Jump to content

Мошти Светих

Оцени ову тему


Препоручена порука

Dimitrije mi je svojevremeno ponudio mošti...nisam se usudila da ih prihvatim...ne još...jer se bojim..iskreno od srca smatram da nisam vredna toga..ne bih se usudila da ih držim u domu svome

radije ću ih još uvek posećivati i celivati u crkvama, hramovima i manastirima crvenilo

ipak Dimi jednom ako i kada budem spremna javiću se 0442_feel

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постављена слика

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

У манастиру Светих Арханђела под планином Венчац код Аранђеловца чудесно су се пројавиле мошти светопочившег подвижника и игумана манастирског јеромонаха Арсенија.

Наиме када је преузео манастирску управу синђел Сава (Богдановић) чуо је од старијих мештана околних села Брезовац да се на једном гробу у манастирској порти више пута пројављивала необична светлост коју су многи годинама виђали. Не придајући много значаја томе игуман је питање преподобног подвижника, о чијој се светости причало у народу потпуно потиснуо, све док му се преподобни Арсеније није енколико пута јавио у сну опомињући га да његове свете мошти које су почивале у гробу поред олтара манастирске цркве обрете из земље. Након вишеструког јављања игуман је мошти обрео из земље нашавши свечеве кости у великој мери сачуване, медено жуте боје. Иѕ лобање када је изнета из земље осећало се веома интензивно благоухање. Мошти су достојно умивене у води и вину и положене под свети престо у манастирском параклису. Братија и гости сведоче да се много пута из капеле из предела светог престола осећао чудесан и интезиван миомирис.

Преподобни отац Арсеније поновно се јавио настојатељу манастира током Страсне седмице изричито захтевајући да се његове мошти пре празника Светога Васкрсења Господњег пренесу и достојно похране у манастирској Цркви и о томе обавести надлежни Епископ.

Управо се вративши изманастира преносим вам неописив осећај присуства светиње и чудесног миомириса светих моштију.

у прилогу је и фотографија кивота.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs499.snc3/27247_1265252951210_1226358061_30626286_5176536_n.jpg

27247_1265252951210_1226358061_30626286_5176536_n.jpg

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

isus-sinai 0442_feel 0442_feel

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo ponovno sam bio u manastiru Iguman prica da mu se prepodobni javljao uzastopno dve noci da li u snu ili na javi ne moze reci ali je osecao potpuni mir i oba puta mu je rekao da zeli da mu mosti pocivaju u Crkvi do Vaskrsa... crkva ispunjena miomirisom.... cudo zaista, svedocanstvo Vaskrsenja

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тропар преподобним Арсенију, глас 8.

Због живота угоднога и подвига многих, прослави те Господ преподобни оче, који у доба страдања засија роду, као лучезарна светиљке живота вечнога, и сведок Христа Васкрслога, слободу велику пред Њим имајући, за грешне и недостојне свагда моли, Арсеније богомудри, коме сада из дубине срца вапијемо, славећи часни спомен твој

radost zivljenja je svesnost obitavanja u liturgijskoj zajednici

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...