теме...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...