Jump to content

Tajna udruženja - Templari, Masoni...

Оцени ову тему


Препоручена порука

Дејан Лучић је једанпут изјавио како су Хрвати били паметни што су били зли,јер су служећи зло достигли највећу територију,до Земуна,Санџака и Црне Горе (тј. НДХ). Не треба узимати здраво за готово све што теоретичари завера причају... о биолошком потомству Исуса Христа имаш и у књизи "Крсташки рат" (говори о чувеном Сионском приорату),али то је све гомила,с' брда-с' дола,набацаних историјски неутемељених и веома сумњивих чињеница,и неодољиво личи на  "дубокоумно" стваралаштво Дена Брауна о Исусу...

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Гости
Guest свештеник Иван

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,4296.0.html

На сајту ртс-а, обратите пажњу на коментаре.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

конкретно мислим на следеће,

(понедељак, 15. феб 2010, 12:10)

Slobodan [нерегистровани] oпошаљи одговор

Aleister Crowley

Uvazeni "anonymous",

Jedino nema sumnje da je Aleister Crowley bio veoma kontraverzna i zbog toga kultna licnost.

Neki (njegovi sledbenici) za njega tvrde da je bio genijalac, mnogi pak da je bio mentalno neuravnotezena osoba... Mozda ima istine i u jednoj i u drugoj tvrdnji.

Sto se njegove pripadnosti Masonerije tice, rasprava o tome u strucnim krugovima i dalje traje. On nije jedini od "kontraverznih" ljudi koje vezuju za Slobodno Zidarstvo - ako se sluzite engleskim jezikom preporucujem Vam da pogledate sledeci link:

http://www.masonicinfo.com/infamous.htm

Sto se pak konkretno Crowleya tice, on se dosta "muvao okolo" pokusavajuci da izdejstvuje da bude primljen u regularnu Masoneriju, ali se to nije desilo.

Primljen je u Lozu pod zastitom Francuske Velike Loze, koja tada nije uzivala priznanje ostale svetske regularne Masonerije.

Cuvena su i njegova pisma u kojima je zbunjen sto ga Braca Masoni u Engleskoj nisu hteli prihvatiti kao svog Brata, da bi ubrzo zatim promenio pricu kako mu to zapravo nije ni bitno jer je daleko "intelektualno superiorniji od tih engleskih Masona"...

Obelezja 33-eg stepena Skotskog reda sa kojima se moze videti kako pozira na raznim fotografijama je izgleda kupio od jednog izbacenog Masona koji je takva obelezja nakon svog izbacivanja iz Bratstva prodavao putem postanskih narudzbenica (Neckerman masonerija :-).

Interesantno je da je ta osoba (prodavac) usla u istoriju kao prva osoba u USA koja je bila zakonski gonjena zbog prevare sa robom koja se isporucuje putem poste :-)

одговори на коментар:

Aleister Crowley

1

(понедељак, 15. феб 2010, 13:23)

anonymous [нерегистровани] oпошаљи одговор

Aleister Crowley

Поштовани Слободане,

Милсим да генијалиац не би позирао са таквим купљеним "реквизитима".

Његов главни закон је "Чини како ти је воља и нека ти то буде једини закон".

И шта мислите о Алберту Пајку, који у својој књизи "Морали и догме" каже:

"Луцифер, Лучоноша.

Луцифер, син Јутра!

Је ли он тај који носи Светло?

Не сумњајте у то!"

одговори на коментар:

Pike

1

(понедељак, 15. феб 2010, 19:27)

Slobodan [нерегистровани] oпошаљи одговор

Pike

Uvazeni "anonymous",

Apropo Kroulija: ja ne verujem ni da bi genijalac pozirao polunag, iskolacenih ociju... sto je isto pomenuti Alister Krouli radio... Dakle, iz ovoga mozete zakljuciti da ga ja bas i ne smatram genijalcem.

No da se vratimo sada na Pajka: ta recenica koju ste citirali u originaly glasi:

"Lucifer, the Son of the Morning! Is it he who bears the Light, and with its splendors intolerable blinds feeble, sensual, or selfish Souls? Doubt it not!"

Nema sumnje da su upravo te tri recenice najcitiranije u anti-masonskim knjigama, iako to kapitalno delo Alberta Pajka, ima skoro devet stotina stranica.

Da bi se procitalo ovo delo potrebno je ogromno strpljenje jer je pisano na arhaicnom engleskom jeziku koji je nama danas tezak za razumevanje. No, to nije sve.

Da bi se procitala i razumela sustina knjiga "Morals i dogma" citalac mora posedovati izvesna (dobra) predznanja o religiji, istoriji, filozifiji i na kraju i samom Slobodnom Zidarstvu. Ta knjiga definitivno nije laka za citanje.

No, pretpostavljam da znate kada je pisan Stari Zavet, i znate da je pisan na hebrejskom jeziku pa da ja Vama uputim kontra-pitanje: kako je onda moguce da se u njemu pominje rec Lucifer - rec koja je ocigledno Romanskog porekla?

Da li su mozda za vreme Rimskog carstva planetu Veneru zvali Lucifer (Lucem ferre - onaj koji donosi ili nosi svetlo), jer se upravo Planeta Venera pojavljuje na Istoku u svitanje.

I da li je to ista ona Jutarnja Zvezda (zvezda Danica) koja se pominje u knjizi proroka Isaije.

Pogledajte recimo na:

http://www.crivoice.org/lucifer.html

ili

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer

Da li je sada jasnije? Ne cini li Vam se da sada cela prica sada ima drugi smisao?

одговори на коментар:

Pike

1

(понедељак, 15. феб 2010, 23:34)

anonymous [нерегистровани] oпошаљи одговор

Pike

Поштовани Слободане,

Луцифер или лучоноша у преводу јесте носилац светлости ту се слажемо. У православљу анђео херувимског рода Денница (Денница на старословенског значи звезда Даница) презставља Луцифера. Тај анђео се погордио и хтео је да постане раван Богу, због тога је збачен са неба и са собом је повукао трећину анђела. О томе сведоче свети оци, што можемо прочитати у њиховим житијама.

Што се тиче књиге "Морали и догме", не кажем да је то лака књига за читање.

Предлажем Вам, ако имате времена да прочитате следеће

http://www.manastir-lepavina.org/novosti/index.php/weblog/detaljnije/ko_su_demoni_i_kakav_je_njhiov_uticaj_na_ljude/

и

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/Apologetika/LjudiIDemoniRodionPetrogradski/LjudiIDemoniRodionPetrogradski.htm

Поштовани Слободане, надам се да Вас ничим нисам увредио или изнервирао. Мени је била велика част што сам данас са Вама разменио мишљење о овој теми. И хвала Вам на постављеним линковима.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Један високи члан СПЦ је темплар,иако он то негира.

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно ћеш да кажеш епископ шумадијски господин Јован? Дај неке доказе.

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно ћеш да кажеш епископ шумадијски господин Јован? Дај неке доказе.

Није он,али за овог имам доказ и не знам да ли да избацим. 0205_whistling

"Православан си стално и сваког дана, у свакој животној ситуацији, или уопште ниси православан"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

и не знам да ли да избацим. 0202_238

То она фора: "Ако ти кажем,мораћу да те убијем" ?

"Тешка је бура на мору,тежа је у души.

Али ни море ни душа не чисте се без буре."

  (Владика Николај Велимировић-"Касијана")

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Вероватно ћеш да кажеш епископ шумадијски господин Јован? Дај неке доказе.

Није он,али за овог имам доказ и не знам да ли да избацим. :drugarstvo:

Mitropolit Hristofor ?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...